Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 29, 2020 7:21 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Profanacja Komuni Świętej 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Profanacja Komuni Świętej
mareta napisał(a):

Ok, ale jeżeli czyn podlega pod paragraf, to i owszem. A wydaje mi się, że podlega, co łatwo sprawdzić w KK. Gość, który podarł Biblię ( Nergal) miał przecież sprawę w sądzie.

i tu prawo jest nieuczciwe i niesprawiedliwe. Wy katolicy na tym punkcie powinniście być szczególnie uczuleni.
Dlaczego bowiem jest karalne obrażanie uczuć katolików, a już nie obrażanie uczuć ekologów, ogrodników i architektów ?
jedni są ważniejsi od drugich ?

So kwi 30, 2016 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Dlaczego bowiem jest karalne obrażanie uczuć katolików, a już nie obrażanie uczuć ekologów, ogrodników i architektów ?

Adwaita, ja bardzo chętnie się dowiem dlaczego obrażając uczucia ekologów poprzez wyrzucanie śmieci do lasu można dostać karę grzywny, czy rysując sprayem po mostach czy budynkach, nie tylko obrażam architekta czy budowniczego, ale również nie omija kara?

So kwi 30, 2016 10:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Peter,

nie, milczenie nie jest oznaka inteligencji, jak człowiek czyta propagowanie różnego typu nonsensów. ja uważam, że to co Ty opowiadasz TO NIC INNEGO NIŻ BZDURY,...

Szkoda.. Miałem nadzieję że zrozumiesz mój przekaz, ale niestety.. Dla mnie EOT

So kwi 30, 2016 11:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Adwaita, ja bardzo chętnie się dowiem dlaczego obrażając uczucia ekologów poprzez wyrzucanie śmieci do lasu można dostać karę grzywny, czy rysując sprayem po mostach czy budynkach, nie tylko obrażam architekta czy budowniczego, ale również nie omija kara?

Jaśminowa, przykłady fatalne, nie obrażasz bowiem tych ludzi tylko niszczysz przyrodę/budynki. Gdyby gimbusy podpaliły kościół, to również byłbym za odpowiedzialnością karna ze strony państwa.

przykład z opłatkiem jest wiec adekwatny np. do tego, że zbiera się grupa ekologów, rysuje na płótnie obraz pięknego drzewa, oddaje mu hołd, a potem karze każdą osobę, która podobne motywy pali, niszczy w swoim domu.

N maja 01, 2016 12:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Szkoda.. Miałem nadzieję że zrozumiesz mój przekaz, ale niestety.. Dla mnie EOT

zrozumiałem Twój przekaz, on był odzwierciedleniem argumentacji człowieka uwarunkowanego religią , któremu się wydaje , ze pozjadał wszystkie rozumy.
Arogancja, pycha- to charakteryzuje ludzi, którym się wydaje, ze ich pseudofilozoficzne i niespójne logicznie wywody są jakimiś perłami
Najlepiej milczeć, nie zadawać pytań- to jest łatwe, a ideologie wynoszą na piedestał milczenie, brak wątpliwości, bo wtedy nie muszą się tłumaczyć z fabrykowanych przez siebie nonsensów.

N maja 01, 2016 12:35 am
Odpowiedz z cytatem
Advaita, czy ty choc troszke rozumiesz co to sa wartosci moralne?
Poza tym panstwo i prawo to my, cale spoleczenstwo i kazdy czlonek spoleczenstwa ma prawo do ochrony prawnej swoich wartosci czy to materialnych, intelektualnych, czy tez moralnych.

N maja 01, 2016 2:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
zbiera się grupa ekologów, rysuje na płótnie obraz pięknego drzewa, oddaje mu hołd, a potem karze każdą osobę, która podobne motywy pali, niszczy w swoim domu.

Jak rozumieć to co napisałeś??
Obrazek z drzewem porównujesz do Ciała Chrystusowego, to Ty nieźle jesteś cięty na Kościół. Nie ma sensu prowadzić z Tobą dyskusji, bo sprowadzasz rozmowę do dna.

N maja 01, 2016 8:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niektórzy myślą, że zasada "róbta co chceta" jest dobra. Ale tak nie jest.
Niektórzy też myślą, że mają prawo wykazywać innym, że wartości, które wyznają są błędne i nic nie warte, a w związku z tym wolno je łamać, ignorować i traktować jako bezsensowne. Ale tak nie jest.

Każdy osobiście i każda grupa, która ustala zasady ma prawo, by inni je respektowali. I ma prawo do obrony przez państwo. Jeśli tak by nie było, to każdy mógłby przyjść na twoją imprezę grilową, powyrzucać ci kiełbaski w porzeczki i spokojnie iść dalej. Albo mógłby wejść do twego domu, wyzwać twoją żonę od k..ew i spokojnie iść dalej. Bo przecież nic się nie stało.

Ale przecież jest tak, że jeśli są zasady, że mój dom, to moje zasady i moje prawa gospodarza, to gość się ma do nich stosować. Jeśli zasady są jasne, to należy mi się szacunek i przestrzeganie prawa - które jest jasne. Znieważanie drugiego człowieka jest przecież karane? Dlaczego więc człowiek, który atakuje moje uczucia wobec żony wyzywając ją od najgorszych może być ukarany, a człowiek, który atakuje inne, jeszcze większe wartości ma być zwolniony z winy?

Przecież każdy dobrze wie, że komunia św. jest dla katolików najwyższą wartością, symbolem, czymś w co wierzą i szanują. To się odbywa w zamkniętym kościele, wg. ściśle określonych zasad. Wszystko jest jasne. Ktoś celowo znieważa wartości innych ludzi (nieważne tak naprawdę jakie one są i czy mają sens w ocenie innych ludzi) i może sobie spokojnie żyć jak gdyby nigdy nic?

Do czego to prowadzi? Do tego, że ludzie nie szanują potem niczego. Nie wyznają żadnych wartości oprócz własnej przyjemności i korzyści. A może o to chodzi, żeby tworzyć takie społeczeństwa bez żadnych norm i zasad?

N maja 01, 2016 8:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Advaita, czy ty choc troszke rozumiesz co to sa wartosci moralne?
Poza tym panstwo i prawo to my, cale spoleczenstwo i kazdy czlonek spoleczenstwa ma prawo do ochrony prawnej swoich wartosci czy to materialnych, intelektualnych, czy tez moralnych.

Sapper, oczywiście, że tak, dlatego pisałem tutaj wielokrotnie, że Bóg nie miał prawa zabijać niemowlaków i powinien znaleźć inne rozwiązania niż niszczenie Sodomy i Gomory. Tutaj jednak spotkałem się z przerażającą racjonalizacją zbrodni ze ST ! Stwierdziłem , że Ci ludzie nie wiedzą czym jest moralność, szacunek do życia człowieka i sprawiedliwość.

Mamy prawo do ochrony życia naszych dzieci. Gdy Bóg je zabija akceptujemy to , gdy natomiast ktoś podepcze opłatek , to jest wielkie oburzenie.
gdzie w tym moralność i logika ?

jakby gimbusy zakradły się w nocy i ukradły księdzu opłatki, jak najbardziej jestem za tym aby państwo ich ukarało !
a tak to niech ukarze ich biskup.

N maja 01, 2016 11:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Jak rozumieć to co napisałeś??
Obrazek z drzewem porównujesz do Ciała Chrystusowego, to Ty nieźle jesteś cięty na Kościół. Nie ma sensu prowadzić z Tobą dyskusji, bo sprowadzasz rozmowę do dna.

kwestia programu społecznego i uwarunkowania. Gdyby Tobie wmawiano od dzieciaka, że obraz drzewa ma ogromną wartość, jest czymś boskim, świętym itp- to dzisiaj byłabyś oburzona, ze jakiś opłatek porównuję do najświętszego obrazu drzewa ! Nie byłoby tak ?

obrazy w kościele, krzyże ( zwłaszcza średniowieczne rzemiosło), architektura- to wszystko mi się podoba. Podczas wycieczek chętnie zwiedzam kościoły. Tylko po prostu nie oddaję tym rzeczom hołdu.
czy miłośnik przyrody lubiący przebywanie w naturze jest cięty na tą naturę tylko dlatego, że nie modli się do drzew ? Bo akurat taka modlitwę ktoś sobie ubzdurał wieki temu ? Nonsens

N maja 01, 2016 11:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Niektórzy myślą, że zasada "róbta co chceta" jest dobra. Ale tak nie jest.
Niektórzy też myślą, że mają prawo wykazywać innym, że wartości, które wyznają są błędne i nic nie warte, a w związku z tym wolno je łamać, ignorować i traktować jako bezsensowne. Ale tak nie jest.

Każdy osobiście i każda grupa, która ustala zasady ma prawo, by inni je respektowali. I ma prawo do obrony przez państwo. Jeśli tak by nie było, to każdy mógłby przyjść na twoją imprezę grilową, powyrzucać ci kiełbaski w porzeczki i spokojnie iść dalej. Albo mógłby wejść do twego domu, wyzwać twoją żonę od k..ew i spokojnie iść dalej. Bo przecież nic się nie stało.

Ale przecież jest tak, że jeśli są zasady, że mój dom, to moje zasady i moje prawa gospodarza, to gość się ma do nich stosować. Jeśli zasady są jasne, to należy mi się szacunek i przestrzeganie prawa - które jest jasne. Znieważanie drugiego człowieka jest przecież karane? Dlaczego więc człowiek, który atakuje moje uczucia wobec żony wyzywając ją od najgorszych może być ukarany, a człowiek, który atakuje inne, jeszcze większe wartości ma być zwolniony z winy?

Przecież każdy dobrze wie, że komunia św. jest dla katolików najwyższą wartością, symbolem, czymś w co wierzą i szanują. To się odbywa w zamkniętym kościele, wg. ściśle określonych zasad. Wszystko jest jasne. Ktoś celowo znieważa wartości innych ludzi (nieważne tak naprawdę jakie one są i czy mają sens w ocenie innych ludzi) i może sobie spokojnie żyć jak gdyby nigdy nic?

Do czego to prowadzi? Do tego, że ludzie nie szanują potem niczego. Nie wyznają żadnych wartości oprócz własnej przyjemności i korzyści. A może o to chodzi, żeby tworzyć takie społeczeństwa bez żadnych norm i zasad?

jak najbardziej jestem za odpowiedzialnością karną, ale ma tym się zająć ksiądz czy biskup. Niech robią te swoje ekskomuniki, zabronią wstępu do kościoła itp. Jestem za.
państwo nie może się tym zająć na zasadzie konsekwencji. Nie karzemy ludzi za wypluwanie i deptanie chleba ( a dla wielu jest to świętość !), nie karzemy ludzi za deptanie mrówek ( a dla niektórych życia zwierząt jest ponad wszystko!). Także państwo nie może zajmować się bzdurami, że ktoś tam sobie zainwestował w jakieś trywialnej rzeczy znaczenie i wartość, a potem chce aby państwo interweniowało. Dla świeckiego państwa opłatek powinien być po prostu opłatkiem,
a jeżeli jest inaczej, to niech karze za łamanie reguł każdej społeczności, filozofii, sekty czy ideologii w Polsce. Wkrótce dziecko nie będzie mogło bawić ie swoimi zabawkami, bo dla jakieś sekty w tych zabawkach będzie reinkarnacja ich Boga

N maja 01, 2016 11:31 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nikomu nie wolno zabraniać przychodzić do Pana, Boga naszego :!: Chociażby nie wiem jakich czynów się dopuścił. Do Domu Ojca każdy ma prawo wejść .

N maja 01, 2016 12:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
skała napisał(a):
Nikomu nie wolno zabraniać przychodzić do Pana, Boga naszego :!: Chociażby nie wiem jakich czynów się dopuścił. Do Domu Ojca każdy ma prawo wejść .

Nie zgadzam się. jakby ktoś każdym razem zakłócał msze, niszczył obrazy i zaczepiał ludzi- to powinien być personą non grata . niech biskup da mu wilczy bilet.

N maja 01, 2016 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
skała napisał(a):

Nie zgadzam się. jakby ktoś każdym razem zakłócał msze, niszczył obrazy i zaczepiał ludzi- to powinien być personą non grata . niech biskup da mu wilczy bilet.

Na szczęście nie Ty o tym decydujesz.
Każdy może się nawrócić, nawet w momencie kiedy najbardziej się tego nie spodziewa, zatem Kościół stoi dla niego otworem.

N maja 01, 2016 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Na szczęście nie Ty o tym decydujesz.
Każdy może się nawrócić, nawet w momencie kiedy najbardziej się tego nie spodziewa, zatem Kościół stoi dla niego otworem.

to używając Twojej logiki wpuszczajmy bandziorów do kościoła i nie karajmy ich za szkody, jeszcze się zniechęca do tej instytucji i zamkniemy im drogę do nawrócenia.

N maja 01, 2016 1:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona