Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 3:14 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 74  Następna strona
 KOD 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: KOD
Jozku,

zanim emocje wezmą u mnie górę, chcę ci serdecznie podziękować za dyskusję. Jestem wdzięczny za możliwość pogadania, choć wygląda na to, że nie mamy szansy spotkać się w "pół drogi". :)
Cytuj:
Tak jak w historii ŻW ,tak samo i z TK sytuacja nie jest jednokolorowa. Skupiasz się wyłącznie nad pewnymi normami ,które z zasady są słuszne ,ale pomijasz towarzyszącą temu rzeczywistość.

Wręcz przeciwnie, skupiam się na meritum zagadnienia, pomijając szczegół. A to meritum sprowadza się do tego, że obecna władza zmieniła Konstytucję w świstek papieru. Co wydaje się zupełnie Ci nie przeszkadzać. Po raz kolejny zwracam Twoją uwagę, że niezależnie od tego, czym to jest motywowane i uzasadniane, faktycznie skazuje społeczeństwo, na łaskę i niełaskę kilku polityków.
Pytałem, masz do nich aż takie zaufanie? I wierzysz, że robią to wyłącznie dla naszego dobra? Nie wchodzi w grę żadna niska żądza władzy, majątku i znaczenia?

Owszem, zawsze możemy się zbuntować. Tak jak nieszczęśni Syryjczycy. Wybrałeś już sobie kraj do którego w razie czego będziesz uciekał z rodziną?
Cytuj:
Pomyśl przez chwilę i obiektywnie oceń intencje ,jakie wynikały z próby obsadzenia sędziów na zapas przez PO.Nie przechodź obok tego obojętnie ,bo to ma wielkie znaczenie.Kiedy już zrozumiesz cel tych działań ,wówczas zrozumiesz mój punkt widzenia.Mam limitowany internet w miejscu gdzie się znajduje ,ale wygoogluj wypowiedź Millera w sprawie wyboru sedziów TK.Wypowiedź zakończył dyplomatycznie stwierdzeniem ,że "dzisiaj nie jest z tego dumny". Możesz oczywiście nie przyjmować tego do wiedzy ,przepuścić między zębami i wrócić do swoich okopów ,raz jeszcze pisząc mi to samo o TK.

Nie przechodzę. Zostawmy na boku Millera, też sobie wybrałeś autorytet - człowieka, który dla władzy gotów był wstąpić do Samoobrony. Teraz znajduje się w podobnym położeniu i wspomniana wypowiedź może być odbierana jako łaszenie się do Kaczyńskiego. Wróćmy do rzeczy ważnych.
Owszem, PO zrobiło źle, ale to co zrobiło, czyli wybór "na zapas" dwóch sędziów TK, mieści się w szeroko rozumianej praktyce politycznej. Wspominałem o identycznym sporze w USA, po śmierci sędziego Scalii.
Cały problem można było rozwiązać w pięć minut, składając zapytanie do TK i PIS tak zrobiło! Jednak wycofało swój wniosek po wyborach, wiedząc już, że będzie rządzić. To wtedy zapadła decyzja o "zaoraniu" TK i potraktowaniu tego cassusu, jako wygodnego pretekstu.
Ale Jozku to jest wyłącznie pretekst, a nie rzeczywisty powód, by atakować jeden z konstytucyjnych organów państwa.
Cytuj:
2. W swoim sposobie oceny rzeczywistości politycznej (Wałęsa ,TK) dopuszczasz skazy , imię większego dobra.Taka postawa wykształciła się w mojej ocenie w stanie wojennym.Dlatego ,chociaż tematu nie poruszaliśmy ,jestem przekonany że tłumaczył bys np. g.Jaruzelskiego wskazując na zagrożenia zewnętrzne.Nie chodzi mi teraz o poruszanie tej kwestii ,ale o samą zasadę jaką się posługujesz.

Tyle tylko ,że ten sposób myślenia nigdy nie będzie doskonały.Stan wojenny został okupiony licznymi ofiarami ,a wpływ polityków na TK (który intuicyjnie wyczuwasz ,ale tego nie przyznasz) ,również ma swoje konsekwencje.Podobnie jest i z naszą całą praworządnością ,która także wymaga przejrzystości.

Zarzucasz mi akceptowanie zła w imię większego dobra, a za chwilę tym samym tłumaczysz poczynania PISu :-) :
Prawo jest dla ludzi ,a nie ludzie dla prawa. Kiedy do najstarszej demokracji świata ,zapukał Bin Laden ze swoimi fanatykami ,to Stany prawo łamały dla celów nadrzędnych.Podobna zasada towarzyszy przejazdowi karetki pogotowia.Łamie ona przepisy ruchu drogowego ,dla wyższego dobra społecznego. Lekarz ,który ślubuje ratować i chronić życie ,przecina skalpelem zdrowe tkanki ,aby dotrzeć do tych chorych. Łamie też rękę ,aby raz jeszcze złożyć źle zrośniętą kość.Jak widzisz nie wszystko ma tylko jeden ,czarny kolor.

Nie Jozku, bardzo się mylisz. Nie akceptowałem Stanu Wojennego i nie godzę się na wielkie zło, które podobno może przynieść dobro.
Proponujesz dyktaturę, w imię "dobrej zmiany". Może sto lat temu kupiłbym taką ideę. Ale po doświadczeniach XX wieku, nie wciśniesz mi takiego kitu. "Dobre zmiany" wprowadzano i w Niemczech, i w Rosji, i u nas, z wiadomym skutkiem. Za długo wychodziliśmy z tego bagna i zbyt drogo za to zapłaciliśmy, by to powtarzać.

Bądź niewolnikiem prawa, po to, żeby być wolnym człowiekiem. :)
Cytuj:
Proponuje więc kompromis.

Pomyśl przez chwilę o kształtowaniu się naszej państwowości inaczej. Jest
to proces ,który wymaga ciągłego doskonalenia.To co było ,a sam przyznajesz że nie było to najlepsze wymaga reform i poprawienia.Tak myśl o PISie.Prawdą jest jednak to ,że czasem brakuje im ogłady i delikatności ,kiedy dotykają wrażliwych obszarów naszej państwowości.To jednak nie znaczy ,że droga jaką idą jest zła.Jak najbardziej jest słuszna.

Nie mam nic przeciwko temu, by PIS się samodoskonaliło. Tylko na Boga, nie naszym kosztem i nie w czasie rządzenia krajem. Nie za to im płacimy ciężką kasę. Niech się biorą do roboty i spełniają obietnice wyborcze. Przecież to miało być takie proste - "Damy radę!". :wink:
Cytuj:
Gdybym codziennie przyrównywał PIS do faszystów z trupimi czaszkami na czole ,powtarzał sobie to co ty powtarzasz ,oglądał zdjęcia zniszczonej stolicy ,to zamiast trzeźwego spojrzenia i oceny rzeczywistości ,był bym kłębkiem nerwów i emocji. Teraz pozostaje mi cię uspokoić i zapewnić ,że nikt nie chce w Polsce wojny domowej.

Sprowadzasz rzecz do absurdu - istnieje wiele poziomów autorytaryzmu. Nie musimy od razu spaść w najniższe kręgi piekieł. Może nas czekać np. los frankistowskiej Hiszpanii i kilka dekad zastoju.
Cytuj:
Nie prawda. Partia Kukiza dąży do zmiany Konstytucji.Taki był i jest ich program.Także wyborcy PISu ,dali im wolną rękę w kwestii wszelkich reform.Wg. niedawnych badań opinii publicznej ,których to nie wygoogluje ,około 70% społeczeństwa popiera zmiany w Konstytucji.

To nieprawda. Kukizowcy dostali poparcie 8,81% wyborców! A PIS skrzętnie ukrywał w kampanii swoje zamiary wobec zmian Konstytucji. Wiesz przecież, jakie poparcie wyborców upoważnia do zmian w ustawie zasadniczej, prawda? :wink:
Wyborcy dali PISowi wolną rękę w kwestii reform, ale w granicach prawa, i tak, jak prawo pozwala. Nikt z PISu nie deklarował wówczas, że po wyborach zmienią Polskę, w Putinland.
I to jest Jozku sedno sprawy, które tak starannie omijasz i które omija pisowska propaganda. I tu nie będzie miedzy nami zgody.
Cytuj:
Nie prawda.Pisałem o tym ,że niemożliwe było porozumienie się w sprawie konstytucyjnej zmiany sposobu wybory sędziów z opozycją ,gdyż obecny układ w TK jest wyjątkowo dla nich korzystny.Dodatkowo intencje wyboru sędziów na zapas ,zdradzają jaki stosunek do układu sił w TK ma opozycja.Podczas całego ciągnącego się kryzysu konstytucyjnego ,PIS zaproponował 2 krotnie kompromis ,który został odrzucony przez opozycję. Podobny los spotkał projekt Kukiza z wyborem sędziów 2/3 głosów i rozszerzeniem ich liczby do 15.Tak więc to nie pis jest po ciemnej stronie mocy ,a opozycja która nazwała się "totalną".

Masz rację, te propozycje PISu i Kukiza, całkowicie odsłaniają intencje ich autorów - doprowadzić wbrew prawu do zmiany Konstytucji i umoczyć w to bezprawie opozycję, tak jak wcześniej umoczyli nieszczęsnego Dudę. To propozycja z tego samego gatunku, co propozycja Putina, by Polska wraz z Rosją rozebrały Ukrainę.
Z takim "kompromisem" mieliśmy do czynienia. :wink:
Zmiany w Konstytucji można wprowadzać, ale w trybie określonym w... Konstytucji. Kaczyński świetnie to wie, lecz robi wodę z mózgów ludziom takim jak Ty, licząc, że się w tym nie połapią, albo za garść srebrników sprzedadzą swoją wolność. :-(
Cytuj:
Czyli władza przeprowadza zamach na samą siebie ? Pis ma większość wszędzie ,a także poparcie Prezydenta. Co niby ma jeszcze ma zdobywać "szalony" Kaczyński ? "Totalna opozycja" miała możliwość zablokowania wszelkich zmian w TK.Takie państwo w państwie.Na to zgody
nie ma.

To proste. Istnieje podział i kontrola władz. Kaczyński chce ten podział i tę kontrolę zlikwidować, po to, by mieć całą władzę w swoich rękach. Rzecz w tym, że to jest, jak na razie, stosowane we wschodnich satrapiach, a nie w europejskich państwach.
Cytuj:
Linków niestety nie czytałem.Wg. powyższych statystyk ,domyślam się że należało by przymknąć oczy na poczynania poprzedników ,bo przecież jest już tak dobrze.W mojej ocenie patologia ewaluowała i dzisiaj nie wygląda już tak jak 20 lat temu ,kiedy w biały dzień sprzedawano srebra rodowe ,za bezcen.Dzisiaj przestępcy działają w majestacie prawa.A jeśli się mylę ,to popatrz proszę na działania komorników ,radców prawnych ,róznej maści kursów jakie musimy bez sensownie odbywać nabijając komuś kieszenie ,umów śmieciowych , i wiele ,wiele innych.Tego statystyki nie obejmują.Dzisiaj korupcja ma ludzką twarz i nazywa się lobbingiem.Pan Nowak , nosi jej owoce na ręku.Tego jednak nie obejmuja żadne statystyki ,podobnie jak i sprzedaż Ciechu ,odbyła się w majestacie prawa.

Żyjesz propagandą i własnymi wyobrażeniami, dalekimi od rzeczywistości. Na podstawie obiektywnych, niezależnych od nas instytucji, wykazałem, że ostatnie lata były czasem bardzo pozytywnych zmian w polskim państwie. I nie ma powodu sięgania po rozwiązania nadzwyczajne, które zawsze niosą niebezpieczeństwo ograniczenia wolności. Patrz, mój przykład wojny z lewakami w Europie z lat 70-tych.
Cytuj:
Odniosę się tylko do sprawy Barbary Blidy.Gdyby teraz do twoich drzwi zapukała policja ,abw ,czy inny organ ściagania ,to czy twoja reakcja była by taka sama jak jej ? Kto o zdrowych zmysłach strzela sobie w głowę ,w wyniku niezrozumiałego przeszukania mieszkania ,lub przesłuchania ?
Kto tak robi Exeterze ?

Nie odniosłeś się do najważniejszego - akcja w domu państwa Blidów wynikła z narady najważniejszych urzędników państwa w Pałacu Prezydenckim, gdzie wyznaczono cele walki z opozycją.
I kto Ci powiedział, że pani Blida strzeliła sobie sama w głowę? Nikt tego nie może dowieść, gdyż profesjonalna ekipa z elitarnych służb, przez wiele godzin usuwała ślady z miejsca zdarzenia, aż do wymiany ubrań funkcjonariuszy. Uwierzysz, że do dziś nikt za to nie beknął?
I kto nam Jozku zagwarantuje, że teraz takie wydarzenia się nie zdarzą? Ci sami ludzie co wtedy, pełnią najwyższe funkcje w służbach i wymiarze sprawiedliwości. Nie dziw, że w prokuraturze kto tylko może spieprza na emerytury. :wink:
Cytuj:
Przy okazji można też na przykładzie ameryki zwrócić uwagę na pewną ciekawą sprawę. Ich Konstytucja nie zmieniła się od wielu dziesięcioleci.Popatrzmy jednak jaką drogę przeszły Stany ,w ciągu ostatnich lat ,gdzie ustanowiono wiele liberalnych praw.W wszystko to w oparciu o tą samą Konstytucję.Jaki morał ?Bardzo ważną sprawą jest to ,jacy ludzie wybierani są do najwyższych władz ustawodawczych i sądowniczych.Jakie mają zasady ,sumienie i przekonania.Można by więc nie zmieniać Konstytucji i nie zabiegać o pluralizm ,ale sędziowie musieli by być faktycznie niezłomni i nieskazitelni ,a to jest trudne do zrealizowania.

Co masz do zarzucenia naszym sędziom TK? Czy watykańskie odznaczenie dla pana prof. Rzeplińskiego jest dowodem Jego niskiego morale?
A amerykańska Konstytucja faktycznie funkcjonuje od 200 lat prawie bez zmian. I o dziwo, nikt w tym czasie nie zakwestionował orzeczeń ichniego Sądu Najwyższego. Może dlatego, że tam nie znają "genetycznego patriotyzmu"? ;)
Cytuj:
Słyszałeś o korniku w Puszczy Białowieskiej ? Ja o nim wiem od kilku lat.Wiem że w tamtym rejonie jest wysokie bezrobocie ,a zwalone drzewa są pożywką ,dla pleśni i grzybów.Dzięki "eliminacji kornika" przybędzie kilkaset miejsc pracy ,a nadleśnictwo zyska kilka set milionów zł zysku rocznie.Jedno i drugie jest dzisiaj bardzo potrzebne.
Chodzi mi na tym przykładzie o to ,że znam intencje PISu od wielu wielu lat ,bo się tym interesuje. To jest w mojej ocenie dobro Polski tj. ludzi. Nie mniej jednak ,każda decyzja ma swoich przeciwników ,którzy mają swoje racje.Dodatkowo tego typu informacje ,są koloryzowane i podkręcane przez gazety typu Wyborcza i w ten sposób tworzy się apokaliptyczny obraz całości.Dodajmy do tej złej prasy "wióry ,które z rąbanego drwa lecą"

To jest dobry przykład na to, jak strasznie trudno jest się nam zrozumieć. To w czym Ty upatrujesz sensowne działanie, ukierunkowane na dobro ludzi, ja widzę barbarzyńskie, motywowane krótkoterminowymi korzyściami niszczenie bezcennych skarbów przyrody. Tak samo, jak w przypadku Doliny Rospudy, czy stadnin koni arabskich.

Czym są miliony złotych z wyrębu i zaspokojenie interesu kilku tysięcy ludzi, wobec pozbycia się skarbu o nieocenialnej wartości, jakim jest ostatnia na kontynencie pierwotna Puszcza? Którą sami zgłosiliśmy dekadę temu do Siedmiu Nowych Cudów Świata?
I jak ludzie którzy do niszczenia narodowych skarbów dopuszczają, mogą się nazywać patriotami???
Nazwałbyś tak odpowiedzialnych za zniszczenie np. Wawelu? A przecież zamek królewski jest niczym, wobec Puszczy Białowieskiej.
Cytuj:
Pozdrawiam i nie obiecuje ,że jeszcze odpiszę

Rozumiem, ale i tak dziękuję. :)

So mar 05, 2016 7:25 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Owszem, PO zrobiło źle, ale to co zrobiło, czyli wybór "na zapas" dwóch sędziów TK, mieści się w szeroko rozumianej praktyce politycznej.

To nawet GW ogłosiła,że to co zrobiła PO to był ''Skok na Trybunał''

''To, co zrobiono z prezydencką ustawą o Trybunale Konstytucyjnym w Sejmie, jest żenujące.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Posłowie skupili się nie na tym, żeby przyjąć rozwiązania, dzięki którym Trybunał będzie jak najlepszym organem kontrolującym uchwalane przez nich prawo, ale by zachować nad Trybunałem jak najwięcej kontroli.

Nie zgodzili się, by kandydatury do TK mogły zgłaszać gremia prawnicze, bo wtedy można by porównać jakość tych kandydatów z forsowanymi przez polityków. Smutne, że tylko PiS i okolice głosowały za większą demokratyzacją wyboru sędziów. Posłowie usiłowali obniżyć do poziomu śmieszności, wymagania na sędziego TK.

Nie zgodzili się na proponowaną przez prezydenta czteroletnią karencję, zanim z fotela parlamentarzysty czy urzędnika można się będzie przesiąść do Trybunału. Usiłowali wyeliminować z postępowania przed Trybunałem prokuratora generalnego. Wreszcie: obecna rządząca koalicja zrobiła skok na Trybunał, zawłaszczając obsadzenie dwóch miejsc przypadających przyszłemu Sejmowi.

To pokazuje, jak ważny dla polityków jest Trybunał. Ale też obnaża motywy, jakimi kierują się przy jego obsadzaniu.''

Zobacz też: Żakowski czyta wywiad z Kopacz i wzdycha: "PO wraca do momentu, kiedy uważałem, że jest zagrożeniem dla demokracji"

http://wyborcza.pl/1,75968,18251790,Koa ... cyjny.html

So mar 05, 2016 8:25 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
A ''niezależny'' prezes Rzepliński to poparł.

So mar 05, 2016 8:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sylvian,

Cytuj:
To nawet GW ogłosiła,że to co zrobiła PO to był ''Skok na Trybunał''

Skoro to takie oczywiste, czemu cały cywilizowany świat przyp.... się do PISu?
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wsj-usa-naciskaja-na-polske-ws-trybunalu-konstytucyjnego,624989.html
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1652432,1,opinia-komisji-weneckiej-miazdzaca-dla-rzadow-pis.read

N mar 06, 2016 7:53 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Źrodła oczywiście politycznie poprawne czyli oszuści z mainstreamie.

N mar 06, 2016 8:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey,

Cytuj:
Źrodła oczywiście politycznie poprawne czyli oszuści z mainstreamie.

Wiesz, dopóki PIS nie rozszerzy "dobrej zmiany" na cały świat, nie będziemy mieli innych wiarygodnych źródeł. :-)

N mar 06, 2016 10:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Akurat te źródła wielokrotnie wykazały się manipulacjami. Na sieci możesz znaleźć wiele dowodów na to jak TVN kłamał. O polityce i imć Paradowskiej nawet nie wspominam bo to osoba mówiąca prawdę jak się pomyli.

http://wpolityce.pl/polityka/267746-man ... cierewicza
http://niezalezna.pl/71768-manipuluja-j ... twie-wideo
http://www.wykop.pl/link/2103334/przegl ... lacji-tvn/
http://www.wykop.pl/link/2825245/jak-tv ... e-faktami/
https://omon.pl/omomix/544-chajzer-wyja ... puluje-tvn

N mar 06, 2016 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey,

proszę Cię, ja o najważniejszych światowych mediach i ich ocenach polskich wydarzeń, a Ty mi o minach Gowina?

Nie możecie wmawiać społeczeństwu, że po wyborach nic się nie stało, albo, że nikogo poza Polską to nie interesuje.

N mar 06, 2016 10:53 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Podałeś źródło a ja neguję wiarygodność tego źródła. To tak jakby czerpać informacje o zabójstwie od mordercy i przyjmować jego wersję jako wiarygodną bez sprawdzania dowodów.
Tak właśnie widzę twoje linki i ich wiarygodność. W to co podają w TVN to nawet w pogodę nie wierzę bez sprawdzenia za oknem. A ty jak widzę łykasz jak młody pelikan całą papkę mainstreamu.
Obejrzyj chociażby to:
https://www.youtube.com/watch?v=8OMNyZVKw_0

N mar 06, 2016 10:59 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A oto poziom KODowców
http://niezalezna.pl/77235-rozmowy-kod- ... eczarniach
Wprawdzie przewodniczący alimenciarz próbuje ratować coś co u innych jest twarzą
http://wpolityce.pl/polityka/284077-kij ... a-niegodne
Ale widać jak na dłoni co reprezentują sobą KODowcy
dno, muł i wodorosty...

N mar 06, 2016 11:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey,

jak określiłeś, "łykam" informacje z mainstreemowych mediów, gdyż przez dekady korzystania z ich informacji nabrałem do nich zaufania. To samo dotyczy konkretnych nazwisk ze środowiska dziennikarskiego. I z tego samego powodu, w większości przypadków, nie mam zaufania do mediów..."niezależnych" i dziennikarzy "niepokornych".
Gdyż mylą oni misję i zawód, z obowiązkami propagandystów.

Rzecz jasna, zawsze ma to związek z sympatiami politycznymi - swoim wybaczamy więcej i dotyczy to każdego z nas. :-)

A dyskutowane artykuły pochodziły z The Wall Street Journall(mogę poszukać oryginału), oraz z tygodnika Polityka.

przejrzałem zalinkowane materiały i mogę tylko powiedzieć, że pan Prezydent Duda solidnie zapracował sobie na sympatię narodu. :wink:

N mar 06, 2016 11:24 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Propagandystów to właśnie masz w GW i TVN itp. Tam pracują osoby którym dziennikarstwo się pomyliło z propaganda.
Poczytaj jeszcze jak działają media na świecie i jakie są powiązania pomiędzy tytułami i kto jest ich właścicielem. Warto tez zapoznać się z faktami o medialnych gigantach i w jaki sposób prowadzi się kampanie medialne na rzecz...
Cóż może ty lubisz ludzi zwanych wsród ludzi kulturalnych chamami a tylko tak można określić KODowcow wypowiadających się o wypadku. Nie wnikam jacy ludzie są ci bliscy.

N mar 06, 2016 11:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Propagandystów to właśnie masz w GW i TVN itp. Tam pracują osoby którym dziennikarstwo się pomyliło z propaganda.
Poczytaj jeszcze jak działają media na świecie i jakie są powiązania pomiędzy tytułami i kto jest ich właścicielem. Warto tez zapoznać się z faktami o medialnych gigantach i w jaki sposób prowadzi się kampanie medialne na rzecz...
Cóż może ty lubisz ludzi zwanych wsród ludzi kulturalnych chamami a tylko tak można określić KODowcow wypowiadających się o wypadku. Nie wnikam jacy ludzie są ci bliscy.

Ja jedynie powtórzę, że to jest wstyd da myslącego człowieka aby ulegać takim manipulacjom i dołączać do hucpy pt. KODy. Po prostu to nie przystoi.
O bzdurach jakim to klejnotem narodowym jest Bolek albo jakim Hitlerem Kaczyński oraz jak to PiS wprowadzi w Polsce system przy którym Pol Pot czy Stalin to przedszkole nie będę dystkutował bo z czyms takim sie nie dyskutuje, najwyżej osmiesza.

exeter napisał(a):
Jockey,
jak określiłeś, "łykam" informacje z mainstreemowych mediów, gdyż przez dekady korzystania z ich informacji nabrałem do nich zaufania. To samo dotyczy konkretnych nazwisk ze środowiska dziennikarskiego. I z tego samego powodu, w większości przypadków, nie mam zaufania do mediów..."niezależnych" i dziennikarzy "niepokornych".
Gdyż mylą oni misję i zawód, z obowiązkami propagandystów.

Ano, jest Was tu jeszcze paru takich w tym i, o zgrozo, nawet troje katolików w łącznosci, chyba jednak bardziej z Michnikiem niż Papieżem, bo zagrywki pokazujące fałszywe miłosierdzie i bicie w cudze piersi, wybaczanie szubrawcom potwornych zbrodni gdy ci nigdy za nic nie przeprosili i albo kłamali jak Jaruzelski albo szydzili z ofiar całe życie jak Humer, Kiszczak itp. nie pytając ofiar o zdanie, usiłując zamknąć usta pragnącym ukazania prawdy lokują Was nabliżej owego gównoscieku, o przepraszam, mainstreamu.

Rzeczesz zatem że przez dekady atakowania nas półprawdami i nieprawdami, manipulacjami j. wyżej w końcu uległes i dmuchasz w tę samą tubę? Żałosne. Jesli to prawda.

N mar 06, 2016 2:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey,

nie ma idealnych i 100% obiektywnych mediów. Chodzi tylko o to, żeby obecne w każdym z nich ideologiczne skrzywienie ograniczone było do akceptowalnego poziomu. I tak się dzieje w mediach "głównego nurtu", i w znacznej mierze stąd wynika ich pozycja na rynku. Tymczasem w mediach które Ty preferujesz, nie istnieją żadne ograniczenia. Są one wyłącznie tubami propagandowymi określonych środowisk i zastosują każde kłamstwo i każdą manipulację, byle były skuteczne i przyniosły korzyść. Dlatego staram się omijać je szerokim łukiem.

Problem wynika stąd, że ostry konflikt społeczny i polityczny wessał także środowisko dziennikarskie, zmieniając dziennikarzy w "żołnierzy" na froncie walki ideologicznej. Powodując znikanie mediów opiniotwórczych mających szerokie zaufanie społeczne i mogących być arbitrem w sporach.
Doszliśmy do tego, że czytamy i oglądamy tylko media z "naszego" kręgu, nie potrafiąc nawiązać rozmowy i zrozumieć strony przeciwnej. Strony konfliktu wytworzyły już nawet własny opis świata, zupełnie do siebie nie przystający. Jak mamy ze sobą rozmawiać i dojść do porozumienia w takiej sytuacji?

Dlatego proszę Cię, porzuć język walki, gdy piszesz o mediach. Odnoś się do informacji w nich zamieszczanych. Tyle możemy zrobić tu na dole, żeby jeszcze bardziej nie nakręcać tego konfliktu.
Cytuj:

Jockey, kamień który rzuciliście, wraca do Was. :wink:
Te wpisy, przyznaję, w oczywisty sposób nie na miejscu, są reakcją na Waszą butę, hipokryzję, i stosowanie w walce politycznej niegodziwych metod.
To się nie zaczęło wczoraj, i nie PIS jest autorem tych metod - polska prawica ma na rękach krew pierwszego Prezydenta wolnej Polski:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gabriel_Narutowicz
a Jego śmierć poprzedziła fala obrzydliwego hejtu. Dziś tę tradycję twórczo kontynuuje partia Jarosława Kaczyńskiego. Nie twierdzę, że do wybuchu "wojny" polsko-polskiej nasza polityka była rajem, ale pewnych granic jednak w niej nie przekraczano. Kaczyńscy wywindowali konflikt na znacznie wyższy poziom, na którym nie ma już żadnych świętości. Nie dziw się więc, że gdy posieli wiatr, zbierają burzę.
Obyśmy potrafili wyjść w miarę cało z tego przeklętego kręgu nienawiści. :-(

N mar 06, 2016 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):

Jockey, kamień który rzuciliście, wraca do Was. :wink:
Te wpisy, przyznaję, w oczywisty sposób nie na miejscu, są reakcją na Waszą butę, hipokryzję, i stosowanie w walce politycznej niegodziwych metod.
To się nie zaczęło wczoraj, i nie PIS jest autorem tych metod - polska prawica ma na rękach krew pierwszego Prezydenta wolnej Polski:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gabriel_Narutowicz
a Jego śmierć poprzedziła fala obrzydliwego hejtu. Dziś tę tradycję twórczo kontynuuje partia Jarosława Kaczyńskiego. Nie twierdzę, że do wybuchu "wojny" polsko-polskiej nasza polityka była rajem, ale pewnych granic jednak w niej nie przekraczano. Kaczyńscy wywindowali konflikt na znacznie wyższy poziom, na którym nie ma już żadnych świętości. Nie dziw się więc, że gdy posieli wiatr, zbierają burzę.
Obyśmy potrafili wyjść w miarę cało z tego przeklętego kręgu nienawiści. :-(

HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jakby to napisać żeby było delikatnie.....

Głową Ty aby myslisz człowieku? :no: :roll:

N mar 06, 2016 2:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 74  Następna strona