Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 06, 2021 2:22 pmUtwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
 Penalizacja homoseksualizmu 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 1:39 pm
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
sam2 napisał(a):
Ty mowisz o oficjalnych stanowiskach wladz, a ja mowie o faktach realnego dzialania urzedow lokalnych i bazposrednich tego skutkach na mieszkancow.
To co Strasburg robi i co robi rzad brytyjski nie ma tu nic do rzeczy, bo albo nie widza tego co sie dzieje albo nie chca nawet wiedziec, a z pare dni nikt tego ani nie sprawdzi ani nic w tym temacie nie zrobi.
To co sie dzieje to cos w rodzaju ukrytej anarchii bo to co robi i mowi rzad ma sie nijak do tego co robia lokalne wladze miast i urzednicy.

No i jak tu z Tobą gadać, jak wymyślasz takie kocopoły. Stasburg nie ma uprawnień do podejmowania działań z urzędu. A póki co skargi nikt nie skierował. Dlaczego? Dlatego, że póki co niczego nie wprowadzono, trwają dopiero konsultacje, wszystko ładnie wyłożył @Verbal.

A i jeszcze jedno, Strasburg zazwyczaj nie ma "lewackiej" linii orzeczniczej, kieruje się literą prawa. Niedawno np. uznał klauzulę sumienia za prawo człowieka.


Pt mar 22, 2019 9:20 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Tak jak pisalem, nie masz pojecia o angielskim prawie i sobie teoretyzujesz na temat oficjalnych danych, a ja tu mieszkam wieksza czesc zycia i widze to na kazdym kroku co sie dzieje.


Pt mar 22, 2019 9:35 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 1:39 pm
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
towarzyski.pelikan napisał(a):
Tulczyn napisał(a):
Nie powiązuj chrześcijaństwa z narodem, bo chrześcijaństwo istnieje od dwóch tysięcy lat, a pojęcie narodu pojawiło się w XIX wieku. To jest stosunkowo nowy wynalazek, który wymyślono w celu zjednoczenia Niemiec, Włoch, czy wybicia Polski na niepodległość.
(...) Zresztą zauważ, że chrześcijaństwo jest internacjonalistyczne, "nie ma Żyda, ani Greka", Bóg nie patrzy czy wierzący jest Polakiem czy Niemcem, czy kultywuje jakiś prymitywny folklor, czy wręcz przeciwnie - żyje w nowoczesnym stylu, czy odczuwa dumę jak śpiewany jest hymn państwowy. Bóg patrzy na to jakim ktoś był człowiekiem, jak zachowywał się wobec niego i wobec innych ludzi. Innych ludzi! A nie tylko swoich pobratymców narodowych. Każdy jest naszym bliźnim!

Skoro narody powstaly w XIX wieku, to ten fragment z Biblii nie moze sie w sposób oczywisty odnosic do narodow. Tam chodzi o przynaleznosc etniczna. To wbrew pozorom nie to samo co narodowosc.
Niestety, lewacy wykorzytsuja bezrozumnie ten fragment, zeby podwazyc zasadnosc utrzymywania panst narodowych.

Kazdy jest naszym bliznim, ale w pierwszej kolejnosci musimy sie zatroszczyc o nasze najblizsze otoczenie. 1. Rodzina 2. Czonkowie wspolnoty narodowej 3. Reszta swiata. To ze swoja rodzine kochasz bardziej niz innych ludzi nie znaczy, ze tych innych nienawidzisz.
Cytuj:
Indywidualizm i suwerenność jednostki. Jaka jest suwerenność jednostki w państwie nacjonalistycznym? Ma być podporządkowana jakiemuś interesowi narodu, nie ma prawa myśleć tak jak chce, to władza mówi jej jak ma myśleć. A w unii? Też zdarzają się pewne błędy, ja tego nie neguję czy wyjątki pokroju Francji (ale to raczej nie wina unia tylko antyreligijności tego narodu jeszcze od czasów rewolucji). Ale Unia bądź co bądź zapewnia każdemu pluralizm, wolność rozwijania się, życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami dopóki nie krzywdzi innych - katolikowi, protestantowi, muzułmaninowi, Żydowi, gejowi...

Równie dobrze mógbys zapytac, jaka jest suwerennosc jednostki w chrzescijanstwie? Ma byc podporzadkowana jakiemus Bogu, nie ma prawa myslec tak jak chce, to Bóg jej mowi, jak ma myslec...

Myli Ci sie etatyzm z nacjonalizmem. Wszystko mieszasz ;)
Cytuj:
Partii instrumentalnie traktującej religię do zdobycia władzy, partii naruszającej naukę kościoła w kwestiach ustroju państwa (cytowałem tu gdzieś konkretny kanon KKK), partii, która wszelkich przeciwników politycznych traktuje z taką pogardą i nienawiścią jaka katolikowi w żadnym wypadku nie przystoi. A największym siewcą tej nienawiści jest prezes - "mordy zdradzieckie", "kanalie", "mordercy mojego brata" - festiwal miłości bliźniego. A w końcu to najważniejsze przykazanie.

Nie musisz mi obrzydzac PISu, bo to nie moje klimaty. Uwazam jednak, ze przez swojá hipokryzje stanowia mniejsze zlo niz niemiecka agentura PO.

To czym jest naród? Skoro nie wywodzi się z więzów etnicznych, to z czego się wywodzi? Można przyjąć jeszcze koncepcję polityczną narodu - jako mieszkańców państwa, ale według niej nie istnieje np. naród kurdyjski, a w XIX wieku nie istniał naród polski.

To Twoja inwencja twórcza o obowiązku troszczenia się w takiej kolejności? Rodzina, że na pierwszym miejscu to bezapelacyjne, ale ten naród tam wcibiłeś i nie wynika to z nauczania Kościoła. Przynajmniej tego powszechnego. Może powiedział, to jakiś polski biskup związany z partią rządzącą. A popatrzmy np. na nauczanie Papieża Benedykta XV, który przed I wojną światową wydał dokument potępiający nacjonalizm i przeciwstawiający mu ideę powszechnego braterstwa narodów. Dalej Jan XXIII potwierdził równość narodów w encyklice Pacem in Terris.

W nauce Kościoła dużo częściej pada sformułowanie "wspólnota ludzka" niż "wspólnota narodowa".

"Ponadto społeczność ludzka ma nie tylko być zorganizowana, lecz również przynosić ludziom liczne korzyści. To zaś wymaga, by uznawali oni wzajemne swe prawa i obowiązki, i wypełniali je wobec siebie, a nawet, aby wszyscy zespołowo współuczestniczyli w różnorakich poczynaniach, które współczesna nam cywilizacja czy to dopuszcza, czy też zaleca, czy wreszcie się ich domaga."

"Dlatego społeczność posiada prawidłowy ustrój, działa skutecznie i odpowiada człowieczej godności wówczas, gdy rządzi się prawdą, jak napomina św. Paweł Apostoł: "Dlatego odrzuciwszy kłamstwo: niech każdy z was mówi prawdę do bliźniego, bo jesteście nawzajem dla siebie członkami". Nastąpi to rzeczywiście, jeśli wszyscy uznają w pełni nie tylko swoje prawa, lecz również i swe obowiązki wobec innych. Ponadto wspólnota ludzka staje się taką, jaką wyżej naszkicowaliśmy, wtedy gdy obywatele, kierując się sprawiedliwością, starają się i o poszanowanie praw innych, i o wypełnianie swoich własnych obowiązków; jeśli ożywia ich taka miłość, że odczuwają potrzeby innych jak swoje własne, dzielą się z nimi swoimi dobrami i starają się o to, aby wszystkich ludzi na świecie łączyły najszlachetniejsze pragnienia serc i umysłów. Ale to jeszcze nie wszystko. Społeczność ludzka bowiem wzmacnia się poprzez wolność - gdy stosuje się metody odpowiadające godności jej obywateli, którzy, będąc z natury swej obdarzeni używaniem rozumu, są z tej racji odpowiedzialni za swe czyny."

"Społeczność zatem ludzka, czcigodni Bracia i umiłowani Synowie, jest przede wszystkim wartością duchową. Dzięki niej ludzie, współdziałając ze światem prawdy, przekazują sobie wzajemnie swą wiedzę, mogą bronić swych praw i wypełniać obowiązki, otrzymują zachętę do starania się o dobra duchowe, słusznie cieszą się wspólnie z każdej rzeczy pięknej, bez względu na jej rodzaj, stale pragnąc przekazywać innym to, co w nich jest najlepsze, starają się usilnie przyswajać sobie duchowe wartości posiadane przez innych. Wartości te oddziałują pobudzająco i kierowniczo zarazem na wszelkie sprawy dotyczące nauki, gospodarki, stosunków społecznych, rozwoju i ustroju państwa, ustawodawstwa oraz innych elementów składowych i rozwojowych doczesnej wspólnoty ludzkiej."

"Odrębne wartości każdego narodu należą niewątpliwie do dobra wspólnego, ale nie wyczerpują jego istoty. Albowiem z racji swego najgłębszego powiązania z naturą ludzką, dobro wspólne pozostaje całe i nieskażone tylko wtedy, gdy uwzględniwszy istotę i rolę dobra wspólnego, bierze się w nim pod uwagę dobro osoby"

"Nowe osiągnięcia w dziedzinie nauki i techniki, które będą miały wielki wpływ na kształtowanie moralności ludzkiej, skłaniają ludzi ze wszystkich zakątków świata do coraz ściślejszej wzajemnej współpracy oraz do zrzeszania się. Obecnie bowiem wzmogła się znacznie wymiana nie tylko dóbr i zdobyczy nauki, ale także ludzi. Dlatego zacieśniły się bardzo stosunki między obywatelami, rodzinami i pośrednimi zrzeszeniami rozmaitych narodów; częściej też odbywają się spotkania przywódców różnych państw. Równocześnie sytuacja gospodarcza jednych krajów zaczyna zależeć coraz bardziej od sytuacji gospodarczej innych, i to tak dalece, że narody zaczynają stopniowo tworzyć między sobą wspólnoty gospodarcze, z połączenia zaś między nimi powstaje jakby jakiś ogólnoświatowy ustrój gospodarczy. A wreszcie postęp społeczny, ład, bezpieczeństwo i pokój w każdym państwie są z konieczności związane z tymi samymi zjawiskami w innych państwach.
Niewątpliwie więc poszczególne państwa nie mogą obecnie w oderwaniu od innych zaspokajać należycie swych potrzeb i rozwijać się w sposób właściwy. Dobrobyt bowiem i rozwój jednego kraju jest częściowo skutkiem, a częściowo przyczyną dobrobytu i postępu wszystkich innych krajów."

(Jan XXIII, Pacem in Terram)

Kościół nigdzie nie mówi o wyższej randze wspólnoty narodowej w stosunku do wspólnoty ludzkiej.


Pt mar 22, 2019 9:46 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 1:39 pm
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
sam2 napisał(a):
Tak jak pisalem, nie masz pojecia o angielskim prawie i sobie teoretyzujesz na temat oficjalnych danych, a ja tu mieszkam wieksza czesc zycia i widze to na kazdym kroku co sie dzieje.

No załóżmy nawet, że jest tak jak mówisz. Ale co to ma do Strasburga, którego angielskie prawo nie obowiązuje, tylko działa na podstawie prawa międzynarodowego?


Pt mar 22, 2019 9:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 15687
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Mamy tu zastosowaną ciekawą, acz oklepaną technikę; póki prawo/program szkolny nie wejdzie, mówi się "o czym dyskutować, jeszcze nie weszło". A potem, jak wejdzie, mówi się "takie jest prawo/podstawa programowa i trzeba je stosować".
Taka sobie mała manipulacyjka ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt mar 22, 2019 9:59 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1526
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Doskonałe :D . Relacja faktów to manipulacja a wciskanie propagandowego kitu : " rodzicom nie pozwala się zabierać maluchów z tych lekcji" manipulacją nie jest. :) .Wicie rozumicie, 15-latek to maluch.

Ale mamy w tym wątku inną oklepaną manipulację - "Hitler jako klarowny lewicowiec" - klasyka erystyki typu "guilty by association"


Pt mar 22, 2019 10:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 15687
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Wiesz, skoro zamierzasz napisać post w którym nie ma żadnej realnej treści (o ile za "treść" nie brać powtarzania ZSRR-owskiej propagandy na temat Hitlera) to może nie pisz? :(

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt mar 22, 2019 10:14 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
No wlasnie Tulczyn, wiec na jakiej podstawie wysnowasz wnioski co sie dziej rzeczywiscie.
Trybunal europejski musial by dostac gotowy pozew w konkretnych szczegolach a tego nikt nie zrobi bo niezgodnosci sa tak bardzo rozproszone.
Jak pisalem wczesniej nie ma kontroli nad urzedami i urzednikami, wiec calosc pozwu do trybunalu musiala by uwzgledniac tysiace urzednikow i kazdego z nich z osobna.
Dlatego tez pisalem ze nikt nic w tej materii nie zrobi.
Jest tylko pewien problem ktory sie z tym wiaze a mianowicie rosnace niezadowolenie mieszkancow, a pozniej brak jakiejkolwiek mozliwosci zmiany bo gdy przejda na swoje prawa to stan zastany bedzie stanem prawnym.
Nie sadze by zajelo dluzej niz rok aby zaczely sie zamieszki na ulicach.
To bedzie z kazdym krajem ktory pozostaje w unii, a im dluzej tym gorsze beda skutki.
Grecja i Portugalia to pryszcz w porownaniu z tym co moze przyniesc taka ukryta anarchia.
W zadnym kraju nie moze byc 2 roznych praw, a ten blad siedzi od poczatku w podstawach unii.


Pt mar 22, 2019 10:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1526
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Wiesz, Barney, skoro zamierzasz zarzucać komuś manipulację najpierw sprawdź czy sam nie manipulujesz.

Twoje zagrywki ( tut. "ZSSR-owska propaganda") są akurat dobrze rozpoznawalne i cokolwiek naiwne. Szkoda czasu na użeranie się z nimi - wystarcza jedno zdanie.


Pt mar 22, 2019 10:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Tulczyn napisał(a):
Kościół nigdzie nie mówi o wyższej randze wspólnoty narodowej w stosunku do wspólnoty ludzkiej.

Obrazek

Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny.


Pt mar 22, 2019 10:29 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 1:39 pm
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
sam2 napisał(a):
No wlasnie Tulczyn, wiec na jakiej podstawie wysnowasz wnioski co sie dziej rzeczywiscie.
Trybunal europejski musial by dostac gotowy pozew w konkretnych szczegolach a tego nikt nie zrobi bo niezgodnosci sa tak bardzo rozproszone.
Jak pisalem wczesniej nie ma kontroli nad urzedami i urzednikami, wiec calosc pozwu do trybunalu musiala by uwzgledniac tysiace urzednikow i kazdego z nich z osobna.
Dlatego tez pisalem ze nikt nic w tej materii nie zrobi.
Jest tylko pewien problem ktory sie z tym wiaze a mianowicie rosnace niezadowolenie mieszkancow, a pozniej brak jakiejkolwiek mozliwosci zmiany bo gdy przejda na swoje prawa to stan zastany bedzie stanem prawnym.
Nie sadze by zajelo dluzej niz rok aby zaczely sie zamieszki na ulicach.
To bedzie z kazdym krajem ktory pozostaje w unii, a im dluzej tym gorsze beda skutki.
Grecja i Portugalia to pryszcz w porownaniu z tym co moze przyniesc taka ukryta anarchia.
W zadnym kraju nie moze byc 2 roznych praw, a ten blad siedzi od poczatku w podstawach unii.

Ty w ogóle wiesz na czym polega składanie skargi do ETPCz i jak wygląda tryb jej składania? Złożyć może każda osoba, która uważa, że jej dobro zostało naruszone. Urzędnicy nie mają nic do tego. Wystarczy subiektywne przekonanie jednego obywatela o naruszeniu prawa gwarantowanego konwencją, aby Trybunał, przynajmniej wstępnie zajął się sprawą. I wystarczy jedna skarga, aby Trybunał orzekł, że dana regulacja narusza prawa człowieka i zobowiązał kraj do dokonania zmiany regulacji prawnych.

Problemy Brytyjczyków powoduje Unia czy dopiero chęć wyjścia z niej? Są kraje, które są członkami Unii od dłuższego czasu niż UK i dobrze się w nich dzieje. A inna jeszcze sprawa, że przesadzasz, a Twoje opowieści o wypuszczaniu pacjentów z psychiatryka z powodu braku funduszy są wyssane z palca i niczym nie potwierdzone. Mówisz o obcięciu wydatków na leczenie chorób psychicznych, a one zostały wraz z budżetem na 2018 rok... podniesione o 2 miliardy funtów.

Jak inaczej wyobrażasz sobie istnienie Unii, jeżeli nie poprzez wspólne przepisy w niektórych dziedzinach? Wspólny rynek, na którym panują różne przepisy 27 krajów, to oksymoron, dlatego regulacje należało ujednolicić. I prawo europejskie było od początków, od Adenauera, Schumana i Gaspariego. Co ciekawe, UE wymyślili chadecy. I warto też pamiętać, że gorącym zwolennikiem integracji europejskiej był Jan Paweł II. Skoro Polacy tak cenią Papieża, to dlaczego traktują jego myśli wybiórczo? Popatrzmy na całokształt. A dwa różne prawa w jednym państwie, to zjawisko spotykane już od średniowiecza. Wtedy np. wiele spraw cywilnych normowało uniwersalne dla całej Europy prawo kanoniczne, a w zakresie powiedzmy spraw karnych państwa zachowywały autonomię, chociaż i tak nie do końca, często dokonywano implementacji aktów zagranicznych. I tak w Polsce w XVI-XVII wieku stosowano w miastach w zakresie prawa karnego Carolinę, czyli cesarski kodeks karny z 1532 r. Zresztą Carolina była wtedy stosowana powszechnie w całej Europie (przynajmniej częściowo), także poza cesarstwem.


Pt mar 22, 2019 10:41 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 1:39 pm
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
watchman napisał(a):
Tulczyn napisał(a):
Kościół nigdzie nie mówi o wyższej randze wspólnoty narodowej w stosunku do wspólnoty ludzkiej.

Obrazek

Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny.

Ja już mówiłem, że interesuje mnie nauczanie papieża, nauczanie ojców soborowych, a nie tylko polskich biskupów. Nieraz odnoszę wrażenie, że "Kościół Polski" i Kościół Rzymskokatolicki głoszą zupełnie coś innego.

Z całym szacunkiem dla kard. Wyszyńskiego, ale nie jest on ani papieżem, ani Ojcem Kościoła. Mógł mówić różne rzeczy, a katolicy nie mają obowiązku uznawania ich za obowiązujące.


Pt mar 22, 2019 10:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Tulczyn napisał(a):
Z całym szacunkiem dla kard. Wyszyńskiego, ale nie jest on ani papieżem, ani Ojcem Kościoła. Mógł mówić różne rzeczy, a katolicy nie mają obowiązku uznawania ich za obowiązujące.

https://forumdlazycia.wordpress.com/2016/02/20/encyklika-bendykta-xiv-a-quo-primum-o-nadmiernej-roli-zydow-w-krolestwie-polskim/

To jest parada nie tylko chwalebnej pamięci tych miłościwie uwielbionych w świętym kalendarzu Kościoła, męczenników, spowiedników, dziewic i ludzi odznaczających się świątobliwością, którzy rodzili się, żyli i umierali w Królestwie Polskim, — ale także wielu chwalebnie odbytych w tymże królestwie i owocnych w dobre wyniki soborów i synodów.

Dzięki usilnym staraniom tych zebrań zostało odniesione wspaniałe i sławne zwycięstwo nad luteranami, — którzy próbowali wszelkich sposobów i środków, by uzyskać prawo wstępu i zabezpieczyć swe pozycje w tym królestwie.

— Przykładem tego jest wielki Sobór w Piotrkowie, który odbył się za pontyfikatu Naszego światłego poprzednika i rodaka Grzegorza XIII pod przewodnictwem Lipomanus’a, — biskupa Verony i Nuncjusza Apostolskiego.

Na tym soborze, ku wielkiej Chwale Boskiej, — zasada „wolności sumienia” została potępiona i stanowczo wykluczona z zasad regulujących publiczne życie w Królestwie.


Pt mar 22, 2019 11:05 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So sty 06, 2018 2:31 pm
Posty: 134
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
@Tulczyn
Piszesz że interesuje Cię nauczanie papieża i ojców soborowych, ale czy nie jest tak przypadkiem, że tylko ostatniego papieża i ojców soborowych też tylko z ostatnich kilku lat?

Poza tym fajnie byłoby wrócić do tematu dyskusji a w tym momencie wydaje mi się, że wszystko ugrzęzło w zaroślach jakichś strasznych dygresji. Jeśli potrzebujesz dowodu, że środowiska promujące homoseksualizm są coraz bardziej aktywne, nie trzeba rozważać kto jest czyim agentem i czy w europarlamencie masoni zapisują nowe ustawy krwią niewinnych dzieciątek i stukają przy tym kopytami z uciechy.
Skorzystajmy z prostych danych obserwacyjnych. Sądząc z wypowiedzi masz już parę lat na karku, zakładam też, że nie spędziłeś pół życia w bazie antarktycznej lub pustelni. Przypomnij sobie jak było, powiedzmy 20 lat temu i czy od tego czasu coś się zmieniło? Czy na temat praw homoseksualistów mówi się więcej czy mniej? czy mają większe czy mniejsze przywileje? czy jest więcej czy mniej parad równości? itp Moja obserwacja jest taka, że mają coraz więcej przywilejów i coraz więcej wszędzie o nich słychać. Zgadzasz się?

Czy ten trend jest dobry? -- to jest chyba poziom na którym powinna odbyć się ta dyskusja

Ja uważam, że nie. Trend ma to do siebie, że dąży w jakimś kierunku. Zaczęło się niewinnie od niesławnej zasady, że "moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego", czyli w tym kontekście oczywiście, że każdy może iść do łóżka z kim tylko chce byle obie strony tego chciały. Ale jak już coś robię to chciałbym czasem spotkać się z innymi którzy się tym interesują, może założyć jakiś klub, albo napisać książkę na ten temat. Czy to też mi wolno, czy już nie? A jeśli nie to dlaczego? Chciałbym móc publicznie mówić o tym co lubię. Czy to mi wolno? Jeśli nie to dlaczego? Nie chciałbym, żeby wszyscy mówili, że to co robię jest grzeszne. Czy wolno mi się tego domagać? Jeśli nie to dlaczego? i tak dalej ...

Takie kaskady mamy oczywiście w przypadku wszystkich grzechów dopuszczonych na tej zasadzie.

Mam problem z tym, że nie wiem czy jest możliwe postawienie uczciwej granicy gdziekolwiek indziej niż na starcie.


Pt mar 22, 2019 11:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 15687
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Penalizacja homoseksualizmu
Tulczyn napisał(a):
Kościół nigdzie nie mówi o wyższej randze wspólnoty narodowej w stosunku do wspólnoty ludzkiej.

Oczywiście że mówi - to podstawy katolickiej nauki społecznej.
Kościół uczy, że ranga jest tym wyższa, im bliżej. To znaczy, że rodzina jest ważniejsza niż sąsiedzi, sąsiedzi niż mieszkańcy tego samego miasta, mieszkańcy miasta niż państwo/naród (to nie jest jednoznaczne, ale różne narody są w różnej sytuacji państwowej), a państwo/naród ważniejsze niż wspólnota ludzka.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt mar 22, 2019 11:23 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL