Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 28, 2020 2:56 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 684 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 46  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Mały Książę napisał(a):
A czy przeczytałeś dalszy kontekst wypowiedzi biskupa Rysia ?
"Chrystus nie dopomina się o chwałę. Chrystus nas nie zbiera tutaj po to, by nam powiedzieć "Patrzcie, jestem!". On nas tu zwołuje po to, aby powiedzieć: jestem przy tobie, jestem dla ciebie, jestem skupiony na tobie. Jestem i tego uczę swój Kościół, by był skupiony na tobie - zaznaczył metropolita łódzki. "

Gdyby w centrum Kościoła był człowiek to by znaczyło że człowiek jest bogiem.

Pn cze 04, 2018 10:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Skoro już zarzuciłeś "Niedzielę", to i znalazł się tam cytat z heretyka pseudo-biskupa Rysia:

Nie wiem, im jesteś, bo chyba nie masz odwagi podać swojego wyznania. Brak danych.
Wiem natomiast, że kimkolwiek jesteś, nie masz prawa tak etykietować ani też próbować obrażać ludzi. Cokolwiek myślisz o ich słowach.

Pn cze 04, 2018 10:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Skoro już zarzuciłeś "Niedzielę", to i znalazł się tam cytat z heretyka pseudo-biskupa Rysia
Wespecjanie, miarkuj słowa.

Pn cze 04, 2018 10:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Skoro już zarzuciłeś "Niedzielę", to i znalazł się tam cytat z heretyka pseudo-biskupa Rysia:

Nie wiem, im jesteś, bo chyba nie masz odwagi podać swojego wyznania. Brak danych.
Wiem natomiast, że kimkolwiek jesteś, nie masz prawa tak etykietować ani też próbować obrażać ludzi. Cokolwiek myślisz o ich słowach.

Jak inaczej nazwać hierarchę, który twierdzi że w centrum Kościoła jest człowiek. Ręce opadają. Przecież to jakieś satanistyczne zawołanie.

Pn cze 04, 2018 11:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nadal: Nie Tobie przyklejać etykiety dowolnemu człowiekowi.
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni, prawda?

Człowiek drogą Kościoła, nie Kościół drogą człowieka, ale to na marginesie, bo wymaga lektur.

PS Skoro się jasno nie deklarujesz, to niniejszym wnoszę do moderacji o rozważenie, czy masz prawo dyskutować w dziale dla chrześcijan.

Pn cze 04, 2018 11:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Nadal: Nie Tobie przyklejać etykiety dowolnemu człowiekowi.
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni, prawda?

Człowiek drogą Kościoła, nie Kościół drogą człowieka, ale to na marginesie, bo wymaga lektur.

PS Skoro się jasno nie deklarujesz, to niniejszym wnoszę do moderacji o rozważenie, czy masz prawo dyskutować w dziale dla chrześcijan.

Ja już wyjaśniałem dlaczego nie mam sprecyzowanego wyznania w profilu, choć jestem katolikiem. Nie etykietki na forum czynią ze mnie tego czy tamtego, ale to w co się wierzy i uwewnętrznia w życiu w czynach.

A tutaj nic nie muszę oceniać, hasło "człowiek w centrum Kościoła" nadaje się do jakiegoś ruchu masońskiego albo kościoła scjentoloigicznego i ten anty-biskup to wypowiedział.

Pn cze 04, 2018 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obawiam się, że reagujesz na pewne sformułowania, bez wnikania co w konkretnej sytuacji znaczą. Jak, nie przymierzając, pies Pawłowa.

Wt cze 05, 2018 12:05 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Gdyby w centrum Kościoła był człowiek to by znaczyło że człowiek jest bogiem.

Jezus poszedł na krzyż dla człowieka, więc w moim rozumieniu - w takim sensie jest on w centrum Kościoła. Jest bardzo ważny, kochany przez Boga. Jednak, zdając sobie sprawę, za jaką cenę zostaliśmy nabyci, odruchowo wręcz człowiek pada na kolana z zawołaniem: króluj nam Chryste! Panie, nie jestem godzien...
Kto kocha, wie gdzie jest jego miejsce w Kościele.

Słowa o byciu w centrum Kościoła warto spróbować odnieść do ...bliźniego, także tego, który z tym Kościołem zdaje się nie mieć wiele wspólnego, czyli: czytać w kluczu miłości.

Wt cze 05, 2018 7:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
A tutaj nic nie muszę oceniać, hasło "człowiek w centrum Kościoła" nadaje się do jakiegoś ruchu masońskiego albo kościoła scjentoloigicznego i ten anty-biskup to wypowiedział.

Chyba przegapiłeś, że Bóg założył Kościół dla człowieka, a nie dla siebie, zaś celem Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia... :(

Wt cze 05, 2018 7:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
hasło "człowiek w centrum Kościoła" nadaje się do jakiegoś ruchu masońskiego albo kościoła scjentoloigicznego i ten anty-biskup to wypowiedział.

Błąd w rozumowaniu podobny, jaki zwykliśmy czynić w odniesieniu do Dekalogu, że niby zakazy, nakazy, tymczasem to człowiek tutaj w centrum - jego dobro. Już tutaj na ziemi, ale przede wszystkim w wieczności. Nie prawo, ale człowiek.
Papa Franciszek też jest czasem dla nas niezrozumiały w swoich gestach, słowach, owocem czego tytuł tego wątku :(

Wt cze 05, 2018 7:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ja już wyjaśniałem dlaczego nie mam sprecyzowanego wyznania w profilu, choć jestem katolikiem.

Dojrzewanie w wierze to proces, bo i kochać uczymy się do końca dni. Wszyscy jesteśmy raczkującymi dziećmi w tym względzie. Przypowieść o wierze, która gdyby była jak ziarnko gorczycy, morwa byłaby nam posłuszna - nie pozostawia złudzeń. Tak jest.
Fakt, że nie dosięgamy gałęzi baobabu, to jeszcze nie powód przecież, aby baobab wyciąć :) I owszem, chwilowo pragnienie można by ugasić...
W Kościele bezpieczniej jest akceptować to, czego On naucza, uznając pokornie, że póki co nie dosięgam, niż obrażać się na "niepoprawne nauczanie", bo o ile postawa pierwsza jest rozwojowa, o tyle druga cofa w niebezpieczne rejony, aż po pokusę zmiany wyznania, czy ateizmu.
Wespecjan, pytaj, dziel się swoimi rozterkami. Któż ich nie miał, nie ma lub mieć nie będzie?

W czasach, kiedy z racji mnożących się bożków, współczesny człowiek popada w coraz to większe osamotnienie, świadomość że niezmiennie jest on w centrum Kościoła - ma moc przywrócić mu nadzieję. W centrum Kościoła - takim jakim jest... Wylewający siódme poty na siłowniach, z nabotoksowanymi twarzami, świecący błyskotkami w blasku słońca niczym pochodnie, pochłonięci "mieć" i używać itd., aż wreszcie oblegający kozetki u psychologów - bardzo potrzebujemy tych słów.

Wt cze 05, 2018 9:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Chyba przegapiłeś, że Bóg założył Kościół dla człowieka, a nie dla siebie, zaś celem Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia... :(

Kościół bez bez Boga w centrum nikogo nie zbawi.

Wt cze 05, 2018 9:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Kościół bez bez Boga w centrum nikogo nie zbawi.

Błąd. Kościół nigdy nikogo nie zbawił i nie zbawi, bo zbawicielem jest Chrystus, a nie Kościół. Natomiast celem istnienia Kościoła, jak już wspomniałem, jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Dotrze to do Ciebie?

Wt cze 05, 2018 10:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Błąd. Kościół nigdy nikogo nie zbawił i nie zbawi, bo zbawicielem jest Chrystus, a nie Kościół. Natomiast celem istnienia Kościoła, jak już wspomniałem, jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Dotrze to do Ciebie?

Kawałek czasu do mnie dotarło, że nawet gdyby jakiś hierarcha nasikał na Najświętszy Sakrament, to ty i tak byś go nie skrytykował, tylko uznał to za formę prowadzenia przez Ducha Świętego.

Chrystus jest bramą przez która się przechodzi do Boga Ojca i jeśli On nie jest w centrum Kościoła, tylko człowiek wg anty-biskupa heretyka Rysia, to powodzenia w zbawianiu owieczek.

Wt cze 05, 2018 10:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Personalnymi wycieczkami pokazujesz jedynie brak argumentów. Podobnie jak atakami ba bp. Rysia, które atakujesz za naukę, która po prostu Ci się nie podoba, bo nie zgadza się z tym, co sobie wymyśliłeś. Przejdźmy jednak do konkretów:

Wskaż dogmat (uroczysty, zwyczajny, nauczania ustnego - po prostu jakikolwiek), który zaprzecza temu, co powiedział bp. Ryś*.

*Pomijam już fakt, że wyrwałeś fragment wypowiedzi z kontekstu i przeinaczyłeś jej sens.

Wt cze 05, 2018 10:29 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 684 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 46  Następna strona