Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lut 25, 2020 9:46 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Co wolno małżeństwu katolickiemu? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co wolno małżeństwu katolickiemu?
Krysia napisał(a):
gdzież to wyczytałaś takie moje zarzuty pod jego adresem?),

A gdzie to wyczytałaś że twierdzę że wprost mu coś zarzucasz? Pisałam że dostrzegsz określone zagrożenie - Twój ostatni post jest wprost ostrzeżeniem "Wcielając je w życie, oszczędzicie sobie dylematów gadżetowych i nie tylko."
Krysia napisał(a):
A problem przedmiotowego traktowania kobiety jeśli chodzi o współżycie małżeńskie jest dość powszechny, nie czarujmy się.

Tak a najciemniej jest jakoby pod latarnią. Dlatego sadze że jak ktoś zastrzega że chce porozmawiać o "tych sprawach" tylko wśród katolików (i to takich, którzy uznają w pełni naukę Kościoła) i prosi o dyskusję osoby, które mają do nauki Kościoła podobny stosunek trzeba z góry spodziewać się np. nawet perwersji seksualnych.

Pt gru 02, 2016 11:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Miłość, o jakiej Pani Półtawska pisze, mówi - jest jak najdalej od ...pchającej się dziś drzwiami i oknami - technologii seksu. To jest miłość, do jakiej trochę zbyt późno chyba dorastamy...

Ojciec Święty Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży mówił:
Czy obiecujecie, że przygotowując się do Dni w Panamie będziecie częściej rozmawiać ze swoimi dziadkami? Jeśli zaś dziadkowie są już niebie, czy będziecie rozmawiać z osobami starszymi? Będziecie zadawać im pytania? Pytajcie ich, bo oni są mądrością narodu.

Dla mnie taką "mądrością narodu" Pani Półtawska pozostaje niezmiennie.

I kończę dyskusję w temacie, bo ...jak i z tą posmarowaną kromką chleba: powinna spaść na ziemię stroną posmarowaną, a jeśli spada inaczej, ...widocznie została posmarowana strona niewłaściwa :)

Pt gru 02, 2016 12:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Zgadzam się. Z jednym zastrzeżeniem - nie wiem czy kryterium aby nie był stosowany do wzmożenia przyjemności seksualnej tylko w celach medycznych jest właściwe.
Po pierwsze, na czym polega ta kwalifikacja? Przecież w tym wypadku "medycyna" działa w tym kierunku, żeby umożliwić czy ułatwić zespolenie (a wiec i przyjemność).
Po drugie, rzecz nie musi dotyczyć tak skrajnych sytuacji - może po prostu dawać pewien komfort obu małżonkom - mężowi, który chce ofiarować przyjemność żonie oraz żonie, która nie będzie musiała posuwać się do sposobów proponowanych przez o.Knotza (nawet jeśli są moralnie dopuszczone).
Moją wątpliwość budzi jedna rzecz - czy pierścień nie utrudnia znacząco/nie uniemożliwia wytrysku?

Wydaje mi się, że może być całkiem sporo komplikacji, nawet takich które mogą całkowicie przekreślać dopuszczalność użycia przdmiotów. Może to być np. wytrysk zanim dojdzie do zjednoczenia z żoną, albo silny ból. Osobiście nie chciałabym nikogo narażać na takie rozwiąznia. Możliwe, że ktoś z poradni rodzinnej mógłby dać wiążącą odp. (?) Nie każdy lekarz weźmie pod uwagę dylematy moralne związane z wyznawaną wiarą.

Pt gru 02, 2016 1:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Z całym szacunkiem Krysiu ale takie postrzeganie seksu i przekonanie o przedmiotowym traktowaniu się małżonków przebija m.in. z Twoich postów. Bo to Ty zakładasz taki stan a przynajmniej zagrożenie nim a następnie bronisz/ostrzegasz a nie znając autora w jego w neutralnych pytaniach dostrzegasz zagrożenie dla niego i żony a nawet stawiasz diagnozy natury ogólnej ("Gdyby takie podejście - nastawione na bliskość bardziej subtelnej natury - miały kobiety do orgazmów, mężowie nie biegaliby sfrustrowani po forach w poszukiwaniu gadżetów itp.").

Powiem więcej - akurat pierścień erekcyjny jest raczej czymś odwrotnym do "używania żony" - nie daje raczej większej satysfakcji mężowi (nawet chyba może ją osłabiać) lecz właśnie umożliwia osiągnięcie satysfakcji żonie.
[nie przesądzam w tej chwili czy implikuje to dopuszczalność]

Brandeisbluesky napisał(a):
Wydaje mi się, że może być całkiem sporo komplikacji, nawet takich które mogą całkowicie przekreślać dopuszczalność użycia przdmiotów. Może to być np. wytrysk zanim dojdzie do zjednoczenia z żoną,
Wątpię. Pierścień ma działanie dokładnie odwrotne - utrzymuje wzwód nawet po orgazmie mężczyzny, co umożliwia osiągnięcie satysfakcji przez żonę.
I wydaje mi się to sensowniejsze niż, pardon, "dokańczanie rękami".

Pt gru 02, 2016 7:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
bergamotka napisał(a):
Z całym szacunkiem Krysiu ale takie postrzeganie seksu i przekonanie o przedmiotowym traktowaniu się małżonków przebija m.in. z Twoich postów. Bo to Ty zakładasz taki stan a przynajmniej zagrożenie nim a następnie bronisz/ostrzegasz a nie znając autora w jego w neutralnych pytaniach dostrzegasz zagrożenie dla niego i żony a nawet stawiasz diagnozy natury ogólnej ("Gdyby takie podejście - nastawione na bliskość bardziej subtelnej natury - miały kobiety do orgazmów, mężowie nie biegaliby sfrustrowani po forach w poszukiwaniu gadżetów itp.").

Powiem więcej - akurat pierścień erekcyjny jest raczej czymś odwrotnym do "używania żony" - nie daje raczej większej satysfakcji mężowi (nawet chyba może ją osłabiać) lecz właśnie umożliwia osiągnięcie satysfakcji żonie.
[nie przesądzam w tej chwili czy implikuje to dopuszczalność]

Wydaje mi się, że może być całkiem sporo komplikacji, nawet takich które mogą całkowicie przekreślać dopuszczalność użycia przdmiotów. Może to być np. wytrysk zanim dojdzie do zjednoczenia z żoną,
Wątpię. Pierścień ma d
I wydaje mi się to sensowniejsze niż, pardon, "dokańczanie rękami".

Dla mnie nienaturalne podtrzymywanie wzwodu nie jest mocno sensowne. A pieszczoty reka, ustami zarowno meza wobec zony i odwotnie nie sa niczym zlym.

Pt gru 02, 2016 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy małżonkowie sięgają po pierścienie wydłużające erekcję, kuleczki dopochwowe, środki chemiczne wzmacniające podniecenie i inne stymulatory, ponieważ mają one sztucznie wywołać i spotęgować przyjemność. Do końca „wycisnąć” ją z ciał. Eksperymentując w ten sposób, kobieta i mężczyzna, wciąż niezaspokojeni, będą instrumentalizować i banalizować akt małżeński, kosztem zanikania prawdziwej, głębokiej więzi. Troska o przyjemność nie będzie już darem jednej osoby dla drugiej, a tylko techniką wzajemnego rozbudzania się. To wypowiedz o. Knotza

Pt gru 02, 2016 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sądzę, że chodzi raczej o komfort współłżycia.Obawiam się, że wrzucenie do jednego worka tych wszystkich rzeczy nie jest sensowne.

Pt gru 02, 2016 8:59 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ponadto stosowane regularnie kulki gejszy mogą zapobiec opuszczaniu się narządów, wypadaniu macicy czy pęcherza moczowego i nietrzymaniu moczu. Wyćwiczone z pomocą kulek waginalnych mięśnie Kegla ułatwią poród, a także przyspieszają dojście do formy po urodzeniu dziecka. Ponadto kulki gejszy pozwolą zachować dobrą kondycję mięśni dna miednicy w okresie menopauzalnym. Jak widac te kulki maja znaczenie zdrowotne takze. A jasne jest ze wycwiczone miesnie kegla moga spowodowac ze kobieta bedzie miala orgazm pochwowy. Samego cwiczenia tych miesni Kosciol nie zabrania a za pomoca kulek juz tak? Moze jak zwykle chodzi o intencje

So gru 03, 2016 10:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
OK.:) To może ktoś wskaże na wyniki badań medycznych potwierdzających, że te urządzenia faktycznie przynoszą efekty takie, jak wieść gminna niesie, i że wpływają na umocnienie więzi małżeńskiej, a przy tym ryzyko utraty na zdrowiu psychofizycznym jest minimalne? Nawet nie wiem, czy te urządzenia były badane pod takim kątem.

So gru 03, 2016 2:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że te kulki to jednak co innego (wg mnie przegięcie). A mięsień Kegla można trenować i bez tego.

So gru 03, 2016 4:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Wydaje mi się, że te kulki to jednak co innego (wg mnie przegięcie). A mięsień Kegla można trenować i bez tego.

Cwiczenia lub pozycje opozniajace "koniec" tez sa i bez pierscieni

N gru 04, 2016 1:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Tylko, że panowie nie powinni mieć wypadków przy treningu. Jeśli trening przewiduje wypadki, to chyba powinien być zawieszony?

N gru 04, 2016 3:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Tylko, że panowie nie powinni mieć wypadków przy treningu. Jeśli trening przewiduje wypadki, to chyba powinien być zawieszony?

To nie sa cwiczenia ktore mezczyzna wykonuje sam ze soba wiec nie wiem o jakich wypadkach mowisz

Pn gru 05, 2016 8:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niestety, w pewnym wieku niedomagania stają sie widoczne. Wątpię, by ćwiczenia pomogły.
DLA DOROSŁYCH
Powiedzcie szczerze co wydaje się Wam bardziej w porządku - nałożenie mało absorbującego pierścienia który pomaga małżonce "dotrwać" do satysfakcji, czy zaspokajania ją "ręcznie" po stosunku?
Choć znane mi (z sieci) opinie księży (dla jasności - nie była to duża liczbowo grupa) na ten temat zdają sie przychylac do rozwiązania drugiego, mi pierwsze wydaje się daleko bardziej "smaczne".

Pn gru 05, 2016 10:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja powiem tylko tyle, w seksie nie chodzi tylko o "szczytowanie" :D.

Wt gru 06, 2016 2:04 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona