Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 21, 2019 5:03 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Symbolika snów a wiara. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Symbolika snów a wiara.
Też nie ufam jasnowidzom. Raczej nie na tym bym się skupiał co sądzą jasnowidze. Dla mnie mogą oni jedynie potwierdzić tą tezę, ale nie mają ostatniego zdania.

Tak jak pisałem. Coś z duszą musi się dziać podczas snu, bo wtedy gdy śpimy, nie jesteśmy świadomi. Dusza nie śpi, bo nie potrzebuje odpoczynku. Nasze uczucia, świadomość itd nie istnieją w ciele i nie są jego częścią.

(Ap 12, 1)

Pt maja 24, 2019 10:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Muszę przyznać, że kompletnie nie rozumiem tego, co piszesz. ;) Co ta świadomość ma do rzeczy? Co tak właściwie masz na myśli przez to "rozłączanie"?

So maja 25, 2019 11:39 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Muszę przyznać, że kompletnie nie rozumiem tego, co piszesz. ;) Co ta świadomość ma do rzeczy? Co tak właściwie masz na myśli przez to "rozłączanie"?

W Niebie czy w Piekle nie będzie snu, bo nie będzie nam on potrzebny. Ciągle będziemy świadomi.

Sen to utrata świadomości ciała, ale nie utrata świadomości w ogóle. Świadomość opuszcza ciało po jego zaśnięciu i wędruje w zaświatach. Gdy świadomość wraca do ciała, często pamiętamy to co widzieliśmy w innym świecie (pamiętanie snów).

Dusza ludzka to nic innego jak nasza świadomość, uczucia. To wędruje po śmierci ciała na sąd.

(Ap 12, 1)

Śr maja 29, 2019 4:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Świadomość opuszcza ciało po jego zaśnięciu i wędruje w zaświatach.

potwierdzenie w nauczaniu Kościoła poproszę. Ostatecznie to dział katolicki.

Śr maja 29, 2019 4:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Dociekliwy napisał(a):
Świadomość opuszcza ciało po jego zaśnięciu i wędruje w zaświatach.

potwierdzenie w nauczaniu Kościoła poproszę. Ostatecznie to dział katolicki.

Kościół tego nie naucza, ale też nie zaprzecza tej tezie.

(Ap 12, 1)

Śr maja 29, 2019 5:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To nie starcza.

Śr maja 29, 2019 5:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
To nie starcza.

Owszem - starczy.

To, że Kościół nie zabiera głosu w jakiejś sprawie nie oznacza, że dany temat jest niezgodny z Jego nauką.

Przykładem jest np. to, czy zmarli mogą powracać na ziemię. Czasami ludzie widzą swoich zmarłych. Kościół nie wyklucza tego, ale też nie naucza że to jest możliwe. Po prostu nie ma zdania na ten temat, podobnie jak nie ma zdania na temat tego, co dzieje się podczas snu czy w trakcie utraty przytomności z duszą człowieka.

(Ap 12, 1)

Śr maja 29, 2019 7:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hmm... Słowo "zaświaty" brzmi jakoś mistycznie... Coś mi tu nie leży. Niby dlaczego dusza nie może w trakcie snu po prostu sobie pozostawać w ciele? Ta teza wydaje mi się słabo uargumentowana.

Pt maja 31, 2019 7:30 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Przepraszam że się włączę w dyskusję , ale co z tą dusza? gdzie ona idzie moja dusza w nocy bez mojego pozwolenia nie życzę sobie,a tak w ogóle różni święci opuszczali ciało tak? przecież mieli dar bilokacji od Boga , w sumie każdy chrześcijanin ma , ale może nie możemy korzystać z tego duchowego świata bo byśmy się tam zgubili ?Z drugiej strony mamy taką możliwość by rozwijać się duchowo już tu na ziemi i możemy tak sądzę dojść do takiego poziomu ? nie wiem nie widzę w tym pokory,a brak pokory gubi duszę...ale ostatnio miewam w snach większą świadomość nie wiem dlaczego.To nie jest żaden świadomy sen ani żadne wychodzenie z ciała,ale czuję że poprzez wzrost duchowy (komunia święta,modlitwy bardziej wzmożone) jestem w stanie bardziej zapanować w śnie swoją osobę ? albo sobie ubzdurałem coś...

Pt maja 31, 2019 10:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przypuszczam, że sobie ubzdurałeś i że nie warto mieszać Komunii ś. ze snami.
Podobnie jak za bzdurne uwazam opowieści o duszach wędrujących podczas snu po zaświatach. Ciało pozostaione bez duszy byłoby martwe.

Pt maja 31, 2019 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moja jedna koleżanka zmarła młodo na białaczkę. Od tamtej pory, gdy mi się przyśni, ktoś z moich krewnych w krótkim czasie odchodzi z tego świata. Skąd coś takiego się bierze?

Pt maja 31, 2019 11:18 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
W toku myslenia nad cala sprawa.Doszedlem do wniosku ze im bardziej zblizam sie do Boga tym wieksza mam kontrole w swiecie duchowym? powiedzmy sny nie wiadomo co z ta dusza sie dzieje , a i tak ostatnio odnosze wrazenie ze jakbym mogl sam decydowac co robie w snie dziwne...

Cytuj:
Moja jedna koleżanka zmarła młodo na białaczkę. Od tamtej pory, gdy mi się przyśni, ktoś z moich krewnych w krótkim czasie odchodzi z tego świata. Skąd coś takiego się bierze?

Jeśli te osoby umierają na przykład tydzień po Twoim śnie to może jest to ten czas,w którym jeszcze mogą wrócić do Boga(a ty im musisz o tym powiedziec),jeśli żyły daleko od Niego.W każdym razie módl się za te osoby bardziej gorliwiej...

Pt maja 31, 2019 11:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):
mam kontrole w swiecie duchowym

Co to znaczy: mam kontrolę w świecie duchowym?
Brzmi niedobrze.

So cze 01, 2019 12:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):
(...)
Cytuj:

Jeśli te osoby umierają na przykład tydzień po Twoim śnie to może jest to ten czas,w którym jeszcze mogą wrócić do Boga(a ty im musisz o tym powiedziec),jeśli żyły daleko od Niego.W każdym razie módl się za te osoby bardziej gorliwiej...

Nie mogę nikomu nic powiedzieć, bo nie wiem, kto to będzie, a spokrewnionych osób mam relatywnie bardzo dużo. Zwykle modlę się ogólnie, za osobę która by tego potrzebowała, a potem dowiaduję się, że ktoś spokrewniony odszedł. Raz było tak, że przyśniła mi się wraz z wielorybem (!) i wtedy wkrótce w jeden dzień umarły 2 osoby. Wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie, ale tak było.

So cze 01, 2019 2:29 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Trwaj w łasce uświęcającej i módl się za odchodzących/zmarłych. Reszta to niezdrowa ciekawość, która może się obrócić przeciwko tobie.
Jest nabożeństwo do dusz czyścowych św. Brygidy, są też inne nowenny. To pół godziny dziennie. Możesz uzyskać odpust, więc może warto? W sny wchodzi też zły duch i zaciekawienie tylko podsyci. Mam niestety niefajne doświadczenia z osobami wierzącymi snom. W jednym przypadku matka utraciła nawet córkę, w drugim wiara człowieka utraciła racjonalność i przekształciła się w proroctwo.
Wszelkie Boże dary dane są dla innych, więc nie nalezy się do tego przywiązywać i zastanawiać co mogą oznaczać. Jeśli to od Boga pochodzi, dając sny daje też ich zrozumienie. Czytanie zaś sennikow to wskazówka o tendencji do magicznego myślenia.
Bóg sobie poradzi z najbardziej nieufną osobą i da jasne wytłumaczenie nawet po latach, że czyn miłosierdzie jest Mu miły. Modlitwa wstawiennicza zawsze pomaga. Ukierunkowanie myślenia na siebie jest szkodliwe duchowo. Zdenerwowałam? Napisalam coś co czyta się nieprzyjemnie? To ważne, byś się nie oszukała w tym momencie.

So cze 01, 2019 8:17 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona