Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 27, 2020 6:36 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Nawrócenie szatana 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nawrócenie szatana
Bóg jest Pełnią 'rozpisaną' pomiędzy świętym, pozytywnym Źródłem/Centrum a antypodami (nie wiem skąd mi te antypody się ostatnio przyplątały) 'złożonymi' z przeciwieństw tegoż Źródła. Wszechwiedzący i wszechmocny Bóg-Absolut definiuje i rozdziela wszystkie wartości/idee tejże Pełni. Definiuje światło na tle ciemności; dobro na tle zła; życie na tle śmierci itd. To wszystko, w formie idei właśnie, jest treścią tego, co istniało zanim zostało stworzone w poddanym wymiarowi czasu obrazie. Jest treścią (ponieważ nic innego oprócz Niego nie istniało) Jego samego. Jednakże, jak życie, dobro, światło są ideami podtrzymującymi pozytywną wieczność tak ich przeciwieństwa są balastem i... wyzwaniem w postaci: grzechu, ciemności i śmierci.

I... aby nie przedłużać: tak, jak Mądrość Wcielona, Bóg Wcielony, Słowo Wcielone przychodzi na świat aby go nauczyć i zbawić tak, znajdujący się naprzeciw, cień owej Mądrości, poprzez codzienne doświadczenia i porażki nabiera zbawczej mądrości w świecie, który dla tego właśnie został powołany; aby grzech, ciemność i śmierć usunąć.

Wt gru 27, 2016 6:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Można dodać: że tak jak Mądrość Prawdziwa jest gotowa 'na już'; natychmiast, tak cień owej Mądrości może stać się prawdziwie mądrym po mozolnym doświadczaniu swoich pseudowartości na tym świecie. Doświadczaniu ich – dodajmy – i porażce z ich przyczyny. Bóg natomiast jest Miłością, która nad taką 'niskością' jest pochylona.

Wt gru 27, 2016 6:25 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Szatan i demony nie mogą być zbawieni, ponieważ byli doskonali w chwili popełnienia grzechu przeciwko Bogu. Tak samo Adam i Ewa byli doskonali. Bóg dał możliwość zbawienia dla tych którzy nie byli doskonali, a zgrzeszyli i to nie dla wszystkich, lecz dla wybranych. Bóg wybiera osoby.

„Ze względu na wybranych owe dni zostaną skrócone” (Mateusza 24:21, 22).

Cz gru 29, 2016 5:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Właśnie tak - BogdanK.
Doskonałość to stan na zawsze.
Bóg doskonałej prawdy, jest już na zawsze tym który jest prawdą.

Na przeciwnym kierunku jest doskonałe kłamstwo.
Wyznacznikiem tego doskonałego kłamstwa jest doskonały w nim szatan i to na zawsze.
Nawrócenie nie dotyczy ani Boga ani szatana.
Bo przestali by oni być tymi kim są.

Nawrócenie dotyczy nas, którzy się dopiero uczymy co jest co.
Nasz ostateczny wybór będzie taki, jakie będzie przeważać w nas zamiłowanie, do prawdy bądź do fałszu.
Czy będzie ten wybór niebem (stan naszego nastawienia), czy piekłem to zależeć będzie co umiłujemy bardziej, czy trafimy tam gdzie nasze umiłowanie nas wiedzie.
A to rozstrzygnie Bóg.

Istotą tu naszych nauk, jest kierunek prawdy z Bogiem jako celem, jako priorytet nadrzędny.
W tym należy wytrwać dla swego dobra.
A nie będziemy z tym cokolwiek spekulować.

Cz gru 29, 2016 10:47 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Właśnie tak - BogdanK.
Na przeciwnym kierunku jest doskonałe kłamstwo.
Wyznacznikiem tego doskonałego kłamstwa jest doskonały w nim szatan i to na zawsze.

Zmieniłeś zdanie? Bo kiedyś twierdziłeś że kłamstwo nie może być doskonałe.

Cz gru 29, 2016 12:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kłamstwo nie jest nigdy doskonałe jeśli istnieje obok niego prawda.
Natomiast jest ono doskonałym przykładem tego co nie należy robić.
Dlatego jego doskonałość polega na wiecznym tego świadectwie.
Gdy istnieje tylko kłamstwo, to istnieje też jego doskonała forma.

Przy czym nie twierdzę że tak gdzieś jest, bo nie wiem.
Podejrzewam że w nicości, bo kłamstwo unicestwia.
Tylko że dla chcących żyć nie ma to znaczenia, dla życia jest przeznaczona wieczność.

Dla ludzi uczących się jak żyć, szatan jest doskonałym wzorcem kłamcy i kłamstwa.
Nie należy mieszać przeznaczenia słów takich czy innych, by nie było większego niezrozumienia, więc kłamstwa.

U Boga te sprawy mają iny wymiar, nie na naszą miarę więc nic nam do tego.
On zna kłamstwo od strony prawdy, więc dla niego kłamstwa nie ma.
Ważne byśmy trzymali się tego co jest na naszą miarę.
A u nas istnieje i kłamstwo i prawda, czy tego chcemy czy nie.
Ważne by szukać ich w tym co próbujemy osiągnąć bezwzględnie.

Inaczej to kto jak nie my tracimy na swej pomyłce, nawet jeśli najpierw coś zyskaliśmy?
Są to nasze sprawy mniejsze lub większe, nam ma najpierw na tym zależeć byśmy nie oszukiwali ani innych ani siebie.

Wiara w Boga, czy szatana ma nam w tym pomóc ogarnąć czym co jest.
A nie jakby nam się wydawało, teleportować się do lepszej rzeczywistości, zostawiając z tyłu wszystko co było do tej pory naszym życiem.

Nikt swych dotychczasowych działań nie zostawi w zapomnieniu gdzieś tam, na pastwę ich losu, lecz pójdą te sprawy za nim tam gdzie on się znajdzie.
Różnica będzie tylko taka, że o ile nie umieliśmy pewnych spraw dotychczas rozstrzygnąć i naprawić ich złych skutków.
To będziemy znali rozstrzygnięcia, a więc będziemy w stanie też i ponaprawiać nasze wcześniejsze błędy.

Nie łudźcie się że każde nasze dzieła będzie ktoś inny poprawiał.
Tak jak wielu jest na tym forum userów, którzy zarzucają Bogu błąd stwórczy, w domyśle że go on naprawi, co się z pewnością stanie, jeśli mówią prawdziwie.

Tak też każdy z nas pozna swe błędy nie po to by nas poniżać, lecz po to byśmy jako ich autorzy je naprawili.
Taki wymóg stawia prawda.
A czy nam to będzie radością , czy przykrym obowiązkiem to nasza tylko i wyłącznie sprawa.

Wiem że Bóg jeśli zachodzi potrzeba naprawy uczyni to bo Go na to stać.
Ale to jego mądrość wie co i kiedy On sam ma naprawiać.
Nam to jest bezużyteczną nauką, nie my to będziemy czynić.

Każdy ma się interesować tym, co jest w gestii jego możliwości.
Bo tu może coś usprawnić.
Zanim będziemy zdolni by coś co zepsuliśmy naprawić, jest okres miłosierdzia, byśmy mogli dożyć do możności naprawy tego co psujemy.
Lecz ani chwili dłużej.

Taka jest mądra miłość miłosierna Boga, byśmy zaznali sprawiedliwości.
Innej się nie doszukuję, bo to co znalazłem jest tym co szukałem.

Cz gru 29, 2016 2:13 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Istotą tu naszych nauk, jest kierunek prawdy z Bogiem jako celem, jako priorytet nadrzędny.
W tym należy wytrwać dla swego dobra.
A nie będziemy z tym cokolwiek spekulować.

Może teraz Witoldzie spróbowałbyś sprecyzować Prawdę do której tak często lubisz się odwoływać.

Cz gru 29, 2016 2:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eli napisał(a):
I... aby nie przedłużać: tak, jak Mądrość Wcielona, Bóg Wcielony, Słowo Wcielone przychodzi na świat aby go nauczyć i zbawić tak, znajdujący się naprzeciw, cień owej Mądrości, poprzez codzienne doświadczenia i porażki nabiera zbawczej mądrości w świecie, który dla tego właśnie został powołany; aby grzech, ciemność i śmierć usunąć.
Stwierdzenie jakoby ów cień/przeciwieństwo Mądrości nabierał zbawczej mądrości przez codzienne doświadczenia/porażki, to utopia, drogi Eli...
Istota duchowa (tzn nieograniczona czasem i przestrzenią, a więc doskonale znająca/doświadczająca Mądrość zanim Ta stworzyła świat materialny), która w rzeczywistości pozaczasowej odwróciła się od Mądrości, uczyniła to w sposób doskonały/ostateczny, a więc jest doskonale/ostatecznie zamknięta na wszystko co od Mądrości pochodzi zatem nie może być mowy o żadnym "nabieraniu" zbawczej mądrości z jej strony...

Cz gru 29, 2016 2:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Szatan i demony nie mogą być zbawieni, ponieważ byli doskonali w chwili popełnienia grzechu przeciwko Bogu. Tak samo Adam i Ewa byli doskonali. Bóg dał możliwość zbawienia dla tych którzy nie byli doskonali, a zgrzeszyli i to nie dla wszystkich, lecz dla wybranych. Bóg wybiera osoby.

Szatan i demony nie mogą być zbawione, ponieważ byli doskonali w chwili popełnienia grzechu... tak samo jak Adam i Ewa...

Czyli Adam i Ewa są potępieni na wieki wieków? Mnie uczyli inaczej, ale co tam.

Pomijam już fakt, że kompletnie zignorowałeś to, że Szatan od stworzenia musiał być doskonały. Po stworzeniu zaś powiedział "Boże, będę Ci służył" i służył. Dopiero później zmienił zdanie :)
Nie wątpię, że Szatan (i inne Anioły) są takimi amebami umysłowymi, że nie potrafią zrozumieć swojego błędu. Heh... A podobno są doskonalsze od człowieka...
Najlepsze jest to, że inne anioły nie mogą pójść w ślady Szatana. Bardzo ciekawe. A niby mają "wolną wolę"...
Ludzie, przecież to się kupy nie trzyma!

Cz gru 29, 2016 3:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eli
Sama Prawda jest jak wyrok którego możemy chcieć bądź nie, lecz nic to nie zmieni.
Bo jest to końcowe i pełne nasze rozeznanie, co do tego - co jest co.
Ono to określa w Prawdzie tylko to co już nie będzie podlegało przemianie, ma wymiar ostateczny.

Nie oznacza to jednak że to musi być groźne, choć nieuniknione.
To zależy od nas czy jesteśmy na tą czy inną Prawdę gotowi.

W prawdzie tej z małej litery, my możemy coś zanim ona będzie do końca prawdą z dużej dla nas litery, zmienić jej postrzeganie.
Naprawić w niej zauważony błąd, naszego jej postrzegania, nie mylić ze zmianą jej w fizycznej postaci do naszych wyobrażeń o niej.

Ta prawda ma część szczegółów które znamy prawdziwych.
Ale nie oznacza to tego że, jak poznamy pozostałe szczegóły to to co było dla nas prawdą, nie stanie się to fałszem.

Dlatego nawet powstało przysłowie - że diabeł tkwi w szczegółach.
Możliwe że to rozgraniczenie da wyraz tego jak postrzegam tą Prawdę którą posługuję się w wypowiedziach.

Oczywiście że to jest moje podejście, a nie proroctwo ostatecznej prawdy o wszystkim.
Bo to nie moja rola o tym świadczyć.
Pewno dla Boga ta moja przez duże P będzie tylko małą prawdą, lecz to nie ma znaczenia dla kogokolwiek z nas tu, bo wszędzie obowiązuje tylko dostępna postać tego co nazywamy prawdą.

Bo nasze postrzeganie ma ograniczenia i do niego chcemy czy nie,musimy się odnosić jesteśmy do tego zobowiązani, by jednak iść w prawdzie możliwej naszemu umysłowi do ogarnięcia.
Jeśli tak, to nasza ludzka Prawda jest tą na której powinniśmy polegać, w naszych tu relacjach.

Poznamy ostatecznie Boga, w Jego Prawdzie będziemy istnieć.

Cz gru 29, 2016 3:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Nie wątpię, że Szatan (i inne Anioły) są takimi amebami umysłowymi, że nie potrafią zrozumieć swojego błędu. Heh... A podobno są doskonalsze od człowieka...
Spróbuj w miejsce "nie mogą" wstawić "nie chcą"(gdyż służba synom ludzkim wg ich widzimisię uwłacza ich godności), a może ci się nieco rozjaśni...
Cytuj:
Najlepsze jest to, że inne anioły nie mogą pójść w ślady Szatana. Bardzo ciekawe. A niby mają "wolną wolę"...
j.w...

Cz gru 29, 2016 3:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Cytuj:

Szatan i demony nie mogą być zbawione, ponieważ byli doskonali w chwili popełnienia grzechu... tak samo jak Adam i Ewa...

Czyli Adam i Ewa są potępieni na wieki wieków? Mnie uczyli inaczej, ale co tam.

Pomijam już fakt, że kompletnie zignorowałeś to, że Szatan od stworzenia musiał być doskonały. Po stworzeniu zaś powiedział "Boże, będę Ci służył" i służył. Dopiero później zmienił zdanie :)
Ludzie, przecież to się kupy nie trzyma!

Grrrr.. Ludzie.. Żadne stworzenie nie jest doskonałe, jest za to dobre (w sensie ontologicznym). Doskonałym jest TYLKO BÓG (nie ma nikogo/niczego doskonalszego), Bóg ponadto jest także i STWÓRCĄ Wszechmocnym wszystkiego. Jedynie czego nie może zrobić Stwórca, to stworzyć byt tak samo doskonały jak On - dlaczego? Z prostej przyczyny: stworzenie kogoś tak samo doskonałego implikowałoby stworzenie Samego Siebie. Tak więc wszystkie byty poza Stwórcą są chociażby tylko ociupinkę (ale jednak) mniej doskonałe od Stwórcy.
Niedoskonałość jest kluczem do tego że niektóre stworzenia wybierają Zło, niektóre wybierają Dobro (używając w pełni swojej wolnej woli). Zło to nie zrobienie komuś coś brzydkiego, lub pokazanie języka - tak widziane "zło" to tylko objaw Zła, jego manifestacja. Złem jest brak, opuszczenie Dobra, czyli Boga.
Aniołowie poprzez swoją naturę są doskonalsi od ludzi - może są jedynie odrobinę mniej doskonali niż Bóg, zatem ich decyzje są doskonałe (doskonalsze) - decyzje czy być z Bogiem, czy być poza nim (być może oznacza to wg nich "życie samodzielnie"). Ludzie są w tej doskonałości (jako umiejętności rozpoznawania Dobra i Zła) na o wiele niższym poziomie. Żyjąc w czasoprzestrzeni poddawani są różnym instynktom, zachciankom i.. podszeptom tych duchów, które wybrały Zło. Tu na Ziemi poddawani różnym bodźcom, nie potrafimy samodzielnie wszystkiego ocenić, zwłaszcza jeśli brak nam pokory by uznać, uwierzyć i zastosować to co jest w Objawieniu. Za to w chwili śmierci staniemy się "niczym aniołowie" i wybierzemy w oparciu o nasze dotychczasowe życie. Dodam jeszcze że w stosunku do Wieczności, nawet i 100 lat życia na Ziemi, to pewnie jakiś tam śmieszny ułamek sekundy (pikosekunda? attosekunda? Chyba znacznie mniej), więc być może w ostatecznym rozrachunku nasze zastanowienie się nad wyborem będzie trwało podobnie długo, jak czas jaki potrzebowały anioły..

Cz gru 29, 2016 4:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Spróbuj w miejsce "nie mogą" wstawić "nie chcą"(gdyż służba synom ludzkim wg ich widzimisię uwłacza ich godności), a może ci się nieco rozjaśni...

Szatan jest najlepszym przykładem na to, że w przyszłości może im się "zachcieć". Czym bowiem inne Anioły różnią się od Szatana? Skoro on zbuntował się X lat temu, to czemu inne nie mogą pójść za nim za kolejne Y lat? Może Aniołom nie spodoba się sposób sądzenia ludzi na sądzie ostatecznym? Może uznają, że Szatan miał rację odchodząc od Boga?

@PeterW, W końcu jakaś trzymająca się kupy wypowiedź, aż miło poczytać :)
Cytuj:
Aniołowie poprzez swoją naturę są doskonalsi od ludzi - może są jedynie odrobinę mniej doskonali niż Bóg, zatem ich decyzje są doskonałe (doskonalsze) - decyzje czy być z Bogiem, czy być poza nim (być może oznacza to wg nich "życie samodzielnie"). Ludzie są w tej doskonałości (jako umiejętności rozpoznawania Dobra i Zła) na o wiele niższym poziomie

Cytuj:
Za to w chwili śmierci staniemy się "niczym aniołowie" i wybierzemy w oparciu o nasze dotychczasowe życie.

Skoro nigdy nie będziemy doskonali niczym Bóg, to zawsze będziemy zdolni do zmiany zdania na inne.

Cytuj:
Dodam jeszcze że w stosunku do Wieczności, nawet i 100 lat życia na Ziemi, to pewnie jakiś tam śmieszny ułamek sekundy (pikosekunda? attosekunda? Chyba znacznie mniej), więc być może w ostatecznym rozrachunku nasze zastanowienie się nad wyborem będzie trwało podobnie długo, jak czas jaki potrzebowały anioły..

Hmm... 100lat/nieskończoność... Nie ma takiej części :P

Cz gru 29, 2016 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Cytuj:
Szatan jest najlepszym przykładem na to, że w przyszłości może im się "zachcieć".
Zapominasz o jednym, a mianowicie o tym, że one jako doskonale znające przyszłość podjęły już z własnej woli ostateczną(doskonałą) decyzję, że będą służyć... :-D

Cz gru 29, 2016 4:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Hmm... 100lat/nieskończoność... Nie ma takiej części :P

No jest.. lim(100/inf)=0

Cz gru 29, 2016 5:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona