Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 29, 2020 7:03 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 88  Następna strona
 Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Nie wypowiadaj się o sprawach, o których nie masz pojęcia, bo zwyczajnie robisz z siebie durnia.

USTAWA z dnia 5grudnia 2008r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

Art.46.
2.Jeżeli zagrożenie epidemiczne lub epidemia występuje na obszarze więcej iż jednego województwa, stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii ogłasza iodwołuje, wdrodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw zdrowia wporozumieniu zministrem właściwym do spraw administracji publicznej, na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego.

4.W rozporządzeniach, o których mowa w ust.1 i2, można ustanowić:
4)zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,

Powinieneś się cieszyć, bo rząd mógł całkowicie zakazać odprawiania Mszy Świętych, a nie wprowadzić ograniczenia co do liczby osób, które mogą brać w nich udział.

Wt mar 24, 2020 10:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Arytmetyka
Bo prawdziwy katolik to taki który sprzeciwia się swojemu biskupowi i kontestuje to co mówi ksiądz proboszcz i wzorem np Arytmetyki wie lepiej niż biskup jak powinien się katolik zachowywać.

Wt mar 24, 2020 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Warcholstwa ciąg dalszy. Tylko że teraz robi się śmiertelnie niebezpieczne. Niestety, nie tylko dla warchołów.

Wt mar 24, 2020 10:36 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arytmetyka
Odważny sobie bądź, ale na własny rachunek.
Czym innym jest wyznawanie Chrystusa gdy grozi za to bezpośrednia śmierć (na krzyżu, na palu, rozszarpanie przez zwierzęta), gdzie od Twojej postawy będzie zależeć Twoje życie i Twoja śmierć, a czym innym fanfaronada która może się skończyć przyniesieniem śmierci komuś innemu (starszej osobie, astmatykowi, sercowcowi, leczącemu nowotwór), zwłaszcza gdy w czasie tej transmisji Ty pozostaniesz zdrowym (lekki katarek się nie liczy). Ciężko to zrozumieć?
Ty będąc zakażonym, nawet nie poczujesz żadnych dolegliwości, ale ktoś inny który się o Ciebie otrze, porozmawia z Tobą, za parę dni umrze.. Nie odpowiadasz w tym momencie za swoją ewentualną śmierć, tylko odpowiadasz za czyjąś: ojca, matki, brata, żony, czy choćby sąsiada.
Męczennikiem się nie staniesz, ale staniesz się przekaźnikiem męczeństwa osoby postronnej. Święty męczennik pokazuje swoje męstwo umierając dla Chrystusa, a kim jest ten przez którego umierają inni? Co w ten sposób udowodnisz innym?

Wt mar 24, 2020 10:46 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie wypowiadaj się o sprawach, o których nie masz pojęcia, bo zwyczajnie robisz z siebie durnia.

USTAWA z dnia 5grudnia 2008r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

Art.46.
2.Jeżeli zagrożenie epidemiczne lub epidemia występuje na obszarze więcej iż jednego województwa, stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii ogłasza iodwołuje, wdrodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw zdrowia wporozumieniu zministrem właściwym do spraw administracji publicznej, na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego.

Powinieneś się cieszyć, bo rząd mógł całkowicie zakazać odprawiania Mszy Świętych, a nie wprowadzić ograniczenia co do liczby osób, które mogą brać w nich udział.

A kim Pan jest by mnie wyzywać od durni?
Mój pierwszy wpis o Konstytucji mówi wszystko co potrzeba i nic w nim nie jest nieprawdą. Nie, nie można zakazać mszy, Konstytucja wyraźnie mówi w artykule 53, ustęp 2, że można jedynie ograniczyć. Dlatego pytam o podstawę prawną do maksymalnie 5 osób na mszy (dlaczego nie 4 albo 6)? 5 nie zaraża a 6 zaraża a w autobusie 20 nie zaraża?

p.s. proszę, zostałem już warchołem, durniem, oraz oskarżono mnie, nieposłuszeństwo i że będę odpowiadał za ewentualną śmierć: ojca, matki, brata, żony, czy choćby sąsiada. Wszystko od braci katolików. Skąd to? Bo biorę na poważnie Chrystusowe słowa: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle?

Wt mar 24, 2020 11:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arytmetyka
Mylisz dwa pojęcia: głupotę i odpowiedzialność. Mylisz wiarę z magią. Mylisz ortodoksję z fundamentalizmem i dewocją. Tacy krzykacze nie należą do tych, którzy sami walczą na pierwszej linii frontu. Oni wysyłają innych na front a sami zagrzewają jedynie do walki. Co wyliczyłeś? Niewielu umrze, więc warto ich poświęcić dla dobra sprawy i odprawiania mszy? Konstytucją wymachujesz, ale prawa nie rozumiesz? Nie zrpozumiałeś też wytłumaczenia, które podałam. Etyki nie stosujesz, mimo że wyprowadzona z Biblii? Cel uświęca środki to najbardziej kontrowersyjna zasada moralna. Eutanazję wyliczyłeś jako dopuszczalną. Na to nawet muzułamanie nie poszli i pozamykali meczety. Wystawianie Boga na próbę kończy się porażką człowieka.
Zaraza ma charakter wychowawczy. Człowiek ma zatrzymać się na samym sobie. Ma dojrzeć stratę (Eucharystii) i zatęsknić. Może to go podniesie o stopień wyżej i zobaczy, że nie jest generałem. Poszukaj wałka i puknij się w głowę, może rozum wróci. Zatrzymaj się na samym sobie. Może to ostatnia szansa. Wiedza i wiara to nie naczynia połączone. Łączy je rozum.

Jeśli pojawiają się ostre słowa zwykle to oznacza, ze poziom prezentowanej niewiedzy jest wysoki. Tu nie bierze się z prostactwa, ale poczucia odpowiedzialności za innych. Wrócą wierni do kościołów inni, jeśli ten czas wykorzystają twórczo. Internet pełen jest mądrości, ale i wybierać trzeba umieć. Polecam rekolekcje ks. prof. P.Bortkiewicza. Mówiłby pewnie je Niemcom w kościele, a tak mówi do nas.

Wt mar 24, 2020 11:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No i mamy w Archidiecezji Łódzkiej nowe zarządzenie. Msze Św. co prawda nie zostają zawieszone ale dyspensa obejmuje już wszystkich wiernych (w zasadzie i tak by nie mieli po co przychodzić). Ciekawe, jak to technicznie będzie wyglądało to ograniczenie do 5 wiernych?

Wt mar 24, 2020 11:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak to jak. 5 osób to ci którzy zamówili msze a reszta na następna.

Wt mar 24, 2020 11:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Arytmetyka
Mylisz dwa pojęcia: głupotę i odpowiedzialność. Mylisz wiarę z magią. Mylisz ortodoksję z fundamentalizmem i dewocją. Tacy krzykacze nie należą do tych, którzy sami walczą na pierwszej linii frontu. Oni wysyłają innych na front a sami zagrzewają jedynie do walki. Co wyliczyłeś? Niewielu umrze, więc warto ich poświęcić dla dobra sprawy i odprawiania mszy? Konstytucją wymachujesz, ale prawa nie rozumiesz? Nie zrpozumiałeś też wytłumaczenia, które podałam. Etyki nie stosujesz, mimo że wyprowadzona z Biblii? Cel uświęca środki to najbardziej kontrowersyjna zasada moralna. Eutanazję wyliczyłeś jako dopuszczalną. Na to nawet muzułamanie nie poszli i pozamykali meczety. Wystawianie Boga na próbę kończy się porażką człowieka.
Zaraza ma charakter wychowawczy. Człowiek ma zatrzymać się na samym sobie. Ma dojrzeć stratę (Eucharystii) i zatęsknić. Może to go podniesie o stopień wyżej i zobaczy, że nie jest generałem. Poszukaj wałka i puknij się w głowę, może rozum wróci. Zatrzymaj się na samym sobie. Może to ostatnia szansa. Wiedza i wiara to nie naczynia połączone. Łączy je rozum.

Jeśli pojawiają się ostre słowa zwykle to oznacza, ze poziom prezentowanej niewiedzy jest wysoki. Tu nie bierze się z prostactwa, ale poczucia odpowiedzialności za innych. Wrócą wierni do kościołów inni, jeśli ten czas wykorzystają twórczo. Internet pełen jest mądrości, ale i wybierać trzeba umieć. Polecam rekolekcje ks. prof. P.Bortkiewicza. Mówiłby pewnie je Niemcom w kościele, a tak mówi do nas.

Cóż mogę na to odpowiedzieć? Jednym z moich postanowień wielkopostnych od Środy Popielcowej było maksymalne ograniczenie mediów, co się generalnie udaje, ale nie mieszkam w grocie na pustyni więc chcę czy nie chcę docierają do mnie jakieś informacje. Jednak widzę, że tutaj na tym forum generalnie ostro przedawkowano newsy do granic jakiejś histerii.
Teraz są już dwie smutne refleksje z tych ostatnich tygodni: prawdziwa piramida wartości podobno ponad 90 % ochrzczonych Polaków-katolików oraz podatność polskiego społeczeństwa na wpływ mediów i zaraźliwy amok i psychozę.
By nie być gołosłownym w tym ostatnim, dzisiaj się zapytałem sprzedawczyni w sklepie spożywczym co schodzi mniej a co więcej w ostatnich tygodniach i prócz makaronów i tym podobnych powiedziała mi, że dużo alkoholu, myślałem, że robią zapasy, ale kiedy dopytałem wyjaśniała, że nie, kupują po małych ilościach, ale zdecydowanie częściej.

Wt mar 24, 2020 11:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arytmetyka napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

Art.46.

A kim Pan jest by mnie wyzywać od durni?

A czy ja nazwałem Cię durniem? Nie. Stwierdziłem jedynie, że robisz z siebie durnia.

Aha... Na forum obowiązuje zwracanie się per "ty", a nie "Pan/Pani".

Cytuj:
Mój pierwszy wpis o Konstytucji mówi wszystko co potrzeba i nic w nim nie jest nieprawdą. Nie, nie można zakazać mszy, Konstytucja wyraźnie mówi w artykule 53, ustęp 2, że można jedynie ograniczyć. Dlatego pytam o podstawę prawną do maksymalnie 5 osób na mszy (dlaczego nie 4 albo 6)? 5 nie zaraża a 6 zaraża a w autobusie 20 nie zaraża?

Została Ci wskazana.

Wt mar 24, 2020 11:52 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Słów Chrystusa "Nie bójcie się tych którzy ciało zabijają lecz duszy zabić nie mogą"(Mt 10,28) nie potrafię jakoś odnieść do sytuacji ludzi którzy są posłuszni swoim przełożonym w wierze (Hebr 13,17)oraz władzy świeckiej której mamy byc posłuszni(Rz 13,1) jesli kierują się dobrem powierzonego im ludu,w tej sytuacji sprawa jest jasna nie chodzi o jakieś represje względem katolików tylko o zapanowanie nad epidemia.Cytat bibljny mówi aby nie bać się oponentów nawet jeśli mają możliwość zabić odnoszenie tego wersetu jako argumentacji do niestosowania się do nowych wytycznych mających na celu dobro wspólne zdrowie i życie ludzi jest nieporozumieniem.Fanatyzm nie ma nic wspólnego z ewangelią(nie mylić ze świętością i gorliwością) otrzymaliśmy nie ducha bojaźni lecz miłości,mocy i zdrowego rozsądku(2 Tm 1,7)

Śr mar 25, 2020 12:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak do mnie pomalu dochodzi ze biskupi ktorzy zakazuja (odwoluja) Mszy Swietej lamia Prawo Kanoniczne...

Śr mar 25, 2020 12:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I znów warcholstwo. Zamiast wykorzystać tęsknotę za Eucharystią do uświadomienia czym/Kim dla nas jest, zamiast wspólnoty zjednoczenia w modlitwie - ciągłe jątrzenie internetowych mędrków, którzy koniecznie chcą pokazać jacy to są "wierzący" a tak naprawdę proponują kuszenia Pana Boga.

Dokładnie o tym czytamy w opisie kuszenia CHrystusa:
Mt 4:5-7 bt5 "Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisane jest bowiem: Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. Odrzekł mu Jezus: Ale napisane jest także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego."

Śr mar 25, 2020 1:10 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
I znów warcholstwo. Zamiast wykorzystać tęsknotę za Eucharystią do uświadomienia czym/Kim dla nas jest, zamiast wspólnoty zjednoczenia w modlitwie - ciągłe jątrzenie internetowych mędrków, którzy koniecznie chcą pokazać jacy to są "wierzący" a tak naprawdę proponują kuszenia Pana Boga.

Eee tam jątrzenie. Czyta sobie człowiek Prawo Kanoniczne i jakoś tak się zastanawia co się dzieje a co powinno się dziać. Jak już pisałem, nie mam zaufania do poczynań hierarchii, gdyż widać nurt liberalny. W związku z tym, nie przyjmuje decyzji "od tak", tylko je analizuje. Tak samo jak wiem, ze np Pachamama nie jest częścią mojej wiary, a Papież robi to co robi. Trace zaufanie.

A tak jeszcze dodam.

Ja wziąłem udział we Mszy Świętej na parkingu przed (obok) kościołem, pomimo tego ze Msze Święte są odwalane przez biskupa. U nas biskup napisał, ze księża maja szukać innej drogi. Ten konkretny ksiądz (i dwóch diakonów) odnalazł taka a nie inna metodę... Mszy na parkingu. Musieliśmy jechać 40 km na Msze Świętą. Jak się chce to można. Najlepsze, ze znajomych tam spotkałem a się nie umawialiśmy :).

Śr mar 25, 2020 4:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Barney napisał(a):

Eee tam jątrzenie. Czyta sobie człowiek Prawo Kanoniczne i jakoś tak się zastanawia co się dzieje a co powinno się dziać. Jak już pisałem, nie mam zaufania do poczynań hierarchii, gdyż widać nurt liberalny. W związku z tym, nie przyjmuje decyzji "od tak", tylko je analizuje. Tak samo jak wiem, ze np Pachamama nie jest częścią mojej wiary, a Papież robi to co robi. Trace zaufanie.

A tak jeszcze dodam.

Ja wziąłem udział we Mszy Świętej na parkingu przed (obok) kościołem, pomimo tego ze Msze Święte są odwalane przez biskupa. U nas biskup napisał, ze księża maja szukać innej drogi. Ten konkretny ksiądz (i dwóch diakonów) odnalazł taka a nie inna metodę... Mszy na parkingu. Musieliśmy jechać 40 km na Msze Świętą. Jak się chce to można. Najlepsze, ze znajomych tam spotkałem a się nie umawialiśmy :).

No to ta droga już jest nieaktualna bo jest zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób.

Śr mar 25, 2020 6:51 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 88  Następna strona