Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 11, 2020 2:18 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 "Masoneria polska 2012" 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
No właśnie co :?:

Pt cze 13, 2014 8:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
lis napisał(a):
No właśnie co :?:

?

Pt cze 13, 2014 9:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Golgota piknik i nic niezrobimy .

Śr cze 25, 2014 10:10 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Chrześcijaństwo, a poglądy Davida Icke.
Dzień dobry,
Kilka miesięcy temu mój Chłopak pokazał mi film dotyczący Illuminati i ich działalności. Temat mnie zaciekawił i od tamtej pory szukam informacji dotyczących działalności tej 'grupy'. Jestem bardzo wierząca i z tego względu chcę wiedzieć, w jaki sposób i czym ewentualnie manipulują nami iluminaci, gdyż nie chcę mieć nic z nimi wspólnego. Wiele się już dowiedziałam, m.in. które znane osoby i organizacje w tym uczestniczą, sposoby 'mydlenia' przeciętnemu człowiekowi oczu, symbole, struktura itp. Wszystko układa się w logiczną całość, a prawda jest trochę przytłaczająca. Wcześniej bowiem wiedziałam, że istnieje zło i piekło ale jakoś nie tak bezpośrednio. Z tego względu, że doczytałam się, że to głównie Dawid Icke zajmuje się tym tematem i że on nagłośnił tą sprawę, a dodatkowo jego opinie nt chrześcijaństwa (nie wiary, ale rzekomej masonerii w Kościele), chciałabym wysłuchać opinie na ten temat także innych chrześcijan, a także wyznawców innych wiar. Jeżeli był już ten temat na forum, to z góry przepraszam. Jestem nowa :) i nie zbyt się jeszcze orientuję na forum :)

Wt lip 29, 2014 10:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A Francesco Brunelli (1927-1982), wysoki dostojnik rytu Memfis­ Misraim :

"Reguła inicjacji głosi i poucza: ŚMIERĆ ROZUMOWI. Dopiero kiedy ro­zum umrze, narodzi się nowy człowiek przyszłej Ery - prawdziwy wtajemniczo­ny.

Całość: http://dakowski.pl//index.php?option=co ... &Itemid=80

a słowa moje odrzuciłeś

Pn sie 04, 2014 10:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ewlanka napisał(a):
Z tego względu, że doczytałam się, że to głównie Dawid Icke zajmuje się tym tematem i że on nagłośnił tą sprawę, a dodatkowo jego opinie nt chrześcijaństwa (nie wiary, ale rzekomej masonerii w Kościele), chciałabym wysłuchać opinie na ten temat także innych chrześcijan, a także wyznawców innych wiar.

David Icke nie jest katolikiem, dlatego też bezpieczniej jest posłuchać
księdza Henryka Czepułkowskiego. Poniżej wykład z 1993 roku:
Antykościół w natarciu - ks. Henryk Czepułkowski

Pn sie 04, 2014 5:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poniżej artykuły o masonerii z "Rycerza Niepokalanej", miesięcznika pod redakcją o. Maksymiliana Kolbego:
Początki masonerji 2/1922
Dwulicowość masonerii 3/1922
Jak zwalczać masonerię 4/1922
Frater,Co to jest masonerja? -Wyznanie nawróconego W. Mistrza masonów 2/1925
Frater,Masonerja przeciw Panu Bogu 3/1925
Jak masonerja francuska walczy przeciw Niepokalanej 4/1925
Co mówi mason do masonów o Watykanie 6/1925
"Spryty" masońskie 7/1925
Spis masonów 8/1925
Córka masona 9/1925
Ile jest masonów? 12/1925

Pt gru 18, 2015 7:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzięki watchman za linki, na pewno się przydadzą, również Rorate Caeli - piękna pieśń:) . Rycerz Niepokalanej to świetne chrześcijańskie pismo.Kiedyś miałem w rękach kopię pierwszego numeru Rycerza - to jest coś! Masoneria jest ogranizacją tajną, dlatego trudno jest oszacować dokładną ilość masonów, ale podejrzewam, że media w Polsce są w rękach masonów i satanistów, dla niepoznaki nazywających się ateistami. Pozdrawiam

Pt gru 18, 2015 11:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ateista to ateista. By być satanistą trzeba wierzyć w Boga. Mylisz pojęcia, wszędzie widzisz spiski i zło. Więcej wiary w człowieka (i miłości do ludzi).

Pt gru 18, 2015 11:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
kolor napisał(a):
By być satanistą trzeba wierzyć w Boga.
A słyszałeś o Satanizmie Laveya?

So gru 19, 2015 12:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A słyszałeś o Satanizmie Laveya?

Słyszałem. Człowiek jako hedonistyczne zwierzę. Ale nie o takim satanizmie napisał @Mały Książę. On przyczynę całego zła na świecie -takim skrótem myślowym- widzi w masonach, satanistach i innych ludziach wrogich Kościołowi. Ja jednak uważam, że Kościołowi bardziej zagraża zło tkwiące w każdym z nas. Podstawowym błędem jest szukanie pierwiastka szatańskiego w innych ludziach. Nawet w tych, którym nasz Kościół, mówiąc kolokwialnie, zwisa.

So gru 19, 2015 10:32 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A w ogóle po co szukać zła? Chrześcijanie maja sie skupiać na szukaniu Królestwa Bożego.
Trzeba zdawać sobie sprawę z zagrożeń. Ze satanizm istnieje i działa i ma rożne przejawy. Ze masoneria jest i działa i ze walczy z chrześcijaństwem jak tylko może. I ze przejawy działania złego są w świecie widoczne. Nawet widać działanie złego w poczynaniach ludzi kościoła. Przykłady można mnożyć ostani który był wielkim zgorszeniem do ks. gej w Kongregacji Nauki i Wiary pouczający ze homoseksualizm jest ok.
Pismo święte mówi o pochodzeniu zła od diabła ale tez od człowieka. Jego myśli i czyny. Oczywiście jako wierzący mamy obowiązek zwracania uwagi i strzeżenia siebie i swoich bliskich przed tymi działaniami złego ale nie wolno przesadzać. I widzieć świat tylko w jedna stronę. Takie chrześcijaństwo typu twierdza. Wszystko co w twierdzy ok a wszystko z poza twierdzy to złe. A tak widze poczynania niektórych obrońców wiary.

Nie zapominajmy tez o jednym. Większość herezji w kościele powstała bo ktoś za bardzo skupiał sie na jednym aspekcie i oczywiście wiedział lepiej niż biskupi co jest dobre i jak z problemem sobie poradzić

So gru 19, 2015 11:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
popieram wypowiedź Jockey'a, dodatkowo warto wspomnieć o jednej rzeczy, żeby się skupić na przepowiadaniu/głoszeniu Słowa Bożego, a nie na szukaniu zła, które owszem trzeba też czasami wygarnąć i powiedzieć, co jest dobre, a co złe, byle by tylko nie dać się 'uwalić' tak jak ks. natanek, który do pewnego czasu jako wspaniały kapłan wykładał na uczelni, a potem nie mając 'mandatu' biskupiego, za bardzo zaczął szukać zła i się coś pomieszało. Bóg raczy wiedzieć co się z nim dzieje, ale mówienie nie raz w sposób (delitaknie mówiąc) nieprzyzwoity o biskupach itp, to już śmierdzi diabelstwem, bo to burzy Kościół, a nie buduje poczucia jedności i Miłości braterskiej.

So gru 19, 2015 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A w ogóle po co szukać zła? Chrześcijanie maja sie skupiać na szukaniu Królestwa Bożego.
Trzeba zdawać sobie sprawę z zagrożeń. Ze satanizm istnieje i działa i ma rożne przejawy. Ze masoneria jest i działa i ze walczy z chrześcijaństwem jak tylko może. I ze przejawy działania złego są w świecie widoczne. Nawet widać działanie złego w poczynaniach ludzi kościoła. Przykłady można mnożyć ostani który był wielkim zgorszeniem do ks. gej w Kongregacji Nauki i Wiary pouczający ze homoseksualizm jest ok.
Pismo święte mówi o pochodzeniu zła od diabła ale tez od człowieka. Jego myśli i czyny. Oczywiście jako wierzący mamy obowiązek zwracania uwagi i strzeżenia siebie i swoich bliskich przed tymi działaniami złego ale nie wolno przesadzać. I widzieć świat tylko w jedna stronę. Takie chrześcijaństwo typu twierdza. Wszystko co w twierdzy ok a wszystko z poza twierdzy to złe. A tak widze poczynania niektórych obrońców wiary.

Nie zapominajmy tez o jednym. Większość herezji w kościele powstała bo ktoś za bardzo skupiał sie na jednym aspekcie i oczywiście wiedział lepiej niż biskupi co jest dobre i jak z problemem sobie poradzić

Nic dodać nic ująć. Świetnie zebrane to, co w wielu postach usiłowałem przekazać. Cieszę się z tej nici porozumienia między nami. Fajnie by było, gdybyś czasem schłodził emocje userów tych z wnętrza oblężonej twierdzy. @Zygmunt @Mały Książę @Brygida i kilkoro innych reagują bardzo emocjonalnie już na same sygnały. Nie ma nic gorszego od wyimaginowanego wroga. Jak słusznie prawi @Paniczdomi, można się w tym wojowaniu tak zatracić jak np ks. Natanek i wszędzie aż do obłędu wietrzyć spisek złego.

So gru 19, 2015 7:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Świat się kończy. Jest temat w którym z kolorem mamy podobne zdanie
:D

So gru 19, 2015 8:44 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona