Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt paź 18, 2019 4:01 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 55  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
exeter napisał(a):
Nie sugerowałem, że obecny kryzys jest wyłącznie winą samego Kościoła.
Lecz jeśli już przy tym wątku jesteśmy,

Człowiek z głową wypełnioną TVNowską i GazWyborczą papką spowiada Kościół Katolicki...
Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

N sty 20, 2019 12:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Jeśli chcesz podjąć z nim rozmowę (nie ma chyba dotąd na forum przymusu) to próbuj obalać jego tezy argumentując a nie wystawiając mu etykietki...grasz tą samą talią kart. Hierarchię w stadzie powinniście mieć już ustaloną, spotkaliście się nie raz. ;)

N sty 20, 2019 12:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Dzięki merss za pomoc.
Najbardziej pomogłabyś, przestając cenzurować moje wypowiedzi ale i za dobre słowa jestem wdzięczny. :)

Wespecjan,

Cytuj:
Człowiek z głową wypełnioną TVNowską i GazWyborczą papką spowiada Kościół Katolicki...
Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Chcę zauważyć, że to nie ja założyłem wątek poświęcony kryzysowi instytucji Kościoła, zrobiliście to Wy, ludzie wierzący. Odezwałem się by Wam pomóc zrozumieć z czego ów kryzys wynika.
Niewykluczone, że widzę lepiej i dalej od Was, w czym lektura GW i oglądanie TVNu nie przeszkadzają.

Beobachter,

Cytuj:
Już pisałem gdyby Kościół zaczął zmieniać zasady nie dyscypliny ale wiary i moralności to stałby się niewiarygodny dla swoich wyznawcow i pojawilyby się pytania o obecność Ducha Świętego w jego nauczaniu na przestrzeni wieków. Skoro byłby teraz a nie przez inny długi okres w historii to jaka gwarancja że za dajmy na to 50 lat okaże się inaczej. Albo 500.

Mylisz się, Kościół zmieniał się przez całą swoją historię. Gdyby tego nie czynił nie osiągnąłby pozycji największej światowej religii i dawno przeszedłby do historii.
Obecnie mamy do czynienia z niebywałym przyspieszeniem procesów cywilizacyjnych i "boskie młyny" także muszą zacząć mielić szybciej niż dotąd.

Kościół nie może działać tak jak w Średniowieczu, gdy wiadomość z Watykanu do Poznania szła dwa miesiące, a ludzie przeważnie nie wiedzieli co się dzieje poza płotami osad w których mieszkali.

N sty 20, 2019 6:37 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter, i bardzo dobrze, że kościół zakarze mowy nienawiści i oskarżeń może wreszcie ta szmira "Kler" zostanie zdjęta z kin i przestanie się rzucać oszczerstwa na księży. Bo musisz wiedzieć exeter, że żaden ksiądz z powołania który kocha Jezusa to nie pozwoli sobie na takie permanentne zachowania jak w tym filmie. Dosłownie żaden. Może upaść ze słabości jak ktoś mu podłoży świnię lub kłodę. Jesteś inteligentny i oczytany to chyba wiesz, że za PRL wprowadzano do seminariów agentów i są na to dowody więc wystarczy poczytać.

I w ogóle to nie dotyczy tylko księży ale każdego człowieka, że jak się kogoś ciągle oskarża i ciągle potępia a także ciągle wokół siebie nie ma przyjaciół i ludzi którzy mu dobrze życzą czyli kochających prawdziwie to człowiek łatwo upadnie. To niestety zaczyna się często w domach rodzinnych od maleńkiego. Polecam modlitwę do Boga Dobrego która mnie pomaga. Panie Boże proszę aby ci co mnie prawdziwie nie kochają i życzą mi źle odeszli ode mnie precz i trzymali się z daleka a zostali tylko Ci co mnie naprawdę kochają, prawdziwi przyjaciele. (to dotyczy ludzi i złych duchów jeśli się przyczepiają)

Ostatnio edytowano N sty 20, 2019 10:22 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

N sty 20, 2019 8:31 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Dzięki merss za pomoc.
Najbardziej pomogłabyś, przestając cenzurować moje wypowiedzi ale i za dobre słowa jestem wdzięczny. :)

Nazywam to nieuczciwością i to jednak przyszyte jest do sposobu myślenia, bo się powtarza. Przeniosłm ci jeden post, w innym zresztą dziale, by nie rozwadniać tematu i w żaden sposób nie wyprowadziłam go z forum a ty z tego jednostkowego faktu wyciągasz (po raz kolejny) wniosek, że ci posty cenzuruję. Od różnicy zdań z niewierzącym różni się taka postawa tym, że brakuje jej szczerości, widać wewnętrzne nadpsucie człowieka. To niezależne od wiary czy niewiary ulokowanej w przekonaniach, ale taka postawa odcina człowieka od szukania prawdy.
Ryzykujesz tym, że pisząc kłamstwa dajesz mi przyzwolenie, że reagować będę coraz ostrzej.

W Kościele mnóstwo takich postaw i uważam, że powoli nadchodzi czas, że go opuszczą. Biedny Kościół nie będzie dla nich atrakcyjny i dla swej pychy znajdą inne miejsce, by móc błyszczeć. Celebryta potrzebuje błysku fleszy, by móc zaistnieć. Tyle, że człowiek uczy się na autorytetach i oni pociągną za sobą tych co pomylili wiarę w Boga z wiarą w ludzkie niby autorytety nawet na poziomie grupy religijnej. Taki stan rzeczy jest zapowiedziany w Pismach, ale nie mam wiedzy czy to ten moment. Benedykt XVI widzi koniec chrześcijaństwa w Europie i dlatego w tym duchu można czytać jego abdykację ->może inny papież to odwróci a abp Ryś dostrzega wiosnę Kościoła.

Można problem rozpatrywać w różnych konfiguracjach i wówczas nawet ów zmierzch otworzy drogę ku Jego wiośnie. Bóg nie pozwoli, by zdrowa tkanka Kościoła zrakowaciala, może ją nawet ukryć i w ten sposób przetrwa. Watchamn napisal, ze zwycięstwo przyjdzie przez Maryję, ale Ona współpracuje z ludźmi dobrej woli. Prawdziwy Mistrz nie przedstawia swej strategii rozpisanej na czas, jest rozpisana, ale czytać ją można tylko po zaistnieniu. Do czytania znaków czasu mamy instytucjonalny Kościół, a w nim są wybrani. To oni prowadzą Kościół.

N sty 20, 2019 10:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Odezwałem się by Wam pomóc zrozumieć z czego ów kryzys wynika.
Niewykluczone, że widzę lepiej i dalej od Was, w czym lektura GW i oglądanie TVNu nie przeszkadzają.

Dzięki, takim jak Ty, ekspertom i doradcom uczestniczącym w SWII wyszło to co wyszło.
Zdrowej reszty, swoimi mądrościami o zmienności Kościoła, nie przekonasz.
Potrzebna jest nie rewolucja tylko kontrrewolucja.
Niestety w głowach większości hierarchów króluje major Bauman i jego płynność..

N sty 20, 2019 10:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Chcę zauważyć, że to nie ja założyłem wątek poświęcony kryzysowi instytucji Kościoła, zrobiliście to Wy, ludzie wierzący. Odezwałem się by Wam pomóc zrozumieć z czego ów kryzys wynika.

Pomocne porady od pudła rezonansowego lewicy - dla Kościoła...
Weź sobie te porady z jedego odcinka przewodu pokaromowego, z którego wychodzą i wciśni je w ten drugi.

N sty 20, 2019 11:42 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I po co to? Filozofia płynności rozciąga się od interpretacji mechaniki kwantowej aż po duchowość. Biblia pozwala na odczyt wg klucza płynności. Tradycja stanowi tu bramę zaporową. Bauman znalazł wielu uczniów, również w Kościele. Ta filozofia jest lekko strawna, więc rozumie ją wielu i wielu sobie ją przyswaja jako klucz interpretacyjny rzeczywistości we wszystkich jej obszarach. Jest dopasowana do miary ludzkiej zwierzęcości, więc przystaje do ciała. Są tacy, którzy ją odczytali jako nieprawdziwą, bo jest wlaśnie zbyt prosta. A prawdziwa nauka jest zawsze trudna, więc elitarna. Masz szybki sposób na wstepne odrzucenie. Teksty modernistow typu Baumana poszły pod młotek sztucznej inteligencji. Są więc łatwo programowalne i szybko można je powielać wedle przygotowanego programu. Teksty wyprodukowane przez sztuczną inteligencję są doskonałą imitację pracy ludzkiej od - twórczości.

N sty 20, 2019 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
lubczyk,

Cytuj:
exeter, i bardzo dobrze, że kościół zakarze mowy nienawiści i oskarżeń może wreszcie ta szmira "Kler" zostanie zdjęta z kin i przestanie się rzucać oszczerstwa na księży. Bo musisz wiedzieć exeter, że żaden ksiądz z powołania który kocha Jezusa to nie pozwoli sobie na takie permanentne zachowania jak w tym filmie. Dosłownie żaden.

Gdyby hierarchowie poważnie potraktowali problem mowy nienawiści w przestrzeni publicznej, w pierwszej kolejności powstrzymaliby własne wypowiedzi na temat filmu "Kler" którego podobno żaden z nich nie oglądał.
A wiadomości z całego świata dowodzą iż błądzisz sądząc, że opisane w tym filmie historie księży są oszczerstwem. Świadczą one o czymś przeciwnym, Wojtek Smarzowski potraktował swoich bohaterów bardzo łagodnie, żeby nie powiedzieć, z miłością.
Z ostatnim zdaniem mogę się zgodzić - żadem ksiądz z powołania, kochający Jezusa, nie pozwoliłby sobie na zachowania o których donoszą media. O czym to świadczy?
Cytuj:
I w ogóle to nie dotyczy tylko księży ale każdego człowieka, że jak się kogoś ciągle oskarża i ciągle potępia a także ciągle wokół siebie nie ma przyjaciół i ludzi którzy mu dobrze życzą czyli kochających prawdziwie to człowiek łatwo upadnie. To niestety zaczyna się często w domach rodzinnych od maleńkiego. Polecam modlitwę do Boga Dobrego która mnie pomaga. Panie Boże proszę aby ci co mnie prawdziwie nie kochają i życzą mi źle odeszli ode mnie precz i trzymali się z daleka a zostali tylko Ci co mnie naprawdę kochają, prawdziwi przyjaciele. (to dotyczy ludzi i złych duchów jeśli się przyczepiają)

Cóż, pięknie powiedziane, a Twoją modlitwę od ręki kupuję do własnego wykorzystania. :)
W związku z ostatnimi wydarzeniami przypomniano inną, równie piękną i ważną w wykonaniu bardów mojego pokolenia:
https://www.youtube.com/watch?v=xC16umYvmjE

N sty 20, 2019 9:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Filozofia płynności rozciąga się od interpretacji mechaniki kwantowej aż po duchowość. Biblia pozwala na odczyt wg klucza płynności.

"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. "

N sty 20, 2019 10:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie. Mowa powinna być najpierw mądra. Wyjaśnialam ci, że poglądy przepuszczane przez fitr retoryki są irracjonalne. Złudzenia wskazuję. Tyle, że racjonalność to cecha osobowości człowieka. Można więc być i nieracjonalnym i żyć w świecie iluzji. Jest msza Trydencka? Są od razu powołania, świetne kazania, Przeistoczenie z udziałem Boga i będzie to kraina mlekiem i miodem płynąca. Nawet idealną żonę znajdziesz. Kto to wszystko wam obiecał? Jeśli to się nie stanie, kto będzie winien tych złudzeń?

Ja wolę żyć w świecie, gdzie Kościół tworzą święci i grzesznicy. I nie wpadnę w desperację, gdy zobaczę bagno tam, gdzie powinien być czarnoziem.

N sty 20, 2019 10:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Modlitwa o to by w otoczeniu nie mieć wrogów jest dobra dla słabych ludzi, którzy nie potrafią sobie z takimi radzić i Pan Bóg ich bierze pod parasol ochronny. Ja taka jestem, co będę udawać. Natomiast jak ktoś umie przebaczać nieprzyjacielom a nawet kochać ich prawdziwie no to co tu dużo mówić. Czapki z głów!

N sty 20, 2019 11:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przebaczanie, które czynią osoby sądząc, że to obowiązek katolika, ale nie rozumieją istoty przebaczenia przynosi szkodę przebaczającym (duchową i psychiczną). A powinno ich uwolnić od traumy zajmowania się tą sprawą. Przyjdzie na to czas, przebaczą. Poza tym przebaczenie nie oznacza hibernacji emocji. One mogą sobie dawać o sobie znać długo.

N sty 20, 2019 11:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
U posoborowców, biskup miejsca dopuścił na pogrzebie Adamowicza tego od 36 kont bankowych i tęczowych piątków, w katedrze modły nie tylko protestantów, ale żyda i muzułmanina jak donoszą media
https://www.m.pch24.pl/muzulmanin-modli ... 612,i.html

Przykro patrzeć jak posoborowy ekumenizm zamienia katolickie świątynie w jaskinie zbójców i cyrki z niewierzącymi. Ratujcie się i uciekajcie od tych "pasterzy", póki wam jeszcze całkiem duszy nie struli i nie zamienili w uświatowione zombie co nie potrafi odróżnić białego od czarnego.

p. s. W katolicyźmie ciał się nie pali bo wierzymy w ciał zmartwychwastanie.

Pn sty 21, 2019 1:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
U posoborowców, biskup miejsca dopuścił na pogrzebie Adamowicza tego od 36 kont bankowych i tęczowych piątków, w katedrze modły nie tylko protestantów, ale żyda i muzułmanina jak donoszą media
https://www.m.pch24.pl/muzulmanin-modli ... 612,i.html
Niestety.

Cytuj:
Przykro patrzeć jak posoborowy ekumenizm zamienia katolickie świątynie w jaskinie zbójców i cyrki z niewierzącymi.
A co ma do tego sobór? Obsesja jakaś?

Wespecjan napisał(a):
p. s. W katolicyźmie ciał się nie pali bo wierzymy w ciał zmartwychwastanie.
A co ma jedno do drugiego? Jakiś problem dla Pana Boga, czy jak?
Zamordowanych w obozach i spalonych (nie mówiąc już o ofiarach pożarów) Pan Bóg nie da rady wskrzesić?

Pn sty 21, 2019 10:45 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 55  Następna strona