Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 01, 2020 5:26 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Może dlatego, że przekaz jest mętny?

So paź 17, 2020 2:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Może dlatego, że przekaz jest mętny?

O baletnicy znasz?
Gdybys był nowym uczestnikiem forum to bym postarał się wytłumaczyć ale dałeś się już poznać wiec wiem ze tłumaczenie czegokolwiek tobie nie ma najmniejszego sensu. Dałeś się poznać od tej strony.

So paź 17, 2020 2:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ok, jak sobie chcesz.

So paź 17, 2020 3:02 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Już mówiłem że kwestia języka jest drugorzędna. Ale jeżeli komuś tak zależy na NOM, mogliby chodzić na NOM. przeciętny ksiądz odprawia dwie Msze w niedzielę. Najlepiej by było jakby każdy ksiądz miał obowiązek odprawić Mszę Trydencką przynajmniej raz na Niedzielę. Więc, raz odprawiałbym Mszę Trydencką pozniej NOM. Rozwiązanie dla każdego

N paź 18, 2020 10:32 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A jaki procent wiernych jest zainteresowany w udziale we mszy na której nic nie rozumie i tylko odstoi jak statysta?
Powiedzmy ze u mnie w kościele w niedziele jest 6 mszy i 2 księży to jak każdy odprawi jedna VOM to mamy 4 msze NOM. Na mszach w kościele może się pomieścić ponad 300 osób. Zazwyczaj na mszach jest koło 250. Na msze trydencka która jest w parafii odprawiana przychodzi około 10 osób.

N paź 18, 2020 10:57 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A jaki procent ma uczestniczyć, jeśli o takiej możliwości nawet nie wie, albo nie ma szans na realizację takiego pragnienia, bo taką Mszę odprawia się wciąż w znikomym % parafii w Polsce? Wcześniej w tym wątku przytaczałem wnioski z pewnej ankiety, gdzie całkiem spory odsetek wiernych deklarował chęć przynajmniej okazjonalnego uczestnictwa w Mszy trydenckiej, gdyby mieli taką możliwość. A że możliwości nie ma, to koło się zamyka.
Co do tych 10 wiernych, to może doczekamy czasów że i na NOM tyle będzie chodziło, co nie znaczy, że nie warto dla nich odprawiać.

N paź 18, 2020 1:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Polexit jak zwykle nie zrozumiał. To juz chyba standard.
Przeczytaj jeszcze raz. Mowa o parafii gdzie taka msza jest sprawowana.
Albo rżniesz głupa bo nie pasuje to do twojej wersji świata albo masz duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Osobiście stawiam na te druga wersje

N paź 18, 2020 1:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja obstawiam klapeczki na oczach tudzież filtr percepcji: Polexit widzi jedynie to, co chce zobaczyć, a niewygodne fakty ignoruje. Ponieważ fakt, że we wskazanej przez Ciebie parafii (oraz okolicznych) nie ma chętnych na uczestnictwo w Mszy Trydenckiej (co widać po nikłej frekwencji), nie pasuje mu do przekonań, to gwarantowanym jest, że go nie zobaczy.

N paź 18, 2020 1:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Polexit jak zwykle nie zrozumiał. To juz chyba standard.
Przeczytaj jeszcze raz. Mowa o parafii gdzie taka msza jest sprawowana.
Albo rżniesz głupa bo nie pasuje to do twojej wersji świata albo masz duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Osobiście stawiam na te druga wersje

A Ty zamiast się silić na głupie komentarze, przeczytaj jeszcze raz, że pisałem o ogólnej sytuacji i o tym, że frekwencja na takich Mszach nie jest równoznaczna z zainteresowaniem, bo to byłoby wyższe gdyby wiedza o nich była szersza.
Tak, widzę że pisałeś o jednej konkretnej parafii. Tylko Ty na tej podstawie wyciągasz wnioski o charakterze ogólnym, co jest nieuprawnione. Mogę Ci na to odpowiedzieć, że znam dwa miejsca w moim województwie, gdzie jest problem z ustanowieniem stałej celebracji Mszy trydenckiej mimo stałych próśb i zainteresowania wiernych. W moim mieście, w kościele, gdzie odprawia się Mszę trydencką jest więcej ludzi na takiej Mszy niż na NOM. Ale nie wyciągam z tego wniosków, że zainteresowanie ogólnie jest większe. Po prostu parafia nie jest duża, a działające tam duszpasterstwo tradycji przyciąga wiernych z całego miasta.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja obstawiam klapeczki na oczach tudzież filtr percepcji: Polexit widzi jedynie to, co chce zobaczyć, a niewygodne fakty ignoruje.

Uczę się od Ciebie (vide sąsiedni temat o Komunii na rękę).

Cytuj:
Ponieważ fakt, że we wskazanej przez Ciebie parafii (oraz okolicznych) nie ma chętnych na uczestnictwo w Mszy Trydenckiej (co widać po nikłej frekwencji), nie pasuje mu do przekonań, to gwarantowanym jest, że go nie zobaczy.

A Ty rzecz jasna wiesz, jaka w okolicznych parafiach jest wiedza wiernych na temat możliwości uczestnictwa w takiej Mszy. Ja o miejscu celebracji Mszy trydenckiej w moim mieście nie usłyszałem nigdy w żadnym innym kościele, od żadnego księdza, ani przy pomocy żadnych kanałów kościelnych, choć celebruje się ją tam od końca lat 90. Więc sorki, ale budowanie sobie przez Was obrazu na podstawie jednej parafii, o której wspomniał Jockey jest deczko niepoważne.

N paź 18, 2020 3:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
A jaki procent ma uczestniczyć, jeśli o takiej możliwości nawet nie wie, albo nie ma szans na realizację takiego pragnienia, bo taką Mszę odprawia się wciąż w znikomym % parafii w Polsce? Wcześniej w tym wątku przytaczałem wnioski z pewnej ankiety, gdzie całkiem spory odsetek wiernych deklarował chęć przynajmniej okazjonalnego uczestnictwa w Mszy trydenckiej, gdyby mieli taką możliwość. A że możliwości nie ma, to koło się zamyka.
Co do tych 10 wiernych, to może doczekamy czasów że i na NOM tyle będzie chodziło, co nie znaczy, że nie warto dla nich odprawiać.

W Łodzi sa dwie Msze sw Trydenckie w niedzilę. Łacznie na obu okolo 150 osob.

N paź 18, 2020 3:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
W Bydgoszczy jedna i jak kiedyś wspominał ks. R.Kneblewski (nie odnajdę miejsca) frekwencja wynosi 200 osób.
Pragnę podkreślić, że poczta pantoflowa dość skutecznie działa. Nie powrócili na te msze ludzie, którzy ją znali. Ks.Kneblewski akcentował, że przeważają ludzie młodzi.
http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=167&doc=149/
https://www.piusx.org.pl/kaplice

N paź 18, 2020 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
W Bydgoszczy jedna i jak kiedyś wspominał ks. R.Kneblewski (nie odnajdę miejsca) frekwencja wynosi 200 osób.
Pragnę podkreślić, że poczta pantoflowa dość skutecznie działa. Nie powrócili na te msze ludzie, którzy ją znali. Ks.Kneblewski akcentował, że przeważają ludzie młodzi.
http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=167&doc=149/
https://www.piusx.org.pl/kaplice

Ja kaplic Bractwa nie wliczalam.
W Duszpasterstwie Tradycji przekroj wiekowy jest rózny sa i starsi i mlodsi i rodziny z dziećmi.
https://lodzkaplicalacinska.parafialnastrona.pl/

N paź 18, 2020 4:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
U mnie we Wrocławiu w Duszpasterstwie Tradycji Łacińskiej są dwie niedzielne Msze, które gromadzą w sumie do 300 osób. Przynajmniej przed epidemią, teraz może nieco mniej, bo w mieście ubyło studentów, którzy stanowili pokaźną grupę. Ogółem większość to właśnie młodzi ludzie, jest trochę rodzin z dziećmi, ale widać też osoby po 50.

Jest też kaplica FSSPX, ale nigdy u nich nie byłem i nie wiem jaka tam jest frekwencja.

N paź 18, 2020 7:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czyli potwierdził polexit to co ktoś już pisał. Większość to młodzi a nie ci którzy znali ten ryt w swojej młodości czy dzieciństwie.

N paź 18, 2020 8:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No bo tak jest. Większość osób, które mają styczność z Mszą Trydencką ma podobne obserwacje. Uważam, że to dobrze, bo pokazuje, że to nie jest tylko "podróż sentymentalna" dla starszych ludzi, ale że ten ryt może przyciągać młodsze pokolenia.

N paź 18, 2020 8:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona