Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 2:31 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Ogólnie o wierze 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ogólnie o wierze
Naukowiec jest tam gdzie jego miejsce, przy pracy naukowej. Wierzący jest w swoim Kościele. To forum jest forum wierzących, dlatego normalnym jest że każdy otrzyma informację o tym jak to z wiarą jest.
Przychodzą tu ludzie nie wiem w jakim stanie swej psychiki i. Mówią wierzącym czym jest wiara, oraz że ona nie ma sensu. Nie spotkałem wierzącego który poszedl by do naukowca i powiedział, że ten bez potrzeby się trudzi. Bądź by swe badania robił zupełnie inaczej. Jest to zwyczajnie nonsensowne.
Tak jest też nonsensowne dyskredytowanie wiary. A jednak do tego dochodzi. Oczywiście trafią takie wypowiedzi do kosza, bo niczego nie wyjaśniają. Nie mają sensu takie dzialania tych osób. I jak to z bezsensownymi działaniami bywa, ludzie puźniej tego żałują. Nie jest im z tym dobrze.
Otrzymaliście ogolnie wszyscy podważający oczywisty fakt wiary, ostrzeżenie co sobie szykujecie. Jeśli uważacie że to nic takiego, to się mylicie. Będą bardzo ciężkie chwile z tym związane. Nikt nie wytrzymuje takich chwil. Nie mam podstawy by wam dawać w tym nadzieję. Jak chcecie. To nie jest straszenie, to jest obserwacja. Wiem skąd się to bierze, więc wiem o co chodzi. Tyle mogę podpowiedzieć. Nic więcej nie da się zrobić.

Wt lip 31, 2018 8:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
MaciejMusial napisał(a):
Więc ja się radzę zastanowić, kto tu wypada gorzej - ateista korzystający z prawa do swojej opinii, czy krąg wzajemnej adoracji nosicieli religii miłości pod przewodnictwem elokwentnego i wychowanego po katolicku moderatora.

Może jedna postawa jest tu warta drugiej? I warto by się wznieść ponad udowadnianie sobie wzajemnie, kto ma rację i po ludzku pogadać. Może każda ze stron ma coś mądrego do powiedzenia, tylko żadna nie chce za bardzo słuchać tej drugiej?

Cytuj:
Po raz 13 na forum więc zajrzyjmy do słownika
(...)
nie poczuwam się do tego, że kogoś w pewnym stopniu bezrefleksyjnie naśladuję i przyjmuję na wiarę słowa jak u wyroczni.

A skąd poczucie, że teista bezrefleksyjnie naśladuje i na wiarę przyjmuje czyjeś słowa? Nie rozumiem?

Cytuj:
Dobrze. Prostuję: Twoje przekonanie nie wyrasta z potrzeby otuchy tylko partycypacji w rzeczywistości. Lepiej?

Fajnie, że Ci to przeszło przez gardło. To już połowa sukcesu. Teraz tylko czekać, aż nie będziesz tylko deklarować szacunku do drugiego człowieka, a będziesz naprawdę go uprawiał. Masz nad czym pracować.

Cytuj:
Gadał dziad do obrazu...
Myśl, co chcesz.

No widzisz, właśnie publicznie przyznałeś mi rację. Gdybyś miał dystans do siebie, to byś się uśmiał z tego, co pelikan nabazgrał. A Ty reagujesz jak nadęty buc.

Wt lip 31, 2018 8:38 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Może jedna postawa jest tu warta drugiej?

Tzn. jaka postawa? Pytania, rozmowa, odmienna opinia, stosowanie słownikowych pojęć, ciekawość to jakaś nieodpowiednia postawa z mojej strony? (oczywiście pytanie retoryczne).

A skąd poczucie, że teista bezrefleksyjnie naśladuje i na wiarę przyjmuje czyjeś słowa?

Na wiarę to na pewno, ale że bezrefleksyjnie to tego nie powiedziałem.

Fajnie, że Ci to przeszło przez gardło. To już połowa sukcesu. Teraz tylko czekać, aż nie będziesz tylko deklarować szacunku do drugiego człowieka, a będziesz naprawdę go uprawiał. Masz nad czym pracować.

Jestem naprawdę ciekaw, gdzie konkretnie kogoś zaatakowałem, obraziłem, zwyzywałem etc. Nic takiego nie było. Wszystko co robię to pytam i wyrażam odmienną opinię. Nie wolno?

No widzisz, właśnie publicznie przyznałeś mi rację. Gdybyś miał dystans do siebie, to byś się uśmiał z tego, co pelikan nabazgrał. A Ty reagujesz jak nadęty buc.

Rację odnośnie czego?
Znowu mnie nie widzisz, a rościsz jakieś prawo do wiedzy na mój temat. Może właśnie na to gwizdam?

Edit kolor czerwony jest zarezerwowany dla moderacji. Proszę go nie używać -J

Wt lip 31, 2018 10:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MaciejMusial napisał(a):
Tzn. jaka postawa? Pytania, rozmowa, odmienna opinia, stosowanie słownikowych pojęć, ciekawość to jakaś nieodpowiednia postawa z mojej strony? (oczywiście pytanie retoryczne).

Taki jesteś zadufany, że pytasz już tylko retorycznie. Te pytania z posta otwierającego temat też były retoryczne. Cała Twoja pisanina na tym forum to czcza retoryka.

Cytuj:
Na wiarę to na pewno, ale że bezrefleksyjnie to tego nie powiedziałem.

Ok, czyli możesz sobie podać dłoń z każdym teistą. Łączy was wiara.

Cytuj:
Jestem naprawdę ciekaw, gdzie konkretnie kogoś zaatakowałem, obraziłem, zwyzywałem etc. Nic takiego nie było. Wszystko co robię to pytam i wyrażam odmienną opinię. Nie wolno?

Cytuj:
Znowu mnie nie widzisz, a rościsz jakieś prawo do wiedzy na mój temat. Może właśnie na to gwizdam?

W drodze empatii przejmuję stan emocjonalny mojego rozmówcy. Ty tak nie potrafisz, bo Twoje ego zajmuje tyle miejsca, że na stan emocjonalny drugiego człowieka pozostajesz ślepy. Możesz oczywiście strzelać, ale to będą ślepaki.

Śr sie 01, 2018 9:02 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Taki jesteś zadufany, że pytasz już tylko retorycznie. Te pytania z posta otwierającego temat też były retoryczne. Cała Twoja pisanina na tym forum to czcza retoryka.

W drodze empatii przejmuję stan emocjonalny mojego rozmówcy. Ty tak nie potrafisz, bo Twoje ego zajmuje tyle miejsca, że na stan emocjonalny drugiego człowieka pozostajesz ślepy. Możesz oczywiście strzelać, ale to będą ślepaki.

Nie zgadzam się na nowomowę, zgodnie z którą kwestionowanie i poddawanie w wątpliwość faceta stosującego na kartach swojej świętej księgi dziecio/ludobójstwo, odpowiedzialność zbiorowo-dziedziczną i chcącego torturować mnie przez wieczność albo brak zgody na - jak sama stwierdziłaś - sprowadzanie mnie przez ciebie do pionu jest butą i arogancją bo nie jestem niczyim niewolnikiem. Będę korzystał z prawa do wyrażania swojej opinii i nie poczuwam się do odpowiedzialności za atakowanie kogoś, szydzenie etc., bo nigdzie czegoś takiego nie przejawiam i ani ty ani nikt inny nie przedstawił mi do tej pory ani razu konkretnego, sensownego przykładu mimo ponagleń, gdzie to robię. Jeśli się z kimś nie zgadzam w tej kwestii, to już jego problem a nie mój. Za każdym razem, kiedy ktoś wyciągnie temat mojej rzekomej buty i arogancji postawię sprawę w ten sam sposób.
Ok, czyli możesz sobie podać dłoń z każdym teistą. Łączy was wiara.

Po raz 14 na forum więc zajrzyjmy do słownika:
Autorytet - "1. powszechnie uznana czyjaś powaga, wpływ, znaczenie; posłuch, poważanie, szacunek, respekt;
2. człowiek mający duże poważanie ze względu na swą wiedzę lub postawę moralną, stawiany za wzór do naśladowania, mający wpływ na postawy i myślenie innych ludzi; chodząca encyklopedia, augur;
3. ciesząca się dużym szacunkiem instytucja, doktryna, pismo itp.
"
Ekspert - "specjalista, człowiek, który zna się na tym, co robi".
Wiedza - "ogół wiadomości zdobytych dzięki badaniom, uczeniu się itp."
Wiara - "przeświadczenie o słuszności czegoś; przekonanie o wartości czegoś; przekonanie, że coś się spełni".

Śr sie 01, 2018 7:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
MaciejMusial napisał(a):
Nie zgadzam się na nowomowę, zgodnie z którą kwestionowanie i poddawanie w wątpliwość faceta stosującego na kartach swojej świętej księgi dziecio/ludobójstwo, odpowiedzialność zbiorowo-dziedziczną i chcącego torturować mnie przez wieczność albo brak zgody na - jak sama stwierdziłaś....

Zafiksowałeś się na jednym i tym samym. Ile razy będziesz powtarzał te bzdury?

Cytuj:
Za każdym razem, kiedy ktoś wyciągnie temat mojej rzekomej buty i arogancji postawię sprawę w ten sam sposób.

Rzekomej??? Raczy Waćpan żartować sobie.

Cytuj:
Po raz 14 na forum więc zajrzyjmy do słownika:

No już dobrze. Chyba wszyscy Ci wierzą w to że przeczytałeś słownik. Może teraz czas na coś innego?

Śr sie 01, 2018 7:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Szanowny Pan nie przejawia chęci równego traktowania rozmówcy. Z Szanownym Panem nie rozmawiam. Dziękuję Panu za uwagę.

Śr sie 01, 2018 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Macieju, ja Tobie też dziękuję. Kij w dupie nadal się nie rozpuścił. Kiedy Cię czytam, cała sztywnieje.

Życzę owocnych dyskusji z ludźmi na Twoim poziomie sztywności.

Śr sie 01, 2018 8:07 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12