Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 21, 2019 2:55 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona
 Wybory USA 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory USA
Przepraszam ze sie wcinam w dyskusje znawcow polityki amerykanskiej, ale umyka mi ciagle kwestia dlaczego wybor Trumpa ma byc lepszy niz Clinton z polskiego punktu widzenia ?
Wybor Hilarii byl zabezpieczeniem istniejacej sytuacji, a co dobrego dla Polski przyniesie wybor businessmana Trumpa?

Śr lis 09, 2016 5:58 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Też nie jestem znawcą i też nie wiem.
Mnie bardziej ciekawi co zrobi Trump z wizami i z sprawami moralnymi.
Tam jest jeszcze inaczej, bo tam prezydent wyznacza sędziów sądu najwyższego. To coś na kształt naszego trybunału konstytucyjnego. A już zapowiadał, że weźmie się za morale amerykanów.

Śr lis 09, 2016 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1055866#p1055866
kiedyś art-33
Cytuj:
Zróbmy zakład , nie lubię amerykanów ale wierzę w ich zdrowy rozsądek.
Na Polakach się zawiodłem.
Krata piwa (24 puszki) na Hillary lub równowartość na dowolnie wybrany cel,jeśli wygra Trump . Zaryzykuję i z obu wyborów będę się cieszył.

Aktualne? Moge wybrac piwo i cel, na ktory wplacisz pienidze. OK?

Bardzo dziękuję kiedyś art -33 za to, że przekazał 100 zł na Fundację Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i przesłał potwierdzenie. Osobiście wspieram wszelkie poszukiwania zaginionych ludzi i cieszę się, że art wybrał taki cel. Wiem, też że Jaśminowa podawała w naszej róży różańcowej intencję za zaginioną osobę, która odnalazła się (http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1048889#p1048889), więc myślę, że członkowie róży też cieszą się z wyboru arta.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Obrazek

Śr lis 09, 2016 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Przepraszam ze sie wcinam w dyskusje znawcow polityki amerykanskiej, ale umyka mi ciagle kwestia dlaczego wybor Trumpa ma byc lepszy niz Clinton z polskiego punktu widzenia ?
Wybor Hilarii byl zabezpieczeniem istniejacej sytuacji, a co dobrego dla Polski przyniesie wybor businessmana Trumpa?

Jakby na to nie patrzeć, prezydent USA został już wybrany i przez najbliższa kadencję nic tego nie zmieni.

Śr lis 09, 2016 8:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zgadzam sie z tym ze zostal wybrany, dalej zastanawia mnie entuzjazm kilku czlonkow forum zwiazany z jego wyborem.
Uzdrowienie moralne Amerykanow przez czlowieka pokroju Trumpa to mocno odleciane iluzje, nie sadze ze podwojnego rozwodnika, 3 krotnego bankruta, animatora wpuszczania smieciowych akcji na gielde i rujnowania nimi drobnych ciulaczy obchodza kwestie moralne.
Nie, sadze ze liczy sie kwestia dochodow i wydatkow, a cala centralna Europa ze swoja flanka wschodnia to strefa wydatkow, ktore Trump moze chciec ograniczyc.
Moze tez szukac silnego politycznego sojusznika w Azji dla zaszachowania Chin i dogadac sie z Putinem na temat wycofania swego zainteresowania z Europy srodkowej w zamian za poparcie w kwesti chinskiej. A to jest o wiele dla Stanow wazniejsze niz jakas Polska czy panstwa baltyckie.

Naprawde by mi zaimponowal gyby zreorganizowal Rezerwe Federalna, robiac z niej panstwowy bank centralny i zaczal emitowac wlasnego dolara, zamiast pozyczac go od prywatnych bankow, zrobil wymiane pieniadza opierajac go o srebrny np standart i zrolowal dlugi wewnetrzne i zewnetrzne Stanow placac 10 - 20 centow za dolara :).

Śr lis 09, 2016 9:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ja mówiłem nie o faktach tylko o obietnicach Trumpa. Zdaje sobie sprawę z jego moralności. Słynna sexafera wyciągnięta przez ludzi Clinton.

Śr lis 09, 2016 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obiecanka, cacanka....

Śr lis 09, 2016 9:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Nie pojmujesz kolego, ze Clinton to komunista ?? Nic dobrego dla Polski by nie wniosla, jak nic dobrego dla Polski nie uczynil Obama.Hilary Clonton dla Ameryki znaczy tyle samo co (Ciachciacz - miarkuj się) Kopacz dla Polski.Warto by sie troszke uswiadomic.

Śr lis 09, 2016 10:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Coroner napisał(a):
Ja mówiłem nie o faktach tylko o obietnicach Trumpa. Zdaje sobie sprawę z jego moralności. Słynna sexafera wyciągnięta przez ludzi Clinton.

Dwa dni przed wyborami, Ci sami ludzie chcieli z niego zrobić gwałciciela, tylko ze nie wyszło...

Adam M. napisał(a):
Uzdrowienie moralne Amerykanow przez czlowieka pokroju Trumpa to mocno odleciane iluzje, nie sadze ze podwojnego rozwodnika, 3 krotnego bankruta, animatora wpuszczania smieciowych akcji na gielde i rujnowania nimi drobnych ciulaczy obchodza kwestie moralne.[/code]

Lepszy Trump od pro-aborcyjnego (i inne sprawy) Katolika Kaine'a.

Śr lis 09, 2016 10:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No ale dlaczego i dla kogo lepszy moze bys rozwinal drogi Leszczu ?
Zygmunt, ty pamietasz jakichs komunistow ?
Bo ja tak i na twoim miejscu takich bzdur bym nie pisal :).

Śr lis 09, 2016 10:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe zestawienie tego jak głosowały poszczególne grupy religijne w wyborach prezydenckich USA w 2016 r.:klik

Cz lis 10, 2016 3:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
No ale dlaczego i dla kogo lepszy moze bys rozwinal drogi Leszczu ?

Bo tak mi sie wydaje.

Cz lis 10, 2016 7:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Niedobrze to patrzy z oczu pani Clinton! Jestem całym sercem za Trumpem!

Całym sercem to ja za Trumpem nie jestem, ale oczywiście lepszy on niż Hilary Clinton.
Jako konserwatystce uwierają mi jego trzy żony, ale na pocieszenie Melania to kobieta, a nie trzeci mąż.
Donald Trump jest przeciw aborcji i to jest jeden z jego niewielu plusów. Dwukrotnie spotkał się z Polonią, to też plus.
Co do jego prezydentury formalnie zacznie się od 20 stycznia 2017 roku, a więc pożyjemy zobaczymy.

Cz lis 10, 2016 10:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Ja rozumiem, że prezydent to osoba reprezentująca kraj i jego życie osobiste powinno być przykładne, ale takie sprawy można by poruszać kiedy mamy dwóch bardzo dobrych kandydatów i chcemy wyłonić tego idealnego.
To ile prezydent miał kochanek, poza wywołaniem u niektórych pewnego niesmaku, nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Wspieranie do szpiku skorumpowanego kandydata dlatego, że kontrkandydat miał trzy żony, jest dla mnie śmieszne.

Cz lis 10, 2016 12:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak to nie ma znaczenia? Dla wierzących? Skoro nie był w stanie dotrzymać obietnicy składanej przed bóstwem, w które (jak deklaruje) wierzy, to jak może dotrzymać innych obietnic? ;)

Cz lis 10, 2016 12:32 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona