Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 09, 2019 5:39 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 106  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Papieżowi Franciszkowi media dorobiły 'gębę' i wielu, nawet zacnych katolików, daje się na to złapać. Jego nauczanie należy widzieć w kontekście, również Tradycji i nauczania poprzedników. Tak się go czyta. Wyrwane wypowiedzi z kontekstu jego calościowej wizji problemów dają złudzenie jakieś rewolucji i odstępstw. Wydaje mi się Wespecjalnie, że należy spróbować spojrzeć na niego bez emocji. Kiedy zakładasz do przemówień filtr miłości, nie zauważa się, że to tylko ten aspekt jest podkreślany. Zasada pozostaje jednak niezmienna. Może ma większe zaufanie do kapłanów niż bylo to dawnej i stąd wrażenie bałaganu? Nie jest tak niezwykle precyzyjny w wypowiedziach jak Benedykt XVI. Temu ostatniemu zresztą też się nie raz oberwało, bo ktoś coś źle zrozumiał i wyrwał z prawdy ogólnej.

Edit
Głową tego Kościoła jest Chrystus. Komu więc wypowiadasz posłuszeństwo? Szefowi? Można Bogiem manipulować w Jego Kościele? Nawet Władza Kluczy kończy się tam, gdzie Bóg powie: dość! Nie należy mylić poziomów wartości. Można wiele spraw widzieć inaczej, poddawać analizie krytycznej, nie rozumieć. Jesteśmy jednak w Kościele, gdzie z woli Boga przechowuje się depozyt wiary i pilnuje tego Duch Święty.

Spróbuj wieszać swe zastrzeżenia na właściwym poziomie nie tracąc z oczu najważniejszego - Szef wie co robi i nie trzeba go uczyć Jego roboty. Nikt nie jest w stanie Mu przeszkodzić prowadzić Kościół tam dokąd On sam chce.

Śr lis 21, 2018 9:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Z tego, co mi wiadomo, taki zakaz obowiązuje do odwołania.

Na tego typu pytania odpowiada moderacja.

Cz lis 22, 2018 12:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Jockey nie raczył odpowiedzieć na priv, więc jestem zmuszony pytać tutaj: czy nadal mam zakaz pisania w działach katolickich?

A coś się zmieniło w twojej postawie. Przecież jawnie wypowiedziałeś posłuszeństwo papieżowi.
Wespecjan napisał(a):
Katolik ma prawo odrzucać heretycke nauki jakichkolwiek papieży, by nie iść za nim do piekła.

Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Każde odstępstwo zaczynało się od tego, że jakiś katolik uznał się za mądrzejszego od Kościoła, papieży i biskupów, przez co sam ma prawo oceniać czy Kościół/papież/biskupi naucza prawidłowo.

Posłuszeństwo należy się Bogu i Tradycji Kościoła a nie modernistom i hereteykom w sutannach a kryterium jest rozum, sumienie i znajomość dogmatyki, która nie jest wiedzą tajemną.

Jestem w pełni katolikiem, bo wykonuje nakazy Kościoła a tenże przez słowa Pawła IV w Konstytucji Cum ex apostolatus z 15 lutego 1559 r naucza:

"§ 1. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest do tego stopnia poważna i niebezpieczna, iż w razie odstępstwa od wiary można się sprzeciwić, oskarżając go, nawet papieżowi, który pełni władzę BOGA i Pana naszego JEZUSA CHRYSTUSA na ziemi, a nad narodami i królestwami posiada pełnię mocy i wszystko podpada pod jego osąd, on sam zaś na tym świecie przez nikogo nie może być osądzony. Pamiętamy ponadto, że gdy zagrożenie jest poważniejsze, to należy mu się pełniej i usilniej sprzeciwić, aby fałszywi prorocy, albo tacy, którzy posiadają również władzę świecką nie mogli zgubnie usidlić prostych dusz, a niezliczonych ludów poddanych ich trosce duchowej bądź władzy doczesnej iżby nie mogli wraz z sobą zwieść ku zatracie i potępieniu, aby nigdy nie dała się ujrzeć ohyda spustoszenia na miejscu świętym, o której jest mowa od Daniela proroka. Chcemy więc wypełnić nasz pasterski obowiązek i wyłapać (o ile z Bożą pomocą będziemy mogli) lisy rujnujące winnicę Pańską, a wilki powstrzymać poza owczarnią, abyśmy się nie okazali niemymi psami, które nie szczekają, abyśmy nie zginęli wraz ze złymi gospodarzami i nie byli porównani do najemników."

Papież Paweł IV stwierdza w zakończeniu:

"§ 8. Postanowienia tej konstytucji mają obowiązywać bez względu na jakiekolwiek przeciwne konstytucje i zarządzenia apostolskie, a także przywileje, zezwolenia i listy apostolskie udzielone tymże biskupom, arcybiskupom, patriarchom, prymasom i kardynałom, oraz wszystkim innym, w jakimkolwiek brzmieniu i kształcie, jak również bez względu na wszelkie klauzule i dekrety, w tym wydane na mocy własnej inicjatywy i w oparciu o pewną wiedzę, oraz w oparciu o pełnię władzy apostolskiej (także podczas konsystorza), albo w jakikolwiek inny sposób, również gdyby decyzje te zostały ponownie zatwierdzone i ponowione, a także włączone do zbioru praw, jak również bez względu na wszelkie postanowienia konklawe, choćby zostały zatwierdzone przez przysięgę, potwierdzenie apostolskie, albo w jakikolwiek inny sposób i nawet gdyby zostały zaprzysiężone przez nas samych. Wszystkie te postanowienia uważamy niniejszym za przytoczone dosłownie w ich brzmieniu i w sposób szczególny oraz wyraźnie je odwołujemy, o ile zachowują jeszcze moc, bez względu na jakiekolwiek przeciwne postanowienia. "

Cz lis 22, 2018 12:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Taka mała uwaga przy okazji tego, że dostałem ostrzeżenie za "chamski atak na innego forumowicza".
Nie wchodząc w polemikię czy to było chamskie czy po prostu śmieszne, chciałbym zauważyć, że pod kategorię "chamski atak" podpada tu wielu udzielających się kiedy atakują katolicyzm i wiarę, kpiąc i szydząc często podskórnie, moderacja powinna byc bardziej asertywna z tymi chamusiami.

Cz lis 22, 2018 11:52 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Podobno uważasz się za katolika. A katolika obowiązują pewne normy moralne. Wstawienie zdjęcia kobiety z wibratorem i podpisanie ze to jedna z osób na forum wracająca z pracy to dno i wodorosty.
Co do ateistów atakujących katolicyzm to w każdym poście jest taki przycisk zgłoś post. Jeśli uważasz ze dany post jest atakujący Kościół lub Boga lub wartości katolickie to zgłaszasz taki post a moderacja zajmie się takim postem u jeśli podzieli twoje zdanie to będziemy reagować.

Cz lis 22, 2018 2:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I moje 5 groszy.
Tradycja to też pewna kultura wypowiedzi, zachowań. Widzisz coś i walisz na odlew w stylu antyklerykałów. Być może wydaje się tobie, że wstrząśniesz kimś, obudzisz kogoś. Niestety po za zobojętnieniem na walenie niczego się w ten sposób nie osiąga. Przemieszania prostackich wybryków z bogactwem duchowym Kościoła nie wzbudza zaufania.

Zauważ, uwagi moderacji do ciebie dotyczą przede wszystkim twoich zachowań, a nie treści.

Pt lis 23, 2018 11:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kosząc moje wpisy z działów katolickich widzę Jockey, że postanowiłeś służyć swojemu wyobrażeniu katolicyzmu a nie Kościołowi, bo jak widać totalnie olałeś konstytucję Cum ex apostolatus.

Dlatego nie ty bedziesz mi tu ustalał czy jestem katolikiem czy nie, więc proszę Admina by skasował tutaj moje konto.

Pn lis 26, 2018 11:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pod rozwagę, Wespacjanie

Pn lis 26, 2018 11:18 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Kosząc moje wpisy z działów katolickich widzę Jockey, że postanowiłeś służyć swojemu wyobrażeniu katolicyzmu a nie Kościołowi, bo jak widać totalnie olałeś konstytucję Cum ex apostolatus.

Dlatego nie ty bedziesz mi tu ustalał czy jestem katolikiem czy nie, więc proszę Admina by skasował tutaj moje konto.

Nie ja, regulamin. Wypowiedziałeś posłuszeństwo papieżowi. Jak wróciłeś zapytałeś czy możesz pisać a ja zapytałem czy się coś zmieniło. Nie odpowiedziałeś na to pytanie.
viewtopic.php?f=8&t=22079
Cytuj:
Wymagania regulaminowe obowiązujące w dziale katolickim.

1.Do pisania w tym dziale uprawnieni są rzymscy katolicy i chrześcijanie zachowujący jedność w zakresie doktryny, ale wykazujący różnice w obrzędach liturgicznych oraz odrębność organizacji hierarchicznej i kanonicznej (tzw. Kościoły sui iuris).
2.Osoby poglądowo utożsamiające się z z kapłanami, ruchami religijnymi, które wypowiedziały posłuszeństwo Papieżowi lub/i przełożonym kościoła partykularnego proszone są o pisanie w działach przeznaczonych dla chrześcijan lub ogólnym.
3.Wymaga się, by wypowiedzi użytkowników wykazywały zgodność z doktryną katolicką i respektowały orzeczenia Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.
4.Wyrażanie poglądów krytycznych odnośnie nauki Kościoła nie może mieć charakteru propagowania treści podważających rozstrzygnięcia UNK lub odciągania wiernych od Kościoła. Wyrażanie wątpliwości i dążenie do ich przezwyciężenia w duchu jedności są mile widziane.
5.Dyskusje odbywają się z poszanowaniem postanowień wszystkich soborów powszechnych, które odbyły się w historii Kościoła katolickiego.
6. Krytyka grup lub ruchów należących do Katolicyzmu i wypełniających kryteria ujęte w punkcie 1. powinna odbywać się w duchu jedności Kościoła. Niedopuszczalne jest ośmieszanie lub obrażanie pod adresem odmiennych sposobów sprawowania liturgii czy praktykowania duchowości.

Pn lis 26, 2018 12:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
3.Wymaga się, by wypowiedzi użytkowników wykazywały zgodność z doktryną katolicką i respektowały orzeczenia Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.
5.Dyskusje odbywają się z poszanowaniem postanowień wszystkich soborów powszechnych, które odbyły się w historii Kościoła katolickiego.

Nie jestem hipokrytą by udawać, że powyższe są zgodne z nauczaniem Franciszka, więc artykułuje to wprost - tak jak wielu biskupów i kardynałów piszących dubie.

Nikt mi nie wykazał heretyckich treści moich wpisów czy jakolwiek niezgodnych z nauczaniem KK, ale i tak dostałem zakaz pisania w działach katolickich, więc ponawiam prośbę do moderatów i admina o usunięcie mojego konta z katolik.pl

Pn lis 26, 2018 4:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Napisałeś post w katolickim tylko po to, by móc napisać powyższą rezygnację. To była prowokacja i doskonale o tym oboje wiemy. Tylko my. Nie daleś się wciągnąć w rozmowę wyjaśniającą a podeszłam do ciebie, by to ukazać tak jak to widzę, i wagę tego co kwestionujesz uogólniając aż po odmówienie posłuszeństwa papieżowi. Byłoby niewygodne? Rozdzieranie szat daje efekt bardziej teatralny, prawda?

Spory, nawet na poziomie wysokich hierarchów są dopuszczone w Kościele, bo tylko one prowadzą do rozwiązania problemów, z którymi się Kościół boryka. Problemy się rozwiązuje, a ścierają się różne wizje Kościoła wynikające z wyjścia od innej antropologii. Dopuszczone są również na naszym forum, ale w formie rzetelnej argumentacji w ramach regulaminu, który na razie obowiązuje. W dolnych częściach forum można radykalniej, byle merytorycznie i nie oceniająco. Ten regulamin w katolickim nie stygmatyzuje też nikogo jako katolika, czy nie, ale dotyczy prawa do pisania w działach. Poniżej znajdź sobie uznasadnienie.

Arcybiskup Palermy ekskomunikowal typu latae sententiae jednego z kapłanów swojej diecezji za przestępstwo schizmy i herezji. Ks. Minutella nazwał papieża Franciszka 'oszustem' zaś Kościół przez niego prowadzony 'bezwstydną nierządnicą zaprzedaną możnym tego świata'. Za jedynego prawowiernego papieża uznawał Benedykta XVI. Do niego zresztą pisał skargi na swego przełożonego, czyli abp.Lorefice. Nigdy nie doczekał się odpowiedzi. I nie wzięto pod uwagę tego, że ma widzenia Matki Bożej, aniołów i świętych, którzy mieli jakoby utwierdzać go w głoszonych naukach. Argumentując ogłoszenie ekskomuniki, abp Palermo napisał, że głoszone przez kapłana nauki 'niosły ryzyko mącenia sumień i wprowadzaniu zamieszania w ich prawdziwej ludowej pobożności maryjnej oraz w pojmowaniu kultu aniołów i świętych. /za PK 47/2018/

Kiedy pojawiają się na forum treści godzące w taką pobożność, też reagujemy zdecydowanie i nie wszyscy to rozumieją. Kiedy pojawia się myślenie magiczne, zwykle ostro reaguję.

Widzisz różnicę między wątpliwościami, o których można rozmawiać a wypowiedzeniem posłuszeństwa Papieżowi, bo powołujesz się na inne autorytety? Tylko, że ci ludzie są nadal w Kościele i rozmawiają. obie strony, które inaczej widzą Kościół, bo wychodzą od innej antropologii. Nie wiemy dokąd to doprowadzi, ale Głową Kościoła jest Bóg.

Pn lis 26, 2018 5:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Na forum są osoby które krytykują poczynania papieża Franciszka lub otwarcie mówią o niezrozumieniu jego decyzji czy wypowiedzi publicznych ale nikt z nich nie posunął się do postawy wypowiadającej posłuszeństwo Piotrowi naszych czasów.
W Kościele wielu było reformatorów. Jednym z tych którzy nadali nowa jakość chrześcijaństwa był m.in. św. Franciszek z Asyzu. Ale to co go charakteryzowało to postawa posłuszeństwa. Mam wrażenie ze on miał do czynienia z kimś gorszym niż papież Franciszek.
Twoje wpisy w dziale katolickim były tolerowane chociaż wiele z nich było na krawędzi, były tolerowane dopóki nie wypowiedziałeś posłuszeństwa papieżowi. Po tym wpisie nie zostawiasz nam inne możliwości niż zabronić ci pisać w dziale katolickim.

I zgadzam się z merss. Twój powrót to była prowokacja żeby odejść z trzaskaniem drzwiami.
Nie zareagowałeś ani na mój post pytający co się zmieniło ani na post merss która nawoływała do dyskusji nad twoim postępowaniem i znalezieniem jakiegoś wyjścia z sytuacji.

Pn lis 26, 2018 5:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dopóki rozmawiamy, możliwe jest jakieś wyjście z sytuacji. Osobiście cenię sobie Wespecjana i widzę raczej raptusa :x niż osobę źle usposobioną.

Pn lis 26, 2018 5:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podstawą do odmowy mi bycia katolikiem (bo o tym świadczy zakaz pisania w katolickich działach) były 2 moje stwierdzenia:
"Katolik ma prawo odrzucać heretycke nauki jakichkolwiek papieży, by nie iść za nim do piekła."
oraz
"Posłuszeństwo należy się Bogu i Tradycji Kościoła a nie modernistom i heretykom w sutannach a kryterium jest rozum, sumienie i znajomość dogmatyki, która nie jest wiedzą tajemną."

Nawet jeśli ktoś pomija naukę Kościoła w konstytucji Cum ex apostolatus, która wręcz nakazuje sprzeciwianie się nawet samemu papieżowi (nie wiem jak można pomijać nauczanie papieża w imię posłuszeństwa papieżowi, ale jeśli nawet), by zachować duszę, to nie można pomijać słów Św Pawła, który mocno stwierdza: Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!

W moich stwierdzeniach nie ma nic z systemowego sprzeciwu wobec instytucji papiestwa (co by mnie wykluczało jako katolika), jest natomiast zdroworozsądkowa obrona własnej duszy przed zaprzeczeniem ciągłości nauczania Kościoła, która się dzieje na naszych oczach i to nie jest tylko moje zdanie, ale wielu księży, biskupów i kardynałów.

Mers pisze, że jest dialog czy rozmowa między tradycjonalistami a Franciszkiem i jego zapleczem. To nie prawda, nie ma żadnej "rozmowy" pomiędzy kapłanami, biskupami i kardynałami sprawującymi kult i głoszenie Słowa Bożego zgodnie z tradycyjnym nauczaniem Kościoła, na wszelkie listy zapytania i błagania o wyjaśnienie niepokojących treści, Franciszek nie raczył odpowiedzieć. Za to chętnie rozmawia i biesiaduje z takim ludźmi jak Zygmunt Bauman, ateista socjolog, który twierdzi, że nie ma żadnych dogmatów, bo wszystko jest płynne.

Dlatego jeśli za nieposłuszeństwo papieżowi zostaje uznany mój sprzeciw wobec nauk, które wg tradycyjnej nauki Koscioła były by uznane za herezje i błędy, które by prowadziły by moją duszę do piekła, to niech tak będzie, nie będę hipokrytą, co to po cichu jest przeciw, ale w tłumie jest za.

Pn lis 26, 2018 11:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Rozmowy dyplomatyczne toczą się poza ludzkimi oczami, taka ich specyfika. Młyny watykańskie mielą powoli, my też mamy czas. To z kim i kto biesiaduje też nie należy do depozytu wiary. Czy zmieniło się nauczanie Kościoła? A może mamy w wielu krajach już postchrześcijaństwo? Jest taki temat w chrek. Nieudolnie napisany wstępniak, ale nikt nie zabrał głosu w sprawie tego co się dzieje i gdzie się dzieje? Jak ratować Kościół, z którego dawno temu wyprowadzono poczucie grzechu? Nawet nie było rozmów na ten temat. O kryzysie w Kościele i nadchodzącym już pod polskie drzwi pisze się coraz więcej w prasie katolickiej. Dlaczego tak szybko padł Kościół w Irlandii? Kto ma to naprawić? Dotąd naprawiali święci i to oni prowadzą Kościół. To nie temat na Uwagi. Widzę jedynie niezrozumienie i uważam, że warto o tym rozmawiać. Może nawet lepiej w dolnych działach, by móc się swobodniej wypowiadać. Przemyśl.

Wt lis 27, 2018 12:20 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 106  Następna strona