Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 23, 2019 1:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona
 Do czego prowadzi feminizm? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Quinque napisał(a):
Cytuj:
racjonalnością/świeckim humanizmem

Zacznijmy od tego że racjonalność nie ma nic wspólnego z świeckim humanizmem. W końcu świecki humanizm jest pojęciem tożsamym z ciemnotą, nieuctwem, naizmem, socjalizmem, komunizmem i dyktaturą

???

Cytuj:
A co ma Adolf Hitler do poszanowania różnorodności rasowej? :wink:

Wyraźnie napisałaś wyżej - "rozemłanie rasowe". Tak jakby jakimś ideałem była "rasowa czystość", żywcem wzięta z propagandy Hitlera. Być może chodzi Ci o jakiś rodzaj separatyzmu rasowego, a niekoniecznie o obozy koncentracyjne, ale brzmi to dość strasznie i odrażająco. Jak w ogóle w XXI wieku można posługiwać się w retoryce politycznej kategorią "rasy"?

Cytuj:
Tyko że Ty swoim wpisem udowadniasz, że nie masz zielonego pojęcia o tym, czym w ogóle jest nacjonalizm, więc nie bardzo wiem, co Ty wałkowałaś, ale na pewno nie nacjonalizm. Strzelam, że faszyzm, nazizm i rasizm etc

Tak, tak, nacjonalizm to zupełnie co innego, oni nie chcą mordować, tylko ograniczać prawa imigrantów izolować od zdrowego, czystego etnicznie a nawet już jak się okazuje rasowo społeczeństwa, jak przedwojenne ONR-y i Młodzieże Wszechpolskie. A dla mnie autorytetem jest raczej Tadeusz Kotarbiński, który - gdy weszła w życie popierana przez Obóz Narodowo-Radykalny ustawa o "gettach ławkowych", na znak protestu prowadził zajęcia zajmując miejsce wśród żydowskich studentów.

Cytuj:
Czyli w konsekwencji prowadzi to do podmianki narodowej. Polacy migrują do Niemiec, UK, Skandynawii etc., a biedniejsze narody jak Ukraińcy czy Hindusi do Polski. Multi-kulti w praktyce...

Oczywiście. No i?

Cytuj:
A co mu pomoże promowanie katolicyzmu w swojej parafii, jak mu rząd PiS ściągnie grupkę Pakistańczyków, którzy w pobliżu parafii będą mieli swój meczet, w którym nikt nie będzie na kazaniu mówił, że religia jest sprawą prywatną, tylko że obowiązkiem muzułmanina jest walczyć z niewiernymi?

Po pierwsze, Pakistańczycy aby trafić do Polski muszą uzyskać wizę - obecnie jest to jedna z narodowości, której najtrudniej jest zdobyć wizę Schengen, procedury są bardzo rygorystyczne, cel i warunki pobytu muszą być bardzo jasno udokumentowane, wielokrotnie odmowy uzyskują nawet osoby w związku z obywatelami RP. To nie wiąże się, rzecz jasna, z jakąś dyskryminacją kraju muzułmańskiego, tylko z faktem, że na terenie Pakistanu aktywnie działają organizacje terrorystyczne (lokalne odłamy Al-Kaidy i inne). Raczej obecnie nikt nie zaleca liberalizacji przepisów wizowych dla obywateli Pakistanu.

Po drugie, meczety są bardzo silnie infiltrowane przez służby specjalne (podobnie z resztą jak często środowiska różnych narodowców, neofaszystów i kiboli) - w sytuacji, gdy meczet wykorzystywany jest do głoszenia mowy nienawiści, bardzo szybko zwykle jest to wychwytywane.

N sty 13, 2019 12:47 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Wyraźnie napisałaś wyżej - "rozemłanie rasowe". Tak jakby jakimś ideałem była "rasowa czystość", żywcem wzięta z propagandy Hitlera. Być może chodzi Ci o jakiś rodzaj separatyzmu rasowego, a niekoniecznie o obozy koncentracyjne, ale brzmi to dość strasznie i odrażająco.

A co w tym strasznego i odrażającego, że chcę, aby współistniały ze sobą różne rasy? Na tej samej zasadzie chcę, żeby współistniały ze sobą różne narody, różne płcie, różne osobowości, różne światopoglądy etc. Różnorodność sprzyja rozwojowi, a uniformizacja rozwój hamuje.
Cytuj:
Jak w ogóle w XXI wieku można posługiwać się w retoryce politycznej kategorią "rasy"?

A co nie wolno? Obraziłam Twoje uczucia politycznej poprawności?
Cytuj:
Tak, tak, nacjonalizm to zupełnie co innego, oni nie chcą mordować, tylko ograniczać prawa imigrantów izolować od zdrowego, czystego etnicznie a nawet już jak się okazuje rasowo społeczeństwa, jak przedwojenne ONR-y i Młodzieże Wszechpolskie.

https://www.onrmazowsze.pl/news/agata-r ... cjonalizm/
Na odtrutkę :wink:
Cytuj:
Oczywiście. No i?

No i swoim pytaniem potwierdzasz to, że Asz dziennik wyśmiewa coś, co jest prawdą:
Cytuj:
6. “Dzieci, których ojcem jest Polak prawdopodobnie o wiele szybciej zasymilują się ze społeczeństwem niż dzieci obcokrajowca i Polki, o z reguły obcobrzmiącym nazwisku.” Jak widać, Korwin nie powiedział wszystkiego: kobieta “przesiąka” nie tylko poglądami, ale i tożsamością narodową człowieka, z którym sypia.

Kobiety mają w nosie tożsamość narodową. "Gdzie serce, tam ojczyzna". Żona Pakistańczyka będzie Pakistanką, a żona Polaka Polką. O tożsamości dzieci ostatecznie zdecyduje tożsamość narzucona przez mężczyznę, ponieważ mężczyzna w przeciwieństwie do kobiety w ogóle myśli w kategoriach narodowych.
Cytuj:
Po drugie, meczety są bardzo silnie infiltrowane przez służby specjalne (podobnie z resztą jak często środowiska różnych narodowców, neofaszystów i kiboli) - w sytuacji, gdy meczet wykorzystywany jest do głoszenia mowy nienawiści, bardzo szybko zwykle jest to wychwytywane.

To powiedz, jak to możliwe, że twierdzisz, że kultura muzułmańska powinna być traktowana na równi z chrześcijańską, skoro nie razi Cię to, że meczety (świątynie) są infiltrowane przez służby specjalne, a kościoły katolickie nie? Dlaczego traktuje się meczety jak miejsca potencjalnego zagrożenia, a kościoły katolickie, do których przecież chodzą również różni narodowcy, już nie? :dokitu:

N sty 13, 2019 10:57 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał

Cytuj:
A kobieta ma tylko ładnie wygladać? Kobieta nie robi wielkich rzeczy? A kobieta która chce robić wielkie rzeczy jest mężczyzną? I czy handel nieruchomościami to wielka rzecz? Dla przykładu, kobieta która była przez pół roku dowódcą ISS, to nawet lepiej brzmi i czyż nie jest pociagające dla Panów?

Bardzo dużo pytań, takie zarzucanie niby oczywistymi argumentami.. "Wielkość" rozumiesz przez robienie tego samego co mężczyźni i zupełnie normalnie jak każda kobieta oczekujesz, że przez to będzie bardziej wartościowa.

Kto położył akcje #Meetoo w Polsce? Same feministki, potrzebowały bowiem przykładów molestowania i dręczenia niewinnych niewiast w Polsce. Na pierwszy ogień poszli najbliżsi, wyznawcy feminizmu jak dręczyciele, czyli męscy potakiwacze bez własnego zdania. (nota bene prokuratura odstąpiła od ściganie nie dopatrując się niczego)

Dlaczego oni? Ponieważ byli potrzebni, wyciągnęły ich z odpowiedniej szufladki i szybko poświęciły. Można takiego nawet kochać, ale nie można szanować. Z ludźmi których się ceni i szanuje, tak się nie postępuje. Po prostu zawsze będzie ci trudno zrozumieć pewne rzeczy, ponieważ jesteś kobietą.

Cytuj:
W takim razie konserwatywny mężczyzna znajdzie swoje szczęście z konserwatywną kobietą, gdzie oboje będa szczęśliwi podziałem ról płciowych na bardziej tradycyjne. Ale niekoniecznie taki podział ma być szczęściem dla każdej kobiety i dla każdego mężczyzny. I dlaczego mniej konserwatywny mężczyzna który preferuje związek bardziej na zasadzie partnerstwa miałby być nienormalny.

To zależy jaki masz obraz konserwatywnego mężczyzny. Dla mnie to przynajmniej oddany rodzinie człowiek, poświęcający się jednej żonie, o jasnych jednoznacznych poglądach. Nie dąży do próżnej i pustej samorealizacji, chce coś przekazać swoim dzieciom. Dobiera sobie roztropnie małżonkę rozumiejąc, że jeśli ona zostawi większość swoich emocji w pracy, to nie starczy ich na budowę domu w postaci relacji. Co najwyżej usłyszy, że ma ją zastąpić. Konserwatywny mężczyzna nie stroni od posprzątania, zmywania etcet. Obserwuje jednak, czy kandydatka na małżonkę ma chęci do tego, są to bowiem cechy dobrej gospodyni wynikające z dbałości o rodzinę. (patrz relacje) Podobnie jak urządzenie domu ze smakiem będącym odbiciem jej wnętrza. Gdyby chciała robić to co on, to na co mu małżonka?

N sty 13, 2019 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Ja o niebie ty o chlebie. Chodzi o wybieranie naturalnego na bazie płciowości zakresu działania przy sprzedaży nieruchomości.....
odnieś się.....

A gdzie to jest przyzwoicie udowodnione,że zakres działania przy sprzedaży itp?
Co do zalinkowanego artykułu to nic on właściwie nie wnosi.Ok , potwierdza tylko intuicyjnie rozpoznawalną cechę człowieka od którego zależą inni ludzie tj, że statystycznie częściej będzie szanował robotę.

Co do rektora Harvardu to taki sobie przykład.Facet poleciał bo złamał prawo zdaje się ( inwestycje w obszarze konfliktu interesów czy jakoś tak)

Robur - pytasz co ze społeczeństwem ? No właśnie - co niby? Bo jeśli spojrzeć szerzej to te gadki o tym jak strasznie patologiczne są współczesne społeczeństwa wynikają głównie z wyidealizowania społeczeństw "dawnych". Patologie były zawsze.

- kolejna sprawa- to sprawdzanie proporcji na wydziałach uniwersyteckich.
Zasadniczo unikam tzw przykładów z własnych obserwacji ale jak wyglądają próby socjalizacji dziewcząt i do życia w rodzinie i do wyboru wykształcenia to jak widziałem - i w konserwatywnej, patriarchalnej rodzinie i w szkole z lekkim przechyłem konserwatywnym.

Robur napisał(a):
Konserwatywny mężczyzna nie stroni od posprzątania, zmywania etcet.

Ale generalnie to uważa,że jest od spraw wielkich bo tak go testosteron uwarunkował.

Pn sty 14, 2019 9:13 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):

Robur napisał(a):
Konserwatywny mężczyzna nie stroni od posprzątania, zmywania etcet.

Ale generalnie to uważa,że jest od spraw wielkich bo tak go testosteron uwarunkował.

No właśnie to pokazuje hipokryzję ideologi feministycznej.
Jeśli chodzi o posprzątanie, pranie, gotowanie to jesteśmy sobie równi.
Tylko feminizm się kończy jak trzeba wnieść pralkę do domu, naprawić samochód czy wykopać dół w ogródku.
Wtedy to nasz testosteron im nie przeszkadza.

Pn sty 14, 2019 12:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
[feminizm się kończy jak trzeba wnieść pralkę do domu, naprawić samochód czy wykopać dół w ogródku.
.

No tak, to strasznie ważne jest.

Pn sty 14, 2019 12:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
Stefan12 napisał(a):
[feminizm się kończy jak trzeba wnieść pralkę do domu, naprawić samochód czy wykopać dół w ogródku.
.

No tak, to strasznie ważne jest.

Nie mniej niż zmywanie naczyń.

Pn sty 14, 2019 1:12 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
{…}Jeśli chodzi o posprzątanie, pranie, gotowanie to jesteśmy sobie równi.
Tylko feminizm się kończy jak trzeba wnieść pralkę do domu, naprawić samochód czy wykopać dół w ogródku.

Z czystej ciekawości mam do Ciebie takie pytanie:
Jak często w ciągu miesiąca musisz wnieść pralkę do domu, naprawić samochód czy wykopać dół w ogródku?

I jeszcze pytanie w zasadzie do kobiet jak często w ciągu miesiąca będąc w patriarchalnym małżeństwie musicie prać ,sprzątać ,gotować?

Pn sty 14, 2019 3:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
I jeszcze pytanie w zasadzie do kobiet jak często w ciągu miesiąca będąc w patriarchalnym małżeństwie musicie prać ,sprzątać ,gotować?

Mimo że nie jestem kobietą, mogę częściowo odpowiedzieć na to pytanie. W dzisiejszych czasach, pranie oznacza skorzystanie z pralki praktycznie w każdym domu, a zmywanie naczyń coraz częściej korzystanie ze zmywarki, gotowanie też powoli w wielu domach odchodzi do lamusa z uwagi na coraz powszechniejsze gotowe dania które się tylko odgrzewa. Jedynie sprzątanie wymaga jeszcze jakiegoś wysiłku.

Pn sty 14, 2019 3:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
Cytuj:
{…}Jeśli chodzi o posprzątanie, pranie, gotowanie to jesteśmy sobie równi.

Z czystej ciekawości mam do Ciebie takie pytanie:
Jak często w ciągu miesiąca musisz wnieść pralkę do domu, naprawić samochód czy wykopać dół w ogródku?

Prawie codziennie wykonuje w domu takie prace, których nie potrafi lub nie jest fizycznie w stanie wykonać moja żona.
Uwierz mi, mieszkając w domu z ogrodem poza miastem, posiadając nie jeden samochód jest sporo takich wyzwań.
W sobotę rąbałem drewno, niech zgadnę, powinienem się zamienić z żoną rolami i ona powinna je rąbać, a ja powinienem odkurzyć i zrobić obiad?

Ja bym obiad zrobił, zapewne nie tak smaczny jak żona, ale jej rąbanie drewna skończyło by się ciężkim kalectwem.

O to chodzi w feminizmie?

Pn sty 14, 2019 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
[

Nie.Nie o to chodzi.

Pn sty 14, 2019 4:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
Stefan12 napisał(a):
[

Nie.Nie o to chodzi.

Chodzi o wielki świat - polityka, władza, prestiż i tłusty hajs.

Pn sty 14, 2019 4:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Przeniosłem część postów do właściwego tematu, tu piszemy o feminizmie.

Verbal napisał

Cytuj:
A gdzie to jest przyzwoicie udowodnione,że zakres działania przy sprzedaży itp?

To moja obserwacji i obrazowy przykład skali. Można znaleźć inne podobne.

Cytuj:
Co do zalinkowanego artykułu to nic on właściwie nie wnosi.Ok , potwierdza tylko intuicyjnie rozpoznawalną cechę człowieka od którego zależą inni ludzie tj, że statystycznie częściej będzie szanował robotę.

Sprowadzanie wszystkiego do mechanizmów daję poczucie rozumienia rzeczywistości. Dzięki temu można pominąć takie cechy ludzkie jak miłość, oddanie, poświęcenie zapewnienie poczucia bezpieczeństwa etcet. Małpy też dbają przecież o swoje młode, ten sam mechanizm.
Założenie rodziny poświęcenie się celowi jest u mężczyzny aktem woli na bazie miłości. (przynajmniej ta miłość powinna być obustronna)
Natomiast działanie rozumu, woli u człowieka jest w obecnych czasach passe.

Cytuj:
Robur - pytasz co ze społeczeństwem ? No właśnie - co niby? Bo jeśli spojrzeć szerzej to te gadki o tym jak strasznie patologiczne są współczesne społeczeństwa wynikają głównie z wyidealizowania społeczeństw "dawnych". Patologie były zawsze.

Katastrofa nowożytności polega w głównej mierze na atomizacji społeczeństw, a właściwie powstaniu warunków które to umożliwiły. Trudno się temu przeciwstawić.

Cytuj:

A dlaczego nie? Skoro wszystko sprowadza się do mechanizmów (patrz wyżej), jak najbardziej idąc w tej konwencji możemy to przyjąć. Tyle, że to ślepa uliczka.
W ostatniej scenie powieści Lema "Powrót z gwiazd" jeden z przyjaciół schodzi z góry tam gdzie jest mój dom, a drugi zostaje w ośrodku, by ponownie wyruszyć do gwiazd, pchać rozwój ludzkości do przodu. Bez tego czynnika męskiego zwanego umownie "testosteronem" niewiele się zdziała.

Wt sty 15, 2019 11:41 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

To jest trochę bzdurne stwierdzenie, bo większość mężczyzn samodzielnie też nie wniesie pralki na wyższe piętro czy nie dokona skomplikowanej naprawy w samochodzie. Sęk w tym, że w dzisiejszym świecie coraz mniej jest sytuacji, gdy kluczowe znaczenie ma siła fizyczna - a większe inne czynniki (intelekt, znajomość nowoczesnych technologii) itp. Mam wrażenie, że część mężczyzn tak przeciwnych feminizmowi, po prostu chciałaby powrotu do świata, gdzie "wygrywał" najsilniejszy fizycznie.

Śr sty 16, 2019 1:25 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To nie jest prawdą. Tu nie chodzi o siłę fizyczną.
W branżach bardzo zaawansowanych technologicznie jak IT, inżynieria ogromną przewagę liczebną mają mężczyźni.
Dlaczego?
Bo się do tego bardziej nadają niż kobiety. Nikt nie stawia sztucznych barier dla kobiet by były programistami czy konstruktorami.
Po prostu feminizm nie może tego znieść i przyznać, że mężczyzna i kobieta różnią się biologiczne, a co za tym idzie, te różnice również determinują ich zdolności w różnych sferach.

Największym idiotyzmem feminizmu jest budowanie parytetów, czyli wymuszanie na ludziach by zajmowali się tym, czym nie chcą się zajmować.
Oczywiście te parytety są budowane w sposób niesprawiedliwy, bo są narzucane tylko w tych obszarach, gdzie obecny udział kobiet jest niewielki.

Czekam na parytety w pielęgniarstwie i nauczycielstwie, ciekawe ile kobiet straci prace.

Śr sty 16, 2019 9:42 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona