Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 26, 2019 4:09 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Następna strona
 Do czego prowadzi feminizm? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
equuleuss napisał(a):

W zasadzie coś w tym jest.

To ma miejsce na bardzo wielu płaszczyznach.

Śr sty 09, 2019 4:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy bylo cytowane. Dzis znalazlem i wydaje mi sie interesujace:

http://www.antoni.agmk.net/pliki/global ... sualna.pdf

Śr sty 09, 2019 8:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Tylko teraz, co masz na myśli pisząc o tradycji przez duże T. Bowiem ta przez wielkie T jest w Kościele. A ta kultywowana przez społeczeństwa / narody jest tą właśnie przez mniejsze - t. Jeśli to sprecyzujemy, wtedy będziemy wiedzieć na czym stoimy w temacie.

Mam na myśli wymiar duchowy tradycji. Bez łączności z tym duchowym wymiarem te zwyczaje, obrzędy, rytuały, ceremoniały to pusta forma bez treści. Człowiek musi rozumieć, po co to w ogóle jest, żeby cokolwiek z tego wynikało.
Cytuj:
A macierzyństwo z intensywną karierą trudno jest pogodzić, chociaż w jakiś sposób kobiety sobie i tym radzą. Być może kobiety jednak są w pewien sposob nie doceniane, ponieważ one często mają więcej obowiązków niż mężczyzna, dom, opieka nad dziećmi, praca.

Teoretycznie mogłyby się podzielić po równo tymi domowymi obowiązkami z mężczyznami, ale często jestem świadkiem takiej sytuacji, że one wcale tego nie chcą. Kobiety wręcz instynktownie czują się odpowiedzialne za dom. A jak już delegują jakieś poważniejsze zadania mężowi czy później dzieciom, to nierzadko kręcą niezadowolone nosem i przejmują stery, bo one zrobią to lepiej.
Cytuj:
Poza tym, nie jest zbyt dobrze aby kobieta byla całkowicie uzależniona ekonomicznie od mężczyzny. Załóżmy że mężczyzna ją porzuci i co wtedy? Wtedy kobieta zostaje sama, bezradna, z dziećmi.

Sam fakt, że kobiety w ten zapobiegliwy sposób myślą jest najlepszym dowodem na kryzys męskości. Nie mają zaufania do mężczyzn, którzy często nie potrafią wziąć odpowiedzialności za samych siebie, a co dopiero - za rodzinę.
Cytuj:
Bowiem kobiety wiedzą dobrze że życie samotnej kobiety lekkie nie jest. To nadal jest świat mężczyzn. Pomimo równouprawnienia.

Większość kobiet nie wchodzi w związki z powodu samotności, tylko w celu stworzenia rodziny. Jeśli jakieś wzorce zachowań sprzyjają temu celowi, to dlaczego miałyby ich nie przejmować? Co mają do stracenia?
Cytuj:
Kobiety są niemal od dzieciństwa przyuczane że mężczyzna to wzrokowiec i wybiera kobiety które są ładne, zadbane, atrakcyjne, zwłaszcza seksualnie. Kobiety zatem starają się o dobry wygląd. Do tego dodają sposób poruszania się, gesty, ubiór, sposób bycia, tym podobne rzeczy.

Ale przecież to prawda, że mężczyzna to wzrokowiec i wybiera kobiety atrakcyjne fizycznie. I to jest w sumie najważniejsze. Jeśli jest ładna, to może nawet zachowywać się "jak facet", a w jego oczach nie straci. Chyba, że będzie chciał w niej widzieć matkę dla swoich dzieci. Wówczas będzie przykładał większą wagę do jej sposobu bycia.
Cytuj:
I weźmy lesbijki, szczególnie takie typowe. One jakoś już nie czują tej presji aby podobać się mężczyznie, tym samym nie dbają już tak o wygląd czy makijaż, szczególnie seksowny. Ubierają się jak chcą, wyglądają jak chcą, poruszają się jak chcą, zachowują się w inny sposób. I zazwyczaj nie są tak kobiece.

Nie wydaje mi się, żeby główną motywacją kobiet do szczególnego dbania o siebie było przypodobanie się mężczyznom. Kobiety się tak stroją i malują przede wszystkim dla innych kobiet. Facet to pewnie by chciał się upewnić, jak jego potencjalna partnerka wygląda naprawdę, jak Bóg ją stworzył. Niektórzy w tym celu organizują randki na basenie.
A kolejnym dowodem na to, że kobiety nie stroją się dla mężczyzn jest fakt, że po ślubie w domu chodzą bez makijażu i w byle czym, a jak mają wyjść po bułki do sklepu, to najpierw muszą się zrobić na bóstwo.

Śr sty 09, 2019 10:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał

Cytuj:
Ego to makijaż i inne "zmiany zewnętrzne" ?
Ojciec nadaje synowi "tożsamość" i "strukturę" ?
A może lepiej jest używać słów zgodnie z ich znaczeniem?

Tylko podważanie, brakuje jedynie sakramentalnej formułki - a kto tak powiedział. Jeśli tożsamości nie odciśnie ojciec, zrobi kto kto inny, środowisko. Wówczas jest to porażka ojca, przerwana zostaje ciągłość.

Cytuj:
"W ramach równości trzeba oczywiście dziewczynki uczyć umiarkowania i skromności" Znaczy chłopców też ?

Nie doczytałeś. Centymetr wyżej napisałem - Owszem trzeba taką naukę przeprowadzać, nazywa się ona wychowanie. Zamiast tego uczy się nie atakować, wmawiać jakieś złe skłonności, co powoduje jak zwykle odwrotny efekt. Odnosi się do postu equuleuss o chłopcach.

Cytuj:
Na marginesie: kobiety są takie a mężczyźni tacy. Tzn które kobiety i którzy mężczyźni? Prawda to jest taka,że biologia warunkuje tylko niektóre różnice ( szczerze mówiąc udowodniono zaledwie kilka w zakresie funkcji umysłowych) a reszta to wynik "socjalizacji do"

To stanowisko wynika z niemożności zaakceptowania sytuacji, że kilka kropel testosteronu zmienia aż tak wiele. Nihil novi sub sol, jesteśmy demiurgami. Stąd dążenie do urawniłowki, unifikacji w nowym stylu. Różnice można tłamsić, jak ubieranie w jednakowy mundur. Można też pielęgnować, przyroda jest silna tam gdzie różnorodność form, nie ich ubóstwo.

Cz sty 10, 2019 10:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Jeśli tożsamości nie odciśnie ojciec, zrobi kto kto inny, środowisko.

Tożsamość to wielkie słowo.A od spraw "wielkich" są mężczyźni ?

Robur napisał(a):
Nie doczytałeś.
.

Wyróżniłeś to dopytałem ale tu nie będziemy kopii kruszyć.

Robur napisał(a):
To stanowisko wynika z niemożności zaakceptowania sytuacji, że kilka kropel testosteronu zmienia aż tak wiele. Stąd dążenie do urawniłowki, ...............

Równie dobrze mogę napisać, że przeciwne stanowisko wynika z niemożności zaakceptowania sytuacji,że kilka kropli testosteronu nie zmienia aż tak wiele jakby chcieli konserwatywni mężczyźni.No tyle,że ten wpływ testosteronu się jednak bada i na razie to rezultaty cokolwiek studzą męski samozachwyt.Można też udawać, że nie istnieje zjawisko socjalizacji do roli płciowej. Można. Tylko po co zaproszono kobiety na uniwersytety, dano im prawa wyborcze i swobodę funkcjonowania w biznesie czy działalności publicznej? Bo udzielenie kobietom tych praw nie wynikło tylko z jakiegoś abstraktu typu "sprawiedliwość powszechna" ale również z uświadomienia sobie,że zawsze była socjalizacja do roli płciowej - a przez sporą część dziejów była bezrefleksyjnie przymusowa.
To tkwi w głowach bardzo mocno.Nawet Ty zaliczyłeś dwie kobiety o silnej pozycji politycznej do "Horpyn". Bo kobieta "normalna" jest inna z założenia.Tak właśnie było kiedyś - by zająć się w życiu czymkolwiek poza dobrostanem męża i dzieci musiała mieć status specjalny - jak Hildegarda von Bingen albo Elżbieta I.

Cz sty 10, 2019 10:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Mam na myśli wymiar duchowy tradycji. Bez łączności z tym duchowym wymiarem te zwyczaje, obrzędy, rytuały, ceremoniały to pusta forma bez treści. Człowiek musi rozumieć, po co to w ogóle jest, żeby cokolwiek z tego wynikało.

Ale teraz pytanie - czy potrafimy wymienić jakiekolwiek tradycje do kultywowania oprócz opłatka, choinki, sianka pod obrusem, święconek na Wielkanoc, śmigusa czy tym podobnych rzeczy?

Cytuj:
Teoretycznie mogłyby się podzielić po równo tymi domowymi obowiązkami z mężczyznami, ale często jestem świadkiem takiej sytuacji, że one wcale tego nie chcą.

Albo mężczyzni niekoniecznie chcą.

Cytuj:
Kobiety wręcz instynktownie czują się odpowiedzialne za dom.

W wielu rzeczch Twoje słowa potwierdzają że jestem jednak mężczyzną.

Cytuj:
A jak już delegują jakieś poważniejsze zadania mężowi czy później dzieciom, to nierzadko kręcą niezadowolone nosem i przejmują stery, bo one zrobią to lepiej.

Moja mama tak twierdzi. Bo ja w tych rzeczach też jak facet.

Cytuj:
Sam fakt, że kobiety w ten zapobiegliwy sposób myślą jest najlepszym dowodem na kryzys męskości. Nie mają zaufania do mężczyzn, którzy często nie potrafią wziąć odpowiedzialności za samych siebie, a co dopiero - za rodzinę.

A Ty miałabyś takie zaufanie? Może to nie o kryzys męskości chodzi ale o to że mężczyzni potrafią ulegać wdziękom innych kobiet.

Cytuj:
Większość kobiet nie wchodzi w związki z powodu samotności, tylko w celu stworzenia rodziny.

Kobiety są relacyjne, zależy im na relacjach, chyba raczej źle znoszą samotność. Poza tym, nadal ich zarobki są mniejsze a rynek pracy dla nich okrutniejszy.

Cytuj:
Ale przecież to prawda, że mężczyzna to wzrokowiec i wybiera kobiety atrakcyjne fizycznie.

I ja jestem wzrokowcem.

Cytuj:
I to jest w sumie najważniejsze.

To fakt.

Cytuj:
Jeśli jest ładna, to może nawet zachowywać się "jak facet", a w jego oczach nie straci.

I to też fakt. Ale kobiecość dodaje atrakcyjności.

Cytuj:
Nie wydaje mi się, żeby główną motywacją kobiet do szczególnego dbania o siebie było przypodobanie się mężczyznom. Kobiety się tak stroją i malują przede wszystkim dla innych kobiet.

To dlaczego lesbijki tego nie robią dla innych kobiet? Chyba że kobiety robią to na zasadzie - ja jestem bardziej atrakcyjna od ciebie i od ciebie i od was wszystkich. Takie stroszenie piórek. Ale nadal jest to nakierowane na mężczyzn. Bo ona robi to aby pokazać że jest atrakcyjniejsza niż inne kobiety, czyli stanowi konkurencję. W tle są mężczyzni bo to dla nich i ze względu na nich. Kobiety rywalizują ze sobą w taki sposób także o mężczyzn.

Cytuj:
Facet to pewnie by chciał się upewnić, jak jego potencjalna partnerka wygląda naprawdę, jak Bóg ją stworzył. Niektórzy w tym celu organizują randki na basenie.

Ale to też niewiele da bo kobieta może zrobić sobie makijaż permanentny czy jak to się tam zwie. A poza tym, może mieć botoks czy kwasy w ustach, w twarzy, czy implanty zamiast naturalnego biustu, doczepione włosy.

Cytuj:
A kolejnym dowodem na to, że kobiety nie stroją się dla mężczyzn jest fakt, że po ślubie w domu chodzą bez makijażu i w byle czym, a jak mają wyjść po bułki do sklepu, to najpierw muszą się zrobić na bóstwo.

Ona nie stroi się już dla swojego miśka bo go upolowała, ale na ulicy nadal są inne okazy męskie. Nie mam na myśli zdrady, ale to że chce się prezentować atrakcyjnie wobec innych, misiek to już udomowiony zwierzak który widział ją w różnych momentach, ale dla innych nie ma takiego zakresu intymności. Chyba że po prostu kobiety nie oszczędzają innych kobiet w ocenie.

Robur napisał(a):
Jeśli tożsamości nie odciśnie ojciec, zrobi kto kto inny, środowisko. Wówczas jest to porażka ojca, przerwana zostaje ciągłość.

Ale w takim razie tożsamość dla kobiety powinna nadawać matka. Czyli nie ma większych czy mniejszych zadań, mają oboje te same zadania wobec dzieci, ojciec aby nadać tożsamość synowi, a matka aby nadać tożsamość córce. Aby tego dokonać to samemu najpierw potrzeba aby być właściwie ukształtowanym mężczyzną i właściwie ukształtowaną kobietą.

A nie zawsze tak jest. Nie zawsze mężczyzna przekazuje dobre cechy synowi. Nie zawsze kobieta przekaże te właściwe cechy córce. Środowisko także przekaże swoje prędzej czy później, dzieciak ma taki okres w życiu że w pewnym momencie jakby przestaje słuchać co ma do powiedzienia matka czy ojciec, bardziej liczy się zdanie kumpli. A i tak w końcu wybierze swoją własną tożsamość.

Verbal napisał(a):
Bo udzielenie kobietom tych praw nie wynikło tylko z jakiegoś abstraktu typu "sprawiedliwość powszechna" ale również z uświadomienia sobie,że zawsze była socjalizacja do roli płciowej - a przez sporą część dziejów była bezrefleksyjnie przymusowa. To tkwi w głowach bardzo mocno.

W przypadku kobiet ta socjalizacja do roli płciowej jest silnie podkreślona, jest większa presja na kobietę, dlatego mężczyzni nie odczuwają tego w taki sposób.

Cz sty 10, 2019 11:38 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał

Cytuj:
Tożsamość to wielkie słowo.A od spraw "wielkich" są mężczyźni ?

Owszem, dosłownie i w przenośni. W Nieruchomościach handlem areałami, domami zajmują się najczęściej panowie. Panie wolą mieszkania i domy, tak się to naturalnie układa.
Mężczyzna robiący rzeczy wielkie jest bardziej pociągający.

Cytuj:
To tkwi w głowach bardzo mocno.Nawet Ty zaliczyłeś dwie kobiety o silnej pozycji politycznej do "Horpyn". Bo kobieta "normalna" jest inna z założenia.Tak właśnie było kiedyś - by zająć się w życiu czymkolwiek poza dobrostanem męża i dzieci (...)

Jeśli tkwi mocno w głowach, znaczy nie jest tylko wdrukowane. Najwyraźniej jest taka racjonalna potrzeba dotycząca rodziny i życia. A że zrobiło się inaczej to wiem i nie oznacza to wzrostu szczęścia.

Cytuj:
Można też udawać, że nie istnieje zjawisko socjalizacji do roli płciowej. Można. Tylko po co zaproszono kobiety na uniwersytety, dano im prawa wyborcze i swobodę funkcjonowania w biznesie czy działalności publicznej? Bo udzielenie kobietom tych praw nie wynikło tylko z jakiegoś abstraktu typu "sprawiedliwość powszechna" ale również z uświadomienia sobie,że zawsze była socjalizacja do roli płciowej - a przez sporą część dziejów była bezrefleksyjnie przymusowa.

Była przymusowa socjalizacja do roli płciowej, podobnie jak mężczyzn. To się zmieniło poprzez łatwość życia i przejęciu roli opiekuna - ojca przez państwo. Bardzo naturalny stereotyp płciowy, znaczy w podejściu nic się nie zmieniło, jedynie nastąpiło przesunięcie akcentów. Żadna inna socjalizacja tego nie zmieniła.

Cz sty 10, 2019 10:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Owszem, dosłownie i w przenośni. W Nieruchomościach handlem areałami, domami zajmują się najczęściej panowie. Panie wolą mieszkania i domy, tak się to naturalnie układa.
Mężczyzna robiący rzeczy wielkie jest bardziej pociągający.

A kobieta ma tylko ładnie wygladać? Kobieta nie robi wielkich rzeczy? A kobieta która chce robić wielkie rzeczy jest mężczyzną? I czy handel nieruchomościami to wielka rzecz? Dla przykładu, kobieta która była przez pół roku dowódcą ISS, to nawet lepiej brzmi i czyż nie jest pociagające dla Panów?

Jeśli mężczyzna nie będzie pociągający dla mnie fizycznie, to może robić wielkie rzeczy ale to nie zrobi na mnie wrażenia aby wejść z nim z relację, nie będzie to wystarczająco pociągające. Kobiety nie są sztampowe. Chyba że rzeczywiście jestem mężczyzną uwięzionym w ciele kobiety.

Cytuj:
Jeśli tkwi mocno w głowach, znaczy nie jest tylko wdrukowane. Najwyraźniej jest taka racjonalna potrzeba dotycząca rodziny i życia. A że zrobiło się inaczej to wiem i nie oznacza to wzrostu szczęścia.

To znaczy że jedynym szczęściem dla kobiety jest zajęcie się dobrostanem męża, bycie żoną i matką, zajmowanie się domem? A jeśli tak nie jest? To ta kobieta jest jednak mężczyzną?

Cytuj:
Była przymusowa socjalizacja do roli płciowej, podobnie jak mężczyzn.

Czyli jednak mężczyzni nie za bardzo chcą być mężami i ojcami tylko byli do tego socjalizowani?

Pt sty 11, 2019 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
W Nieruchomościach handlem areałami, domami zajmują się najczęściej panowie..

Daruj Robur, ale nie widzę istotnej różnicy w sprzedaży wielkiej działy rolnej a luksusowego mieszkania - poza tym kto wyciągnie lepszą transakcję dla biura.Ten rodzaj "wielkości" niespecjalnie imponuje. Problem raczej w tym,że nikomu już nie imponuje deklarowana w szlachetnych, werbalnych porywach gotowość "mężczyzny wyobrażonego" do obrony rodziny i zagrody przed niedźwiedziami.

Robur napisał(a):

Czyjego szczęścia? Konserwatywnego mężczyzny? No to ja wiem,że część z nich ma teraz z tym problem.Co do wdrukowania - tak się bano,że wdrukowanie nie ma nic wspólnego z racjonalnością,że nawet wymyślono kobietom chorobę - anorexia scholastica, warto poczytać. Tyle na temat racjonalności.

Robur napisał(a):
. To się zmieniło poprzez łatwość życia i przejęciu roli opiekuna - ojca przez państwo..

Gdzie państwo próbowało tam próbowało. Ale zmiany zaszły i tam gdzie nie próbowało.Zmianą podstawową było równouprawnienie w wykształceniu.To wywaliło cały system przymusowej socjalizacji( dającej zresztą zazwyczaj dużo więcej swobody mężczyźnie, nieco zależnie od warstwy społecznej).

Pt sty 11, 2019 9:29 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał

Cytuj:
Daruj Robur, ale nie widzę istotnej różnicy w sprzedaży wielkiej działy rolnej a luksusowego mieszkania - poza tym kto wyciągnie lepszą transakcję dla biura.Ten rodzaj "wielkości" niespecjalnie imponuje. Problem raczej w tym,że nikomu już nie imponuje deklarowana w szlachetnych, werbalnych porywach gotowość "mężczyzny wyobrażonego" do obrony rodziny i zagrody przed niedźwiedziami.

Ja o niebie ty o chlebie. Chodzi o wybieranie naturalnego na bazie płciowości zakresu działania przy sprzedaży nieruchomości. Yo jak w piłce nożne, jeden czuje się lepiej w ataku drugi na bramce.To czy nie imponuje to już nie pytaj, tu kto inny może udzielić odpowiedzi. Obawiam się, że poświecenie dla rodziny jednoznaczność postępowania jest jak najbardziej w cenie. Ponieważ potwornie sprowadzasz wszystko do poliporawnych stereotypów odnieś się do tego.

Cytuj:
Czyjego szczęścia? Konserwatywnego mężczyzny? No to ja wiem,że część z nich ma teraz z tym problem.Co do wdrukowania - tak się bano,że wdrukowanie nie ma nic wspólnego z racjonalnością,że nawet wymyślono kobietom chorobę - anorexia scholastica, warto poczytać. Tyle na temat racjonalności.

Wyobraź sobie, że konserwatywny mężczyzna (co za określenie raczej normalny) również chce być przynajmniej zadowolony, jeśli nie szczęśliwy w życiu. Przypadek rektora Harvardu Lawrenca Summersa, który mówił na bazie własnych obserwacji jest przykładem tyranii ideologii. Zajrzyj na kierunki ścisłe uczelni i humanistyczne pod wiadomym kątem.

Cytuj:
Gdzie państwo próbowało tam próbowało. Ale zmiany zaszły i tam gdzie nie próbowało.Zmianą podstawową było równouprawnienie w wykształceniu.To wywaliło cały system przymusowej socjalizacji( dającej zresztą zazwyczaj dużo więcej swobody mężczyźnie, nieco zależnie od warstwy społecznej).

Pewnie wywaliło. I co dalej ze społeczeństwem?

So sty 12, 2019 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Wyobraź sobie, że konserwatywny mężczyzna (co za określenie raczej normalny) również chce być przynajmniej zadowolony, jeśli nie szczęśliwy w życiu.

W takim razie konserwatywny mężczyzna znajdzie swoje szczęście z konserwatywną kobietą, gdzie oboje będa szczęśliwi podziałem ról płciowych na bardziej tradycyjne. Ale niekoniecznie taki podział ma być szczęściem dla każdej kobiety i dla każdego mężczyzny. I dlaczego mniej konserwatywny mężczyzna który preferuje związek bardziej na zasadzie partnerstwa miałby być nienormalny.

So sty 12, 2019 1:36 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Nie będę odnosić się do wszystkich głupot, które padają w tej dyskusji, szkoda czasu. Wkleję jako jej podsumowanie:

Narodowcy odkryli, że jako konserwatywni mężczyźni nie są atrakcyjni dla kobiet i przeżywają dramat:

https://medianarodowe.com/list-do-redak ... przyjazdu/

A tu genialna reakcja ASZ dziennika:

https://aszdziennik.pl/125319,szok-naro ... arodowcami

So sty 12, 2019 9:29 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Nie będę odnosić się do wszystkich głupot, które padają w tej dyskusji, szkoda czasu. Wkleję jako jej podsumowanie:

Narodowcy odkryli, że jako konserwatywni mężczyźni nie są atrakcyjni dla kobiet i przeżywają dramat:

Nie ma tam takiego przesłania. Chyba zanim zobaczyłaś oryginalny artykuł, przeczytałaś jakiś lewicowy komentarz do niego, który miał zbagetalizować treści tam zawarte przez wyśmianie.

So sty 12, 2019 9:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Nie ma tam takiego przesłania. Chyba zanim zobaczyłaś oryginalny artykuł, przeczytałaś jakiś lewicowy komentarz do niego, który miał zbagetalizować treści tam zawarte przez wyśmianie.

Ale kobieta ma chyba prawo do wyboru mężczyzny. Jeśli chce Hindusa czy innego obcokrajowca to takiego sobie wybierze, razem z konsekwencjami. Polscy mężczyzni nie są w guście każdej kobiety. Narodowcy czyli faszyści, mają poglądy skrajnie nacjonalistyczne i rasistowskie, tak więc reagują alergicznie.

So sty 12, 2019 11:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Ale kobieta ma chyba prawo do wyboru mężczyzny. Jeśli chce Hindusa czy innego obcokrajowca to takiego sobie wybierze, razem z konsekwencjami. Polscy mężczyzni nie są w guście każdej kobiety.
Narodowcy czyli faszyści, mają poglądy skrajnie nacjonalistyczne i rasistowskie, tak więc reagują alergicznie.

Mnie się wydaje, że to nie nacjonalizm ani nie rasizm odpycha kobiety, tylko słabość.
Taki facet użalający się nad tym, że kobiety wolą Hiszpanów albo Arabów od niego, wzbudza politowanie. I niestety, ten artykuł wstawiony przez MayKasahara ma trochę taki słabeuszowy wydźwięk.

Jednak nie należy tego projektować na narodowców jako ogół. Wśród nich jest wielu wartościowych, silnych facetów, a nie takie płaczące ciotki.

ps. Narodowcy nie są faszystami. To krzywdzący stereotyp

So sty 12, 2019 1:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Następna strona