Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 21, 2019 7:49 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Nie pij nigdy więcej skoro tak na Ciebie działa alkohol i nie umiesz się kontrolować. Nie wychodz też więcej sam bez żony, bo już nie żyjesz sam dla siebie, ale dla niej.

A w ogóle, jeśli nie chcesz sprowadzić swojej tutaj obecności do takiego pouczania ciebie i moralizowania, to spróbuj wprowadzić do waszego życia Jezusa

Zobacz na to:

https://images.app.goo.gl/MqUHJ6a3JYMvFrzL9

(Tyle lat na forum i jeszcze się zdjęc nie nauczyłem wstawiać)
Pytanie jest takie. Co się między wami stanie, jeśli oboje zaczniecie zbliżać się do Boga?

Ostatnio edytowano Pt cze 14, 2019 9:06 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty

Pt cze 14, 2019 12:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):
Szybkie pytanko o grzech.Mianowicie w zeszłą sobotę miałem imprezę ze znajomymi.Po kolacji poszliśmy do klubu i popiłem trochę alkoholu.Po czym ruszyłem na parkiet i tańczyłem z wieloma dziewczyna.Z dwiema mi tak świetnie się tańczyło że ręce powędrowały troszeczkę tam gdzie nie trzeba.W sensie że one też gdzieś tam mnie łapały i nie odpychały mnie siłą , lecz ulegały.W takim razie czy zrobiłem coś złego ? :D

Jesli masz zone to tak zrobiles coś zlego (zdrada).
"Słyszeliście, że powiedziano: "Nie cudzołóż". A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa."
Jesli j nie masz to tez to zle jesli miales np pozadliwe mysli a pewnie miales bo i lapy ci powedrowaly tam gdzie nie powinny to j.w.
A nastepnym razem se pomysl jak by ssie czul jak by Twija zona byla lapana w tancu przez innych facetow.

Pt cze 14, 2019 7:51 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Kiedy zazdrość staje sie grzechem? Czy samo uczucie jest już grzechem? Zdarza mi sie ją odczuwac np wobec innych kobiet ze sie mezowi moga podobać ale nic oprocz tych odczuc nie robie

Podręczna Encyklopedia Kościelna:

"Zazdrość - jest to smutek z powodzenia bliźniego i radość z jego nieszczęścia. Jest występkiem przeciwnym miłości, źródło swoje ma w egoizmie. Początkowo śmieszną i dziecinną jest Z. w swoich objawach, stopniowo jednak rozwija się i dochodzi do namiętności gwałtownej, trudniej dającej się ujarzmić niż nienawiść. Występek ten nikczemny w istocie swej i pobudkach sam dla siebie jest karą. Pismo św. wyraźnie go potępia (Jak. III, 14, 16). Ściśle biorąc, odróżnić należy zazdrość od zawiści; pierwsza ma miejsce w sercu odnośnie do dóbr własnych, które chce się zachować niepodzielnie dla siebie tylko, gdy druga dotyczy dóbr bliźniego, które ktoś pragnie posiąść, a nie mogąc dojść do ich posiadania, smuci się tem i martwi. Nie jest zazdrością szlachetne współubieganie się ani chęć dorównania bliźniemu godziwymi środkami (emulacya) (por. Blanc, Diet. de la Pensie, 1899, t. 2, k. 282; Glaire, Dictionnaire, t. 1, s. 1113)."

Tu bym jeszcze doprecyzował, że zazdrość wiąże się z przykazaniami "nie pożądaj". Bo jeśli pożąda się cudzą żonę czy rzecz, to efektem jest smutek, że ktoś ma, a ja nie. Żeby więc zazdrości nie było, trzeba walczyć z grzechem pożądania. Jak? Przez zapobieganie i leczenie. Zapobieganie polega na unikaniu wszystkiego, co pożądanie podsyca (np. patrzenia na cudzą żonę, bo piękna; unikaniu scen erotycznych w tv; oglądania sąsiada jadącego najnowszym modelem samochodu itp.). Leczenie polega na modlitwie i poście. Gdy pojawia się pożądanie, trzeba je za każdym razem umartwić modlitwą, prośbą do Boga, by to zgromił. Gdy mamy słabszy okres, trzeba założyć post. Pić samą wodę przez dzień lub dwa, a zaoszczędzone pieniądze rozdać potrzebującym. Dzięki temu wybujałe namiętności przygasną, a człowiek zrozumie, jak czują się ludzie biedni i głodni i jak wiele on sam posiada.

Pt cze 14, 2019 10:05 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
"Słyszeliście, że powiedziano: "Nie cudzołóż". A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa."
Jesli j nie masz to tez to zle jesli miales np pozadliwe mysli a pewnie miales bo i lapy ci powedrowaly tam gdzie nie powinny to j.w.
A nastepnym razem se pomysl jak by ssie czul jak by Twija zona byla lapana w tancu przez innych facetow.

Nie,nie mam żony,ale jak mam powstrzymać swój wzrok jak widzę tyle wokół siebie pięknych kobiet skąpo ubranych ? :D czyli że jak zerknę na nie to chyba nic się nie stanie jak nie jestem żonaty ?

Pt cze 14, 2019 10:49 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):
Nie,nie mam żony,ale jak mam powstrzymać swój wzrok jak widzę tyle wokół siebie pięknych kobiet skąpo ubranych ? :D czyli że jak zerknę na nie to chyba nic się nie stanie jak nie jestem żonaty ?

Hm.. Dziękuj Bogu, że stworzył takie piękne istoty i pamiętaj że każda ma także i rozum i wolę i duszę - nie tylko ciało.

Pt cze 14, 2019 11:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdy z nas nosi w sobie coś co Kościoł określił "zarzewiem grzechu". Wystarczy niewielki podmuch, żeby rozpalić w sobie ogień pożądliwosci. I teraz napiszę coś strasznego. Trzeba ukrzyżowac własne zmysły, ale przecież to nie jest takie proste. Nie jesteśmy tacy mocni. Można to zrobić tylko, będąc motywowani miłością.

Wszystkie więc drogi prowadzą do Jezusa, który zbawia nas od grzechu.

Pt cze 14, 2019 11:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):
Cytuj:

Jesli jest w tym spojrzeniu pozadanie to tak jak bys z ta kobieta cudolozyl. Tyle sie stanie

Pt cze 14, 2019 1:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Hm.. Dziękuj Bogu, że stworzył takie piękne istoty i pamiętaj że każda ma także i rozum i wolę i duszę - nie tylko ciało.

I ta koncepcja mi się podoba a nie od razu post o chlebie i wodzie i biczowanie. Tak polecę klasykiem "natury się nie da oszukać...". Facet zawsze pozostanie wzrokowcem.

Pt cze 14, 2019 2:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ANDPOL napisał(a):
PeterW napisał(a):

I ta koncepcja mi się podoba a nie od razu post o chlebie i wodzie i biczowanie. Tak polecę klasykiem "natury się nie da oszukać...". Facet zawsze pozostanie wzrokowcem.

O biczowaniu nic nie pisałem. Ale to pokazuje, że ktoś zakodował ci obraz średniowiecznego Kościoła jako bandy biczowników. Jak Bóg da, napiszę o tym w innym czasie.

A to co napisałem o sposobach walki z nieopanowaniem dotyczy tych, którzy chcą walczyć. Skoro ty nie chcesz i wolisz rajcować się "kobietami skąpo ubranymi" (pietrulek), to znaczy, że do ciebie nie pisałem. Masz gołe baby to po co mnie czytasz?

Pt cze 14, 2019 2:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Jesli jest w tym spojrzeniu pozadanie to tak jak bys z ta kobieta cudolozyl. Tyle sie stanie

Tu też chciałbym doprecyzować. Pismo, Ojcowie oraz Sobór Trydencki objawiają nam, że:

"u ochrzczonych pozostaje pożądliwość lub zarzewie [grzechu], która – choć pozostawiona jest dla walki – nie może szkodzić nie dającym jej przyzwolenia i mężnie opierającym się jej z pomocą łaski Jezusa Chrystusa. „Kto należycie będzie walczył, otrzyma nagrodę”" (Sobór Trydencki, Sesja 5, I)

Czyli dopóki ktoś wystarczająco walczy ze swoją pożądliwością, dopóty nie ma grzechu. Jeśli więc ktoś patrzy na kogoś i czuje pożądanie, to walka zaczyna się tu od odwrócenia wzroku. Gdy tak czyni, nie ma grzechu, bo walczy. Nieszkodzi, że odczuwa żądzę nadal. Ważne, że walczy. Wówczas grzechu nie ma. Jeżeli natomiast podsyca żądzę, bo patrzy i się rajcuje, wtedy ma grzech, bo ulega pożądaniu. Złe pożądanie trzeba rozumieć jakby to bezpośrednio Zły zachęcał. To, że zachęca nie jest naszym grzechem. Ale jeśli się zgadzamy, znaczy, że w sercu swoim zgrzeszyliśmy (zły wybór woli).

Pt cze 14, 2019 3:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@jotef bracie, czy ja pisałem do Ciebie? Znasz takie powiedzenie o nożycach i stole? Przeczytaj swój tekst i zobacz ile w nim miłości bliźniego. Nie znasz mnie, więc dlaczego mnie oceniasz?

Pt cze 14, 2019 3:23 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
No dobra dam radę z nie łapaniem dziewczyn za pupę w klubie , ale jak dać radę sobie z nie patrzeniem na ich odkryte piękne nogi zwłaszcza latem ? Jak przechodzę się po mieście to często widzę odkryte nogi aż do...czyli że same mnie prowokują takim ubraniem albo nie ubraniem haha :cfaniak: :?: Zdrowy młody mężczyzna jest w ogóle wstanie oprzeć się w swojej głowie takim myślom żeby chętnie za te nogi zlapal :-) ?? Skoro tylko Jezus nie patrzył pożądliwie na kobiety...

Pt cze 14, 2019 3:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ANDPOL napisał(a):
@jotef bracie, czy ja pisałem do Ciebie? Znasz takie powiedzenie o nożycach i stole? Przeczytaj swój tekst i zobacz ile w nim miłości bliźniego. Nie znasz mnie, więc dlaczego mnie oceniasz?

Nie znam cię, ale oceniam co piszesz. Jak ktoś pisze dobrze, cieszę się i popieram. Jak ktoś pisze źle, krytykuję czasem, zwłaszcza jak ktoś sprowadza poważny temat do absurdu (biczowanie). Czy ty myślisz, że to co piszesz nie podlega ocenie? Każdy by tak chciał. Jeżeli nie jesteś gotowy na krytykę, nie pisz.

Pt cze 14, 2019 4:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@jotef to dla Ciebie. https://www.youtube.com/watch?v=9StShoqJZzQ

Pt cze 14, 2019 4:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dla Ciebie @pietrulek też. @jotef jak do kogoś piszesz "Ty" to pisze się z dużej litery.

Pt cze 14, 2019 4:27 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna strona