Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 24, 2019 4:35 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Symbolika snów a wiara. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Symbolika snów a wiara.
Chcialbym napisac ze nie mozna sie bawic w jakies opuszczanie ciala, chocby na chwilke, bo istnieja duchy ktore nazywamy demonami.
Nie chcial bym sie na ich temat rozwodzic, ale sa to zle duchy ktore zostaly pozbawione ciala i po prostu szukaja jakiegos ciala by moc nim zawladnac.
Takie opuszczone przez jakas dusze cialo to dla nich gratka, jak wygrana na loterii.
Z tego wlasnie bierze sie najwiecej zniewolen.
O tym kiedys pisalem na forum z jednym z forumowiczow o nicku Advaita, choc nie pisalem doslownie.
Wszelkie kombinacje by cos odczuc z zaswiatow niosa z soba wlasnie takie ryzyko, ktore jest dosc duze i z pewnoscia mozna w nie wlaczyc wiele tych tzw. upadkow w duchu.

So cze 01, 2019 10:52 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):
Doszedlem do wniosku ze im bardziej zblizam sie do Boga tym wieksza mam kontrole w swiecie duchowym? powiedzmy sny nie wiadomo co z ta dusza sie dzieje , a i tak ostatnio odnosze wrazenie ze jakbym mogl sam decydowac co robie w snie dziwne...

A co sny mają wspólnego z duchowością (pomijając tę sytuację, w której dostajemy klarowny przekaz i po konsultacji z np. księdzem dostaje się jasną odpowiedź, że to wiadomość od Boga)?

So cze 01, 2019 10:20 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A co sny mają wspólnego z duchowością (pomijając tę sytuację, w której dostajemy klarowny przekaz i po konsultacji z np. księdzem dostaje się jasną odpowiedź, że to wiadomość od Boga)?

W moim przypadku dużo.Poprzez polepszanie relacji z Bogiem nagle przestały mnie dręczyć demony w nocy.To już jest jakiś wpływ na mój sen.Świat duchowy i tyle.W dodatku zdobywanie wiedzy na temat religii chrześcijańskiej bardziej buduję mojego Ducha co wiąże się z tym że kiedy udaję się na spoczynek jest bardziej "zżyty" z moją świadomością.

So cze 01, 2019 11:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zdrowych ludzi nie dręczą demony. To raczej wskazuje na problemy zdrowotne. Ludzi będących daleko od Boga też nie zaczepiają, bo by mogły delikwenta spłoszyć i by się jeszcze nawrócił.
Zasada jest prosta. Ludzie pogodni, których akurat nie dotykają trudne problemy nie mają problemów ani ze snem, ani demonami. Ich sny są pogodne. Wybrancy Boży o przeznaczeniu do zadań specjalnych powinni postarać się o przewodnika duchowego, by nie tracić łask.

N cze 02, 2019 12:23 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Zdrowych ludzi nie dręczą demony. To raczej wskazuje na problemy zdrowotne. Ludzi będących daleko od Boga też nie zaczepiają, bo by mogły delikwenta spłoszyć i by się jeszcze nawrócił.
Zasada jest prosta. Ludzie pogodni, których akurat nie dotykają trudne problemy nie mają problemów ani ze snem, ani demonami. Ich sny są pogodne. Wybrancy Boży o przeznaczeniu do zadań specjalnych powinni postarać się o przewodnika duchowego, by nie tracić łask.

Faktycznie demony nie zaczepiają ani złych ani dobrych.W ogóle żyją sobie daleko gdzieś za górami i lasami i urządzają sobie wiecznego grilka z ziomkami :-D :-D

N cze 02, 2019 9:49 am
Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Dusza ludzka to nic innego jak nasza świadomość, uczucia. To wędruje po śmierci ciała na sąd.

Dusza ludzka, to nie jest świadomość, ani uczucia.Głosisz nauki sprzeczne z nauczaniem Kościoła.Dusza ludzka, jest elementem duchowym, który jest obdarzony świadomością (por.Kongregacja Nauki Wiary, "List do Biskupów o niektórych zagadnieniach dotyczących eschatologii 3") Mówiąc inaczej, dusza posiada świadomość, a nie nią jest.

sam2 napisał(a):
Chcialbym napisac ze nie mozna sie bawic w jakies opuszczanie ciala, chocby na chwilke, bo istnieja duchy ktore nazywamy demonami.
Nie chcial bym sie na ich temat rozwodzic, ale sa to zle duchy ktore zostaly pozbawione ciala i po prostu szukaja jakiegos ciala by moc nim zawladnac.

Złe duchy, są bytami niecielesnymi, więc jak mogły zostać pozbawione ciała, którego nigdy nie posiadały ?

N cze 02, 2019 2:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jest to juz w ST, ale musial bym szukac by podac ci wyjasnienie, a teraz pracuje na wyjezdzie i nie mam zbytnio czasu na szukanie.
Puki co poszukaj w opisach potopu i przed potopem, bo wlasnie te ciala ktore posiadaly zostaly zniszczone potopem.
A ze nie byly to stworzenia Boga wiec ....
Poza tym posiadaly cialo ziemskie i dlatego daza by jakies posiasc.
Niektorzy uwazaja ze nie ma o tym w Pismach.

Tak szczerze mowiac to wolal bym tego nie wyjasnac w szczegolach, bo nikomu to niie jest potrzebne do wzrastania w wierze.

Ostatnio edytowano Wt cze 04, 2019 9:06 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty

Wt cze 04, 2019 12:23 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):

Faktycznie demony nie zaczepiają ani złych ani dobrych.W ogóle żyją sobie daleko gdzieś za górami i lasami i urządzają sobie wiecznego grilka z ziomkami :-D :-D

Jest taka opowieść żydowska związana z górą Haman. To tam, gdzie Jezus zapytał swych uczniów o to za kogo Go uważają. Otóż na tej górze zebrały się upadłe anioły po przegranej walce w niebie i zawiązały pakt/rzuciły klątwę na samych siebie dotyczący ukrywania się. Tajemnica dotyczyła też celu ich pobytu na ziemi*. Gdyby któryś z kompanów wygadał się przed człowiekiem zostanie zabity przez pozostałych.
Tak więc działanie szatana jest ukryte. On chce nas uspokoić, byśmy sobie spokojnie grzeszyli i podsuwa wówczas uspokajające myśli o bezgranicznym miłosierdziu Boga. Podsuwa też lęki, bo wówczas człowiek zamienia wiarę z Boga na wiarę w swoje lęki, sny i czyni Boga stróżem a nie Stwórcą. Następuje tu zamiana wiary na chorobę (test hiobowy to różnicuje).
O charakter snów pytają psychiatrzy i psychologowie, bo demony odsłaniają stany lękowe człowieka. To archaizmy, które niesiemy jako pamięć zbiorową.

Pan Bóg nie straszy człowieka. Diabeł też nie, bo mu się to nie opłaca, woli dzialać tak, by człowiek uważał, że sam jest panem swego życia, bo taki inteligentny. Sytacje wyjątkowe skwitowałam ostatnim zdaniem poprzedniego wpisu.

Demony wskazują na stany lękowe. Ustępują, gdy człowiek poradzi sobie sam ze sobą. Poradzi sobie z kryzysem. Zepchnięty do podświadomości (bo zbyt trudny do przyjęcia na jawie) wychodzi w snach. To bowiem jedna z reakcji naprawczych ukladu nerwowego.

Edit
*Tajemnica polegała na tym, by ludzi tak zdeprawować, żeby już nie wiedzieli kim są. Postanowili, że bedą robili wszystko, by ludzie nie wiedzieli kim są. W takim bowiem stanie nie mogą być zbawieni, bo nie mają tożsamości. Jezus więc ich w takim wlaśnie miejscu zapytał, kim On jest. Skoro wiesz kim jest Jezus, wiesz też kim jesteś sam. Jezus jest punktem odniesienia a nie szatan. Jeśli nie poznasz prawdziwego Chrystusa (mozesz go jednak sobie wykreować), nie wiesz kim jesteś. Wtedy demony wygrywają, bo zle duchy wszystko zamazują.
W snach zobaczysz więc siebie i swe lęki w symbolice niesionej przez historię ludzkości. Bóg nie działa poprzez lęki, ale z nich leczy.

Wt cze 04, 2019 8:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Trwaj w łasce uświęcającej i módl się za odchodzących/zmarłych. Reszta to niezdrowa ciekawość, która może się obrócić przeciwko tobie.
Jest nabożeństwo do dusz czyścowych św. Brygidy, są też inne nowenny. To pół godziny dziennie. Możesz uzyskać odpust, więc może warto?(...)

merss,
Dziękuję Ci za porady. Nie czytam senników, nie interesują mnie one, co nie znaczy, że nigdy ich w życiu nie widziałam. Nie bardzo rozumiem, na jakiej podstawie są pisane. Wydaje mi się, że to oszustwo, albo okultyzm. O wielorybie napisałam skojarzeniowo, w sensie że to duże zwierzę - duża sprawa, no i może było skojarzenie z połknięciem Jonasza, ale to takie bardzo powierzchowne myślenie.

Śr cze 05, 2019 11:32 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3