Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 4:06 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona
 Przemilczany pomijany.. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przemilczany pomijany..
Gregor napisał(a):
Biblia opisuje ich w ten sposób [Rzym.8.14]:Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi
Tu nie chodzi o etykiety kościelne, bo pszenica jest wymieszana z kąkolem wszędzie - do czasu.

Bardzo slusznie Gregor.
Rowniez masz 100% racji w: "To o czym pisał Ap. Jan zostało dane tym, którzy należą do Jezusa. Dzięki temu są pouczani przez Niego i umieją rozróżnić głos prawdy od fałszu, o czym mówił również Jezus [ Jana 10.3-5].
To nie teoria - tak się po prostu dzieje od 2000 lat.".

Wlasnie dlatego rozpoznajemy Swietych Kosciola, ktorzy potrafili odroznic "glos prawdy od falszu". Mysle teraz o sw. Stanislawie ze szczepanowa, sw. Tomaszu More lub sw. Janie Bosco.
Obok klamstw potrafisz pisac prawde.

Pn gru 04, 2017 3:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Weddlug wspolczesnych kryteriow - nie daje.
Czyli usprawiedliwiasz tych, którzy palili na stosach !! Usprawiedliwiasz to kryteriami, które były w tamtych czasach !
A kryteria są jedne, bo Pismo się nie zmienia, zawsze było takie samo, czy to w czasach Tyndala, czy w naszych.

Wuju, czy Ty umiesz czytac?

Pn gru 04, 2017 3:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Widzisz Wuju, ja podaję fakty historyczne, a Ty - wyłącznie gołosłowną propagandę (nawet nie ma o czym dyskutować).
A ja co podałem w ww. filmach ? Bajki ? Skoro tak, skoro to nie jest prawda, łatwo to obalić i dlaczego Jockey je usuwa ?
Filmy się mogą nie podobać, albo i podobać, ale dyskusja merytoryczne jest jak najbardziej wskazana, filmy są rzetelne, z podaniem autorów wypowiedzi, z powołaniem się na teksty źródłowe itp. spełniają wszelkie kryteria rzetelności Na podstawie Regulaminu nie masz JOckey do tego żadnego prawa, działasz tylko w akcie agresji:
[ciach. Po obejrzeniu wszystkich filmów wkleję je z powrotem. To forum moderowane a Jockey/ja potrzebujęmy wielu godzin, by się z nimi zapoznać.
Cytuj:
Co do "palenia ludzi na stosach" - protestanci (szeroko pojęci) tu postępują wobec katolików mniej - więcej tak Niemcy wobec Polaków w sprawie Holocaustu.
Nie jesteśmy dumni ze stosów, ale mówienie o nich (w formie zarzutu do nas przez tych, którzy są ich głównymi sprawcami (w krajach protestanckich, tam, gdzie nie było inkwizycji, spalono 90% wszystkich "czarownic") jest nieco groteskowe.
Różnica między nami jest tylko taka, że ja protestantów palących ludzi na stosach itp. itd. NIGDY I NIGDZIE oraz NICZYM nie usprawiedliwiam, w przeciwieństwie do ciebie, który uznaje takie zachowania, za akt wytłumaczalny. Który z takim ludzmi "odczuwa" łączącą ich wieź. I to jest taka "drobna" różnica między nami.

Pn gru 04, 2017 7:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Gregorze,
skoro są dzisiątki tysięcy denominacji które stosuja to, co masz za "niezawodne narzędzie" to znaczy że ono nie działa. A jak nie działa, to znaczy że nie jest od Boga i jest warte tyle, co Twoja interpretacja tego fragmentu (czyli nic).
Nie ma dziesiątek tysięcy denominacji w Polce doliczyliśmy się ok. 11.
Dyskusja toczyła się gdzieś tutaj: viewtopic.php?p=1056177#p1056177

A ja jestem dumny z inkwizycjnego (czyli sankcjonowanego sądownie) palenia heretyków i bluźnierców na stosach. Z całą szczerością i bez cienia żartu mówię, że to były piękne i szlachetne czasy. Ludzie realnie i szczerze w coś wierzyli: zarówno ci co nie chcieli odszczekać herezji, które rozpowszechniali, jak i ci co dbali o czystość doktryny i zbawienie grzeszników.

To nic złego, że w pięknych Wiekach Średnich panowała przewaga dogmatyki nad etyką.

Ludzie wtedy wierzyli, że sprawy wiary i postępowania są zbyt ważne dla życia wiecznego grzesznika, by pozostawić bluźnierców i heretyków samych sobie i czekać na ich samo nawrócenie pod koniec życia.

A dzisiaj w katolicyźmie jest przewaga etyki nad dogmatyką choć idzie się do pierrdla za kradzież, ale za to i można wypisywać i głosić najgorsze kalumnie, robić laskę papieżowi, nasikać na krzyż, obraz Chrystusa czy Maryi, nazwać to sztuką i chodzić zadowolonym.

I wy katolicy, potępiający Świetą Inkwizycję, uważacie, że taki obrót spraw jest właściwy?
O wilku mowa ! TY naprawdę tak myślisz ?

sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Kościół nie prześladował tych ludzi KK, którzy chcieli i przełożyli Biblię na j.angielski...toż wybrane biblijne teksty w angielskim przekładzie z Vg były znane już w VIII w, a całą Biblię przetłumaczono już przed J. Wiklifem...

I każdy mógł sobie poczytać katolickie przekłady tylko za zgodą proboszcza lub spowiednika.
Nie rozumiem twojej ironii...Kościół katolicki(na wzór Izraela - Narodu Wybranego) od poczatku swojego istnienia traktował natchnione Duchem Świętym teksty Pisma jako święte i na wzór Narodu Wybranego dopuszczał do ich czytania tylko tych, którzy mieli wcześniejsze przygotowanie...
Zmyślasz. Kościół to nie Izrael. Żydzie dopuszczali do czytania tylko tych, co mieli wcześniej przygotowanie ? A skąd ty takie rzeczy opowiadasz, a pokaż to w Piśmie !

Cytuj:
Cytuj:
Niekatolickie przekłady były zakazane pod karą śmierci na stosie oraz utraty prawa do dziedziczenia majątku przez krewnych „winowajcy”. Super.
Oczywiście, że niekatolickie przekłady były DLA KATOLIKÓW zakazane, nawet pod karą śmierci...Chrystus naucza, że odrobina kwasu może spowodować zakwaszenie całego ciasta zatem jak najbardziej słusznym było(i dącej jest) ostrzeganie członków Kościoła przed przekładami Biblii tworzonymi przez ludzi spoza Kościoła...no bo chyba nie powiesz mi, że czytasz przekład Nowego Świata...?
A od kiedy możecie czytać już tłumaczenia protestanckie ? :D

robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Weddlug wspolczesnych kryteriow - nie daje.
Czyli usprawiedliwiasz tych, którzy palili na stosach !! Usprawiedliwiasz to kryteriami, które były w tamtych czasach !
A kryteria są jedne, bo Pismo się nie zmienia, zawsze było takie samo, czy to w czasach Tyndala, czy w naszych.
Wuju, czy Ty umiesz czytac?

Tak umiem, i to ze zrozumieniem. Jak to nie żart to sobie poczytaj:
viewtopic.php?p=1090487#p1090487
Czasy się zmieniły, ale duchy wciąż są takie same.

Ostatnio edytowano Pn gru 04, 2017 8:22 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie czterech postów

Pn gru 04, 2017 7:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Tak umiem, i to ze zrozumieniem.

Nie wydaje mi sie.
" - czy odrzucenie nauki religii rzymskich-katolików daje podstawy do spalenia na stosie ?
- Wedlug wspolczesnych kryteriow - nie daje."
Czyzbym nie wyrazal sie jasno?

Poza tym moim zdaniem manipulujesz i postepujesz nieuczciwie wciagajac w to Biblie. Oswiadczajac "Pismo się nie zmienia, zawsze było takie samo, czy to w czasach Tyndala, czy w naszych" oczywiscie masz racje ale wspolczesna interretacja nakazu kamienowania cudzoloznic jest nieco inna niz przed wiekami.

Pn gru 04, 2017 9:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie rozumiem twojej ironii...Kościół katolicki(na wzór Izraela - Narodu Wybranego) od poczatku swojego istnienia traktował natchnione Duchem Świętym teksty Pisma jako święte i na wzór Narodu Wybranego dopuszczał do ich czytania tylko tych, którzy mieli wcześniejsze przygotowanie...
Zmyślasz. Kościół to nie Izrael.
Dla ciebie Kościół nie jest Izraelem ale nie dla Autora Biblii skoro określenia, które w ST odnoszą się do Izraela, w Apokalipsie dotyczą całej wspólnoty zbawionych, wciąż widzianej jako ten sam lud Boży. Jeruzalem niebiańskie (Ap 21, 2) jest „Oblubienicą i Małżonką Baranka” (Ap 21, 9n; por. Oz 2, 19. 21; Iz 54, 6; Ez 16). Występują określenia „lud mój” (Ap 18, 4) czy „lud Jego” (Ap 21, 3) wzięte ze ST (np. Iz 48, 20; 52, 11; Jer 50, 8; 51, 45). Dalej mamy „obóz święty i miasto umiłowane” (Ap 20, 9), co przypomina wędrówkę po pustyni i imię Jeruzalem ziemskiego
(Ps 78, 68; 87, 2; Jer 11, 12, 7).
Cytuj:
Żydzie dopuszczali do czytania tylko tych, co mieli wcześniej przygotowanie ? A skąd ty takie rzeczy opowiadasz
...a z książek, np: https://play.google.com/store/books/det ... AAJ&rdot=1
Cytuj:
, a pokaż to w Piśmie !
Najpierw to ty pokaż w Piśmie, że aby coś można było uznać za prawdę, to to musi się znajdować w Piśmie...

Pn gru 04, 2017 11:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
A ja jestem dumny z inkwizycjnego (czyli sankcjonowanego sądownie) palenia heretyków i bluźnierców na stosach. Z całą szczerością i bez cienia żartu mówię, że to były piękne i szlachetne czasy. Ludzie realnie i szczerze w coś wierzyli: zarówno ci co nie chcieli odszczekać herezji, które rozpowszechniali, jak i ci co dbali o czystość doktryny i zbawienie grzeszników.
O wilku mowa ! TY naprawdę tak myślisz ?

Tak.

Wt gru 05, 2017 3:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie ma dziesiątek tysięcy denominacji w Polce doliczyliśmy się ok. 11.
Widać kiepsko liczycie.
W Polsce jest 79 denominacji chrześcijańskich (liczę te zarejestrowane formalnie, a nie zawsze tak jest), na świecie liczba ta podchodzi pod 40 000.
Codziennie powstaja dwa nowe, w tym jedno w Kaliforni.
Cytuj:
Kościół to nie Izrael.
Owszem, Kościół to Nowy Izrael.
Cytuj:
Żydzie dopuszczali do czytania tylko tych, co mieli wcześniej przygotowanie ? A skąd ty takie rzeczy opowiadasz, a pokaż to w Piśmie
Kwarki też nie istnieją? :mrgreen:
Spytaj po prostu ortodoksyjnych Żydów.
Cytuj:
A od kiedy możecie czytać już tłumaczenia protestanckie ? :D
Nie powinniśmy - po co czerpać z niepewnego źródła?
Choć trzeba przyznać, ze się trochę ucywilizowaliście - nie dodajecie co komu się wymyśli, jak kiedyś (Legenda o Krzyżu, opowiadania o początkach świata, młodości Mojżesza itd), nie dodajecie słów jak Luter by wyszło na Wasze , nie znam także współczesnej protestanckiej Biblii w ktorej byłyby antysemickie komentarze czy "ilustracje" z papieżem jako diabłem.
Nie usuwacie całych partii tekstu („Biblia Nieświeska”). Nie eliminujecie "elementów żydowskich" (protestancki "Kościół Niemiecki" w III Rzeszy, obejmujący połowę wszystkich zborów protestanckich).
Nie negujecie Listu św.Jakuba, 2. Listu Piotra (choć widze że Was boli), 2. i 3. Listu Jana, Listu do Hebrajczyków (oj, nie podobał się... za dużo mówi o Ofierze), Listu Judy czy Apokalipsy.
No, oczywiście, Świadkowie Jehowy odstają i tu, ale to już przypadek kliniczny. No i wciąż nie drukujecie 7 ksiąg Starego Testamentu, które Luter wyrzucił, bo nie pasowało mu do nauczania.

Wt gru 05, 2017 9:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jeśli rzeczywistość nie zgadza się z egzegezą (a w tym wypadku się NIE zgadza - Ci co stosują "Twoją", rzekomo wyczytaną z Pisma receptę, odczytują różne różności tworząc dziesiątki tysięcy odłamów i odłamików), to sa trzy mozliwosci:
Biblia się myli
Rzeczywistość się myli
Gregor się myli w egzegezie Biblii

Tekst Ap. Jana jest tak prosty, że nie trzeba go interpretować. Wystarczy przeczytać i przyjąć tą prawdę.
Stać Cię na to :?:

Jest jeszcze jedna możliwość, którą pominąłeś:
Barney się myli.
Ponieważ "Pan zna tych, którzy są jego", to Ty ich nie znasz i wypowiadasz się na temat rzeczywistości duchowej, o której nie masz bladego pojęcia.
Patrzysz na to co widzialne (denominacje) i dlatego piszesz takie głupoty. ;)
Ale zawsze jest czas abyś zawrócił z tej błędnej drogi i mógł poznać to o czym pisał Ap. Jan [I Jana 2.27]

Wt gru 05, 2017 2:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Jeśli rzeczywistość nie zgadza się z egzegezą (a w tym wypadku się NIE zgadza - Ci co stosują "Twoją", rzekomo wyczytaną z Pisma receptę, odczytują różne różności tworząc dziesiątki tysięcy odłamów i odłamików), to sa trzy mozliwosci:
Biblia się myli
Rzeczywistość się myli
Gregor się myli w egzegezie Biblii

Tekst Ap. Jana jest tak prosty, że nie trzeba go interpretować. Wystarczy przeczytać i przyjąć tą prawdę.
Stać Cię na to :?:
W tym sęk, że Ty interpretujesz. I to w sposób, który nie działa.
A Boże recepty działają.

WIęc, jeśli pytasz, czy "stać mnie" na przyjęcie Twojej, całkowicie błędnej interpretacji, to nie, nie stać mnie.

Cytuj:
Jest jeszcze jedna możliwość, którą pominąłeś:
Barney się myli.
Ponieważ "Pan zna tych, którzy są jego", to Ty ich nie znasz i wypowiadasz się na temat rzeczywistości duchowej, o której nie masz bladego pojęcia.
Patrzysz na to co widzialne (denominacje) i dlatego piszesz takie głupoty. ;)
No cóż, odczyt Pisma to jednak rzecz widzialna.
W czym zatem się mylę? W tym że różni ludzie usiłujący stosować Twoją receptę mają RÓŻNY odczyt?

Cytuj:
Ale zawsze jest czas abyś zawrócił z tej błędnej drogi i mógł poznać to o czym pisał Ap. Jan [I Jana 2.27]
Daruj sobie pozowanie na proroka. Zwłaszcza gdy robisz to zamiast argumentów

Wt gru 05, 2017 3:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Ja mysle, ze tekst "kto was slucha mnie slucha" jest jeszcze bardziej prosty tak, ze nie trzeba go interpretowac. Wystarczy przeczytac i przyjac za prawde.

Gregor - nie manipuluj.

Wt gru 05, 2017 3:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Tak umiem, i to ze zrozumieniem.

Nie wydaje mi sie.
" - czy odrzucenie nauki religii rzymskich-katolików daje podstawy do spalenia na stosie ?
Czyzbym nie wyrazal sie jasno?

Poza tym moim zdaniem manipulujesz i postepujesz nieuczciwie wciagajac w to Biblie. Oswiadczajac "Pismo się nie zmienia, zawsze było takie samo, czy to w czasach Tyndala, czy w naszych" oczywiscie masz racje ale wspolczesna interretacja nakazu kamienowania cudzoloznic jest nieco inna niz przed wiekami.

Wyrażasz się jasno, pisząc:
robaczek2 napisał(a):
dajesz podstawę do wniosku, że za tym zdaniem stoi usprawiedliwianie tych, którzy palili innych na stosach.
NIe manipuluję Biblią. Pismo, jego wymogi, warunki itp. jest takie samo za czasów Jezusa, Reformacji, naszych czasów i przyszłych czasów. W związku z tym przykładanie jakieś miary " według współczesnych kryteriów", jest niezasadne, bo sugeruje, że wcześniej były inne kryteria usprawiedliwiające palenie na stosie !
Robaczku musisz pokutować z takiego myślenia.

Wt gru 05, 2017 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
[ciach. Po obejrzeniu wszystkich filmów wkleję je z powrotem. To forum moderowane a Jockey/ja potrzebujęmy wielu godzin, by się z nimi zapoznać.
Po historii twojej argumentacji, sposobu wnioskowania, uzasadnieniach - wynik jest z góry na przegranej pozycji. Obowiam się, że nawet nie będziesz w stanie tych filmów zrozumieć :(
Także powtórzę raz jeszcze: Filmy się mogą nie podobać, albo i podobać, ale dyskusja merytoryczne jest jak najbardziej wskazana, filmy są rzetelne, z podaniem autorów wypowiedzi, z powołaniem się na teksty źródłowe itp. spełniają wszelkie kryteria rzetelności. Na podstawie Regulaminu nie masz JOckey do tego żadnego prawa, działasz tylko w akcie agresji:
Co ciekawe, pozwalacie na takie wpisy:
viewtopic.php?p=1090487#p1090487
viewtopic.php?p=1090632#p1090632
ale za bycie przeciwnikiem ekumenizmu, który to pogląd jest przecież zgodny z katolicką ortodoksja i który to pogląd również wynika z ww wpisu, dostałem zakaz pisania " na górze" :mrgreen:

Wt gru 05, 2017 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
NIe manipuluję Biblią.

Swietnie. Prosze odnies sie do mojego: "wspolczesna interretacja nakazu kamienowania cudzoloznic jest nieco inna niz przed wiekami."

Wt gru 05, 2017 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Widać kiepsko liczycie.W Polsce jest 79 denominacji chrześcijańskich (liczę te zarejestrowane formalnie, a nie zawsze tak jest), na świecie liczba ta podchodzi pod 40 000.Codziennie powstaja dwa nowe, w tym jedno w Kaliforni.
Jak kiepsko, skoro w podanym linku liczyliśmy.
Problem w tym, że ty liczysz denominacje, a to, że denominacje potrafią się różnić po prostu nazwą pomijasz. Co do jedności w religii rzymiskich-ktaolików to widać po wpisie viewtopic.php?p=1086968#p1086968
:mrgreen:
Barney napisał(a):
Owszem, Kościół to Nowy Izrael.
Tak, bo ty tak napisałeś ? A pokaż nam to w Piśmie, że Izrael przestał być Izraelem, a Kościół stał się Nowym Izraelem. Ja nie mówię, że religia rzymskich-katolików tak nie twierdzi.
Barney napisał(a):
Kwarki też nie istnieją? Spytaj po prostu ortodoksyjnych Żydów.
Ja nie muszę pytać, czytanie Pism, czy to przez chrześcijan, czy przez Żydów nigdy nie było uzależnione od formalnego wykształcenia.
Mylisz czytanie Pisma z byciem nauczycielem.

Barney napisał(a):
Nie powinniśmy - po co czerpać z niepewnego źródła?Choć trzeba przyznać, ze się trochę ucywilizowaliście - nie dodajecie co komu się wymyśli, jak kiedyś (Legenda o Krzyżu, opowiadania o początkach świata, młodości Mojżesza itd), nie dodajecie słów jak Luter by wyszło na Wasze , nie znam także współczesnej protestanckiej Biblii w ktorej byłyby antysemickie komentarze czy "ilustracje" z papieżem jako diabłem.Nie usuwacie całych partii tekstu („Biblia Nieświeska”). Nie eliminujecie "elementów żydowskich" (protestancki "Kościół Niemiecki" w III Rzeszy, obejmujący połowę wszystkich zborów protestanckich).Nie negujecie Listu św.Jakuba, 2. Listu Piotra (choć widze że Was boli), 2. i 3. Listu Jana, Listu do Hebrajczyków (oj, nie podobał się... za dużo mówi o Ofierze), Listu Judy czy Apokalipsy.No, oczywiście, Świadkowie Jehowy odstają i tu, ale to już przypadek kliniczny. No i wciąż nie drukujecie 7 ksiąg Starego Testamentu, które Luter wyrzucił, bo nie pasowało mu do nauczania.
Bez znaczenia dla sporu, takie dużo napisane nie na temat.
Jeszcze raz zapytam, myliliście się wcześniej, kiedy zakazywaliście czytać Pismo tłumaczone przez nie-katolików, czy mylicie się teraz, że możecie czytać Pismo tłumaczone przez nie-katolików ? :D

Wt gru 05, 2017 6:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona