Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt paź 30, 2020 6:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1518 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 102  Następna strona
 Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Yarpen Zirgin napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Piszesz o podawaniu ręki na znak pokoju? Jeśli tak, to jak byłam mała, w moim kościele zawsze tylko skłaniało się głową na prawo i na lewo. Podawanie rąk wprowadzono jakoś później. Wtedy to było normalne, a teraz można też tak robić, gdy prosi o to ksiądz ze względu na ryzyko zarażenia.

Przepraszam, ale... Jakie ryzyko? Na świecie zanotowano niecałe 90 TYSIĘCY zachorowań, a nie jakieś miliony.

To strasznie dużo. Ja akurat ten pomysł nie podawania rąk mocno popieram nigdy nie wiadomo kto jest chory i może zarażać. Przecież objawy występują dopiero po 2 tygodniach od zarażenia.
Wiadomo, że trudno zamknąć się w domu bo choćby po zakupy wychodzić trzeba (przynajmniej dopóki u nas tego nie stwierdzą) ale jeśli nie ma konieczności robienia czegoś jak to podawanie rąk a możemy się przez to zarazić to lepiej dla profilaktyki i zachowania ostrożności zrezygnować z tego.

W ogóle mam wrażenie, że dla niektórych ryzyko zagrożenia koronawirusem jest jak ryzyko zatrucia czadem. Ignorują to dopóki się nie zatrują. Nikt nie jest niezniszczalny.

N mar 01, 2020 9:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oblicz sobie szansę spotkania kogoś, kto jest zarażony tym wirusem...

N mar 01, 2020 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy mógłbyś opowiedzieć na moje pytania?

Piszesz o podawaniu ręki na znak pokoju? Jeśli tak, to jak byłam mała, w moim kościele zawsze tylko skłaniało się głową na prawo i na lewo. Podawanie rąk wprowadzono jakoś później. Wtedy to było normalne, a teraz można też tak robić, gdy prosi o to ksiądz ze względu na ryzyko zarażenia.

Przepraszam, ale... Jakie ryzyko? Na świecie zanotowano niecałe 90 TYSIĘCY zachorowań, a nie jakieś miliony.

Przecież właśnie najlepiej byłoby, by każdy wirus był pokonany w zarodku! Lepiej wygrywać bitewki i nigdy nie dopuścić do wojny na skalę światową! Ty zdaje się postulujesz coś innego, tylko co dokładnie? Jakie muszą być skutki zarażeń wirusem, byś uznał go za godnego przestrzegania zasad higieny? Nie podoba Ci się reakcja przeciwdziałania ryzyku zarażenia koronawirusem, to napisz jaka musi być śmiertelność osób zarażonych, byś uznał że ryzyko istnieje według Twoich standardów.

We Florencji 80% rezerwacji w hotelach jest pokasowanych. Pewnie jest szansa na tanie wakacje. Pojechałbyś tam, skoro uważasz że to medialna panika?

N mar 01, 2020 10:07 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
U nas dziś proboszcz wygłosił zarządzenie niemieckiego biskupstwa o nie podawaniu ręki na Znak Pokoju i przyjmowania komunii do ręki . Na końcu dodał, że kto chce, że to nie przymus i tak oto ludzie się wyłamali z podawaniem ręki na Znak Pokoju, raptem parę osób podało sobie tylko rękę, a komunie prawie wszyscy wzięli do ust, mało kto na rękę.

N mar 01, 2020 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy mógłbyś opowiedzieć na moje pytania?
We Florencji 80% rezerwacji w hotelach jest pokasowanych. Pewnie jest szansa na tanie wakacje. Pojechałbyś tam, skoro uważasz że to medialna panika?

To ja odpowiem, choć pytanie było pierwotnie kierowane do Yarpena.
Ale dopowiem: Italia mnie fascynuje od lat, bardzo interesuje mnie jej kultura religijna, pasjami oglądam dzieła sztuki, przedreptałam już wiele i mam ogromny apetyt na więcej, nauczyłam się przyzwoicie języka (po czterdziestce, dla własnej satysfakcji, dla lektur i dla podróży), marzy mi się mnóstwo jeszcze konkretnych miejsc, obrazów, kościołów i widoków. Toskania wiosną, bajka! Ale...
Nie, nie pojadę teraz. Zapewne jest taniej. Nie pojechałabym, gdybym miała prywatnie wolne dni.
I nie dlatego, że mój pracodawca jasno zawiesił podróże służbowe w tym kierunku.
Nie polezę w paszczę lwa.
Mam o kogo i co dbać. Nie podejmę więc ryzyka dla nowej włoskiej przygody.

Ciekawe, co powie Yarpen.

N mar 01, 2020 11:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Sanata napisał(a):

To strasznie dużo.

Zabrzmi jak nie na temat, ale przyznaj się - ile razy już wygrałaś w Lotto albo inną tego typu grę? Może się pochwalisz ile milionów już zebrałaś?
To są takie mniej więcej szanse na zachorowanie. Przecież zdarza się że ktoś jednak zgarnia kumulację lotto, tylko dlaczego ci co bardzo o tym marzą z reguły, najczęściej (czytaj "nigdy") nie wygrywają?
Nie siejcie proszę paniki, bo nie wypada. Tak samo groźne są i inne choroby, a może nawet i bardziej - ludzie chorują i umierają. No tak jest.

Nie oznacza to że nie należy zachować jakąś sensowną ostrożność i przezorność, poprzez częste mycie rąk, owoców i ostrożniejsze obchodzenie się z osobami wyraźnie chorymi itp. Jeszcze raz - stop panice!

N mar 01, 2020 11:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Zabrzmi jak nie na temat, ale przyznaj się - ile razy już wygrałaś w Lotto albo inną tego typu grę? Może się pochwalisz ile milionów już zebrałaś?
To są takie mniej więcej szanse na zachorowanie. Przecież zdarza się że ktoś jednak zgarnia kumulację lotto, tylko dlaczego ci co bardzo o tym marzą z reguły, najczęściej (czytaj "nigdy") nie wygrywają?

Szanse na zachorowanie ma się całkiem realne jeśli w otoczeniu ma się osobę chorą. Zjadliwość tego wirusa nie jest duża zatem masowe zachorowania są całkiem realne skoro jest kilka aktywnych ognisk wirusa w Europie. A ludzie przemieszczają się cały czas w ramach strefy Schengen bez żadnego monitoringu. W tych warunkach wrzucanie do worka opisanego "panika" elementarnych zasad higieny, ostrożności polegającej na unikaniu kontaktu fizycznego tam gdzie nie jest on nieodzowny czy ograniczeniu podróży w zagrożone rejony z akcjami typu wykupywanie maseczek nie dających żadnej ochrony, czy robieniem zapasów żywności na miesiąc nie jest bynajmniej oznaka rozsądku. Osobiście śmieszą mnie akcje mierzenia temperatury na lotniskach - obejmuje ona niewielki procent podróżujących, a wyłapanie potencjalnie zakażonych zakłada że nie zażyli oni leków zbijających temperaturę. Mój brat się śmieje że samolotami podróżują ci zamożniejsi więc się trzeba o nich zatroszczyć :lol:

Pn mar 02, 2020 12:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oblicz sobie szansę spotkania kogoś, kto jest zarażony tym wirusem...

Do tego dodam, ze na świecie co roku UMIERA od 230,000 do 640,000 ludzi na grypę (globalnie). Miliony są hospitalizowane z tego powodu. To tak dla perspektywy.

Nie szczepie się na grypę. Nigdy.

Największym zagrożeniem ze strony tego wirusa to jest dezinformacja i propaganda w mediach.

Pn mar 02, 2020 1:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Nie szczepie się na grypę. Nigdy.

A należysz w ogóle do którejś z grup zwiększonego ryzyka ciężkiego przebiegu grypy i jej powikłań? Bo jeśli nie to nikt ci nawet nie zaleca szczepień... A jeśli tak to czego to ma dowodzić?

Pn mar 02, 2020 1:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Leszcz napisał(a):
Bo jeśli nie to nikt ci nawet nie zaleca szczepień... A jeśli tak to czego to ma dowodzić?

W kraju w którym mieszkam nie szczepienie się nie grypę to jakby zakatować psa na środku ulicy w godzinach szczytu...

Czego to ma dowodzić? Ze tego nowego wirusa tez się nie ma co bać jak nie jest się w tej właśnie grupie o której napisałaś.

Cały ten wirus to propaganda (wprowadzanie ludzi w panikę) i kasa dla firm biotech... teraz dostały zastrzyk kasy... miliardy na badania... testy (jakby testy pomagały w leczeniu...). Rynek finansowy się sypie na głowę...

Pn mar 02, 2020 4:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Ciekawe, co powie Yarpen.

Ja bym sobie pojechał i pozwiedzał. Statystyka, proszę Ciebie. Większa jest szansa, że zginę lub zostanę ranny w wypadku w Polsce, niż zarażony koronawirusem.

Przecież właśnie najlepiej byłoby, by każdy wirus był pokonany w zarodku!

Fajnie by było. :)

Cytuj:
Lepiej wygrywać bitewki i nigdy nie dopuścić do wojny na skalę światową!

Jak chcesz wiedzieć, czym jest "wojna na skalę światową", to zapraszam do poczytania o tzw. "hiszpance".

Cytuj:
Ty zdaje się postulujesz coś innego, tylko co dokładnie?

Niczego nie postuluję. Przypisujesz mi coś, czego nie napisałem.

Cytuj:
Jakie muszą być skutki zarażeń wirusem, byś uznał go za godnego przestrzegania zasad higieny?

Zasad higieny przestrzega się zawsze, natomiast to, co teraz ma miejsce, to jest jedno wielkie świrowanie z powodu paniki nakręcanej przez media.

Cytuj:
Nie podoba Ci się reakcja przeciwdziałania ryzyku zarażenia koronawirusem, to napisz jaka musi być śmiertelność osób zarażonych, byś uznał że ryzyko istnieje według Twoich standardów.

Proponuję, abyś zdjęła medialne klapeczki z oczu i popatrzyła na rzeczywistość. Szansa na zarażenie tym wirusem jest minimalna.

Ostatnio edytowano Pn mar 02, 2020 11:13 am przez PeterW, łącznie edytowano 2 razy

poprawka koronawirusa, scalono posty

Pn mar 02, 2020 7:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Ze tego nowego wirusa tez się nie ma co bać jak nie jest się w tej właśnie grupie o której napisałaś.

Wszystko co nowe wzbudza większe obawy, to zrozumiałe. Poza tym obawy związane z koronawirusem mogą dotyczyć różnych rzeczy. Ja przykładowo nie boję się że zachoruję, albo umrę niemniej jednak obawiam się epidemii. A ścisłej chaosu i utrudnień z tym związanych - zwłaszcza że wiodę mało osiadłe życie, ale dwóch krajach i regularnie się przemieszczam. I myślę że tego ludzie w większości się obawiają - w każdym razie tego obawiają się w moim otoczeniu. I ja choćby już nie łapę - bo z jednej strony koronowirus ma być jak wirus grypy i jest do niego porównywany, zarówno gdy chodzi zakażalność, śmiertelność, grupy ryzyka, konieczność hospitalizacji, itp. - i ty piszesz w tym kierunku - a z drugiej strony szanse na złapanie go mają być jakoby jak trafienie szóstki w totolotka - w tym kluczu piszą PeterW i Yarpen Zirgin. Epidemie grypy to nic nadzwyczajnego, regularnie maja miejsce i zbierają swoje żniwo. A epidemia koronowirusem to zdaniem niektórych jak film science fiction.

Pn mar 02, 2020 11:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zainteresowanym - a także tym którzy w tym wątku wypowiadali się w duchu "ktoś tam może i umiera ale nie panikujmy bo nast mnie to dotyczy jak wygrana w totolotka, potrącenie przez samochód czy śmierć na skutek grypy" polecam raport WHO - https://www.who.int/docs/default-source ... report.pdf
W każdym razie zalecenia warto sobie wziąć do serca w tym by rygorystycznie przestrzegać najważniejszych środków zapobiegawczych - częstego mycia rąk i każdorazowego zakrywanie ust i nosa przy kichaniu i kaszlu -a jednocześnie być gotowym do przyjęcia bardziej rygorystycznych praktyk i większej solidarności z osobami z grupy większego ryzyka.

Ostatnio edytowano Pn mar 02, 2020 4:21 pm przez Jockey, łącznie edytowano 1 raz

Poprawiono link do dokumentu who

Pn mar 02, 2020 4:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale odkrycie. Normalnie eureka. Jak rozumiem do tego raportu bergamotka nie zasłaniała się jak kichała i kaszlała a i oczywiście z higiena rak tez było na bakier.
Mnie w podstawówce w klasach 1-3 uczono ze ręce się myje zawsze po powrocie, a niczego nie je brudnymi rękoma. Tak samo uczono, ze należy się zasłaniać jak się kicha czy kaszle. Ale to dawno było może ze po upadku szkolnictwa taka wiedzę trzeba przyswajać na nowo.
A co solidarności z zagrożonymi to równie wielkie odkrycie. Normalnie bomba.

Pn mar 02, 2020 4:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No widzisz Jockey ja jeszcze nie odkryłam chusteczek więc smarkam w rękach i pluję na innych jak kicham. Ale ciekawym jest że niektórzy to nawet kilku zdań do końca przeczytać nie umieją. Jak ty. W każdym razie jakoś ci wygodnie umknął ten passus o gotowości do przyjęcia bardziej rygorystycznych praktyk. A ten wątek się kręci wszak wokół wyszydzania zwiększonych środków ostrożności zaleconych przez innych jako "paniki". Też mi otwarcie. A solidarność z zagrożonymi dla niektórych może być też odkryciem - choćby dla Yarpen Zirgin kluczowym jest że on by się nie zaraził przy swych turystycznych wyprawach do Italii. Bo kto by się przejmował tym ze może samemu nie zachorować a dopomóc jego rozprzestrzenianiu się. A Leszcz dosłownie pisze że jak nie jesteś w grupie zwiększonego ryzyka to luz. Z nich się może ponabijaj chyba że męska solidarność stoi na przeszkodzie. Albo może brak elementarnej intelektualnej uczciwość

Pn mar 02, 2020 4:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1518 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 102  Następna strona