Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 16, 2019 4:56 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Dlaczego Jezus szczególnie umiłował nasz kraj? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Jezus szczególnie umiłował nasz kraj?
A to zaczynam już rozumieć, na innych Bogu nie zależy lub trochę mniej, może też trochę bardziej nie zależy.
Tylko coś nadal mi się nie zgadza.

Śr sty 14, 2015 4:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To źle że nas Polaków Pan Jezus kocha bardziej? Trzeba się tylko cieszyć. Jak się tak prawdziwie martwisz o innych to przecież możesz prosić i wstawiać się za nimi. Pan Bóg w takiej sytuacji nikomu nie odmówił. Jeszcze się nie zdarzyło. Ja nie zamierzam udawać że nie zależy mi na innych, chyba że trochę na mojej rodzinie. Proszę o wszystko Jezusa łącznie z miłością do bliżnich i dopiero to dostaję inaczej nie umiem. Poza tym ja bym się tak martwiła o to że jednych kocha bardziej Jezus bo kuż nie raz bywało że jak jedni nie chcieli być kochani to przyjmowali inni. Np. poganie których nauczał św. Paweł . Albo Jakub zamiast Ezawa który wolał miskę soczewicy.

Śr sty 14, 2015 4:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tzn. Miało być że nie będę udawać że zależy mi na innych z wyjątkiem mojej rodziny ale też nie aż tak bo z natury jestem egoistką niestety.

Śr sty 14, 2015 5:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i zaczynamy się plątać w zeznaniach :) .
A czy Bóg jest egoistą?
Ja się nie martwię, ja wiem, że Bóg (ten w trzech Osobach) kocha każdego tak samo, nie wyróżnia, ale jak widzę poglądy na tym forum są różne: od Boga sadysty, bo Boga celebrytę.

Śr sty 14, 2015 5:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mówiłam o sobie że jestem egoistką. Ty może nie potrzebujesz Boga bo już masz miłości bliźniego bo już masz nadmiar. Tak się składa że ja potrzebuję Jezusa bo bez Niego czeka mnie duchowa śmierć. On nikogo nie odrzuca i gdy się Go prosi to nie odmawia łask koniecznych do mawrócenia. Oczywiście wymagana jest stała współpraca w zwalczaniu grzechów i dużu wysiłek ake nie ponad możliwości oraz ponoszenie się z upadków i wtedy dopiero łaska działa. Poza tym nieustannie trzeba dbać o tę relację i prosić żeby się nie zgubić. Ale już samo to że Jezus chce pracować nade mną i nie zraża się moim egoizmem to jak dla mnie pewność Jego wielkiej Miłości.

Śr sty 14, 2015 5:59 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oj wątek o czym innym jest.
Gdzieś to wyczytała w moich wpisach, o czym piszesz w swoim poście?
Bóg Cię kocha nawet wtedy gdy zgrzeszysz, Gdyby tak nie było, nie zesłałby swojego Jedynego Syna by swoją śmiercią i zmartwychwstaniem odkupił nasze grzechy (winy).
Ja tylko chciałem zauważyć, że Bóg nikogo nie wyróżnia w swojej nieskończonej miłości i tyle.
Jeśli chcesz czerpać z mojego „nadmiaru”, o którym pisałaś to bez krępacji. :-D

Śr sty 14, 2015 6:20 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jest tak jak piszesz- masz miłość bliźniego bez dwóch zdań, ale w temacie wątku to ja mam rację. Pozdrawiam.

Śr sty 14, 2015 7:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A możesz tę swoją rację poprzeć Słowem Bożym?

Śr sty 14, 2015 7:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wystarczy że poparłam relacją Faustyny. Nie na darmo trudziła się ona i była atakowana przez szatana żeby tylko nie powiedzieć o Miłosierdziu. To samo Ojciec Pio. Czytałam Pismo św. ale jakoś dopiero później na podstawie listów Ojca Pio dotarło do mnie prawda o Jezusie. Poza tym Pan Jezus nigdy nie trzymał się Pism i szabatów jeśli chodziło o biedę duchową człowieka i mógł objawić się tym i pozostałym świętym. A w ST jest przecież naród wybrany który ma wszelkie łaski i nieustanną opiekę. Współcześnie który inny kraj ma jak Polska tyle środków do celu jakim jest Bóg? Żaden. Jest to poprostu prawie namacalna opieka Boga co nie znaczy że tak będzie zawsze.

Śr sty 14, 2015 7:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jezus nie trzymał się pism? Inną Biblię czytaliśmy zatem.
Który naród współcześnie? Powiem Ci - wszystkie.

Naród wybrany - pisałem o tym (nie zauważyłaś) nie znaczy szczególnie umiłowany.

Śr sty 14, 2015 8:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Jakuba umiłowałem a Ezawa miałem w nienawiści". Nie chodzi to o nienawiść ile o gniew na Ezawa że tak lekkomyślnie postępuje i za nic ma pierworództwo czyli przywilej. Polska w historii umiała zawalczyć o BOGA i niepodległość w sensie nie że była zaborcą tylko raczej nie poddała się zaborcy i zawsze walczyła tylko w obronie. Nigdy nikogo nie najeżdżaliśmy. Jakub też zawalczył o to co dla niego było cenne a dla Ezawa nie stanowiło wartości a potem uciekał przed Ezawem. Tak było do tej pory.

Śr sty 14, 2015 9:44 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze coś wyrwij z kontekstu i dalej pokazuj rację.
Słowo Boże należy rozumieć w całości - nie po kawałeczku dopasowywać to swoich twierdzeń.
Przeczytaj cały rozdział z tym cytatem.

Śr sty 14, 2015 10:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No a to - " Obyś był zimny albo gorący bo jak będziesz letni wyrzucę cię ze swych ust". Gorący wiadomo dlaczego.Zimny - bo można stanąć w brutalnej prawdzie o sobie i zyskać skruchę. A letni człowiek po prostu jest obojętny na Miłość. Wyrzucenie z ust to nie jest chyba potępienie a jednak nic przyjemnego dla człowieka.

Śr sty 14, 2015 11:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
Według dzienniczka siostry Faustyny Jezus powiedział: "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotowuje świat na ostateczne przyjście Moje" (Dz. 1732)

Co Jezus ma na myśli i dlaczego akurat Polskę szczególnie umiłował?

Przyznam ,że ostatnio mnie w tej sprawie "oświeciło" i podzielę się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami.Niestety nie będą one hura optymistyczne.

Mam taką specyficzną pracę ,iż nieustannie podróżuje.Nawet teraz piszę z Węgier ,a rano pisałem z Wiednia :).Obserwując życie i obyczaje innych narodów (nie wszystkich naturalnie) wyrażające się choćby w różnych prostych formach grzecznościowych i uprzejmością "ok pomogę ci chociaż powinienem iść już do domu" ,zwróciłem uwagę na to z czym my mamy wielki problem.U nas jest raczej odwrotnie,zwłaszcza w dużych miastach.
Podobnie sprawa ma się w innych dziedzinach naszego życia ,np w stosunku pracodawca - pracownik ,a wcześniej pan - chłop.Dodatkowo nieustanne sąsiedzkie spory,te duże i te małe ,zawiść, złodziejstwo te duże w sejmie i te małe na osiedlu ,chamstwo i inne narodowe buty ,które można sobie samemu dopisać.Jak uczy nasza historia , były one nawet przyczyną rozbiorów Polski ("Żaden kraj wewnętrznie skłócony nie ostoi się" ).Wystarczy przeczytać kazania ks. Piotra Skargi do posłów z 16 wieku ,aby dostrzec ,że nic się u nas nie zmienia od wieków.W przeprowadzonych kilka lat temu w europie badaniach opinii publicznej ,byliśmy jedynym narodem ,który nie wymienił żadnej pozytywnej cechy narodowej,którą jako naród moglibyśmy się pochwalić (cyt. z pamięci R.Ziemkiewicza). Obfitowały za to negatywy.To takie luźne przemyślenia ,z którymi można się zgadzać lub też nie ,liczy się sens przekazu ,a jak jest w Polsce i jacy są Polacy na co dzień ,każdy sam wie najlepiej i nie ma potrzeby wieść o to sporu.

Jadąc autem rozmyślałem sobie w duchu : Za co nas Boże tak ukochałeś? Czemu dałeś nam tylu świętych ,a Twoja Matka jest szczególnie naszą Matką ? Czym sobie zasłużyliśmy za twe hojne dary?
Odpowiedź mogła być tylko tylko jedna.

Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska Rz 5

Cz sty 15, 2015 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Gdzie jednak wzmógł się grzech,tam jeszcze obficiej rozlała się łaska.To znaczy,że Polska jest ogromnym grzesznikiem.

Pt sty 16, 2015 9:39 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona