Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 25, 2019 2:23 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Homo księża 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
merss napisał(a):
Tu jednak też trzeba odróżnić takie osoby od różnych grup ideologicznych, które używają homoseksualizmu jako narzędzia politycznego, aby zdobyć władzę. To ważna różnica. Ludzie ci wykorzystują każdą naszą katolicką wypowiedź niezależnie od tego, jak bardzo ona zniuanasowana, jako broń przeciwko Kościołowi. Chcą zniszczyć moralność katolicką i uniemożliwić prowadzenie działalności duszpasterskiej także dla ludzi z takimi problemami. To jest ich celem.

Teraz rozumiem. W nawiązaniu do tematu: zwraca teraz uwagę ogromna dwulicowość i hipokryzja środowisk rzekomo "liberalnych". Z jednej strony te środowiska domagają się prawa do nieskrępowanego praktykowania różnych dewiacji seksualnych a z drugiej strony gwałtownie i agresywnie potępiają domniemane skłonności dewiacyjne u niektórych księży. Np. abp Paetz i ś.p. ks. Jankowski są dla nich "potworami" z powodu zarzucanych im skłonności homoseksualnych (domniemywanych). Czegoś tu nie rozumiem: wszyscy mają mieć prawo do dewiacji, a katoliccy duchowni nie? :-o Dlaczego przy ocenie księży liberałowie posługują się katolicką nauką o moralności?

Wt mar 12, 2019 9:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Po synodzie, głos w wiadomej sprawie zabrał również tzw. papież emeryt Benedykt XVI. Niedawno opublikowano jego list, w którym wskazuje na rzeczywiste przyczyny skandali seksualnych wśród duchowieństwa.
Nie omieszkał przy tym, w przeciwieństwie do biskupów biorących udział w synodzie, wskazać jako przyczynę szerzący się od ponad pół wieku homoseksualizm w seminariach (kluby homoseksualne).
Odejście od Tradycji, od tradycyjnej moralności, od należycie sprawowanej Mszy świętej, a więc w gruncie rzeczy od Boga, taki ma właśnie skutek.
Żeby sytuację naprawić, papież senior postuluje powrót do Boga.
Proste rozwiązania bywają jednak bardzo trudne w realizacji..
https://www.pch24.pl/benedykt-xvi--homoseksualne-tresci-i-odejscie-od-tradycji-zrodlami-kryzysu,67482,i.html

Cz kwi 11, 2019 6:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tekst Benedykta XVI https://www.catholicnewsagency.com/news/full-text-of-benedict-xvi-the-church-and-the-scandal-of-sexual-abuse-59639
wskazuje na rewolucję seksualną lat 60-tych ubiegłego stulecia i brak rozeznania/przygotowania Kościoła, jak na nią odpowiedzieć, lub niefortunne/naganne odpowiedzi Kościoła (bulwersujące przykłady w doskonałym i wnikliwym tekście Benedykta XVI) jako zarzewie obecnego skandalu w Kościele. Jaka była geneza rewolucji seksualnej w w.w. latach 60-tych? Skąd to się wzięło? Kto/co było jej motorem?

Cz kwi 11, 2019 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Jaka była geneza rewolucji seksualnej w w.w. latach 60-tych? Skąd to się wzięło? Kto/co było jej motorem?

Jak i każdej innej (a przynajmniej większości) rewolucji: diabeł i jego pomocnicy na ziemi..

Cz kwi 11, 2019 7:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obawa przed wojną nuklearną i chęć, by korzystać z/używać życia, póki ono jeszcze trwa? :idea:

Cz kwi 11, 2019 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chociażby..
Diabeł potrafi znaleźć milion z pozoru dobrych powodów, by skusić do złego.

Cz kwi 11, 2019 7:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale wcześniej jakoś się to raczej nie udawało. Może kino, TV, gazety, i telefon mają znaczący wpływ?

Cz kwi 11, 2019 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To są tylko narzędzia. Ja to wiążę z wizją Leona XIII. (rozmowa Pana Jezusa z diabłem). Warto się z nią zapoznać.

Cz kwi 11, 2019 7:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Znalazłam takie odniesienie http://parafia-pruchna.pl/historia-modlitwy-do-sw-michala-archaniola o wizji Papieża Leona XIII, ale nie ma tam opisu wizji Jezusa z diabłem (mowa tylko o wizji "duchów piekielnych, które gromadziły się nad Wiecznym Miastem"). Czy mógłbyś opisać wizję i podać jakieś potwierdzone źródło?

Cz kwi 11, 2019 11:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
choćby tu:
https://misyjne.pl/papiez-ktory-widzial-rozmowe-boga-z-szatanem/
Zdaje się, że ta wizja mi się dobrze skojarzyła. BXVI nie przywołuje jej w swoim eseju, ale za to przywołuje historię Hioba, który był doświadczany przez diabła, za Bożym dopustem.
To co doświadczył Hiob, a później Pan Jezus, obecnie doświadcza Jego Kościół..
Bardzo mądry jest ten esej papieża Benedykta..
PCH24 przetłumaczyło już go na polski:
https://www.pch24.pl/benedykt-xvi-o-przyczynach-kryzysu-kosciola--pelny-tekst-po-polsku-,67491,i.html

Pt kwi 12, 2019 12:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale nikt się nie podpisał pod relacją takiej wizji. Masz jakieś nazwiska, daty wydarzenia, publikacje? Prawdę mówiąc, uważam, że ta wizja jest zmyślona, bo brzmi bardzo nieprawdopodobnie. Pewnie sam to widzisz?

Dzięki za odnośnik do polskiej wersji tekstu Papieża Emeryta.

Pt kwi 12, 2019 12:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zgodnie z tym artykułem https://aleteia.org/2017/09/25/the-demonic-vision-that-inspired-the-st-michael-prayer/, rozmowa Jezusa z szatanem to późniejszy wymysł, i nie ma solidnych podstaw, by taką wizję potwierdzić. Myślę, że gdyby Leon XIII zobaczył taką rozmowę w wizji, to by ją uznał za pokusę szatańską (i to szytą cienkimi nićmi) i nikomu by o wizji nie wspominał.

Pt kwi 12, 2019 2:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Prawdę mówiąc, uważam, że ta wizja jest zmyślona, bo brzmi bardzo nieprawdopodobnie. Pewnie sam to widzisz?

Wręcz przeciwnie. Brzmi ona bardzo prawdopodobnie i jest paralelna do historii Hioba, o której wspominał Benedykt. Z resztą to podobieństwo również zauważył autor linkowanego przez Ciebie artykułu na aleteia.org.

Na jednym z forów dyskusyjnych znalazłem taką informację pochodzącą od ks. Cekady (sedek).
Wydaje się, że nie ma żadnego potwierdzenia tej opowieści w jakiejś ówczesnej relacji, od której można by się spodziewać, że wspomniałaby o takim wydarzeniu, jeśli rzeczywiście miało ono miejsce.
Wszystkie te okoliczności wspierają wniosek x. Bersa, do którego doszedł w l. 30. XX w., "że »wizja« została z jakiegoś powodu wymyślona w późniejszych czasach" i że opowieść po prostu karmiła się sama sobą.

Wynika, że wizja znana była już grubo przed II wojną światową. Ten okres 75-100 lat licząc od roku 1884 przypada mniej więcej na okres, o którym pisze Benedykt w swoim eseju, a więc lata 1960-1980..
Trzeba zatem uczciwie przyznać, że wizja jest profetyczna niezależnie od tego, że ciężko udowodnić jej autentyczność.

Pt kwi 12, 2019 9:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak rozmowa Jezusa z szatanem. Nie oznacza to jednak, byśmy my ludzie próbowali prowadzić taki dialog z szatanem. Dla nas to kopa w jego tyłek i zmiataj z tąd. Z nim czeka nas tylko przegrana rozmowa. Dla nas tylko rozmowa z Bogiem jest wygraną. O tym nie należy zapominać. I modlić się za tych, co byli nie ostrożni wchodząc w dialog z szatanem. Szatan podszywa się pod każdą pobożność. I odczepić się nie chce. Tak jak nie chcą się odczepić jochowici.

Pt kwi 12, 2019 10:12 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak, diabeł to wielki iluzjonista i trzeba z ostrożnością podchodzić np. do tzw. rewelacji z egzorcyzmów..

Jeszcze wracając do wizji Leona XIII, to drukiem po raz pierwszy ukazała się w niemieckiej gazecie w 1933 roku. Wcześniej ponoć krążyła ustnie fama wśród pracowników Watykanu..
https://www.catholicstand.com/gods-chat-devil-popeleo/

Pt kwi 12, 2019 10:21 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona