Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 29, 2020 12:49 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 826 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 56  Następna strona
 Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Małgosia napisał(a):
Od maja włączymy ją do intencji ogólnych.

Na jakiej zasadzie? Tzn proszę w szczegolnosci o inormację odnośnie kryteriów określania danej intencji jako ogólnej oraz informacji kto i na jakiej podstawie (wlasne uznanie, prośba zainteresowanego) decyduje o określaniu danej intencji jako ogólnej oraz następnie dokonuje oceny czy dana intencja jest aktualna oraz wg jakich kryteriów dokonuje tej oceny czy dana intencja jest aktualną czy już nie.

Pt kwi 14, 2017 1:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzę absolutnie wszystkim i każdemu z osobna w naszej grupie.

Tytułem małego usprawiedliwienia, zwłaszcza wobec tych, którzy niemal codziennie są na modlitewnym moście.. U mnie tak się wszystko pozmieniało, że w tych późnych godzinach ciężko mi znaleźć spokojną chwilę na modlitwę.
Modlę się rano, ale dziękuję Wam, że gdy czasem wieczorem tam zaglądnę to zawsze jesteście na posterunku :)

Pt kwi 14, 2017 2:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Na jakiej zasadzie?

Na takiej, że Xyz25 nie należy do naszej grupy różańcowej, więc nie może dołączyć jej sam, a prosi o modlitwę. Nie jest też niczyim osobistym znajomym. Jako chrześcijanie, a tym bardziej katolicy, jesteśmy zobligowani do modlitwy za wszystkich, nawet nieprzyjaciół.
Życzę Tobie i wszystkim bez wyjątku wesołych Świąt. Niech Chrystus zmartwychwstanie w każdym sercu.
Obrazek

białogłowa napisał(a):
Pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzę absolutnie wszystkim i każdemu z osobna w naszej grupie.

Dziękuję :-D

Pt kwi 14, 2017 3:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
(...) Po trzecie - gdy o modlitwę ktoś się do nas zwraca możemy mieć uzasadniona nadzieję że powiadomi nas o potrzebie zmian a nie pozostawi nas w domysłach czy poszukiwaniach kto, kiedy i dlaczego to umieścił albo tą osobę w domysłach dlaczego w ogóle, dlaczego tak albo dlaczego już nie. (...)
(http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1061332#p1061332)

Niby wszystko sie zgadza z tym co bylo wczesniej proponowane, chyba ze czegos nie zrozumialam. Byla osobista prosba i odpowiedz na nia. Sprawe omowilam z 4 osobami (ze mna to 5). Ty, bergamotko, chyba sama proponowalas, by akceptowac osobiste prosby (?).

Mozna sprawe uogolnic i rozszerzyc
bergamotka napisał(a):
10 o dar wiary dla wszystkich odwiedzających http://www.katolik.pl. - dziękuję temu kto o tym pomyślał!

Podziekowanie przyjete. Prosze bardzo :)

Proponowane rozszerzenie punktu 10. :
"i o umocnienie w wierze, dla tych ktorzy przezywaja watpliwosci, oraz o nawrocenie dla tych, kotrzy od wiary sie odwrocili."

Proponuje wrocic do sprawy we wtorek.

Zycze wszystkim radosnych Swiat Wielkanocnych!

Pt kwi 14, 2017 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Radosnego świętowania dla wszystkich z naszej grupy!

Pt kwi 14, 2017 9:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wycięte posty nie zniknęły, są niewidoczne. Ukryłem je ze względu na Wielki Piątek. Można do nich powrócić, jeśli będzie potrzeba.

Pt kwi 14, 2017 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Niby wszystko sie zgadza z tym co bylo wczesniej proponowane, chyba ze czegos nie zrozumialam.

Fakt, niby się zgadza. Ale tylko niby.
Byla osobista prosba i odpowiedz na nia. Sprawe omowilam z 4 osobami (ze mna to 5). Ty, bergamotko, chyba sama proponowalas, by akceptowac osobiste prosby (?).“

Nie, Brandeisbluesky nie proponowałam by akceptować osobiste prośby, ale by w intencjach osobistych umieszczać takie prośby. Różnica nie jest jedynie semantyczna bo z tego co napisała Małgosia i tego co sama uzupełniłaś w poście wyżej wynika że wy serio rościcie sobie pretensje do tego by umieszczenie takiej intencji w intencjach ogólnych było poprzedzone waszą, zelatorek aprobatą -Ty dodatkowo sprawę omówiłaś z 4 osobami (jak przypuszczam to członkowie róży). Małgosia powtarza że mamy nie przebierać w osobach za które się modlimy, modlić za nieprzyjaciół, itd., a jak się okazuje osoba która zwraca się do grupy o modlitwę musi uzyskać jakąś waszą akceptację by jej intencja została włączona do intencji ogólnych. Serio uważacie że przysługuje wam moralne prawo odmówienia prośbie o modlitwę? Bo jeśli nie to w jakim celu ta cała groteska z „włączaniem“ - podejmowanie decyzji wspólnie przez obie zelatorki (nigdy samodzielnie, jak zostało zastrzeżone), jakieś konsultacje - skoro ta intencja i tak zostanie umieszczona w intencjach ogólnych.
Z jakichś sobie znanych względów traktujecie intencje ogólne jako domenę leżącą w waszej gestii - prosiłam już o wskazanie na jakiej podstawie rościcie sobie pretensje do samodzielnego określania intencji ogólnych, będących wspólnymi dla wszystkich członków grupy. Sama nie tak dawno pisałaś „Możemy zastanowić się nad celowością utrzymania intencji ogólnych, bo w końcu, jeśli dla kogoś jest coś ważne, może to wpisywać intencjach osobistych.“ No właśnie. Czemu zatem jeśli coś jest ważne dla zelatorki/zelatorek to jest umieszczane w intencjach ogólnych jako intencja wspólna dla całej grupy bywa że bez informacji wobec samych członków róży - np. dziękczynienie za uwolnienie Petera Jaska. Propozycje innych bywa że są umieszczane w wątku celem dania innym możliwości wypowiedzenia się jeśli takową wole posiadają, o innych informujecie po fakcie ale nie za bardzo.
Sama nie tak dawno pisałaś „Zależy mi na należeniu go grupy, która będzie miało jasno określoną dla wszystkich uczestników róży strukturę działania w ramach tego portalu.“ Tak się składa że i mnie również. Jednak jak to ma nastąpić skoro ani Ty ani Małgosia nie zachowujecie się przejrzyście i czytelnie. Wasze praktyki nie są jednolite - o czym było wyżej. Nawet teraz wasze odpowiedzi nie pokrywają się. Z tego co napisała Małgosia wynika że wystarczyło te parę miesięcy które minęły od ostatniej dyskusji a wróciłyście do poprzednich praktyk swobodnego formułowania kolejnych intencji ogólnych, a Twoim zdaniem „niby wszystko sie zgadza z tym co bylo wczesniej proponowane, chyba ze czegos nie zrozumialam.“ - cokolwiek to znaczy. Małgosia twierdzi że decyzje to podejmuje z Tobą - jakoby inaczej nie można w warunkach róży internetowej a ostatnio resztę jedynie powiadomiła o samym fakcie bo jej nie przyszło na myśl że powinna coś wyjaśniać, czy jakoś tak. Ty jednak ostatnią sprawę „omówiłaś“ z 4 osobami - to jakiś nieformalni doradcy, czy po prostu to Krewni i Znajomi Królika czy inni Wyróżnieni. I jakoś przyszło Ci na myśl że skoro róża ma watek ogólnie dostępny dla wszystkich to przecież można z niego skorzystać by zakomunikować swoją propozycję pozostałym członkom róży. Zresztą Małgosi kiedyś coś takiego na myśl ale chyba w międzyczasie już o tym zapomniała.
Szczerze mówiąc w czasie przerwy Świątecznej przyszło mi do głowy że niby czemu mam wchodzić z wami w jakieś dyskusje.Ja się w tej grupie modlę i chciałabym tylko żeby działała ona po prostu normalnie. Tyle że co to znaczy „normalnie“. I szczęśliwie pomyślałam sobie o Regulaminie - zgodność z niem to przecież norma właśnie, tyle że zgodnie z Regulaminem Forum Katolik.pl (IV 4) „Za bezpośrednie egzekwowanie i interpretację regulaminu na forum odpowiedzialni są moderatorzy. Decyzja każdego moderatora jest wiążąca. Twoja własna interpretacja regulaminu nie uprawnia Ciebie do łamania tej decyzji.“ Zatem wasze praktyki w ramach grupy różańcowej to sprawa ale dla moderatorów. I wbrew insynuacjom Małgosi nie zależy mi na zmianie zelatorów - choćby z prostego powodu że nie ma pewności że ktoś inny lepiej od was wywiązałby się ze swych obowiązków.
Dlatego zwracam się do Moderacji z prośbą o dokonanie wykładni Regulaminu i udzielenie odpowiedzi czy samodzielne (z własnej inicjatywy i według własnego uznania opisane w postach zelatorki Małgosia i zelatorki Brandeisbluesky) określanie przez zelatorów intencji intencji ogólnych, wspólnych dla wszystkich członków róży, znajduje umocowanie w Regulaminie Forum Katolik.pl i Regulaminie Żywego Różańca - w szczególności w pkt. 2 RŻR „Modlimy się w intencjach złożonych przez członków róży na http://rozaniec.meteorapp.com i stałych za papieża oraz w intencjach papieskich". W przypadku pozytywnej odpowiedzi na to pytanie proszę o udzielenie odpowiedzi na kolejne - czy zelatorzy dokonując takiego samodzielnego określania intencji ogólnych, wspólnych dla wszystkich członków róży, w świetle Regulaminiu Forum Katolik.pl i Regulaminie Żywego Różańca - w szczególności w pkt. 4 RŻR „Grupa modlitewna Żywy Różaniec Katolika posiada swój własny wątek, gdzie uczestnicy dzielą się doświadczeniami wynikłymi z przynależności do grupy, świadectwami, omawiają też kwestie robocze.“ - mogą zasięgać jedynie opinii wybranych przez siebie członków róży (względnie osób trzecich) komunikując się z nimi poza ogólnie dostępnym wątkiem istniejącym na forum, bez stworzenia pozostałym członkom róży możliwości wypowiedzenia się poprzez zamieszczenie stosownej informacji w jawnym dla wszystkich wątku.
Mam nadzieję że wystarczająco zrozumiale wypowiedziałam się odnośnie sygnalizowanych spraw i zapytań. Gdyby jednak było inaczej proszę moderacje o wskazanie co jej w moim poście niejasnego - w miarę możliwości postaram się wyłożyć jaśniej w czym rzecz.

Śr kwi 19, 2017 3:06 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A czy mogę właćzyć kogos do intencji ogólnych ?

Śr kwi 19, 2017 3:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Nie, Brandeisbluesky nie proponowałam by akceptować osobiste prośby, ale by w intencjach osobistych umieszczać takie prośby.

bergamotko,
Jak widzisz, wtedy, kiedy pisałaś swoją propozycję, zupełnie nie zrozumiałam, co dokładnie proponujesz. Zrozumiałam, że proponujesz, iż jeśli ktoś sam zwróci się z prośbą o modlitwę na forum, to wtedy możemy wspólnie się pomodlić za taką osobę, i że można wtedy intencję uieścić w intencjach ogólnych. Mnie nie przeszkadza, jeśli ktoś z grupy umieści intencję w odpowiedzi na prośbę w intencjach osobistych, bo modlimy się za wszystkie intencje. Dobrze, że doprecyzowałaś swoją poprzednią wypowiedź. Sprawę konsultowałam z osobami z grupy różańcowej. Wszyscy uważali, że dobrze jest się pomodlić za osobę, która chce wzmocnić wiarę. Czy Ty uważasz, że to zła modlitwa?

Śr kwi 19, 2017 3:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy Ty uważasz, że to zła modlitwa?

Co uważam to juz napisalam. I mam wrażenie ze dalej odwracasz kota ogonem. Zastrzeżenia moje budzi nie modlitwa ale wasze tj. Twoje i Malgosi praktyki.

Śr kwi 19, 2017 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotko,
Nie wytłumaczyłaś dobrze sprawy, a teraz obwiniasz tych, którzy nie zrozumieli Twojego tekstu pisanego. Następnym razem staraj się tak pisać, by nie było wątpliwości, co proponujesz, to nie będzie niepotrzebnego stresu, chociaż gwarancji nie ma, bo w komunikacji są dwie strony (a na forum znacznie więcej), i obie mogą mieć swoje słabości. Dalej, jeszcze się taki nie narodził, który by każdemu dogodził, i teraz też się to powiedzenie. Całkowicie Ciebie rozumiem, bo mnie też nie podoba się to, że będąc osobą, która przeżywała rozterki w wierze i parę razy pisała o tym na forum, teraz podnosisz larum, gdy ktoś z grupy ujął się za kimś innym, kto taką rozterkę przeżywa. Oczywiście, można postawić wniosek, by zamknąć intencje ogólne, i będzie po Twoim problemie. Można też wykalibrować instrukcje dla ustalania intencji ogólnych i ściśle się ich trzymać. Można się też wyłonić ciało decydujące o intencjach i uczynić je odpowiedzialnym za dodawanie intencji. Mogą też być jakieś inne propozycje. Ja bym najchętniej powołała nowe ciało :)

Śr kwi 19, 2017 4:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wytłumaczyłaś dobrze sprawy, a teraz obwiniasz tych, którzy nie zrozumieli Twojego tekstu pisanego.

Moglas się dopytać. Co za problem?
Całkowicie Ciebie rozumiem, bo mnie też nie podoba się to, że będąc osobą, która przeżywała rozterki w wierze i parę razy pisała o tym na forum, teraz podnosisz larum, gdy ktoś z grupy ujął się za kimś innym, kto taką rozterkę przeżywa.

Dalej odwracasz kota ogonem.
Da
Można się też wyłonić ciało decydujące o intencjach i uczynić je odpowiedzialnym za dodawanie intencji. Mogą też być jakieś inne propozycje. Ja bym najchętniej powołała nowe ciało

A ja bym najchętniej ograniczyla te wasze sztuczne formalności. Bo wy caly czas o tym jak macie decydowac w sprawie intencji ogólnych - a jesli nie wy to jak ktos inny- a mnie chodzi o to czemu w ogóle. Dodanie intencji osoby która grupę prosila o modlitwę + plus poinformowanie reszty gdy prosba nie padla w watku to czynnosc techniczna. Ktos ma jakies propozycje - jest watek do zglaszania. Ty z uporem lepszym godnej sprawy caly czas o decyzjach - wspólne decyzje, konsultacje, teraz w ogóle cialo decyzyjne o intencjach.

Śr kwi 19, 2017 4:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skoro myślałam, że Ciebie zrozumiałam, to jak mogłam pytać? :PPPP

Nigdy żadnego kota za ogon nie obracałam, bo wiem, że wtedy mógłby podrapać :-D

Podałam, przecież propozycję, aby zamknąć intencje ogólne. Trudno powiedzieć, czy innym by się to podobało. Można też pozostawić sprawy w kwestii intencji ogólnych takimi, jakimi są obecnie. Wydaje mi się, że można zebrać propozycje jak potraktować intencje ogólne i zrobić ankietę. Wtedy inni też będą mogli się wypowiedzieć :)

Śr kwi 19, 2017 4:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Małgosia twierdzi że decyzje to podejmuje z Tobą - jakoby inaczej nie można w warunkach róży internetowej a ostatnio resztę jedynie powiadomiła o samym fakcie bo jej nie przyszło na myśl że powinna coś wyjaśniać, czy jakoś tak. Ty jednak ostatnią sprawę „omówiłaś“ z 4 osobami - to jakiś nieformalni doradcy, czy po prostu to Krewni i Znajomi Królika czy inni Wyróżnieni.

Wyraźnie napisałam Ci, że do intencji ogólnych ujęłyśmy osobę w żaden sposób niezwiązaną z naszą grupą ani jakimkolwiek członkiem, więc o jakich znajomych króliczka mówisz?
I wybacz, ale jak jest pilna potrzeba modlitwy, to nie ma czasu na zbieranie opinii członków róży, zwłaszcza, że część jest spoza forum, część wcale się nie wypowiada w wątku.
I Brandeisbluesky napisała, że konsultowała to z kilkoma osobami, to znaczy że konsultowała i po ich akceptacji (dopiero po akceptacji) podjęłyśmy obie decyzję. Nie ma tu nic sprzecznego w naszych wypowiedziach.
Cytuj:
Małgosia powtarza że mamy nie przebierać w osobach za które się modlimy, modlić za nieprzyjaciół, itd., a jak się okazuje osoba która zwraca się do grupy o modlitwę musi uzyskać jakąś waszą akceptację by jej intencja została włączona do intencji ogólnych.

Jakiś dowód na to, że którakolwiek (czy obie razem) z nas odmówiła komukolwiek odmówiła dołączenie intencji? O jakiej naszej akceptacji mówisz? Zwyczajne oszczerstwo. Jeżeli masz na myśli swoją nieszczęsną intencję, której sformułowaniem próbowałaś "rządzić" papieżem Franciszkiem, to skoro nie pomogła rozmowa z Tobą (na niewłaściwe sformułowanie, obrażające papieża zwróciło na pw kilka osób), zasięgnęłyśmy rady ks. Andrzeja, który intencje błogosławi. Dopiero po tym zmieniłaś jej brzmienie. Cały różaniec jest poświęcony jego pontyfikatowi i intencja jest tak sformułowana, że zawiera wszystko i ta Twoja dodana intencja to dubel nawet po poprawce. I mimo, że dubel, jest. Nikomu nie przyszło do głowy usuwać, chociaż kilku osobom nie podoba się nadal jej brzmienie.
bergamotka napisał(a):
Czemu zatem jeśli coś jest ważne dla zelatorki/zelatorek to jest umieszczane w intencjach ogólnych jako intencja wspólna dla całej grupy bywa że bez informacji wobec samych członków róży - np. dziękczynienie za uwolnienie Petera Jaska.

Też Ci nie odpowiada intencja dziękczynna za uwolnienie misjonarza?

Śr kwi 19, 2017 5:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Jeżeli masz na myśli swoją nieszczęsną intencję, której sformułowaniem próbowałaś "rządzić" papieżem Franciszkiem, to skoro nie pomogła rozmowa z Tobą (na niewłaściwe sformułowanie, obrażające papieża zwróciło na pw kilka osób), zasięgnęłyśmy rady ks. Andrzeja, który intencje błogosławi. Dopiero po tym zmieniłaś jej brzmienie. Cały różaniec jest poświęcony jego pontyfikatowi i intencja jest tak sformułowana, że zawiera wszystko i ta Twoja dodana intencja to dubel nawet po poprawce. I mimo, że dubel, jest. Nikomu nie przyszło do głowy usuwać, chociaż kilku osobom nie podoba się nadal jej brzmienie.

Ciekawe. Korespondowałam jedynie Brandeisbluesky a Ty znasz szczegóły tej korespondencji. I ujawniasz ją na forum. Mogłabym ją upublicznić na dowód tego że rozmijasz się z prawdą ale szczerze to mi jest wysoce obojętne to tam o mnie zmyślasz.

Śr kwi 19, 2017 6:54 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 826 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 56  Następna strona