Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lip 15, 2020 10:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 95  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Nie widziałbym w żadnym z tych przypadków grzechu.

Co do słów papieża - nie czytałem ale no też nie wydaje mi się by był to grzech. Szczególnie to z samolotem.

Ale poczekajmy niech wypowie się ktoś inny.
To że papież coś wygłosi to nie jest od razu oficjalne stanowisko kościoła,(chyba) musiałby ogłosić to tak oficjalnie jak np prawdy wiary, a tak to opinie myślę że mogą być podzielone.

Cz maja 30, 2019 10:34 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Czy powinniśmy utrudniać sobie życie
Mam pytanie;
Czy jeśli nam jest łatwo i łatwo jest o pożywienie i łatwo się żyje czy mamy się w swoim poszukiwaniu doszukiwać grzechu?
Czy musimy się stresować tym?
Czy postęp technologiczny jest zły gdy jest łatwiej o wiele rzeczy niż wcześniej?

Księga Rodzaju

"16 Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».
17 Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem, mówiąc: Nie będziesz z niego jeść -
przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu:
w trudzie będziesz zdobywał z niej pożywienie dla siebie
po wszystkie dni twego życia."

Pt maja 31, 2019 2:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
random14 napisał(a):
Czy grzechem jest kupywanie rzeczy zrobionych w krajach trzeciego świata ubrania itp , i np jak jakaś koszulka buty dobrze się trzymają to zachwalanie ich.
Czy grzechem jest kupywanie zbyt często ubrań z krajów Azji bądź innych rzeczy ?

random14 napisał(a):
A jeśli chodzi o zanieczyszczenia powietrza:
Czy grzechem jest latanie samolotem(powoduje wiele zanieczyszczeń), pogląd że elektrownie w polsce są ok w stosunku do srodowiska,że czasem odnawialne źródła energii są gorsze od zwykłych(bo materiały do zrobienia solarów itp) i pogląd że z zanieczyszczeniem powinno sie walczyć zdroworozsądkowo ?

Hmm... To zależy od kilku czynników. Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy z szkodliwości czegoś, to wtedy na pewno nie ma czym się martwić. Natomiast skoro o to pytasz, to raczej nie jesteś pozbawiony informacji. ;) Jeżeli nie masz innego wyjścia i np. musisz kupić koszulkę z Azji, to nie jest grzechem. Nawet kupienie od czasu do czasu ubrania z np. Chin grzechem nie będzie. Natomiast jeżeli zdajesz sobie doskonale sprawę ze szkodliwości czegoś, to na pewno warto próbować niektóre nawyki zmienić. Zbyt częste kupowanie ubrań z Azji może być grzechem, kiedy olewasz los tych ludzi. Lot samolotem grzechem nie będzie, w końcu jak często latasz? Co do poglądu na temat elektrowni, to najpierw należy przefiltrować pod względem naukowym. Natomiast biorąc pod uwagę smogi w Polsce warto byłoby znaleźć takie źródło energii, które nie zanieczyszcza powietrza. Co do poglądu odnośnie zdroworozsądkowego walczenia z zanieczyszczeniem, zależy, co pod tym rozumiesz. To, czy dana rzecz tego typu będzie grzechem, zależy od tego, jak bardzo myśląc o tego typu kwestiach jesteś rozsądny, naukowy, zainteresowany, empatyczny.

Pt maja 31, 2019 7:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy powinniśmy utrudniać sobie życie
random14 napisał(a):
Mam pytanie;
Czy jeśli nam jest łatwo i łatwo jest o pożywienie i łatwo się żyje czy mamy się w swoim poszukiwaniu doszukiwać grzechu?
Czy musimy się stresować tym?
Czy postęp technologiczny jest zły gdy jest łatwiej o wiele rzeczy niż wcześniej?

Jeszcze raz. Przypomnij sobie definicję grzechu.
Jeszcze jedno takie pytanie prześlesz - nie wpuszczę tego postu

Pt maja 31, 2019 11:16 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mam w domu ręczniki, które mój tata lub mama (sama nie wiem) zabierali z hotelów. Czyli są kradzione... Kiedy rozmawiałam o tym z mama, nie wyszło nic dobrego, wiec stwierdziłam, ze po prostu nie będę używać tych ręczników bo nie mogę zrobić zbyt wiele z tym ze je mamy. Nie wiem które to dokładnie, ale wiem ze są białe, wiec używam tylko tych kolorowych. Wczoraj w łazience wywieszony był właśnie biały ręcznik wiec poszłam do kuchni i tam wytarłam ręce czym innym. Potem przyjechała do mnie przyjaciółka, no i myła ręce i wytarła tym właśnie ręcznikiem... Ja wiedziałam o tym, że mógł to być ręcznik kradziony, ale nie wiedziałam co zrobić, nie powstrzymałam jej ani nic... Czy mam przez to ciężki grzech?? Chciałabym, żebyśmy w ogóle nie mieli kradzionych ręczników w domu, ale tak jak napisałam, rozmowa z mamą nie przyniosła nic dobrego i nic nie dała, raczej prowadziła do kłótni... Nie uwazam, zeby moi rodzice byli złodziejami, tata pracuje i zarabia, ale z tymi ręcznikami to taka dziwna sprawa... Nie chce się z nimi kłócić, bo już próbowałam przekonać mamę, ale nic to nie dało. Czy zgrzeszyłam ciężko?

N cze 02, 2019 3:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jasne. Ciężko i niewybaczalnie. Pozostaje Ci albo chodzić brudną, albo w zimie chodzić przeziebioną.
to sarkazm

Następna osoba która poszła na wagary, gdy katecheta tłumaczył co to jest grzech..

N cze 02, 2019 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedy zazdrość staje sie grzechem? Czy samo uczucie jest już grzechem? Zdarza mi sie ją odczuwac np wobec innych kobiet ze sie mezowi moga podobać ale nic oprocz tych odczuc nie robie

Cz cze 06, 2019 11:55 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zazdrośc NIE JEST grzechem gdy zazdroscimy komus "zdrowo" np. - "Tez bym chcial miec taką lodówke, dzięki niej wygodnie by mi się żyło."

Natomiast samo uczucie grzechem NIE JEST - bo uczucia nie zależą od nas.

Gdy zazdrość zaś prowadzi do jakiś nieprzyjemnych słów, czynów przeciwko bliźniemu to JEST grzechem.

Stopień ciężkości zalezy od powagi sytuacji. Załózmy - zazdroszcze komuś i powiedziałem mu coś niemiłego ale nie obrazilem go az tak strasznie i nie zrobiłem mu wielkiej krzywdy - lekki.

Gdy np. go pobije no to wiadomo - ciężki.

Cz cze 06, 2019 8:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zazdrość nie jest grzechem w początkach jej odczuwania. Nie jest nią wtedy, gdy mobilizuje nas do pracy. Jest grzechem wtedy, gdy ulegamy porównywaniu się z innymi ludźmi, złoszczeniu się na siebie, że nie jestem taka, jak ona, skupianiu się na tym etc.

Cz cze 06, 2019 11:03 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Jaki jest przekaz encykliki Laudato SI
Zadaje to pytanie gdyż ludzie zatruwają środowisko swoją działalnoscią.
Czy jak ktoś sprowadza/kupuję owoce np. z Chile ,australii to grzeszy bo zatruwa planetę ?
O czym przypomina /przekazuje ta encyklika które czyny są grzeszne ?

N cze 09, 2019 7:32 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki jest przekaz encykliki Laudato SI
random14 napisał(a):
Czy jak ktoś sprowadza/kupuję owoce np. z Chile ,australii

Które to ma łamać przykazanie? Dlaczego sprowadzanie owoców zatruwa planetę?

N cze 09, 2019 11:23 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Miałoby łamać V przykazanie,gdyż samoloty emitują duzo CO2,a owoce trzeba spryskać i boję się ze wg nauczania KK,tej encykliki to jest grzech,i że praca w Sklepie Macu i innych UberEatsie to grzech

N cze 09, 2019 11:44 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
random14 napisał(a):
Miałoby łamać V przykazanie,gdyż samoloty emitują duzo CO2,a owoce trzeba spryskać i boję się ze wg nauczania KK,tej encykliki to jest grzech,i że praca w Sklepie Macu i innych UberEatsie to grzech

Jeszcze raz. Co to jest grzech? Miałeś jakąś katechezę? Przeczytałeś Katechizm Kościoła Katolickiego? Póki co to sprowadzasz sprawę do absurdu.

N cze 09, 2019 12:42 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Szybkie pytanko o grzech.Mianowicie w zeszłą sobotę miałem imprezę ze znajomymi.Po kolacji poszliśmy do klubu i popiłem trochę alkoholu.Po czym ruszyłem na parkiet i tańczyłem z wieloma dziewczyna.Z dwiema mi tak świetnie się tańczyło że ręce powędrowały troszeczkę tam gdzie nie trzeba.W sensie że one też gdzieś tam mnie łapały i nie odpychały mnie siłą , lecz ulegały.W takim razie czy zrobiłem coś złego ? :D

Cz cze 13, 2019 8:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pierwsze co się nasuwa.. A czy Twojej żonie (jeśli posiadasz) powiedziałeś o tym? Co ona na to? Czy raczej wolałeś nie mówić - dlaczego?

Cz cze 13, 2019 11:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 95  Następna strona