Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 28, 2020 4:26 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 817 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 55  Następna strona
 Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
bergamotka napisał(a):
Ciekawe. Korespondowałam jedynie Brandeisbluesky a Ty znasz szczegóły tej korespondencji. I ujawniasz ją na forum.

Niczego nie ujawniam co nie byłoby jawne. Nie mówię o szczegółach.
Twoja intencje widziało wiele osób, a jeśli zapomniałaś, to chętnie przypomnę na forum, bo ją mam zapisaną. Faktem jest, że zmieniłaś po sugestii księdza. A to, że wiem iż były rozmowy z Tobą dowodzi, że żadna z nas samodzielnie o niczym nie decyduje.
Następnym razem, jeśli będzie coś kontrowersyjnego, nie będziemy załatwiać w prywatnej korespondencji, ale na forum..

Śr kwi 19, 2017 6:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A tu: viewtopic.php?p=1057674#p1057674 Admin uczynił odpowiedzialną osobe za treść intencji:
Cytuj:
Stąd to minimum jakie proponuję czyli powrót na forum Malgosi i wzięcie przez nią odpowiedzialności za meteora przynajmniej do czasu aż uda się zrobić następne kroki. Może się to wydawać wyolbrzymione ale ja już kilka razy w historii katolika musiałem udostępniać policji dane z baz serwera i to takie bardzo głęboko zaszyte. Wiele nie trzeba, wystarczy, że pojawi się jakaś intencja kogoś kto napisze o samobójstwie i problem gotowy.

Śr kwi 19, 2017 7:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W praktyce intencja ogólna od osobistej od początku różniła się tym, że intencji ogólnej nie trzeba ponawiać co miesiąc.
Jest to intencja włączona na stałe, chyba że zaistnieje sytuacja, która ją zdezaktualizuje, tj. np. osoba, która ją zgłosiła poprosi o jej wycofanie, albo osoba, o której uwolnienie się modlimy zostanie uwolniona i.t.p.

Propozycja do rozważenia przez moderatora: każdy z członków róży mógłby poprosić o włączenie jego intencji do intencji ogólnych (tak, aby nie musiał jej ponawiać co miesiąc), a zelator mógłby odmówić w sytuacji, gdy stałaby ona w sprzeczności z zasadami wiary chrześcijańskiej.

Przy okazji dziękuję obu dziewczynom, Małgosi i Brandi, za czas który poświęcają organizacji i sprawnemu funkcjonowaniu grupy. Trzeba trochę poświęcenia, aby miesiąc w miesiąc znajdować czas na dodatkowe obowiązki.

edit: nie kojarzyłam tego wpisu Robura, w takim razie nie wiem czy jest sens rozważania mojej propozycji, skoro jest już zarządzenie moda dot. odpowiedzialności zelatorki za intencje na meteorze.

Śr kwi 19, 2017 7:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
nie kojarzyłam tego wpisu Robura

A właściwie admina, tym lepiej.

Śr kwi 19, 2017 7:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Moje Drogie! :-) Jest 23:30 i nie ukrywam, że jestem cokolwiek zmęczony. Padły konkretne pytania, będą odpowiedzi. Póki proszę się wstrzymać z dalszymi wypowiedziami i nie drążyć tematu. Cóż, trzeba się zastanowić i ze spokojem podjąć decyzje co i jak dalej. Dobranoc!

Śr kwi 19, 2017 11:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisała

Cytuj:
Dlatego zwracam się do Moderacji z prośbą o dokonanie wykładni Regulaminu i udzielenie odpowiedzi czy samodzielne (z własnej inicjatywy i według własnego uznania opisane w postach zelatorki Małgosia i zelatorki Brandeisbluesky) określanie przez zelatorów intencji intencji ogólnych, wspólnych dla wszystkich członków róży, znajduje umocowanie w Regulaminie Forum Katolik.pl i Regulaminie Żywego Różańca - w szczególności w pkt. 2 RŻR „Modlimy się w intencjach złożonych przez członków róży na http://rozaniec.meteorapp.com i stałych za papieża oraz w intencjach papieskich".

Tak.
Ponieważ ktoś musi to robić i decyzje zapadają wówczas w wąskim gronie. Np w klasztorach zwłaszcza kontemplacyjnych furtian(ka) przyjmują wszystkie intencje, które później są omodlane. Czy tu odmówiono komuś modlitwy w określonej intencji? Jeśli nie, rola zelatorki ogranicza się tylko do technicznego lokowania intencji.

Cytuj:
W przypadku pozytywnej odpowiedzi na to pytanie proszę o udzielenie odpowiedzi na kolejne - czy zelatorzy dokonując takiego samodzielnego określania intencji ogólnych, wspólnych dla wszystkich członków róży, w świetle Regulaminiu Forum Katolik.pl i Regulaminie Żywego Różańca - w szczególności w pkt. 4 RŻR „Grupa modlitewna Żywy Różaniec Katolika posiada swój własny wątek, gdzie uczestnicy dzielą się doświadczeniami wynikłymi z przynależności do grupy, świadectwami, omawiają też kwestie robocze.“ - mogą zasięgać jedynie opinii wybranych przez siebie członków róży (względnie osób trzecich) komunikując się z nimi poza ogólnie dostępnym wątkiem istniejącym na forum, bez stworzenia pozostałym członkom róży możliwości wypowiedzenia się poprzez zamieszczenie stosownej informacji w jawnym dla wszystkich wątku.

Omawianie każdej sprawy w zbyt szerokim gronie prowadzi do paraliżu decyzyjnego. Stąd wąskie grono jest jak najbardziej zasadne.

Problem nosi tytuł : " Kto ma być w tym gronie?"

Mamy tu dwa sposoby dobierania współpracowników. Albo prowadzące same wybierają osoby doradcze lub wyłania się ciało doradcze poprzez jakieś wybory. Jedynie o sprawach ważnych jak w państwie, decyduje głos wszystkich. Są to typowe rozwiązanie. Na ogół przyjęte jest wybieranie sobie doradców, konsultantów przez decydentów.

O sposobie rządzenia się decyduje grupa jako całość, członkowie Róży mogą sie wypowiedzieć na ten temat. Jeżeli chce się coś zmienić, trzeba to dobrze uzasadnić, wykazać potrzebę. Można ustalać kolejne punkty Regulaminu, procedury wyborcze, pytanie tylko do czego to potrzebne? W sumie chodzi o modlitwę.

Cz kwi 20, 2017 11:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję za wykładnię i odpowiedzi. I że tak szybko! :)

Pt kwi 21, 2017 12:48 am
Patrzy z daleka
Patrzy z daleka

Odpowiedz z cytatem
Jeśli oczekiwane jest moje zdanie na ten temat to uważam, że błąd jest w potraktowaniu tej inicjatywy modlitewnej jako swoistego słupa reklamowego, w którym Pan Bóg natomiast jest potraktowany jako klient przechodzący obok tego słupa. Przy takim podejściu do modlitwy musi nastąpić coś co nastapiło czyli: czyja intencja jest większa, którą lepiej zobaczy Pan Bóg i jak tu sie dopchać na górę tego słupa albo jeszcze lepiej jak tu zakleić swoim plakatem inne ogłoszenie itd. Główne role więc zajmują Ci co rozklejają plakaty i Ci co odczuwają najwięcej potrzeb zwłaszcza potrzebę wyrażenia ich.

Jakie jest moje zdanie jak to poprawić? Ano takie by te tzw. intencje ogólne były ograniczone max. do 3-4 i nie podlegały żadnym zmianom. Jedna z nich była by o treści: "i we wszystkich innych intencjach polecanych przez osoby należące do Róży". Natomiast te wszystkie inne intencje każdy wpisuje sobie sam na "meteora" tyle ile chce i takie jakie chce - może w nich dopisywać od kogo, za kogo, dla kogo itd. Pan Bóg je sobie odnajdzie, kto będzie chciał poczytać też a wszyscy inni którzy chcą się modlić a nie tracić czasu na spory która intencja jest ważniejsza i kto jest ważniejszy by decydować o tym, w końcu zajmą się tym co najważniejsze.

Reszta, która lubi się kłócić ma całe forum do dyspozycji i tam zapraszamy do wymiany zdań oczywiście na warunkach określonych przez regulamin forum i moderatorów.

Pt kwi 21, 2017 1:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nigdy nie traktowałam strony z intencjami jako słupa ogłoszeniowego a Boga jako Tego, Który jedne intencje zauważa bardziej niż inne. Jeśli ktoś postrzega stronę z intencjami jako słup ogłoszeniowy, to rozum podpowiada, że gdy się na stronę z intencjami wejdzie, to najpierw się czyta i lepiej pamięta to, co jest umieszczone wyżej, a później to, co jest niżej (i może gorzej pamięta). Nawet badania potwierdzają, że przy wyborach, jeśli nie zna się kandydatów, to statystycznie większe szanse mają ci, którzy są na górze listy. U nas kolejność intencji jest wymuszona językiem programowania dla aplikacji, czyli w pierwszej kolejności idą nicki zaczynające się dużą literą, potem małą literą. I tak intencje Andy72, bergamotki czy moje są bardziej eksponowane, niż intencje ogólne, małgosi, czy skały itd. Mimo możliwości takiego rozumowania nigdy nie przeszła mi przez głowę myśl, że któreś intencje są bardziej wartościowe niż inne. Dlaczego ktoś mógłby tak pomyśleć? Jeśli ktoś tak pomyślał, to jest mi bardzo przykro z tego powodu.

W odniesieniu do modlitwy w grupie kiedyś wyjaśniałam Skale, że "Jeśli chodzi o intencje, to wszyscy modlimy się w intencjach z listy na dany miesiąc. Intencjami przewodnimi są intencje papieskie (podaje je mindmonkey). Osobiście robię tak, że na początku miesiąca, przed modlitwą, czytam dokładnie wszystkie intencje. W następnych dniach, przed modlitwą, mówię, że modlę się w intencjach papieskich, i członków naszej róży różańcowej na FD. Dodatkowo, staram się pamiętać o modlitwie za osoby, którym modlitwę obiecałam." viewtopic.php?p=999579#p999579 Trudno byłoby codziennie czytać dokładanie wszystkie intencje, a zatem i mentalnie wybierać i dzielić je na te ważniejsze i mniej istotne. Bóg na pewno wie, o co się modlimy, gdy użyje się sformułowania ogólnego "w intencjach członków naszej róży różańcowej." Dlatego tym bardziej strona z intencjami nie jest słupem ogłoszeniowym, bo raczej osoby, które podobnie do mnie postępują w odniesieniu do przywoływania na pamięć intencji, kierują uwagę ku sformułowaniu myślnemu i wierze we wszechwiedzę Boga, niż opierają się na przypomnieniu sobie graficznego rozłożenia intencji na stronie internetowej.

Już parę osób wyjaśniało, jak przesuwaliśmy intencje do intencji ogólnych. Ja w tych sposobach nie widzę nic złego. Jednak teraz jest oczywiste, że i w tym można się dopatrzyć czegoś niedobrego, co może przyczynić się do rozdźwięku w grupie. Trzeba takiej możliwości braku spójności zapobiec i wyciągnąć lekcję na przyszłość. Niezależnie od tego ile pozostawimy intencji w dziale 'intencje ogólne", wydaje mi się, że należy potwierdzić, jakie są kompetencje i odpowiedzialność zelatorki (tak jak Admin wcześniej napisał, Małgosia miała sprawować odpowiedzialność za meteora i na to przystała) i moderatora wątku.

Bardzo dziękuję Adminowi i Roburowi za odniesienie się do zagadnienia 'Intencji ogólnych' i związanej z tym odpowiedzialności zelatorek. Jeśli dobrze zrozumiałam, Admin zgadza się z opinią Robura, że Małgosia sprawuje odpowiedzialność za meteora (w tym za sformułowania i ilość intencji ogólnych), gdyż Admin temu nie zaprzecza. Jeśli moje zrozumienie spraw jest błędne, bardzo proszę Admina o skorygowanie mnie. Serdecznie dziękuję za pomoc.

Widać, że bergamotka też zgadza się z Roburem, za co jej dziękuję.

Pt kwi 21, 2017 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Widać, że bergamotka też zgadza się z Roburem,

To chyba oczywiste - "Za bezpośrednie egzekwowanie i interpretację regulaminu na forum odpowiedzialni są moderatorzy. Decyzja każdego moderatora jest wiążąca. Twoja własna interpretacja regulaminu nie uprawnia Ciebie do łamania tej decyzji.“

Pt kwi 21, 2017 7:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Padło tu kilka różnych punktów widzenia. Nie przypisywałbym jednak zaraz nikomu złej woli. To coś jak z opisem tej samej góry widzianej z różnych stron. Admin tak krótko i po męsku wyraził swoja opinię, co wywołało reakcje wyjaśniające. Może to i zbyt surowa jak dla mnie ocena, niemniej opinie z zewnątrz opiekuna forum należy wziąć pod uwagę. Z innej strony góra może wyglądać inaczej. :-)

Nie ma mnie do poniedziałku, być może trzeba to, czy tamto zmienić. Jest czas na zastanowienie się.

So kwi 22, 2017 12:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Halo, halo! Jest tu kto? Bo na moście codziennie tylko Brandi i ja :(

So kwi 22, 2017 8:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedy emocje (ze słupem ogłoszeniowym :) ) opadły, przyszła refleksja nad słowami Admina. Rozważyłam propozycję pozostawienia 3-4 intencji i jakkolwiek nie uważam, aby którąś z intencji ogólnych usuwać, to proponuję wydzielenie z intencji ogólnych intencje stałe, które będą sztywne, nienaruszalne. I tak:
I. Intencje stałe
1.Aby Dobry Bóg wspomagał siły fizyczne i duchowe papieża Franciszka, aby pozwolił mu właściwie odczytywać znaki czasu i szczęśliwie prowadzić świat do Królestwa Bożego na ziemi i w niebie .
2.o błogosławieństwo w pracy na http://www.katolik.pl i w posłudze kapłana dla księdza Andrzeja SDS;
3.o siły potrzebne do sprawowania funkcji prymasa dla ks. Abpa Wojciecha Polaka;
4.o rozwój Różańca internetowego;

II. Intencje ogólne
1.o uwolnienie ks. Toma Uzhunnalila i wszystkich więzionych za wiarę
2.dziękczynna za doznane łaski i odpowiedź na modlitwy naszej róży różańcowej;
3.o dar wiary dla wszystkich odwiedzających http://www.katolik.pl, a szczególności dotkniętych chorobami duszy, ciała i umysłu, by doznały uzdrowienia w Jezusie Chrystusie oraz o wytrwanie w wierze wszystkich wierzących, a szczególnie nowonawróconych
4.za poczęte dzieci, a w szczególności dotknięte problemami rozwojowymi, by były chronione przed aborcją, a także o Bożą opatrzność i łaskę powołania do życia tych istot, które są przechowywane w wyniku procedur in vitro w kriokomorach i zamrożone, skazane na niebyt
5.za rząd Polski, aby sprawiedliwie i z poszanowaniem wartości chrześcijańskich sprawował władzę w naszej Ojczyźnie kierując się dobrem obywateli i Polską Racją Stanu;
6. dziękczynna za uwolnienie misjonarza Petera Jaška
7. o zdrowie dla syna Robura i siostry domgo oraz wszystkich cierpiących

Proszę o wypowiedzi do 28 kwietnia (piątek).

So kwi 22, 2017 11:13 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dobrze, że zostaną uporządkowane pewne sprawy. Jednakże proszę osoby bardziej impulsywne, ażeby przed każdym wpisem odmówiły Tajemnicę; Zesłanie Ducha Świętego, to ostudzi emocje i pomoże wyrazić jasno istotę problemu. Co do intencji, to popieram pomysł, jedynie mam uwagi stylistyczne: I. Ad1. ... prowadzić świat do Królestwa Bożego na ziemi i w niebie. (dla mnie niejasne) Ad2. ... i w posłudze kapłańskiej (jest kapłana)... (może lepiej?)
II Najpierw intencje dziękczynne, później błagalne. Czy pkt 2 i 6 nie może być razem? Kto będzie czuwał nad uaktualnianiem tych stałych intencji? Zelatorki? Tak byłoby zgodne ze zwyczajami Kół Żywego Różańca w parafiach

Śr kwi 26, 2017 10:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Powiem szczerze, że ten cały dialog jest dla mnie zbyt skomplikowany, by się do niego odnieść. Nawet nie byłabym w stanie powiedzieć czego w nim nie rozumiem. Zgadzam się na wszystko, co zarządzicie i ustalicie. Pozdrawiam Metanoja

Śr kwi 26, 2017 2:51 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 817 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 55  Następna strona