Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 25, 2019 10:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona
 Czemu Bóg jest "dobry"? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czemu Bóg jest "dobry"?
Naprawdę chce Wam się dyskutować z absurdami i manipulacją znaczeniami typu:
Cytuj:
Istota, która wie wszystko, niczego się nie może dowiedzieć. Jest wobec tego poznawczo ograniczona.

?
Typowy nastolatek któremu się wydaje że odkrył Amerykę.

N cze 10, 2018 7:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
(...) wykazując ci, że istota nieomylna posiada wiedzę o wszystkich możliwościach obaliłem twoją tezę jakoby dla niej inna możliwość nie istniała... :P
(...) to odwieczny Bóg posiadając wszelką wiedzę tego, co można wiedzieć z logicznego punktu widzenia, nie musi znać ich konkretnych wolnych wyborów/decyzji aby mieć Wiedzę o istnieniu tychże możliwości...

A więc się, kolego, nie zrozumieliśmy. Mnie nie chodzi o wiedzę o istnieniu tych wszystkich możliwości, tylko wiedzę, która płynie z dokonania takiego, a nie innego wyboru.

Czym innym jest wiedza, że przykładając dłoń do rozpalonego żelazka, można się poparzyć, a czym innym wiedza płynąca z doświadczenia dłoni przykładanej do rozpalonego żelazka.

Twój Bóg to teoretyk. Chodząca Encyklopedia. Która o życiu człowieka z krwi i kości nie wie nic.

N cze 10, 2018 7:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Ja się nie boję powiedzieć, że król jest nagi. A każdy, kto przejrzy na oczy, zobaczy to samo.
Właśnie problem w tym że ty tego nie wiesz. To co możesz powiedzieć to że wydaje ci się że król jest nagi. A biorąc pod uwagę twój brak logiki to niczego nie jesteś pewien bo jedyne co jest pewne w twoim dowodzeniu to to że nie ma w nim żadnej konsekwencji. Dla ciebie raz czarne jest czarne ale częściej czarne jest białe.
Ja z Bogiem trzymam sztamę.

"Niechaj się nikt nie łudzi! Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech się stanie głupim, by posiadł mądrość. Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga"
To jesteś na dobrej drodze a teraz spróbuj zastosować to we własnym życiu. Cały czas próbujesz swojej mądrości a ona z wszechwiedzą Boga i z wszechmocą Boga upada. Co próbuje ci wielu na tym forum powiedzieć a jednak jesteś głuchy na to co ci mówią.

N cze 10, 2018 7:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
(...) wykazując ci, że istota nieomylna posiada wiedzę o wszystkich możliwościach obaliłem twoją tezę jakoby dla niej inna możliwość nie istniała... :P
(...) to odwieczny Bóg posiadając wszelką wiedzę tego, co można wiedzieć z logicznego punktu widzenia, nie musi znać ich konkretnych wolnych wyborów/decyzji aby mieć Wiedzę o istnieniu tychże możliwości...
A więc się, kolego, nie zrozumieliśmy. Mnie nie chodzi o wiedzę o istnieniu tych wszystkich możliwości, tylko wiedzę, która płynie z dokonania takiego, a nie innego wyboru.
No cóż...to twój problem, koleżanko, że nie wzięłaś pod uwagę, że wiedza o istnieniu wszystkich istniejących z logicznego punktu widzenia możliwości jest także wiedzą...
Cytuj:
Twój Bóg to teoretyk. Chodząca Encyklopedia. Która o życiu człowieka z krwi i kości nie wie nic.
I kto to mówi...teoretyczka dla której Bóg jest dobry tak samo jak zły :mrgreen:

N cze 10, 2018 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niestety, ciągle wychodzi z pelikana wizja Boga, który jest jakimś supermanem. Nie przebije się do niej, że Bóg o życiu człowieka wie wszystko, bo towarzyszy każdemu człowiekowi przez cały czas. :(

N cze 10, 2018 7:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No cóż...to twój problem, koleżanko, że nie wzięłaś pod uwagę, że wiedza o istnieniu wszystkich istniejących z logicznego punktu widzenia możliwości jest także wiedzą...

Jest wiedzą suchą i bezużyteczną...coś jak znajomość znaczenia wszystkich haseł w słowniku albo sposobów przyrządzania kotleta schabowego.

sahcim napisał(a):
I kto to mówi...teoretyczka dla której Bóg jest dobry tak samo jak zły :mrgreen:
[/quote][/quote]

Bóg mnie stworzył na swoje podobieństwo. Ja jestem zarówno dobra, jak i zła. Mój Bóg jest dobry i zły. Moja wiedza o Bogu wynika z doświadczenia, więc nie jest suchą teorią.

Bóg którego istnienie postulujesz jest abstrakcją. Czymś nie do pomyślenia i nijak się mającym do prawideł rządzących światem i człowiekiem. Ja tego nie kupuję.

N cze 10, 2018 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I kolejna różnica: Ty masz takiego Boga, jakiego sobie stworzyłaś na podstawie swoich wyobrażeń. My przyjmujemy prawdziwego jaki się objawił. :)

N cze 10, 2018 8:00 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
W dzisiejszej "Niedzieli" Ks Prof Chrostowski ostro o ludziach obwiniających Boga za "danie im wolności, w której sami podjeli złe decyzje":

Obrazek

Obrazek

N cze 10, 2018 8:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[url][/url]
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejna różnica: Ty masz takiego Boga, jakiego sobie stworzyłaś na podstawie swoich wyobrażeń. My przyjmujemy prawdziwego jaki się objawił. :)

Mała poprawka. Ja Boga nie stworzyłam na podstawie wyobrażeń, tylko na podstawie doświadczania rzeczywistości. Mnie się Bóg objawia w życiu codziennym. A użycie przeze mnie zaimka dzierżawczego "Mój" nie miało na celu podkreślenia, że mam jakiegoś urojonego Boga na wyłączność, tylko miało wskazać na moją intymną relację z Bogiem, którego dzielę rzecz jasna z każdym człowiekiem.

Mówisz, że ten Bóg, którego określasz jako wszechwiedzącego i nieomylnego się objawił. W jaki sposób objawia wymienione przymioty? Co o tym świadczy?

N cze 10, 2018 8:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jest wiedzą suchą i bezużyteczną...coś jak znajomość znaczenia wszystkich haseł w słowniku albo sposobów przyrządzania kotleta schabowego.
Mogę tak samo powiedzieć o twoich subiektywnych odczuciach którymi się z nami dzielisz...suche i bezużyteczne
sahcim napisał(a):
Bóg mnie stworzył na swoje podobieństwo. Ja jestem zarówno dobra, jak i zła.
No cóż...ty uważasz, że Bóg cię stworzył zarówno dobrą jak i złą, a twoi rodzice przy urodzeniu uważali, że tylko dobrą...i kto tutaj ma rację ?
Cytuj:
Mój Bóg jest dobry i zły. Moja wiedza o Bogu wynika z doświadczenia, więc nie jest suchą teorią. Bóg którego istnienie postulujesz jest abstrakcją. Czymś nie do pomyślenia i nijak się mającym do prawideł rządzących światem i człowiekiem.
Nie znasz mojego Boga więc to twoje widzenie mojego Boga jest abstrakcją...

N cze 10, 2018 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Mogę tak samo powiedzieć o twoich subiektywnych odczuciach którymi się z nami dzielisz...suche i bezużyteczne

Każda wiedza pochodząca z doświadczenia jest wiedzą wartościową, pełnokrwistą i użyteczną. Dlatego chętnie poznałabym Twoją subiektywną wiedzę o Bogu. Nie to, co wyczytałeś w Katechizmie czy Biblii, usłyszałeś od kapłana albo teologa. Co z tego, co wiesz o Bogu, dowiedziałeś się sam, na własną rękę?

Cytuj:
No cóż...ty uważasz, że Bóg cię stworzył zarówno dobrą jak i złą, a twoi rodzice przy urodzeniu uważali, że tylko dobrą...i kto tutaj ma rację ?

Rodzice mieliby rację, gdyby sami byli tylko dobrzy. A z tego co mi wiadomo, nie są. Dlaczego ich dziecko miałoby się urodzić wynaturzone?

N cze 10, 2018 8:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Każda wiedza pochodząca z doświadczenia jest wiedzą wartościową, pełnokrwistą i użyteczną.
A na jakiej podstawie stwierdziłaś, że moja wiedza nt Boga jest pusta i bezużyteczna...swoich odczuć ?
Cytuj:
Dlatego chętnie poznałabym Twoją subiektywną wiedzę o Bogu.
Mylisz wiedzę o Bogu z doświadczeniem wiary...
Cytuj:
Rodzice mieliby rację, gdyby sami byli tylko dobrzy. A z tego co mi wiadomo, nie są. Dlaczego ich dziecko miałoby się urodzić wynaturzone?
Nie trzeba być wynaturzony aby urodzić się jako dobry...

N cze 10, 2018 8:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
A na jakiej podstawie stwierdziłaś, że moja wiedza nt Boga jest pusta i bezużyteczna...swoich odczuć ?

Na żadnej, bo nic takiego nie stwierdziłam.

sahcim napisał(a):
Mylisz wiedzę o Bogu z doświadczeniem wiary...

Ja jestem gnostyczką. Z doświadczenia czerpię wiedzę o Bogu. Dla mnie Bóg nie jest kwestią wiary. I pewnie tutaj już porozumienia nie znajdziemy, bo Ty będziesz mnie odsyłać do autorytetów, żeby się czegoś dowiedzieć o Bogu, a ja niczego na wiarę nie biorę.

sahcim napisał(a):
Nie trzeba być wynaturzony aby urodzić się jako dobry...

Nie ma takiego człowieka, który się rodzi dobry.

N cze 10, 2018 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):

Na żadnej, bo nic takiego nie stwierdziłam.
Nie kłam viewtopic.php?p=1106187#p1106187
Cytuj:
Ja jestem gnostyczką. Z doświadczenia czerpię wiedzę o Bogu. Dla mnie Bóg nie jest kwestią wiary. I pewnie tutaj już porozumienia nie znajdziemy, bo Ty będziesz mnie odsyłać do autorytetów, żeby się czegoś dowiedzieć o Bogu, a ja niczego na wiarę nie biorę.
Ok...skoro nic na wiarę nie bierzesz, to skąd wiesz, że(cyt) „Nie ma takiego człowieka, który się rodzi dobry” ? ?

N cze 10, 2018 10:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):

Przecież ta uwaga dotyczyła nie Twojej wiedzy, tylko Boga, w którego wierzysz.

sahcim napisał(a):
Ok...skoro nic na wiarę nie bierzesz, to skąd wiesz, że(cyt) „Nie ma takiego człowieka, który się rodzi dobry” ? ?

Wiedzę o tym zdobyłam na podstawie analizy rzeczywistości, wskutek której poznałam prawa, którymi się rządzi. W świetle tej wiedzy człowiek tylko dobry nie ma racji bytu.

N cze 10, 2018 10:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona