Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 31, 2020 6:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Zagrożenie ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zagrożenie ?
miszag napisał(a):
Dziewczyna jest dość pewna siebie i narzucająca swoje zdanie ale ty tez sie posuwasz za daleko. Owieczki trzeba nawracac a nie wyrzucac bo maja inne zdanie. Mam dwoch znajomych ksiezy i pokazalem im ten watek. Powiedzieli ze zle doradzacie z tym lekiem bo nie wolno dopatrywac sie wszedzie zagrozen duchowych bo tak sie przyciaga zlo

To może odpowiem za siebie.
Miałam do czynienia i moja rodzina także ( a część z niej nadal niestety w tym tkwi) z okultyzmem z reiki, z wywoływaniem duchów, z wychodzeniem z siebie, z bioenergoterapia z homeopatią... (dużo tego było)

Jak się ma wroga, to się nie chce nawet jego cienia oglądać, wszystko jedno , czy to opakowanie po lekach czy coś innego.

Nie chciałabym mieć niczego w domu , co mogłoby przypominać mi tego wroga.

TAK TAK / NIE NIE

CO nei znaczy że histerycznie go wypatruje zza węgła ;)

Wt mar 15, 2016 9:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(Treść usunięta na prośbę autorki.R.)

Wt mar 15, 2016 9:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A czy w jodze nie chodzi przypadkiem o połączenie umysłu z ciałem. Ściślej wpływu czucia ciała, koncentracji na jego "pracy" wpływającej korzystnie na umysł poprzez relaksację, rozluźnienie mięśni, korzystne zmiany w układzie psycho-neuro-immunologicznym czy coś takiego. Znaczy ja nie wiem ale chyba takie założenia jogi są propagowane.

Może ona (joga) mieć też charakter komplementarny tj. być zagrożeniem i nie być zagrożeniem. Użyta do osiągnięcia pełni zdrowia, dobrostanu ciała i umysłu nie jest zagrożeniem - przeciwnie sprawne ciało i umysł umożliwiają lepsze i szybsze realizowanie zadań stawianych przez strefę ducha. Wprzągnięta na usługi woli mocy będzie zagrożeniem.

Moim zdaniem czepianie się do grafiki nawiązującej do jogi na opakowaniu od uspokajającego suplementu diety jest niepozytywnym szaleństwem. Więc jeśli chodzi o to opakowanie i jego wpływ na zawartość :D to nie nie jest tożadnym zagrożeniem :)

Ostatnio edytowano Wt mar 15, 2016 11:00 pm przez domgo, łącznie edytowano 2 razy

Wt mar 15, 2016 10:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja jako 12-13 latka dorwałam pewną książkę. W niej było opisane jak posługiwać się wachadełkiem, karty tarota a także coś co mnie zainteresowało: różne ćwiczenia oddechowe, medytacyjne podobne do jogi, niby miało to na celu ukształtowanie w człowieku szóstego zmysłu czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie, ale pewnej nocy obudziło mnie coś ... to był szept do mojego ucha. Nie będę pisała co to było za słowo bo to bez znaczenia, ale w tej książce było napisane, że jak się to usłyszy to za chwilę zadzwoni telefon albo ktoś zadzwoni do drzwi.
Dokładnie w dziesiątej sekundzie od tego szeptu zadzwonił mój wujek do drzwi. Przestraszyłam się tego. Od tamtej pory więcej nie tknęłam tej książki, odbyłam spowiedz i często modliłam się. Unikam wszystkiego co może mieć coś wspólnego z okultyzmem.
Kiedyś często widywałam ludzi, zwłaszcza mężczyzn (!) z pierścieniem Azteków na palcu, żal poprostu...

Wt mar 15, 2016 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
domgo napisał(a):

Moim zdaniem czepianie się do grafiki nawiązującej do jogi na opakowaniu od uspokajającego suplementu diety jest niepozytywnym szaleństwem. Więc jeśli chodzi o to opakowanie i jego wpływ na zawartość :D to nie nie jest tożadnym zagrożeniem :)

Więc własnie o takie bzdurne strachy mi chodziło! Zaraz mnie tu wepchajo do szufladki 'ezoteryk' czy jakis tam, echch............. :no: :?

A pisałem żesz kurna że nie wierzę w homeopatię, no.

Wt mar 15, 2016 11:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
James Manjackal, MSFS, (klik) mniej więcej tak wypowiedział się o homeopatii:

Trzynaście lat temu katolicki lekarz zajmujący się homeopatią poprosił mnie o pobłogosławienie jego kliniki homeopatycznej. Chętnie poszedłem do niej i pobłogosławiłem ją odmawiając modlitwy z Rytuału Rzymskiego, oraz pokropiłem wszystko wodą święconą. Lekarz wrócił do mnie po kilku dniach i powiedział, że po błogosławieniu i pokropieniu święconą wodą kliniki i leków, musiał wyrzucić wszystkie leki (homeopatyczne), gdyż straciły one "potencję". Dzięki Bogu, że lekarz nie zagroził mi pozwem do sądu! Modląc się w Duchu Świętym, zapytałem lekarza o przyczynę utraty "potencji" (mocy) przez leki. Musiał przyznać, że w mocy leków było coś sprzeczne z mocą Ducha Świętego. (…) lekarz sam przyznał się do nieznajomości pochodzenia tej mocy lub potencji. Powiedział, że głównym efektem leków homeopatycznych jest efekt placebo. Oczywiste jest to, że potencja jest mocą ukrytą (mocą okultystyczną). Nie oceniam homeopatii ze względu na to, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale jedno powiem moim braciom chrześcijanom, a mianowicie to, że nie jest dobre dla chrześcijanina z korzystać z leków homeopatycznych lub je wytwarzać/zalecać je, niezależnie od "dobrego" efektu, jaki mogą one przynosić chorym ludziom. Wiele ezoterycznych i newage’owych terapii (terapii alternatywnych) reklamuje się mówiąc, że „ są one tanie i nie mają żadnych skutków ubocznych", ale nie mówi się, że głównym ich efektem ubocznym w odniesieniu do chrześcijan jest to, że "odciągają one ludzi od Chrystusa i od Kościoła, oraz od zbawienia, które Chrystus przyniósł światu ". Dokument Watykanu "Jezus Chrystus dawcą wody żywej" (klik) wyraźnie mówi o ukrytym niebezpieczeństwem homeopatii i innych alternatywnych leków opartych na mocach okultystycznych.

(Źródło tekstu)

Odnośnie rysunku na opakowaniu, można byłoby zastanowić się, czy jest "uczciwy". Jeśli w leku "nie ma" czegoś, co można wymienić w składzie, to jaki sens sugerować, że coś takiego jest? :-D (np. 'moc uspokojenia się')

Śr mar 16, 2016 5:10 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mamy też leki oparte o antropozofię Steinera. Produkują je firmy Weleda i Wala.

Wala (pełna nazwa Wala Heilmittel GmbH) - to założona przez Rudolfa Hauschka w 1935 roku firma, produkująca kosmetyki (około 100 różnych produktów) oraz maści (około 1000 różnych produktów). Nazwa Wala jest skrótem od Wärme – Asche, Licht – Asche, co oznacza: Ciepło - popiół, światło - popiół. Leki są wytwarzane zgodnie z zasadami antropozofii.

Weleda – szwajcarskie przedsiębiorstwo założone w 1921 roku, produkujące leki i kosmetyki. Produkty przedsiębiorstwa są sprzedawane w około 30 krajach, także w Polsce. Leki wytwarzane są zgodnie z zasadami antropozofii Rudolfa Steinera.

Śr mar 16, 2016 9:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):

Odnośnie rysunku na opakowaniu, można byłoby zastanowić się, czy jest "uczciwy". Jeśli w leku "nie ma" czegoś, co można wymienić w składzie, to jaki sens sugerować, że coś takiego jest? :-D (np. 'moc uspokojenia się')

Nie no Brandi, zyjesz w ojczyznie reklamy, i nie wiesz ze bywa ona nieuczciwa? Sens taki aby sprzedac wiecej. Czy Ty zyjesz w swiecie rozowych kucykow?

Śr mar 16, 2016 11:36 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Reklama wpływa i na podświadomość człowieka. Społeczeństwo jest bezradne, bo nie ma pojęcia jak się nim steruje. Przyćmiony obrazek na opakowaniu taką spełnia rolę, działa uspokajająco, do tego joga o ktorej dobroczynnym wpływie głośno w mediach, więc klient szukający specyfiku o takim dzialaniu skojarzy to i kupi. I o to chodzi.

Napisałam, że nie kupiłabym, właśnie z powodu tego, że ktoś przemyca nieuczciwie coś co mózg kojarzy i wydaje opinię poza świadomością- specyfik będzie działał.

Śr mar 16, 2016 11:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Reklama wpływa i na podświadomość człowieka. Społeczeństwo jest bezradne, bo nie ma pojęcia jak się nim steruje. Przyćmiony obrazek na opakowaniu taką spełnia rolę, działa uspokajająco, do tego joga o ktorej dobroczynnym wpływie głośno w mediach, więc klient szukający specyfiku o takim dzialaniu skojarzy to i kupi. I o to chodzi.

Napisałam, że nie kupiłabym, właśnie z powodu tego, że ktoś przemyca nieuczciwie coś co mózg kojarzy i wydaje opinię poza świadomością- specyfik będzie działał.

Oczywiscie!
O owych reklamowych manipulacjach swego czasu bylo glosno.

I nieco podobnie dziala mainstreamowa propaganda-posrod lgarstw i przeinaczen jest i garsc prawdy. A kto nie chce uwierzyc w calosc ten oszolom co wszedzie weszy spiski.

Śr mar 16, 2016 11:48 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6