Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 27, 2019 1:51 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Następna strona
 Na Owsiaka nie daję. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Barney napisał(a):
Akcję analogiczną - tylko o większym rozmachu - do tej, jaką robił Owsiak w stanie wojennym.
Wówczas hasłem opozycji było "uwolnić więźniów politycznych". Owsiak zorganizował prześmiewczą akcję "uwolnić słonia" (wygooglujcie "towarzystwo przyjaciół chińskich ręczników") kanalizując część nastrojów młodzieży w bezpieczne dla władzy koleiny.

Bzdura, absurd, brednie i rzeczywistość alternatywna. Stan wojenny trwał w latach 1981-83 a Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników powstało w połowie 1988r. zaś planowanie rozmów okrągłego stołu rozpoczęło się w sierpniu 1988.

Barney napisał(a):
w 2008 WOŚP 13% swoich przychodów wydała na cele „niezwiązane bezpośrednio z ochroną zdrowia”, a w 2010 z każdej złotówki przekazanej na Orkiestrę, na zakup sprzętu medycznego przeznaczono jedynie 67 groszy.
W 2009 dokładnie nie wiem, ale sama organizacja Przystanku Woodstock kosztowała 2 661 877,57 zł, to jest około 4,88% zebranej sumy

Podaj wiarygodne źródło tzn. rozliczenie WOŚP z tych lat i wykaż, ze tak właśnie było.

Że to kolejny przykład Barneyowej rzeczywistości alternatywnej łatwo sprawdzić choćby tu:

http://pokazywarka.pl/45zdwz/#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl

Mamy sprawozdanie za 2010r. WG Barneya z każdej zebranej złotówki szło na sprzęt medyczny 67 groszy. Zaś wg sprawozdania zebrano do puszek 42 880 678/52. Z tego na sprzęt medyczny wydano 45 402 391/72. Jak to możliwe, ze wydano więcej niż zebrano (czyli z każdej zebranej złotówki ponad złotówka)?

Klucz tkwi w inżynierii społecznej uprawianej przez barneyopodobnych. WOŚP zbiera pieniądze w różny sposób i w różnych celach. Jest finał w postaci zbiorek do puszek - i tu jest absolutna klarowność - 100% idzie na ogłoszony cel zbiórki. Ale oprócz tego są 1% z podatku, darowizny celowe i rzeczowe, inne zbiórki w innym celu.
Inżynieria społeczna polega na dodaniu tego wszystkiego i wmówieniu innym że ta sumaryczna kwota jest kwotą ze zbiórki do puszek i ma być w całości przeznaczona na cel finału czyli sprzęt medyczny. To są brednie i kłamstwa a do tego na stronach WOŚP dokładnie napisano na co idą środki uzyskane z tych wielu różnych źródeł. I wprost jest napisane, ze Woodstock jest finansowane z darowizn celowych/ Rozumiesz to Barney - CELOWYCH - firmy i ludzie świadomie i celowo wpłacają na ten właśnie cel a nie na sprzęt medyczny.

Natomiast kwota wydana na sprzęt jest większa niż kwota uzbierana do puszek bo Owsiak dorzuca do sprzętu z tego co zostanie z przychodu z innych źródeł (wykazał to też wcześniej art).

I jeszcze artykuł o 2011r

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/415829,ile-owsiak-zarabia-na-orkiestrze-dane-ze-sprawozdania-finansowego-wosp.html

Znów na cele medyczne wydano więcej niż zebrano do puszek.

Śr sty 25, 2017 8:55 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zapomniałem o najważniejszej rzeczy na świecie!! Współzałozycielem Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Reczników i dobrym kumplem Owsiaka był w tym czasie... Jan Pospieszalski! Ten Pospieszalski ;-)

Śr sty 25, 2017 9:11 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tomcio Paluch napisał

Cytuj:
Bzdura, absurd, brednie i rzeczywistość alternatywna. (...)
Że to kolejny przykład Barneyowej rzeczywistości alternatywnej łatwo sprawdzić (...)

Jeśli wyłapiesz nieścisłości, to jak najbardziej należy je wykazać. Jako znawca inżynierii społecznej zapewne rozumiesz, że takie soczyste określanie dobre jest na wiec. Na forum dyskusyjnym powoduje osłabienie siły przekazu.

Śr sty 25, 2017 11:53 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Jeśli wyłapiesz nieścisłości, to jak najbardziej należy je wykazać. Jako znawca inżynierii społecznej zapewne rozumiesz, że takie soczyste określanie dobre jest na wiec. Na forum dyskusyjnym powoduje osłabienie siły przekazu.

Wymiękam... Przecież Barney dał absolutnie jasne instrukcje:

Barney napisał(a):
Akcję analogiczną - tylko o większym rozmachu - do tej, jaką robił Owsiak w stanie wojennym.
Wówczas hasłem opozycji było "uwolnić więźniów politycznych". Owsiak zorganizował prześmiewczą akcję "uwolnić słonia" (wygooglujcie "towarzystwo przyjaciół chińskich ręczników") kanalizując część nastrojów młodzieży w bezpieczne dla władzy koleiny.

Wygogluj sobie! Znajdziesz hasła w wikipedii poświęcone i stanowi wojennemu i towarzystwu przyjaciół chińskich ręczników i rozmowom okrągłego stołu. Znajdziesz archiwalne nagrania TV, gdzie Owsiak rzuca te swoje hasła.

No i gdzie były linki od Barneya, potwierdzające jego wyssane z palca rewelacje?

Śr sty 25, 2017 12:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Nie analizowałem i nie porównywałem nigdy WOSP do nazistowskiego modelu funkcjonowania państwa. Kompletnie się na tym nie znam.

Nie o to chodziło tylko o model funkcjonowania takich akcji, gdzie na ludziach prawie wymusza się datki a całośc usprawiedliwia dbałością o dzieci czy inne szczytne cele aby przykryc coś bardzo brzydkiego.

Jozek napisał(a):
Wiem jednak, że ludzie dziwnie się zachowują kiedy słyszą jakąkolwiek krytykę pod adresem Owsiaka. Na FB nazwałem to zachowanie sektą, a Owsiaka guru.Moje wrony chciały mnie zadziobać.

Mnie kopara opadłą jak na fb zwolennicy Owsiaka zaczęli histeryzowac że niech on sobie nawet połowę datków bierze dla siebie, oni będą dawac, albo porady żebym ja i mnie podobni złożył oświadczenie że sprzętem od Owsiaka nie chcę byc ratowany :mrgreen:

BTW wciąż słyszę chamskie, krzywdzące i kpiące opinie liberałów, kodziarzy, ateistów itp o Radiu Maryja, Tv Trwam a nawet uczelni toruńskiej. Nie mogą strawic ze takowe istnieją i plują na tego strasznego Rydzyka. Nie pamiętam aby Rydzyk wysyłał dzieci z puszkami które by im zabiegały drogę czy zeby nachalnie reklamował się w państwowych mediach...

Jozek napisał(a):
Mam za złe Owsiakowi to, że usilnie sie wzbrania przed przejrzystością finansową, we własnej fundacji.Mam za złe, że nie respektuje nakazu sądowego, w związku z powyższym.Mam za złe, że swoją kontrowersyjną postawą, działa na niekorzyść WOSP i dzieci, bo wielu ludzi się odwraca od fundacji. Mam za złe, że wydatkuje pieniądze w sposób niezgodny z przeznaczeniem, do jakiego powołana została fundacja, a przez to do wielu potrzebujących nie trafia potrzebna pomoc.Mógł bym dorzucić jeszcze trochę pretensji, ale to nic nie zmieni.Strasznie mnie to irytuje.

A mnie cieszy że to wychodzi. Ludzie oprzytomnieją.

Jozek napisał(a):
Trochę też nad tym myślałem.Jak pogodzić ewidentnie złe działanie, z dobrem które się też i z tym wiąże.Jeśli wrzucę do puszki, to będę wspierał to, czego nie chcę. Jeśli nie wrzucę, nie pomogę temu czemu pomóc chcę.

Przecież nie tylko Owsiak zbiera na potrzebujących!!! Ne masz Caritasu, Szlachetnej Paczki itp???

Jozek napisał(a):
Doszedłem do takiej refleksji: Bóg jest bardziej miłosierny, niż sprawiedliwy. Dlatego pomagam i wrzucam do puszek.Ale robię to z wielkim niesmakiem. Nie umiem z uśmiechem, choć może powinienem. Uważam też, że jedynym sposobem na wymuszenie zmian, jest głośna krytyka sposobu prowadzenia WOSP przez Owsiaka i to pomimo kraczenia wron.

Ja nie wrzucałem i nie będę. Bez uśmiechu odmawiam i tyle.

O Jureczku jeszcze tutaj:

http://niezalezna.pl/37332-zeby-nie-byl ... licja-nami

BTW i co z tego ze Pospieszalski kiedyś był kumplem Owsiaka, ja też kiedyś głosowałem na sprzedawczyka i kapusia Wałęse..... :-(

Śr sty 25, 2017 1:05 pm
Odpowiedz z cytatem
Co najmniej 90% ludzi dzisiaj nie potrafi samodzielnie ocenic podstawowych aspektow zycia by samodzielnie podejmowac decyzje. Jest to rodzaj lenistwa mentalnego, bo latwiej powielic decyzje innych (moda) niz przemyslec samemu i wedlug wlasnego rozumowania podjac decyzje i to jest wykozystywane do manipulacji ich zachowaniami.
Po prostu pojedyncze jednostki wykozystuja innych , tych leniwych do robienia za nich czarnej roboty.
Prostym przykladem jest np. wyluskanie z plotek fragmentow prawdy w nich zawartych.
Wystarczy wybrac tylko to co laczy sie w sensowna logiczna calosc, reszta do dodane wymysly plotkarzy.
To samo z moda, jesli buty na szpilkach mecza twoje nogi to nie ma to sensu i jest to tylko wymyslem kreatorow mody ktorzy sa w tym przypadku tymi plotkarzami zmieniajacymi fakty.

Śr sty 25, 2017 3:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Co Barney rozumiesz pod pojeciem "inzynierii spolecznej" ?

Pytanie jest zasadne czy Barney świadomie kłamie czy ktoś mu mózg zlasował ? W 88 r . w Jarocinie padło hasło "uwolnić słonia" gdzie był wtedy stan wojenny ?
Barney napisał(a):
Cytuj:
Jaki % ze zbiorek Owsiaka idzie na sprzet medyczny ?
Nie znam aktualnych danych (od 2011, kiedy media zaczęły się sprawą interesować, powinno być lepiej).
Natomiast mam dane wcześniejsze:
w 2008 WOŚP 13% swoich przychodów wydała na cele „niezwiązane bezpośrednio z ochroną zdrowia”, a w 2010 z każdej złotówki przekazanej na Orkiestrę, na zakup sprzętu medycznego przeznaczono jedynie 67 groszy.

W 2009 dokładnie nie wiem, ale sama organizacja Przystanku Woodstock kosztowała 2 661 877,57 zł, to jest około 4,88% zebranej sumy

Jak już ktoś wspomniał , kłamstwo czy manipulacja polega na pomieszaniu pojęć : zbiórka - przychód. Ze zbiórki 100% idzie na sprzęt medyczny ,z dochodów 7-9 % idzie na utrzymanie i działalność fundacji.

Śr sty 25, 2017 4:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na wstępie - jeśli następny post będzie w stylu poprzedniego Tomcio Paluszku, to nie otrzymasz odpowiedzi. Ja rozumiem (nie: właściwie nie rozumiem) jakichś nieproporcjonalnych emocji związanych z WOŚP, ale są jakieś granice i jakieś formy musisz zachować, by ze mną dyskutować.

Rzeczywiście, pamięć mnie zawiodła - wydawało mi się że TPChR było wcześniej - co nie zmienia ani trochę tego co napisałem o przesmiewczym - wobec opozycyjnego "uwolnić politycznych" haśle "uwolnić słonia".

Marek Kurzyniec, w latach 80. działacz ruchu Wolność i Pokój (wiesz chociaż co to było?), mówił w wywiadzie dla pisma „Lampa” z 2004 r.:
„W podziemiu jedyną formacją, która z punktu widzenia niezależnego, niekoncesjonowanego, zajmowała się ekologią, toczyła różne dyskusje na ten temat i podejmowała konkretne działania, była Wolność i Pokój. (...) Po wyjściu z podziemia okazało się, że jest mnóstwo instytucji, (...) [b]stowarzyszenie »Wolę Być« założone przez pismo »Na przełaj«, czyli pion młodzieżowy PZPR, czyli Jurek Owsiak. Myśmy dymili, ludzie siedzieli po więzieniach za służbę zastępczą, a on na falach Rozgłośni Harcerskiej lansował Stowarzyszenie Miłośników Chińskich Ręczników, trututu uwolnić słonia”.[/b]

Dygresja: myślę, że mam prawo cytować tę wypowiedź, bo jest ona pośrednio również przeciw mnie - przez pewien czas, nieświadomie, nie wiedząc jakie są faktyczne cele "Wolę Być" uczestniczyłem w tym ruchu. Dopiero jak zobaczyłem, jak kręci nim ówczesny Minister d/s Młodzieży Aleksander Kwaśniewski...
I faktycznie - podczas gdy "Wolę Być" wspierało "Na przełaj" w tym samym czasie flekowano "Wolność i Pokój" (wiem, bo przesłuchujący mnie SB-cy usiłowali mnie namówić do kapowania na ten ruch - że niby "szkodzi ekologom" :) ).

Gdy wszyscy aktywni kombinowali przeciw komunie podko­niec lat 80. sta­ra­li się od­bu­do­wy­wać nie­le­gal­ną „So­li­dar­ność", trzy­dzie­sto­pa­ro­let­ni Ju­rek Owsiak otrzy­mał au­tor­ską au­dy­cję w Roz­gło­śni Har­cer­skiej, pań­stwo­wej sta­cji ra­dio­wej na­da­ją­cej mu­zy­kę roc­ko­wą.
W ro­ku­ 1988 r., gdy opozycja domagała się od komunistycznych władz zwolnienia więźniów politycznych, Owsiak podczas koncertu zespołu Voo Voo na festiwalu w Jarocinie rzucił w kierunku młodych ludzi hasło „Uwolnić słonia". Powtarzał je później wielokrotnie podczas audycji radiowych. (...) W sytuacji, kiedy za każdą akcję ulotkową groziły co najmniej 48godzinny areszt i słone kole­gium, facet zabawiający się sypaniem ulotek w Jarocinie, pod pobłażliwym okiem reżimowej kroniki filmowej , był dla nas kimś zupełnie niepoważnym

Nawiasem mówiąc - o tej "kanalizującej bunt" działalności Owsiaka napisała w 1989 roku (wówczas była jeszcze dość otwarta i pozowała na "pismo wszystkich opozycjonistów") Gazeta Wyborcza pisząc że lansowane w latach 80. w Polskim Radiu przez Owsiaka Towarzystwo Chińskich Ręczników było wentylem na bitą przez ZOMO Pomarańczową Alternatywę.
Owsiak wówczas zrobił kosmiczną awanturę Michnikowi.

Zresztą sam Owsiak przyznaje się do takiego własnie "oswajania" i zagłaskania niepokornej i niezależnej młodzieży przez lans pozornie zbuntowanych, a tak naprawdę nastawionych ugodowo do władzy muzyków - w swojej książce cytuje apel swojego współpracownika, Waltera CHełstowskiego:
„Spróbujmy szukać jakichś innych wyjść, spróbujmy gdzieś szukać jakichś innych partnerów do tego naszego rock’n’rolla. Ludzi, nawet nie z tego świata, niemal z innej branży, żeby nie było wojny między milicją a nami, między nami a ludźmi, którzy piszą o tej muzyce”.

Nie na darmo w 1991 Owsiaka wygwizdano w Jarocinie („Jarocin! Sprzedali!”). Sam Owsiak zresztą odegrał dużą rolę w pomniejszeniu roli tego prawdziwego "wolnego" rocka. Osiem lat później chwalił się zwycięstwem wprowadzonej (w szatkach rzekomej "niepokorności") przez siebie komercji nad środowiskami niezależnymi:
„Tym ludziom wydawało się, że te szesnaście tysięcy osób, które przyjeżdżają do Jarocina, to jest wizytówka polskiej muzyki rockowej. A tak wcale nie było. Potem się okazało, że choćby taki zespół Hey sprzedaje z tysiąc razy więcej płyt i Jarocin nie jest mu do niczego potrzebny”

Później też różnie bywało - że wspomnę choćby zniszczenie wystawy po life (poza terenem festiwalu) przez ochroniarzy WOŚP.

W sieci jest mnóstwo oburzonych memów "dzieci, które żyją dzięki WOŚP". Jakoś przemilcza się los tych dzieci, które NIE otrzymały pomocy, ponieważ ofiarowane w tym celu przez darczyńców środki wydano na festiwal rockowy i inne nie związane z leczeniem cele (w tym - przyznajmy - dość wysokie wynagrodzenia).

Chciałem się też odnieść do kuriozalnych tłumaczeń że na Woodstock i tym podobne nie idą pieniądze ze zbiórek, tylko z 1% i podobnych darczyńców.
To przecież zwykła manipulacja- tak jakby ludzie odpisujący 1% odpisywali go na festiwal rockowy. WSZYSTKIE pieniądze organizacji takiej jak WOŚP są cod o zasady na to, na co prowadzi się zbiórki. To że się je inaczej zaksięguje niczego nie wnosi.
Oczywiście, wiadomo że etaty w takiej organizacji są potrzebne. Ale tu mamy dość jednak wysokie wynagrodzenia, zatrudnioną rodzinę i kontrakty z rodzinnymi firmami. Trochę tego za dużo...
Do 2010 bodajże, WOŚP tłumaczyło się całkowicie odlotowo- otóż twierdzono, że wykorzystano na to, nie środki ze zbiórki, lecz… odsetki od tych środków złożonych na koncie. A przecież odsetki nie są dodatkowymi pieniędzmi, to rekompensata za utratę wartości złożonych pieniędzy w banku wskutek inflacji. Innymi słowy, odsetki uzyskane dzięki odsunięciu w czasie wykorzystania datków, także powinny być wykorzystane na te same cele co kwota główna.

Na chwilę odejdźmy od WOŚP. Rozważmy hipotetyczną organizację - nazwijmy ją "XXX". Postępuje jak WOŚP i jak Pomoc Zimowa - z tym że (dla jasności przykładu przejaskrawmy) przeznacza 30% zebranych pieniędzy na imprezę, zaś dalsze 40% - na prezesa i zatrudnionych przez niego pociotków. Prawda, że 30% daje na leczenie dzieci w szpitalach
Czy zaakceptowalibyście taką sytuację?
Jesli nie, to dlaczego?
Przecież z całą pewnoscią, można zastosować do krytykujących takie postępowanie argument, który jest często wysuwany - w stylu (cytuję): " wiem tyle, ze jak się urodził mój syn w 34 tygodniu ciąży to leżał w inkubatorze od XXX".

Śr sty 25, 2017 10:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Żeby nie było że wymyślam - fragment wyroku z 2012 (Owsiak kontra Wielgucki):
"Zastrzeżenia budziły również interpretacje Jerzego Owsiaka, związane z przekazywania jakichkolwiek kwot uzyskanych ze zbiórki publicznej (tzw. ,,puszki”) na organizację przystanku Woodstock, podczas gdy oskarżony wykazał, iż odsetki z kapitału, pochodzącego właśnie ze zbiórki, na taki cel były przeznaczane. Nawet świadek Dorota Pilarska wskazała natomiast, iż na delegacje pracowników fundacji, wysyłanych na Przystanek Woodstock, środki pochodziły z takiego źródła.
(...)
(…) Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono. "

Śr sty 25, 2017 10:29 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tomcio Paluch napisał

Cytuj:
Wymiękam...

Niepotrzebnie, trzeba to rozumieć tak:

Jeśli masz punkt zaczepienia, to go wykazałeś i jest ok. Natomiast nie jest ok styl w jakim to robisz. Im mniej przymiotników określających adwersarza, a więcej treści tym lepiej. To też kwestia szanowania siebie i interlokutora.

Śr sty 25, 2017 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzieki Barney za posty wyjasniajace troche cala sytuacje.
Czy wobec tego mozna powiedziec ze WOSP przeznacza jakies 10% pieniedzy ze zbiorek ( wszystkich zbiorek, nie tylko puszki ) na "obsluge wlasna" ( wlaczam w to Woodstock ) czy wiecej ?
Jezeli jest to nawet 15% to dalej WOSP jest w grupie najlepszych przedsiewziec charytatywnych na tle tego co mamy w Ameryce, gdzie 50 / 50 jest czeste a zdaza sie nawet ze obsluga zabiera wieksza czesc pieniedzy.
Rozumiem teraz lepiej ze dzialalnosc Owsiaka z jego niezbyt swietlana przeszloscia wielu ludziom wydaje sie podejrzana.
Tomcio - tylko spokoj nas uratuje :).

Śr sty 25, 2017 11:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):

Jozek napisał(a):
Trochę też nad tym myślałem.Jak pogodzić ewidentnie złe działanie, z dobrem które się też i z tym wiąże.Jeśli wrzucę do puszki, to będę wspierał to, czego nie chcę. Jeśli nie wrzucę, nie pomogę temu czemu pomóc chcę.

Przecież nie tylko Owsiak zbiera na potrzebujących!!! Ne masz Caritasu, Szlachetnej Paczki itp???

Wiesz dobrze, że cię szanuje i darzę sympatią. To też i ja wiem, że ty się na mnie nie obrazisz za to. Ja to z troski piszę.Jesteś lekarzem, więc zrozumiesz. ;)

Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy(...) Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry? Mt 20.

Śr sty 25, 2017 11:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):

Wiesz dobrze, że cię szanuje i darzę sympatią. To też i ja wiem, że ty się na mnie nie obrazisz za to. Ja to z troski piszę.Jesteś lekarzem, więc zrozumiesz. ;)

Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy(...) Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry? Mt 20.

Na takie dictum, łącznie z cytatem z Biblii, mogę tylko pozdrowic Cię usmiechem i pokiwac głową nad mądroscią tego co piszesz i cytujesz.
Oczywiscie szacunek i sympatię odwzajemniam!

Cz sty 26, 2017 12:44 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
W sieci jest mnóstwo oburzonych memów "dzieci, które żyją dzięki WOŚP". Jakoś przemilcza się los tych dzieci, które NIE otrzymały pomocy, ponieważ ofiarowane w tym celu przez darczyńców środki wydano na festiwal rockowy i inne nie związane z leczeniem cele (w tym - przyznajmy - dość wysokie wynagrodzenia).

Po pierwsze: te dzieci NIE otrzymały pomocy, nie z winy Owsiaka i WOŚP, ani tym bardziej darczyńców WOŚP, ale z winy indolencji państwa Polskiego. Bo żaden WOŚP tak naprawdę nie powinien być potrzebny.
I nie - środki ofiarowane w tym celu - to jest Twoja manipulacja, bo nie wiesz, w jakim celu ludzie dają kasę - a mogę Cię zapewnić, że sporo z darczyńców nie ma nic przeciwko temu, żeby jakaś tam konkretna, z góry ustalona kasa poszła i na wynagrodzenia i na Woodstock. Masa młodych ludzi daje kasę DLATEGO, że jest Woodstock. Bo dla przeciętnego 18-25 latka (a często są to ludzie którzy już jakąś tam swoją kasę, chociażby z prac dorywczych mają, a nawet jak nie mają i są na utrzymaniu rodziców, to jest to kasa, którą z premedytacją wrzucają do puszki, zamiast zakupu 1, 2, 3 piw w knajpie) zarówno sprzęt szpitalny na oddziałach neonatologicznych, jak i geriatrycznych to jest czysta abstrakcja.

Barney napisał(a):
Chciałem się też odnieść do kuriozalnych tłumaczeń że na Woodstock i tym podobne nie idą pieniądze ze zbiórek, tylko z 1% i podobnych darczyńców.
To przecież zwykła manipulacja- tak jakby ludzie odpisujący 1% odpisywali go na festiwal rockowy. WSZYSTKIE pieniądze organizacji takiej jak WOŚP są cod o zasady na to, na co prowadzi się zbiórki. To że się je inaczej zaksięguje niczego nie wnosi.
Oczywiście, wiadomo że etaty w takiej organizacji są potrzebne. Ale tu mamy dość jednak wysokie wynagrodzenia, zatrudnioną rodzinę i kontrakty z rodzinnymi firmami. Trochę tego za dużo...

Do 2010 bodajże, WOŚP tłumaczyło się całkowicie odlotowo- otóż twierdzono, że wykorzystano na to, nie środki ze zbiórki, lecz… odsetki od tych środków złożonych na koncie. A przecież odsetki nie są dodatkowymi pieniędzmi, to rekompensata za utratę wartości złożonych pieniędzy w banku wskutek inflacji. Innymi słowy, odsetki uzyskane dzięki odsunięciu w czasie wykorzystania datków, także powinny być wykorzystane na te same cele co kwota główna.

Jakoś zatrudnianie rodziny, pociotków i lojalnych miernot partyjnych nie przeszkadza obecnemu (ani też poprzednim, chociaż w nieco mniejszym zakresie) rządowi. I jakoś nie przeszkadza też wyborcom PiSu. A zatrudnienie przez PRYWATNĄ osobę, jego żony, to już jest skandal i hańba. Mi osobiście wisi, kogo Owsiak zatrudnia i komu zleca podwykonawstwo jakiś tam koniecznych zadań. Uznam, że przegina, to zwyczajnie nie będę w tym uczestniczyć. Bo to akurat, w przeciwieństwie do chociażby podatków, z których są miedzy innymi finansowana działalność (również jakby nie było konieczna) różnych instytucji państwowych, NIE JEST obowiązkowe. I każdy ma prawo do tej puszki nie dać kasy, ani też w żaden inny sposób nie wspierać tej inicjatywy.

Barney napisał(a):
Na chwilę odejdźmy od WOŚP. Rozważmy hipotetyczną organizację - nazwijmy ją "XXX". Postępuje jak WOŚP i jak Pomoc Zimowa - z tym że (dla jasności przykładu przejaskrawmy) przeznacza 30% zebranych pieniędzy na imprezę, zaś dalsze 40% - na prezesa i zatrudnionych przez niego pociotków. Prawda, że 30% daje na leczenie dzieci w szpitalach
Czy zaakceptowalibyście taką sytuację?
Jesli nie, to dlaczego?

Owszem, czemu miałabym tego nie zaakceptować? Jeśli jest pełna transparentność (i jedynie do tego można się przyczepić przy WOŚP - chociaż też bez przesady, zwłaszcza, że ten stosunek kosztów mają jednak zupełnie inny i to niesamowicie korzystny jeśli porówna się z innymi tego typu inicjatywami) i wiem, że tak wygląda rozdysponowanie tej kasy, to czemu ma mi to przeszkadzać? A jeśli przeszkadza, to patrz wyżej: nie uczestniczę w tym. Bo to jest DOBROWOLNE.
Mi na ten przykład przeszkadza sposób działania różnych innych fundacji, o transparentności to często nie ma co wspominać. I jak mi przeszkadza to ich nie wspieram. Nikt mnie do tego nie jest w stanie zmusić.
Mieliśmy kiedyś meble na zbyciu, w pełni sprawne, nie zniszczone, chociaż też nie nowe. Ot nabyte razem z mieszkaniem. Chcieliśmy je oddać, za darmo, bo może komuś się przydadzą. Zadzwoniliśmy do Towarzystwa Pomocy im. brata Alberta, bo od kogoś uzyskaliśmy informację, że lokalny oddział zajmuje się między innymi również redystrybucją właśnie takich używanych mebli wśród osób potrzebujących. Jasne, przyjadą. Przyjechali, obejrzeli i zaczęli gadkę: oni to mogą wziąć ewentualnie tę jedną szafę, bo reszty to nie, bo to niemodne, po co im takie, oni takiego NIE SPRZEDADZĄ. Żeby jeszcze, ze zniszczone, czy niesprawne coś było, ale nie, one się nie nadawały, BO NIE SĄ MODNE. A najlepiej to jakby w ogóle nowe były. I się okazało, że tak właśnie wygląda redystrybucja. Oni to sprzedają i jakiś procent z tego (nie chcę tu przekłamywać, nie pamiętam jaki dokładnie) przeznaczają na działalność statutową towarzystwa. A w ogóle to mamy im zapłacić za przyjazd.
Aha.
Wystawiliśmy ogłoszenie na gumtree, w dwa dni mieliśmy wszystko zabrane i jeszcze ludzie się cieszyli, że faktycznie za darmo je dajemy. Bo owszem, niemodne, ale naprawdę solidne, nie oklejane papierem, a fornirowane.

Cz sty 26, 2017 12:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Dzieki Barney za posty wyjasniajace troche cala sytuacje.
Czy wobec tego mozna powiedziec ze WOSP przeznacza jakies 10% pieniedzy ze zbiorek ( wszystkich zbiorek, nie tylko puszki ) na "obsluge wlasna" ( wlaczam w to Woodstock ) czy wiecej ?
Jak mówiłem, ostatnio badalem to w 2010.
Cytuj:
Jezeli jest to nawet 15% to dalej WOSP jest w grupie najlepszych przedsiewziec charytatywnych na tle tego co mamy w Ameryce, gdzie 50 / 50 jest czeste a zdaza sie nawet ze obsluga zabiera wieksza czesc pieniedzy.
Nie bardzo. Poprawcie jeśli się mylę, ale przepisy mówią chyba o 5% max.
I myślę, że formalnie WOŚP to spełnia (przynajmniej od czasu zainteresowania mediów). Są inne metody, formalnie legalne (być może mają coś wspólnego z Melonami lub Mrówkami)

@Torri - oczywiście może Cię to i owo nie obchodzić (a nawet nie interesować i nie przeszkadzać). Tylko to marny argument.

Cz sty 26, 2017 1:12 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Następna strona