Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 23, 2019 5:01 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
2 x jeszcze na Mszy Trydenckiej byłem. W niedzielę 19 maja, a wcześniej w czwartek 16... Kazanie niedzielne kapłana z ambony ciocię "powaliło". Ponad 30 minut mówienia o tym jak powinno się przychodzić ubranym do kościoła. Czułem się strasznie głupio będąc w dresach i koszulce od piżamy (jako pacjent szpitala już). Mimo wszystko było dziwnie i tak jakoś... Mowa o samym kazaniu, choć ciocia stwierdziła, że i melodie inne i gesty i język. Ciężko się nam przestawiać. Mi też.

Przyjąłem sakrament chorych, była spowiedź przed samą operacją, Msza (NOM), piękne nabożeństwo majowe. I dobrze się czułem. Może w tak ważnych dla człowieka chwilach życia (dla mnie z pewnością najbardziej ciężkich) świadomość jest bardzo ważna. Człowiek chce i pragnie wiedzieć w czym uczestniczy i poczuć wspólnotę wiary.

Taka moja luźna refleksja :wink:

Wt cze 11, 2019 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NOM w obecnej formie jakiejnjest odprawiany jest zfeminizowany. Bazuje na emocjach i jest na na nie nastawiony i na takie "kumbaja". Biorac pod uwage jak to wyglada za granica to do Mszy Sw sluza ministrantki posuniete w latach. Tam nie ma mlodych chlopcow ministrantow. Zupelnie inaczej jest w Mszy trydenckiej gdzie do Mszy sw sluza mlodzi mezczyzni.

Cz cze 13, 2019 10:22 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sachol, proszę wypunktować, gdzie są te emocje i zwłaszcza nastawienie na nie w liturgii mszy św., tej NOM.
Mszalik (tekst liturgii) do ręki i wypunktowujemy, gdzie w liturgii NOM są emocje. Konkrety. Udowodnijmy to.

Uwaga, na wszelki wypadek, to, że w kościele są obecne liczne kobiety, a np. przy ołtarzu kwiaty, nie jest wykłdnikiem emocji w liturgii NOM.

Cz cze 13, 2019 10:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Sachol, proszę wypunktować, gdzie są te emocje i zwłaszcza nastawienie na nie w liturgii mszy św., tej NOM.
Mszalik (tekst liturgii) do ręki i wypunktowujemy, gdzie w liturgii NOM są emocje. Konkrety. Udowodnijmy to.

Uwaga, na wszelki wypadek, to, że w kościele są obecne liczne kobiety, a np. przy ołtarzu kwiaty, nie jest wykłdnikiem emocji w liturgii NOM.

https://www.m.pch24.pl/meskosc-a-liturgia,19371,i.html

Cz cze 13, 2019 1:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11