Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 26, 2020 2:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 EWTN telewizja katolicka w internecie 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post EWTN telewizja katolicka w internecie
https://www.youtube.com/channel/UCEZ4rF ... Q/featured

Chciałbym rozpocząć dyskusję o EWTN. https://ewtn.pl
Idea słuszna i warta promowania. Chcą być telewizją ewangelizacyjną i poruszają naprawdę ważne tematy.

Jak oceniacie tę inicjatywę?
Czy mają szansę dotarcia do tych którzy najbardziej potrzebują Ewangelii?
Czy jesteśmy skazani na TV Trwam zaangażowaną politycznie?

Wt lis 26, 2019 9:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: EWTN telewizja katolicka w internecie
Jockey napisał(a):
https://www.youtube.com/channel/UCEZ4rFLmTDVCTSJ8gDqOMzQ/featured

Chciałbym rozpocząć dyskusję o EWTN. https://ewtn.pl
Idea słuszna i warta promowania. Chcą być telewizją ewangelizacyjną i poruszają naprawdę ważne tematy.

Fajna ofwrte ma też polsat rodzina.
O wskazanej telewizji nie slyszalam. Raczej marne szanse wybicia sie i dotarcia do szerszego grona bez dobrego kapitalu.
To co robi trwam czyli modlitwa, Msze i rozne ciekawie poruszane tematy w konteksie katolickim nie mają zadnego wplywu na jej rzekome zaangazowanie polityczne. Pozatym z tego co.wiem co o. Rydzyk potępia to ze PiS nie zniusł aborcji.

Wt lis 26, 2019 11:56 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale nie róbmy z tego kolejnego tematu o o. Rydzyku i jego mediach. Jakie są każdy widzi. Jednym to pasuje innym nie. Kwestia gustów.
Kapitał pewnie jakiś mają bo to jest sieć a nie jedna stacja.
Chodziło mi raczej o medium typu Internet jako nośnik dla tych którzy np. zwyczajnej telewizji nie oglądają. Ja np. do takich należę, że nie mam telewizji chociaż mam jeszcze telewizor.

sachol napisał(a):
Nie można tego porównywać. Polsat to telewizja rodzinna a EWTN to telewizja katolicka z głównym przesłaniem ewangelizacyjnym. Na Polsacie nie zauważyłem żadnego programu katolickiego

Wt lis 26, 2019 12:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Siostra Angelica opowiadała z jakimi trudnościami i bez środków zakładała tę telewizję. Miała pełnić funkcję ewangelizacyjną i taką pełni. Ja niestety mam wgląd jedynie w to co oglądam a oglądam to co mnie z punktu widzenia duchowego interesuje. Telewizję TRWAM oglądam tylko wówczas, gdy mąż mnie zawoła, bo wie że dany temat (nazwisko) mnie zainteresuje.
Pytasz czy ewangelizacja medialna ma sens? Odpowiem tak: kiedy występował w radiu i telewizji abp F. Sheen, pustoszały ulice. Oglądali go wierzący i niewierzący, katolicy i protestanci i wielu się nawróciło. Czy to zasługa mediów? Pośrednio. Narzędziem był charyzmatyczny F. Sheen ( inny czas) i siostra Angelika (bardzo ją lubię, czytałam jej książki). Zapraszała do swej telewizji ludzi, którzy byli wiarygodni. Boże słowo ma moc. Słowo człowieka mocy nie ma. Czasem więc w telewizji EWTN oglądałam ludzi, których słowa zostają w człowieku. Nie znam nazwiska, ale lubiłam oglądać starszego zakonnika w szarym habicie.

Jest jeszcze jeden element dla mnie ważny. Zwracam uwagę na mowę ciała, przede wszystkim oczy. Kamera pozwala na zbliżenie i widać oczy puste i pełne wyrazu, oczy mówiące to samo co słowa. Dobry aktor to zgra, ale nie każdy duchowny jest dobrym aktorem.

Wt lis 26, 2019 12:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja na tą telewizję zwróciłem uwagę już dawno. Gdy był jeden kanał nie Polsko języczny. To mi utrudniało odbiór. Obecnie cieszę się tym kanałem po Polsku. Ostatnio bardzo podobał mi się program, który traktował o bezsensie podważania istnienia Boga. Gdzie podane były przykłady takrze ze świata nauki, jak wszystko wskazuje na twórcę rozumnego, że ewolucja to tylko minimalne zmiany, w obrębie danego gatunku. Że świat naukowy jest o tym całkowicie przekonany. A tylko nieliczni z nieznanych przyczyn twierdzą inaczej.

Wt lis 26, 2019 6:47 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pytanie, do kogo ma ta telewizja trafić? Do starszych raczej nie trafi bo to internet. Młodszym raczej nie przypadnie do gustu ramówka. Jakoś większego sukcesu nie wróżę.

Wt lis 26, 2019 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rewelka

Wt lis 26, 2019 7:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Inicjatywa naprawdę dobra. Tego brakowało (przynajmniej mnie). Pierwsze wrażenie - prawdziwa katolicka telewizja bez podtekstów politycznych. Adoracja z Niepokalanowa to miód na serce.

Do tej pory nie wiedziałem, że istnieje w ogóle taka telewizja. Dzięki za info. Na pewno do kogoś poszukującego, wątpiącego czy niewierzącego ta EWTN ma szansę dotrzeć. Dziś to arcytrudne, ale nie można też siedzieć z założonymi rękami i narzekać, że Ewangelia nie dotrze tam gdzie trzeba...

Mam nadzieję, że nie jesteśmy skazani na TV Trwam. Owszem, Apel Jasnogórski, transmisja Mszy Świętej, programy o świętych, filmy fabularne jak najbardziej. Jednak od polityki i wychwalania jedynie słusznej partii czasem oczy łzawią. Nie to jest moim zdaniem misją telewizji katolickiej, żeby mieszać się aż tak bardzo w polityce (i nie mam tu na myśli kwestii mówienia o aborcji, czy transmisji Marszu Niepodległości raz do roku), ale ciągłe zapraszanie polityków PiS do takich programów jak "Polski punkt widzenia" czy "Rozmowy niedokończone" jest już co najmniej nużące...

Wt lis 26, 2019 8:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ANDPOL napisał(a):
Pytanie, do kogo ma ta telewizja trafić? Do starszych raczej nie trafi bo to internet. Młodszym raczej nie przypadnie do gustu ramówka. Jakoś większego sukcesu nie wróżę.

To co według ciebie powinno być w ramówce żeby trafiło do młodych?
A z internetem dla starszych to nie ma co generalizować bo znam osoby po 70 które sobie radzą. Ale fakt to pokolenie raczej woli oglądać telewizje tradycyjna.
Oprócz starszych i młodych mamy jeszcze osoby w tak zwanym wieku średnim, czyli od 35 do 59 lat bo tak się chyba definiuje wiek średni. I czy dla nich tez ta oferta jest nie bardzo?

Mniszku. Ja przez przypadek się o nich dowiedziałem jakoś na wiosnę. Ostatnio znowu wpadli mi w drogę. Czasami och oglądam i poziom reprezentują dobry.
Chciałem o nich porozmawiać. Zobaczyć na ile są znani a może nawet warto byłoby lekko poinformować innych a takiej fajnej stacji.

Śr lis 27, 2019 8:06 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wystarczy popatrzeć na ilość obejrzeń poszczególnych filmików tam zamieszczanych. Niektóre mają raptem kilkaset odsłon. I teraz proszę porównać np z Langustą. Jestem powiedzmy 40+ i to nie jest dla mnie bo mam za słaby komputer i za wolny internet :no:

Śr lis 27, 2019 8:31 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ANDPOL napisał(a):
Jestem powiedzmy 40+ i to nie jest dla mnie bo mam za słaby komputer i za wolny internet :no:

Hm.. Chyba nie powiesz że że wiek 40+ oznacza coraz słabszy sprzęt?
;-)

Śr lis 27, 2019 9:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy ja wiem , że ilość odsłon ma być na nie za tą telewizją, nie sądzę. Niejednokrotnie z małych rzeczy , mogą wyrosnąć wielkie.

Tutaj muszę oddać Jockeyowi , to dlatego , że założył ten temat na katoliku , weszłam by zobaczyć , mimo że w sieci zaglądam na różne strony i niejednokrotnie mijalam EWTN ale nie zagladnelam, dopiero teraz . Przesluchalam wywiad z kimś, kto pracuje w kraju arabskim jest tam dyrektorem telewizji katolickiej . Opowiadał o swoim życiu , o cudzie jakiego doświadczył modląc się u Sw. Szarbela i o tym Świętym. Budujące. Polecam.

Śr lis 27, 2019 9:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ale nie róbmy z tego kolejnego tematu o o. Rydzyku i jego mediach. Jakie są każdy widzi. Jednym to pasuje innym nie. Kwestia gustów.
Kapitał pewnie jakiś mają bo to jest sieć a nie jedna stacja.
Chodziło mi raczej o medium typu Internet jako nośnik dla tych którzy np. zwyczajnej telewizji nie oglądają. Ja np. do takich należę, że nie mam telewizji chociaż mam jeszcze telewizor.

sachol napisał(a):
Nie można tego porównywać. Polsat to telewizja rodzinna a EWTN to telewizja katolicka z głównym przesłaniem ewangelizacyjnym. Na Polsacie nie zauważyłem żadnego programu katolickiego

Nikt tego tematu nie robi o Rydzyku. TV trwam idelanie spełnia przeslanie Ewngelizacyjne i żadna stacja jej tu nie dorównuje. Poglady polityczne zasadniczo nie maja wplywu na misje Ewangelizacyjna.
Bo do czego Ci telewizja internetowa?
W internecie sama wszystko znajde czego potrzebuje, kazania, modlitwy, transmisje Mszy sw wiec i internetowa dla Mlodych osob nie ma racji bytu. Bo mlody odbiorca dzis sam szuka tego co chce w danej chwili posluchac/obejrzec. A nie czekac na dany program. A dla starszych ktorzy z internetm na bakier to TV trwam idealna.
Mowie o konkretnym kanale Polsat Rodzina, nie znam calej oferty programowej ale progeam ktory prowadzi Weronika Kostrzewa " Wszystko co chcielibyscie wiedziec" poruszajać tematy religijno spoleczne jest dostepny online na Ipla.

Śr lis 27, 2019 10:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ja mijałam książkę z św. Szarbelem na okładce. Po obejrzeniu tego wywiadu o którym wyżej piszesz zajrzę do niej. Odsłuchalam jakiś czas temu tej rozmowy.

Śr lis 27, 2019 10:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ANDPOL napisał(a):
Wystarczy popatrzeć na ilość obejrzeń poszczególnych filmików tam zamieszczanych. Niektóre mają raptem kilkaset odsłon. I teraz proszę porównać np z Langustą. Jestem powiedzmy 40+ i to nie jest dla mnie bo mam za słaby komputer i za wolny internet :no:

Jest mało znana. Nawet bywalcy naszego forum nie słyszeli. Kwestia reklamy i rozgłoszenia a to albo ktoś ma mnóstwo kasy albo próbuje droga pantoflową. Myśle ze tacy ludzie jak my mogą polecić komuś coś do obejrzenia.

Nie rozumiem twojego ze nie dla ciebie bo masz 40 lat skończone. Czyżby różaniec jie był dla osób po 40? Czy może msza św jest nie dla nas? Jarek jestem po 40 i mam dość standardowy komputer a internet daje radę oglądać filmy z różnych usług to i chyba poradzi sobie z ewtn.

Arwena napisał(a):
Tutaj muszę oddać Jockeyowi , to dlatego , że założył ten temat na katoliku , weszłam by zobaczyć , mimo że w sieci zaglądam na różne strony i niejednokrotnie mijalam EWTN ale nie zagladnelam, dopiero teraz . Przesluchalam wywiad z kimś, kto pracuje w kraju arabskim jest tam dyrektorem telewizji katolickiej . Opowiadał o swoim życiu , o cudzie jakiego doświadczył modląc się u Sw. Szarbela i o tym Świętym. Budujące. Polecam.
Bardzo się cieszę ze skorzystałas.
sachol napisał(a):
Nikt tego tematu nie robi o Rydzyku. TV trwam idelanie spełnia przeslanie Ewngelizacyjne i żadna stacja jej tu nie dorównuje. Poglady polityczne zasadniczo nie maja wplywu na misje Ewangelizacyjna.

Naprawdę? A ja znam wiele osób które właśnie przez zaangażowanie polityczne nie oglądają TV Trwam i nie słuchają RM.
Ewangelizacja to niesienie Ewangelii tam gdzie jeszcze nie była głoszona. Albo tam gdzie powinien ktoś ja usłyszeć.
sachol napisał(a):
Bo do czego Ci telewizja internetowa?
W internecie sama wszystko znajde czego potrzebuje, kazania, modlitwy, transmisje Mszy sw wiec i internetowa dla Mlodych osob nie ma racji bytu. Bo mlody odbiorca dzis sam szuka tego co chce w danej chwili posluchac/obejrzec. A nie czekac na dany program. A dla starszych ktorzy z internetm na bakier to TV trwam idealna.
Mowie o konkretnym kanale Polsat Rodzina, nie znam calej oferty programowej ale progeam ktory prowadzi Weronika Kostrzewa " Wszystko co chcielibyscie wiedziec" poruszajać tematy religijno spoleczne jest dostepny online na Ipla.

Popatrzyłem na program i nie znalazłem na Polsat Rodzina żadnego katolickiego programu.
Po co mi telewizja internetowa? Żeby oglądać i żeby komuś jakiś materiał podesłać, i żeby zobaczyć ja jak jestem na jakimś wyjeździe np. wakacyjnym.
Telewizja Redemptorystów ma bardzo negatywne opinie zwłaszcza w kręgach ludzi młodych i tych zagubionych.

Śr lis 27, 2019 1:37 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona