Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 03, 2020 7:30 pmUtwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2080
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
koneczny napisał(a):
Racja, niemożliwym jest nieomylne wnioskowanie jak powinno być z tego jak jest. Powinni o tym pamiętać wszyscy ci pouczający moraliści kościelni jak i świeccy.

Dobrze, ze Jozef z Arymatei mial chody u Pilata. Potrzebna jest wspolpraca a nie morda w kubel.


N maja 07, 2017 2:23 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 14368
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
koneczny napisał(a):
Racja, niemożliwym jest nieomylne wnioskowanie jak powinno być z tego jak jest. Powinni o tym pamiętać wszyscy ci pouczający moraliści kościelni jak i świeccy.


Wstęp (nie dla konecznego)
Groźba śmierci zmienia perspektywę czasową życia ludzkiego. Normalnie czas przyszły rozciąga się do nie oznaczonego końca. nawet u ludzki starszych i ciężko chorych, których kres życia jest bliski; mają przed sobą przestrzeń czasu przyszłego. Ta wolna przestrzeń pozwala na swobodne poruszanie się, można wybierać tę, czy inna aktywność, można się mylić, jest czas na wahanie się i podjęcie świadomej decyzji.
W sytuacji zagrożenia perspektywa czasowa zmienia się. Czas przyszły skraca się, dzięki temu nabiera niezwykłej wagi i intensywności. Bliskość śmierci sprawia, że decyzje staja się ważne: błędne mogą oznaczać śmierć, właściwe - zwycięstwo nad nią.
Wszystkie inne, które nie odnoszą się bezpośrednio do walki o życie, stają się zbyteczne. Występuje redukcja form zachowania się do zasadniczych, związanych z walką o życie. Trudności codziennych decyzji wobec decyzji w obliczu zagrożenia wydaja się śmieszne.
Sytuacja graniczna jest najwyższym sprawdzianem wartości człowieka.


Gdyby pewnien niewierzący komunistyczny premier nie spotkał w szpitalu dostojnika kościelnego o kiepskiej reputacji, nie doszłoby do rozmów. Wypracowali przez lata (bezowocnych wydawałoby) zaufanie do siebie, na tyle, że niewierzący miał mozliwość uczynić zadość temu co mu wpisano jako wyposażenie fabryczne. 'Przypadkowe' spotkanie dwóch mężczyzn, którzy w tym samym czasie zostali pacjentami tego samego szpitala. Mieli czas, obaj.

Gdyby nie mądrość Wyszyńskiego, by do rozmów z komunistami ustawiać się w rzędzie, jeden za drugim a nie w szeregu - komuniści mieliby pasterzy Kościoła u siebie a owce rozproszone, być może bezpowrotnie.
O człowieka chodzi, o jego ostateczny wybór - jedni grają otwarcie, królestwo ciemności skrycie. Toporne metody Kościoła na codzień z zakazami i nakazami oraz niedouczonymi księżmi z finezją szatańską: sam decyduj, masz prawo do.., nie daj odebrać sobie wolności.

Mamy w poczekalnii kolejny manifest pogubionego człowieka, że Boga nie ma
Ludzie, ogarnijcie się!!!! Nie macie żadnych dowodów, że ten wasz bóg istnieje, a skoro nie ma naukowych dowodów znaczy, że nie istnieje, poza tym jak może istnieć ktoś od zawsze?!! Przecież czas nie jest od zawsze, czas toczy się od chwili powstania wszechświata, może się rozciągać i zatrzymywać i niemożliwe jest żeby ktoś stworzył czas! Poza tym gdyby ten bóg był prawdziwy nie pozwoliłby zabić się mojemu tacie, ani mi zachorować na nieuleczalny nowotwór!!!! Obydwoje byliśmy zaciętymi katolikami i do czego to doprowadziło? Do niczego! Ja się ogarnąłem i przestałem wierzyć w te brednie, czego i wam życzę

Jeśli ten pogubiony i zrozpaczony człowiek nie spotka na swej drodze życiowej 'światła', może zginąć. Na dziś nic do niego nie dotrze, myśli emocjami. Nie wiem nawet, czy wejdzie na forum, bo źle zadekretował wątki i wybrał niewlaściwą metodę przekazu.

Na to forum weszła kiedyś satanistka, by poszydzić z katolików. Dojrzala punkty świetlne. Mogła tam pójść jak tego zaczęła potrzebować.


N maja 07, 2017 7:24 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 14368
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
Przykład Człowieka, który jak Chrystus po prostu był - dla wielkich i maluczkich tego świata, uczestnicząc w najtrudniejszych rozmowach i z wielkimi tego świata, odradzając wojnę, która dziś przynosi gorzkie owoce.
Ukazało się sporo krytycznych uwag odnoścnie publikacji tych zapisków, które przywołuję na okoliczność rozmów prowadzonych w tym wątku i sugestii, by siedzieć w zaciszu swego pokoiku i ewntualnie misjonarzować na forum, które wskazuje autor jako ów brudny świat, bo żongluje Biblią jak mu fantazja podpowie. UNK to pewnie też brudny świat fałszujący Słowo Boże.

Pożądliwość gubi wartość każdego stworzenia, gubi przyporządkowanie dobra do prawdziwych potrzeb, gubi porządek celów. Dramat pożądliwości (z pychą włącznie) leży w tym, że - gubiąc ten porządek - pomniejsza równocześnie wartość stworzeń do których dąży niejako 'na oślep'. Sprzyja temu nieuporządkowana zmysłowość a także ograniczenie perspektywy myśli, które ma coś 'z upadłego ducha', gdy chodzi o pychę. W sumie brak zdolności widzenia stworzeń i siebie, dóbr materialnych, w perspektywie Bożej.
Widzenie w tej perspektywie powiększa ich wartość i wyszlachetnia samo dążenie do nich.
Pożądliwość to kategoria teologiczna, właściwa Objawieniu. Nie można jej sprowadzać do kategorii psychologicznych, np utożsamiania pożądliwości ciała z sex appelem czy też pychy z instynktem znaczenia.
Zapatrzenie w Boga przetwarza nasz stosunek do stworzeń i pomaga wyjść z ograniczających perspektyw pożądliwości, a wejść w perspektywę Bożą.


Cóż tedy mamy, jak nie twarde stąpanie po ziemi, ale z inną perspektywą widzenia spraw?

Styk Bóg -> świat
Z Boga jest mało, ze 'świata' - pożądliwość. Miłość oznacza relację do 'bonum in se' każdej rzeczy oraz usytuowanie jej w prawdziwym porządku celów. Pożądliwość zmienia ten porządek w porządek czystej użyteczności (użycia) i przez to pomniejsza się 'bonum in se' (dobro samo w sobie) wartość człowieka a także każdej rzeczy stworzonej. Na tym tle tłumaczy się dzieło Zbawienia jako dzieło podjęte przez Kościół. Zbawienie polega na wprowadzeniu miłości w 'świat'. Jeżeli bowiem w świecie: w stworzeniu pozostałaby sama pożądliwość, wówczas świat, a w nim człowiek, byłby skazany na swoiste 'samounicestwienie' wartości - i to wartości własnej, wartości stworzeń.
Prawdziwym chrześcijaninem jest ten, kto ma nadprzyrodzoną miłość do bliźnich. Duch Święty jest źródłem świętości człowieka, a świętość polega na prawdzie i miłości. Duch Święty jest Działaniem, jest Skutecznością i Owocowaniem.

Spełnienie człowieka łączy się immanentnie z sądem. Urzeczywistnia się w głosach sumienia, musi być sąd syntetyzujący. Polega on na ustaleniu prawdy o miłości oraz prawdy dla miłości. U kresu swego życia człowiek jest sądzony, w jaki sposób służył spełnianiu świata, którego kresem transcendentnym jest Bóg.

Pożądliwość oczu może się przejawiać nie tylko w dążeniu do dóbr materialnych, ale także dla zaspakajania miłości własnej w jakiejkolwiek dziedzinie. Stąd potrzeba krytycznego spojrzenia na fakty. Jeśli idziemy za rożnymi impulsami, reakcjami, odczuciami - nieraz trudno jest rozeznać i rozgraniczyć.

Chrystus Pan dał nam jedna metodę i nauczył nas jednej postawy. Jest to postawa i metoda służby.
Za nią trzeba iść przecinając niejako w poprzek całe to skomplikowane pole wewnętrznych napięć, które rodzi w nas pożądliwość oczu, ciała i pycha.


I zadaje sobie pytanie Ojciec Święty. Co jest powołaniem? Co jest pokusą?

Grzech cudzy zakłada różne formy zgorszenia. Dzisiejszy świat jest pełen zgorszenia. jednocześnie odbiera się mu sens moralny: zła nie nazywa złem. I tak zło święci jeszcze większe tryumfy. Potrzebni są chrześcijanie, ażeby odtruwać atmosferę. Świadectwo daje się słowem, uczynkami (stanowią pokrycie dla słowa), całą egzystencją człowieka świadka. Kto nie ma wiary może przekazywać tylko pojęcia, ale tylko człowiek wiary może przekazywać wiarę. Wiara to przewartościowanie wszystkich wartości ludzkich.
Nawrócić się to odrzucić autorealizację w znaczeniu autonomii - mieć. To przyjęcie miłości - być.
Kapłani współcześni mają wytyczać drogę poprzez pustynię współczesności.


Jahwe nie podaje Imienia - objawia się w istnieniu i Działaniu jako Miłosierdzie
(to specjalnie dla jimmyblack'a -> ma filtr więc nie dotrze).


Nowe przymierze nie ma początku w Świątyni, ale w stajence i w domu nazareńskim.
Działalność publiczna niesie z sobą samotność (zawód na przyjaciołach).

Pokusa chleba. Mesjasz to ten, który daje chleb zawsze i wszystkim. Chrystus daje 'Chleb' w znaczeniu eucharystycznym. Odpowiedź: nie samym chlebem, ale Słowem... - nie wystarczy chleb, potrzeba prawdy. Pokusa zawiera kłamstwo: absolutyzuje aspekt cząstkowy.

Jonasz rzucony w morze. Pan dal znak Jonasza dla całej ludzkości, dla człowieka wszystkich czasów - który doświadcza zła i śmierci i ten znak chrześcijanie mają nieść do Niniwy współczesnego świata. Czytanie znaków czasu jest stale narażone na podstępy 'ojca kłamstwa'.
Wstań i idź do Niniwy - wezwanie misyjne. Izrael ST żył raczej wizją, że narody przyjadą do Niego (do Jerozolimy). Chrystus Zmartwychwstały dał apostołom polecenie iść do narodów aż na koniec świata. Mandat misyjny.
Jonasz lęka się swej misji, nie dowierza...Bóg go nawraca i Jonasz nawraca Niniwę. Trzeba więc zacząć od nawrócenia własnego serca. Jonasz wzywał do nawrócenia i znalazł posłuch w Niniwie. Ten, który jest więcej napotkał opór

Maria udaje się do Elżbiety, by jej zanieść 'dobrą nowinę'. Jest to pra - wzór - ewangelizacji, która jest koniecznością Kościoła, nakazem miłości do ludzi i ludów.

Są dwa główne tematy nauczania Chrystusa
1. Przypowieść o synu marnotrawnym - tylko wówczas można zaakceptować 'świat' (z jego cierpieniem), gdy przyjmujemy Ojca.
2. Świat jest w rękach Boga, choć współczesność zdaje sie tego nie akceptować. Prawdą jest, że Bóg wybrał 'przegraną' w tym świecie - z tej 'klęski' uczynił podstawę swego królowania.

Posłannictwo apostolskie
Przywołuje Jezus tych, których chciał. Mieli różne temperamenty, defekty, wszyscy stają się nowymi ludźmi. Posłani, by głosić Ewangelię. Otrzymują władzę 'wyrzucania złych duchów' - znaczy złych tego świata, ale nade wszystko złamanie panowania Złego.

Człowiek jest stworzony dla prawdy. Zachowując uznanie dla całej umysłowości krytycznej, nie można nie dostrzec, że zawiera się w tym wybieg, aby nie szukać prawdy, aby nie znajdować, nie przyjąć. Jak człowiek Słowa nie przyjmuje, zostaje sam i narzuca światu, stworzeniu i Stworcy taki obraz jaki sam sobie wytworzy.

Narzędzia pokoju - mówić prawdę, zapominać krzywdy, modlić się za krzywdzicieli, odrzucać zemstę, szukać dobrych pośredników.

__________________________________
Notatki Jana Pawła II
Wybrałam fragmenty dotyczące styku: świat - chrześcijaństwo jako rozważania rekolekcyjne nad odpowiednim fragmentem Pisma;
pogrubienia/kolorki moje


N maja 07, 2017 11:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2540
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
Cytuj:
Cóż tedy mamy, jak nie twarde stąpanie po ziemi, ale z inną perspektywą widzenia spraw?
Mamy wskazanie na błąd poznawczy, wskazanie na potrzebę rozeznania tego co dobre, złe i bez większego znaczenia, jako alternatywę w podążaniu na oślep lub w złym kierunku. Mamy wskazanie na perspektywę bożą i przesłaniającą ją nieoświeconą :D, w sensie niewłaściwie ukierunkowaną perspektywę ludzką. Z tego płyną dwa wnioski. Pierwszy to waga rozeznania, osobistego rozeznania, dokonanego od wewnątrz. Drugi to konieczność spojrzenia z trzeciej perspektywy, z boku, nie poprzez tą obarczoną fałszywym sądem na to co dobre.

Cytuj:
I zadaje sobie pytanie Ojciec Święty. Co jest powołaniem? Co jest pokusą?
Pisze, że powołaniem jest przejawianie we własnym życiu bożej perspektywy. Jest to postawa i metoda służby. Ale biorąc pod uwagę wcześniejsze twarde stąpanie po ziemi, oraz skłonność do podążania za impulsami, reakcjami, skłonnościami, własną nieoświeconą perspektywą, to na nie wiele może zdać się naśladowanie Chrystusa. Trzeba stać się Chrystusem. Pytanie jak, czy też w jakim sensie. Nie chciałbym tutaj zostać posądzony o synkretyzm, a może na takie pytania każdy musi znaleźć własną odpowiedź. A może częściową odpowiedzią jest odpowiedź co jest pokusą. A będzie nią podążanie za własnymi uwarunkowaniami, skłonnościami, pożądliwościami, opartymi o fałszywy sąd, inaczej mówiąc za negatywną stroną miłości własnej.


Kto nie ma wiary może przekazywać tylko pojęcia, ale tylko człowiek wiary może przekazywać wiarę. Wiara to przewartościowanie wszystkich wartości ludzkich.
Nawrócić się to odrzucić autorealizację w znaczeniu autonomii - mieć. To przyjęcie miłości - być.


Kościół obecny w polityce, przemieniający politykę poprzez pozytywny, wolny od pouczeń, skoncentrowany na świadectwie sposobu bycia, inspirujący innych do nabycia umiejętności trafnego rozeznawania i do wewnętrznej przemiany serc. Chyba tak należałoby widzieć cytowanie merss :)


N maja 07, 2017 2:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3022
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
robaczek2 napisał(a):
A ja myslalem, ze mamy realizowac "idzcie i nauczajcie" co bylo by niemozliwe gdyby wszyscy wierzacy chrzescijanie zostali wyeliminowani. Przerabialismy w ZSRR.We Francji juz nie wolno pokazywac dzieci z zespolem Downa.

A kto tu mówi o eliminacji.
Nauczać to można uczniów, a nie tych , którzy nimi nie są. Raczej mamy głosić Ewangelię o zbawieniu, bo ten świat przeminie wraz z polityką na zawsze.
"Rynek" polityki to nie miejsce ani na nauczanie, ani na głoszenie.
robaczek2 napisał(a):
Gregor - jestes po stronie zla.Ale nie ja Cie bede sadzil.

Właśnie to zrobiłeś - zauważyłeś?
koneczny napisał(a):
Racja, niemożliwym jest nieomylne wnioskowanie jak powinno być z tego jak jest. Powinni o tym pamiętać wszyscy ci pouczający moraliści kościelni jak i świeccy.

To kwestia tego czy posiadasz jakiś wzorzec. Bez wzorca brak jest punktu odniesienia i wnioskowanie może być błędne.
robaczek2 napisał(a):
Dobrze, ze Jozef z Arymatei mial chody u Pilata. Potrzebna jest wspolpraca a nie morda w kubel.

Czy ty w ogóle zastanawiasz się nad tym co chcesz napisać?
A skąd wiesz, że Józef miał chody?
Piłat wydał mu ciało Jezusa tylko ze względu na zeznanie żołnierza, że Jezus nie żyje.
Józef poszedł do urzędnika-Piłata w sprawie urzędowej i nie podpierał się swoim światopoglądem aby wpłynąć na jego decyzję.


N maja 07, 2017 5:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3022
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
merss napisał(a):
Notatki Jana Pawła II Wybrałam fragmenty dotyczące styku: świat - chrześcijaństwo jako rozważania rekolekcyjne nad odpowiednim fragmentem Pisma;pogrubienia/kolorki moje

No a może przedstawiłabyś własne refleksje nt. tego co zamieściłaś?
Najlepiej własnymi słowami. :)
domgo napisał(a):
Kościół obecny w polityce, przemieniający politykę poprzez pozytywny, wolny od pouczeń, skoncentrowany na świadectwie sposobu bycia, inspirujący innych do nabycia umiejętności trafnego rozeznawania i do wewnętrznej przemiany serc

To piękna teoria, ale daleka od rzeczywistości.
Pokaż proszę jak to od upadku komuny kościół ( rozumiem tu KRK), bezsprzecznie obecny w polityce, wpłynął na jej przemianę i lepszą jakość.
Ja raczej widzę, coś przeciwnego. Poziom debaty politycznej, sporów jest tak niski jak nigdy w historii po 89`r.
Wygląda na to, że "chrześcijańscy" politycy zapomnieli o słowach przestrogi wypowiedzianych przez Jezusa [Łk. 11.17]:A On znając ich zamysły, rzekł do nich: Każde królestwo, rozdarte wewnętrznie, pustoszeje, a skłócone domy upadają.

Chrześcijaństwo ma być światłością dla świata, ale to nie oznacza, że ma wchodzić w polityczne bagno - ma zachować siebie niesplamione.
Każdy dziś widzi jak największy kościół chrześcijański raczej się pogubił w swojej misji, rozgrywając przy tym różne grupy interesów po obu stronach sceny politycznej.
I to są owoce błędnego rozumienia swojego powołania.

Poobserwujmy też co się będzie działo w USA, gdzie teraz polityka stoi otworem dla instytucjonalnego chrześcijaństwa.
Jestem przekonany, że nastąpi wejście chrześcijaństwa do polityki i próba narzucania swoich przekonań całemu społeczeństwu poprzez lobbing i decyzje polityczne - podobnie jak u nas.
Duchowy system niewolnictwa jest taki sam, więc nie będzie miało znaczenia, że za oceanem będą to robić głównie protestanci.
To dwie strony tego samego medalu wykutego w Królestwie ciemności.
Teraz wystarczy popatrzeć, które kościoły mają lub będą miały ten medal na szyi?


N maja 07, 2017 6:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2080
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
A ja myslalem, ze mamy realizowac "idzcie i nauczajcie" co bylo by niemozliwe gdyby wszyscy wierzacy chrzescijanie zostali wyeliminowani. Przerabialismy w ZSRR.We Francji juz nie wolno pokazywac dzieci z zespolem Downa.

A kto tu mówi o eliminacji.

Ty mowisz.


N maja 07, 2017 7:17 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 846
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
Gregor napisał(a):
To piękna teoria, ale daleka od rzeczywistości.
Pokaż proszę jak to od upadku komuny kościół ( rozumiem tu KRK), bezsprzecznie obecny w polityce, wpłynął na jej przemianę i lepszą jakość.
Ja raczej widzę, coś przeciwnego. Poziom debaty politycznej, sporów jest tak niski jak nigdy w historii po 89`r. ...


Nie dostrzegasz różnicy między rządami PO, a obecnym rządem ?

Znasz modlitwę Ojcze nasz?
Myślę, że znasz, więc powtarzałeś wiele, wiele razy: "przyjdź Królestwo Twoje...". A skoro tak wiele ludzi chce, by nastało Boże Królestwo tu, na tej Ziemi, to oczywiście, że kiedyś nastanie. A może już się zbliża ?

I jak sądzisz, kto będzie pierwszym do tworzenia tego Królestwa ? Kto do tego lepiej się nadaje, niż Kościół Katolicki ?

I dalej modlimy się pragnąc, by tu nastała Wola Boża, więc z pewnością kiedyś nastanie Wola Boża.


N maja 07, 2017 7:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 14368
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
Gregor napisał(a):
merss napisał(a):
Notatki Jana Pawła II Wybrałam fragmenty dotyczące styku: świat - chrześcijaństwo jako rozważania rekolekcyjne nad odpowiednim fragmentem Pisma;pogrubienia/kolorki moje

No a może przedstawiłabyś własne refleksje nt. tego co zamieściłaś?
Najlepiej własnymi słowami. :)

Domgo to świetnie podsumował. Za to go cenię i ustępuję pierwszeństwa, mam wówczas świnty spokój.

Cytuj:
To piękna teoria, ale daleka od rzeczywistości.

Bo nie znasz kościelnej dyplomacji. Nasz Admin też jest świetny.


N maja 07, 2017 8:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3022
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
merss napisał(a):
Domgo to świetnie podsumował. Za to go cenię i ustępuję pierwszeństwa, mam wówczas świnty spokój.

To po co się w ogóle wypowiadasz jeśli nie chcesz wyjaśniać, a inni robią to za ciebie? - raczej bez sensu.
merss napisał(a):
Cytuj:Gregor:To piękna teoria, ale daleka od rzeczywistości. merss:Bo nie znasz kościelnej dyplomacji. Nasz Admin też jest świetny.

Nie ma potrzeby jej znać - wystarczy popatrzeć na polityczną rzeczywistość.
Od ponad 25 lat jest coraz gorzej - jeśli takie wyniki osiąga kościelna dyplomacja KRK to fatalnie o niej świadczy.
To jednak wcale nie usprawiedliwia uczestniczenia chrześcijaństwa w politycznym systemie tego świata.

Pan Jezus wyraził to jasno: nie można dwom panom służyć.


N maja 07, 2017 9:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 14368
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
A wiesz, że patrzenie rodzi wysoce subiektywne opinie? Widzisz to co chcesz i ignorujesz to co zaburzy Twą spójność wewnętrzną. Będziesz więc ignorował wszystko to co jest dobrem wypracowywanym przez Kościół. W trzecim pokoleniu to się może zmieni. Na razie to rozmowy z emocjami a nie argumentacją intelektualną.

Umiejętność wyciąganie wniosków świadczy o inteligencji, więc czasem sobie obserwuję. Domgo jest dobry, więc nieświadomie ze sobą współpracujemy (powiedzmy, że to prawda). Wartości intelektualne stoją tuż przed moralnymi, więc wiele osób je ceni u człowieka. To przedostatni stopień w hierarchii ważności wg von Hildebranda. :)


N maja 07, 2017 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3022
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
merss napisał(a):
A wiesz, że patrzenie rodzi wysoce subiektywne opinie? Widzisz to co chcesz i ignorujesz to co zaburzy Twą spójność wewnętrzną. Będziesz więc ignorował wszystko to co jest dobrem wypracowywanym przez Kościół. W trzecim pokoleniu to się może zmieni. Na razie to rozmowy z emocjami a nie argumentacją intelektualną.

Spójność wewnętrzną można zburzyć, jeśli nie masz ugruntowanych w sobie przekonań.
Ja swoje przekonania stale konfrontuję, bo to wtedy można zadawać sobie pytania i dokonywać ewentualnych korekt.
Nie ignoruję rzeczy dobrych, które mają swoje poparcie w Biblii, która mówi co dobre, a co nie. Subiektywne zdanie takiego czy innego kościoła co dobre, a co nie trzeba poddać pod ocenę Pisma.
merss napisał(a):
Wartości intelektualne stoją tuż przed moralnymi, więc wiele osób je ceni u człowieka. To przedostatni stopień w hierarchii wązności wg von Hildebranda

Osobiście wolę skupić się na tym co Bóg uważa za najważniejsze.
Na apostołów wybrał ludzi nie z grona śmietanki intelektualnej tamtych czasów. I to przed nimi Jezus odsłaniał tajemnice Królestwa Niebios.
Nie poziom intelektualny świadczy o jakości życia z Bogiem i Jego poznania.
Intelektualnie mogę być prostakiem, ale dla Boga jest to bez znaczenia.

Pamiętasz co powiedział Bóg do Samuela, gdy ten zastanawiał się, którego z synów Isajego Bóg wybrał na króla?
Bóg patrzy na serce, bo z niego może wypływać źródło życia lub to co kala człowieka.


N maja 07, 2017 10:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 14368
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
Gregor napisał(a):
Spójność wewnętrzną można zburzyć, jeśli nie masz ugruntowanych w sobie przekonań.

Jeśli nie posiadasz spójności wewnętrznej i latwo ją zaburzyć - to dowodzi problemów osobowościowych.
A tak naprawdę to sobie żarty stroję.
Cytuj:
Ja swoje przekonania stale konfrontuję, bo to wtedy można zadawać sobie pytania i dokonywać ewentualnych korekt.

aha... :wink:
Myślą, że myślą a jedynie utwierdzają się w swych uprzedzeniach. Tak to się śpiewa.
Cytuj:
Nie ignoruję rzeczy dobrych, które mają swoje poparcie w Biblii, która mówi co dobre, a co nie. Subiektywne zdanie takiego czy innego kościoła co dobre, a co nie trzeba poddać pod ocenę Pisma.

I odwołuję się do swych uprzedzeń, które nazywam naukowym sceptycyzmem.
Cytuj:
Osobiście wolę skupić się na tym co Bóg uważa za najważniejsze.

Niesamowite! To nas łączy. Niedawno mi Bóg przysłał kryształową kulę i napisał w załączonej instrukcji obsługi, że zawsze Prawdę gada, bo to słowa Biblii, ale podane w postaci wykładni tego co aktualnie potrzebuję. Do tego mam tabelke z użytkownikami forum i tam mi podał ich prawdziwą osobowość.
Cytuj:
Na apostołów wybrał ludzi nie z grona śmietanki intelektualnej tamtych czasów. I to przed nimi Jezus odsłaniał tajemnice Królestwa Niebios.

Znów się nam zgadza. Myślalam, że tylko ja jestem wtajemniczona w sprawy Niebios. Swój swego pozna. To jak z tymi Żydami, którzy podtrzymują istnienie tego świata. Bez słów się poznają, że wybrani. Brakuje mi MJ, byłaby trójca, Bóg lubi je.
Cytuj:
Nie poziom intelektualny świadczy o jakości życia z Bogiem i Jego poznania.
Intelektualnie mogę być prostakiem, ale dla Boga jest to bez znaczenia.

..czyli skąd mądrość Boża? Wiedza wlana?

Cytuj:
Pamiętasz co powiedział Bóg do Samuela, gdy ten zastanawiał się, którego z synów Isajego Bóg wybrał na króla?
Bóg patrzy na serce, bo z niego może wypływać źródło życia lub to co kala człowieka.

Ino potrzeba narzyndzia, które by podawało co idzie z nerek, co z serca.

A teraz przechodze w tryb czytania, bo znów mnie wzięło i wypuściłam dziewczynkę na forum. Nazywamy to wieloosobowością. Uprzedzam, że to norma jak przeskakują z automatu z roli w rolę.


N maja 07, 2017 11:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3022
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
merss napisał(a):
aha... Myślą, że myślą a jedynie utwierdzają się w swych uprzedzeniach. Tak to się śpiewa

No z obfitości serca mówią usta i kreują projekcje na innych.
merss napisał(a):
Niesamowite! To nas łączy. Niedawno mi Bóg przysłał kryształową kulę i napisał w załączonej instrukcji obsługi, że zawsze Prawdę gada, bo to słowa Biblii, ale podane w postaci wykładni tego co aktualnie potrzebuję. Do tego mam tabelke z użytkownikami forum i tam mi podał ich prawdziwą osobowość.

Gratuluję. :mrgreen:
merss napisał(a):
..czyli skąd mądrość Boża? Wiedza wlana?

Mądrość Boża ≠ wiedza.
Biblia określa ją tak [I Kor. 1.24]: Natomiast dla powołanych i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą
merss napisał(a):
A teraz przechodze w tryb czytania, bo znów mnie wzięło i wypuściłam dziewczynkę na forum. Nazywamy to wieloosobowością. Uprzedzam, że to norma jak przeskakują z automatu z roli w rolę.

Taki job. ;)


Pn maja 08, 2017 12:25 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 931
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie dla chrześcijan z Królestwa ciemności.
Cytuj:
Dobrze, ze Jozef z Arymatei mial chody u Pilata. Potrzebna jest wspolpraca a nie morda w kubel.


To, że ktoś tam pożąda rzeczy materialnych, to czy to jest złe, czy dobre ? Gdyby człowiek miał możliwość zapoznania się z wszystkimi możliwymi czynami jakie ludzie wykonali w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, to nie byłoby tam jednego słowa o tym, które czyny są dobre, a które złe. No i teraz jest popis dla wszelkiej maści egzegetów tych katolickich jak i świeckich, dla których punktem honoru jest określenie co jest dobre a co złe. Jednak nie sposób wywnioskować jak powinno być, z tego jak jest. Kto tego nie rozumie, mąci w głowie sobie i innym. Chociaż moim zdaniem chwalebnym jest to dążenie człowieka do dobra. Być może Józef z Arymetei rozumiał to i po prostu miał chody u Piłata.


Pn maja 08, 2017 12:31 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL