Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 16, 2019 3:03 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona
 Na dziedzińcu pogan - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia - streszczenie
Może jednak jest coś na czym - lidka opiera swe przekonanie że Boga nie ma? Ja bym stawiał na to że. Bóg nie przysyła- lidce esemesów. A uznała by go za istniejącego, jeśli by je przesyłał do każdego z nas identyczmego w treści. Dzisiaj cały ludzki świat wszyscy ludzie, mają esemesa o treści ... Oto to co było jest nie ważne. Ja Bóg zarządzam że, od dziś trawa jest czerwona. I tak się staje na całej ziemi, zgodnie zaraz po odczytaniu esemesów wszyscy ludzie wyglądają na zewnątrz. A tam widzą trawa czerwona. Pełna zgodność treści słów z obserwacją na dany czas. No itd. każdy inny esemes i jego wypełnienie. Tak by mogło być tylko wtedy, gdy byśmy byli wzajemnie kopjami, mieli zadania jak na kopię przystało identyczne.
Tak nie jest, każdy ma induwidualny program, esemes od Boga. Więc trudno tu o tego typu potwierdzenia.
Dlatego - lidki nie przekonamy do Boga, tym co on nam przekazuje. Z kolei co kiedyś przekazał w sposób ogólny, tak jak by tego chciała, było dawno i według niej to bajki.
Wobec tego pozostaje jedno.
Bóg już esemesami nie przekonuje nas do siebie. Przyjdzie osobiście i zobaczymy sami na własne gały że on, to właśnie on.

Pt cze 29, 2018 9:51 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na dziedzińcu pogan - wydzielony
To chyba nie tak z tym przekonywaniem do Boga. Wiara jest odpowiedzią na uprzedzającą łaskę a nie siłę argumentów. Lidka tego też nie rozumie i prezentuje lęki: palenie na stosie, wyśmiewanie, straszenie mękami piekielnymi. Ona to ma zakodowane i dopóki tak jest będzie czytała wszystko przez obraz kwiożerczego Boga. Takiego Boga jej wdrukowano a ona sobie nie poradziła z wyrzuceniem tego obrazu. Po prostu w takiego Boga uwierzyć się nie da. Lęki obezwladnia się krytykowaniem wiary a właściwie wyrzuca się w świat swe chochoły uznając, że taka jest iststa spraw. Takich ludzi należy zostawić w spokoju i pozwolić im się przyglądać....w życiu. Forum funkcjonuje w oparciu o specyficzne zasady i nie wszystko można.

Pt cze 29, 2018 1:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Wiesz Jozek kiedy patrze na ten swiat jakos trudno mi dostrzec tego wspanialego stworce, ktorego ludzie wymyslili.... Jak nie judizm to chrzescijanstwo, muslim hinduizm... i wiele innych religii.... tak dodajac jeszcze do tego przeczytalam Bible jak inne ksiegi religijne im wiecej tego czytam tym bardziej nabieram przekonania ze to tylko ludzka fantazja i potrzeba nic wiecej... a swiat no coz yin yang..

Tak naprawdę lidka jesteś bliżej Boga niż przeciętny katolik. Odrzucasz całą koncepcję Boga, bo nie podoba Ci się obraz Boga sprzedawany przez religie. Zauważ, że Jezus Chrystus był antyklerykałem. Czytałaś Biblię, jesteś osobą inteligentną, na pewno na to zwróciłaś uwagę.

Gdyby Jezus Chrystus dziś odwiedził Polskę, dopadły kościelną mównicę i z właściwą sobie surową i mądrą szczerością potępiłby ten faryzejski Babilon zwany kościołem rzymskokatolickim.

A prawdziwy Bóg to cóż...yin yang, parafrazując Twoją pointę.

Kojarzysz Krzysztofa Pieczyńskiego? Fajną robotę robi.

https://www.youtube.com/watch?v=aPrLTw5kinc&t=772s

Pt cze 29, 2018 5:44 pm
Odpowiedz z cytatem
Towarzyski.Pelikan napisał(a):
Zauważ, że Jezus Chrystus był antyklerykałem

Autorskie kłamstwo Towarzyskiego Pelikana. Oczywiście Jezus nie był żadnym antykleryakłem. Tymbardziej że sam założył Kościół

Pt cze 29, 2018 7:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wart pałac Paca, a Pac pałaca :mrgreen:

Pt cze 29, 2018 7:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Autorskie kłamstwo Towarzyskiego Pelikana. Oczywiście Jezus nie był żadnym antykleryakłem. Tymbardziej że sam założył Kościół

Jezus żadnego Kościoła instytucjonalnego nie założył. Jak się czyta Nowy Testament, ogólne wrażenie jakie w czytelniku powstaje to:

Jezus to antyklerykał, przeciwnik zinstytucjonalizowanej religii. W tym wszystkim upatrywał diabelskiej próby odciągnięcia człowieka od Prawdy.

Pewnie się czepiasz, bo znajdziesz jakiś cytat w Biblii, który temu przeczy. Biblia była fałszowana, więc nie dziwi mnie, że coś takiego znajdziesz.

Pt cze 29, 2018 7:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Misjonarzowanie, prorokowanie z własnych objawień i wojujący antyklerykalizm są źle widziane na tym forum. Reguluje to umocowanie prawne tego miejsca. Ktoś kto zabiera się za reformę szkolnictwa nie powinien mieć problemu z doczytaniem odpowiednich punktów regulaminu.
EOT

Pt cze 29, 2018 7:48 pm
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
To chyba nie tak z tym przekonywaniem do Boga. Wiara jest odpowiedzią na uprzedzającą łaskę a nie siłę argumentów. Lidka tego też nie rozumie i prezentuje lęki: palenie na stosie, wyśmiewanie, straszenie mękami piekielnymi. Ona to ma zakodowane i dopóki tak jest będzie czytała wszystko przez obraz kwiożerczego Boga. Takiego Boga jej wdrukowano a ona sobie nie poradziła z wyrzuceniem tego obrazu. Po prostu w takiego Boga uwierzyć się nie da. Lęki obezwladnia się krytykowaniem wiary a właściwie wyrzuca się w świat swe chochoły uznając, że taka jest iststa spraw. Takich ludzi należy zostawić w spokoju i pozwolić im się przyglądać....w życiu. Forum funkcjonuje w oparciu o specyficzne zasady i nie wszystko można.

Merss, moja ulubiona moderatorko. To żaden problem wierzyć w krwiożerczego Boga, skoro taki Bóg oferuje raj. Wspomniałem kiedyś o Hiobie. Jeżeli Bóg by się teraz objawił światu a zachowywał się on niemoralnie to myślisz że ktoś miałby problem z wiarą w niego? Nie wydaje mi się

N lip 01, 2018 7:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiara chrześcijańska to nie wiara w ISTNIENIE Boga.

N lip 01, 2018 8:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Wiara chrześcijańska to nie wiara w ISTNIENIE Boga.
Co ty nie powiesz :D Oczywiście, że chrześcijanie wierzą w istnienie Boga, nie wiem w co ty wierzysz, ale chrześcijanie wierzę w Boga, oczywiście wierzę też w inne sprawny, np. wierzą Bogu.

Pn lip 02, 2018 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
lidka napisał(a):
Wiesz Jozek kiedy patrze na ten swiat jakos trudno mi dostrzec tego wspanialego stworce, ktorego ludzie wymyslili...

Tak naprawdę lidka jesteś bliżej Boga niż przeciętny katolik. Odrzucasz całą koncepcję Boga, bo nie podoba Ci się obraz Boga sprzedawany przez religie. Zauważ, że Jezus Chrystus był antyklerykałem. Czytałaś Biblię, jesteś osobą inteligentną, na pewno na to zwróciłaś uwagę.

Wielu ludzi widząc Holokaust, pyta i zastanawia się gdzie był wówczas Bóg ?
Cała reszta nieszczęść które codziennie dosięgają człowieka - gdzie jest Bóg? Mówicie że czytacie i znacie Pismo i nawet nie jedno, ale wszystkie. Wychodzi czasem, że Bóg jest antyklerykałem a epicentrum całego zła na świecie to KK. Skoro znacie, to powinniście wiedzieć gdzie jest Bóg, kiedy człowieka spotyka ucisk i nieszczęście.

Św. Hieronim - nieznajomość Pisma, jest nieznajomością Chrystusa. Można by tą zasadę odwrócić i sformułować drugą - nieznajomość Chrystusa, jest nieznajomością Pisma. Tyle nieszczęść, gdzie jest Bóg? Kluczem do Biblii, jest wcielenie Słowa. W słowie Boga przychodzi do nas nie tylko objaśnienie, nie tylko zrozumienie, Słowo nie tylko opisuje nam rzeczywistość nieraz bardzo trudną jak rzeczywistość śmierci. Słowo Boga przeprowadza nas przez tą rzeczywistość. I wtedy okazuje się, że kluczem do zrozumienia Słowa Boga jest Jezus Chrystus. Na nim się całe Słowo wypełnia, więc wypełnia się także rzeczywistość Holokaustu,innych tragedii i wydarzeń. Kiedy zaczynamy czytać Biblię w tym kluczu, to wtedy nie jest już ona taką księgą "mądrościową", ona jest w tedy Słowem zbawienia. Jezus nam nie wyjąśnia na czym śmierć polega, tylko nas przez nią przeprowadza, otwiera drzwi. Więc, gdzie był Bóg ?

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

Bóg jest zawsze we właściwym miejscu.

Pn lip 02, 2018 9:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Wielu ludzi widząc Holokaust, pyta i zastanawia się gdzie był wówczas Bóg ?
Cała reszta nieszczęść które codziennie dosięgają człowieka - gdzie jest Bóg? Mówicie że czytacie i znacie Pismo i nawet nie jedno, ale wszystkie. Wychodzi czasem, że Bóg jest antyklerykałem a epicentrum całego zła na świecie to KK. Skoro znacie, to powinniście wiedzieć gdzie jest Bóg, kiedy człowieka spotyka ucisk i nieszczęście.

A może niezasłużone cierpienie jest do czegoś człowiekowi potrzebne?

Pn lip 02, 2018 9:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Jozek napisal :

"I wtedy okazuje się, że kluczem do zrozumienia Słowa Boga jest Jezus Chrystus. Na nim się całe Słowo wypełnia, więc wypełnia się także rzeczywistość Holokaustu,innych tragedii i wydarzeń. Kiedy zaczynamy czytać Biblię w tym kluczu, to wtedy nie jest już ona taką księgą "mądrościową", ona jest w tedy Słowem zbawienia. "

Jednego slowa z tego wywodu Jozka nie rozumiem, ale czego sie spodziewac od poganina ?
Co znaczy np :
"Na nim się całe Słowo wypełnia, więc wypełnia się także rzeczywistość Holokaustu,innych tragedii i wydarzeń. " ?

Pn lip 02, 2018 10:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
A może niezasłużone cierpienie jest do czegoś człowiekowi potrzebne?

Napisałem że Bóg jest zawsze blisko człowieka,a kiedy spotyka go nieszczęście szczególnie. W kwestii sensu cierpienia i odpowiedzi po co one jest, dlaczego moja mama i tata zginęła w falach Tsunami, mogę odpowiedzieć to co papież Benedykt - "Nie wiem. Ufam,ale nie wiem".

Adam,w tym wypadku Holokaust to jest rzeczywistość krzyża. Jest już późno. Na tą chwilę prościej nie umiem. Może jutro doznam przebłysku jutrzenki. Dobrej nocy.

Pn lip 02, 2018 11:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
w tym wypadku Holokaust to jest rzeczywistość krzyża.

Na pewno nie krzyża Chrystusowego, bo Jezus nie grzeszył.

Wt lip 03, 2018 12:25 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona