Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 06, 2019 11:40 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Protest nauczycieli ? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Jakby ktoś miał złudzenia w co gra towarzysz Broniarz
Obrazek

Pn kwi 08, 2019 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A oto wyszła prawda o owych 22 godzinach w tygodniu które ponoć nauczyciele spędzają na sprawdzaniu klasówek itp;
Strajkujący nauczyciele z Torunia są oburzeni "Każą nam siedzieć osiem godzin w szkole" . Chcą... strajkować zgodnie z planem lekcji.

Wt kwi 09, 2019 3:00 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Znakomity komentarz: https://www.salon24.pl/u/wojcicki/94761 ... mi-krowami
Cytuj:
Beata Szydło położyła na stole wynagrodzenie rzędu 7700/8100 zł w 2023 r., tj. o 2,1-2,5 tys. zł więcej niż obecnie w przypadku najwyższych stopniem belfrów. Pensja 8100 zł, która czyniłaby z nauczycieli elitę finansową zwłaszcza w średnich i małych miastach została przez nich odrzucona! Niepojęte. Wuefista na prowincji zarabiałby więcej niż wiceminister. Tyle tylko, że miałby podniesione pensum z 18 do 22/24 godzin tygodniowo. Odrzucenie takiej propozycji pokazuje, że tę grupę zawodową tworzą ludzie wysoce zdemoralizowani.
(...)
Nie znam żadnego pracownika w Polsce, który na wieść o tym, że dostanie podwyżkę o ponad 2 tys. zł w perspektywie czterech lat, do kwoty znacznie przewyższającej średnią krajową, plus zachowa niespotykane w innych branżach przywileje, kazałby się pracodawcy gonić.
(...)
Eskalacja ich gróźb pojawiła się, gdy rząd zapowiedział gigantyczne rozszerzenie programów społecznych dla wszystkich. Pedagodzy jednak uznali, że pieniądze należą się tylko im. Nie również im - bo przecież z Piątki Kaczyńskiego jak najbardziej by skorzystali - ale TYLKO im. Nauczycielski głos, który usłyszeliśmy zabrzmiał: ta kasa ma być tylko dla nas i dla nikogo więcej. Trudno o większy egoizm. Trudno o większy bunt przeciwko reszcie. Ani emeryt, ani rodzic, ani pracownik nie ma prawa dostać ani grosza, o ile nie jest nauczycielem. Nikt, tylko oni.

(...)
Wszystko jest w tej profesji udawaniem
(...)
Udawaniem największym są zarobki. Pokazują pensję, chowają liczne dodatki. Pokażcie PiT a nie odcinek wypłaty. A potem porozmawiamy o tej różnicy.

Fikcją jest liczba godzin przepracowywanych przez nauczycieli. Dość z kłamstwem, że jest to praca +40 godzin w tygodniu. Wpuśćmy do szkół audytorów i się przekonamy, że polonista pracuje może 45 godzin, historyk 35 godzin, anglista 20 godzin, a wuefista godzin 18, z czego 16 spędza w Internecie po rzuceniu piłki na boisko.
(...)
I jeszcze jedno kłamstwo - naczytałem się w ostatnich tygodniach, jak to bardzo trzeba się przygotowywać do lekcji. Drodzy państwo - albo mamy w szkołach tumanów, albo kłamców. Bo chcą nam wmówić, że matematyk po 5-letnich studiach kierunkowych z marszu nie wyjaśni na czym polega równanie z dwiema niewiadomymi; historyk po studiach nie opowie o przebiegu powstania listopadowego, a fizyk bez godzinnego przygotowania nie wyjaśni zasady dynamiki Newtona.
(...)
Jeśli się zatem szanowni nauczyciele tak długo przygotowujecie do lekcji, poza 18 godzinami pensum, to czas najwyższy powiedzieć, że nie jesteście w niczym mądrzejsi od uczniów. Bo uczeń po godzinnej lekturze opanuje genezę, dowódców i konsekwencje powstania listopadowego.

Jeśli chcą nauczyciele kpić z reszty społeczeństwa, to zdzieramy ten fałsz, którym się przez dekady okrywali.
(...)
Mówimy, jak wyglądała sprzedaż podręczników w szkołach i kto zarabiał na pośrednictwie. Mówimy o biznesie korepetycyjnym. Przypominamy permanentny zarzut szkół wyższych, że szkoły (nauczyciele) wypuszczają coraz słabszych maturzystów. Mówimy o tym, że w małych miastach, gdzie partie są słabe istnieją w radach niepisane koalicje nauczycielskie, gdyż to nauczyciele najczęściej zostają radnymi (bo mają czas).
(...)
Oczywiście dzisiaj, z jak najbardziej politycznych (antypisowskich) motywacji, stali się bohaterami TVN-u i totalnej opozycji. Ale to się skończy. Nie przez przypadek to akurat te środowiska przez lata najmocniej dążyły do dewastacji nauczycielskiego autorytetu.
(...)
Wiem, że są nauczyciele, którzy pracują. Przy podwyżkach powinni być pierwsi (i jedyni).

Wt kwi 09, 2019 10:26 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Michalkiewicz o ZNP
https://youtu.be/-0nKtLF5MAU
Cieżko się z nim nie zgodzić.

Pt kwi 12, 2019 6:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja się często zgadzam z panem Michalkiewiczem. Bardzo szanuję tego publicystę.

Wychodzi teraz na to, że zagrożeni są maturzyści... Jak nauczyciele nie zatwierdzą wystawionych ocen do 26 kwietnia, to nie zostaną dopuszczenie do matur uczniowie - a poza tym nie otrzymają promocji, co wiąże się z powtarzaniem roku... Jeżeli nauczyciele do tego się przyczynią, to chyba stracą szacunek przez ogromną większość społeczeństwa.

Mój siostrzeniec ma pisać w tym roku maturę, ale czy ją napisze, to nie wiadomo. Przez niemal cały rok brał korepetycje. I na co były te wydatki i nauka, jak nic z tego może nie wyjść, bo towarzyszowi Broniarzowi zachciało się w roku wyborczym urządzać kolejną odsłonę powrotu do tego "żeby było tak jak było..."?

Wszystko wszystkim - podwyżki się należą, ale forma protestu dawno przekroczyła już dopuszczalne granice.

Pt kwi 12, 2019 9:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Jak nauczyciele nie zatwierdzą wystawionych ocen do 26 kwietnia, to nie zostaną dopuszczenie do matur uczniowie - a poza tym nie otrzymają promocji, co wiąże się z powtarzaniem roku... Jeżeli nauczyciele do tego się przyczynią, to chyba stracą szacunek przez ogromną większość społeczeństwa.
A to mają jakiś szacunek?
Z tego co słyszę od różnych rodziców to... na pewno nie jest to szacunek. Zresztą na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Od lat go tracili. Przejawem tego były np. kubły na głowie nauczyciela. Zachowanie nauczycieli w stosunku do kolegów i koleżanek nie uczestniczących w strajku pokazuje poziom kultury tego środowiska. To buczenie, chrząkanie i przyklejanie etykietek, wyzywanie itp.
A to co teraz oglądamy to czystej wody KODziarstwo. Albo sami tego chcieli albo dali się wmanipulować. Teraz stoją pod ścianą i w zasadzie nie mają dobrego wyjścia z sytuacji. Cokolwiek nie zrobią to stracili w oczach społeczeństwa.

Pt kwi 12, 2019 9:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mój siostrzeniec ma pisać w tym roku maturę, ale czy ją napisze, to nie wiadomo. Przez niemal cały rok brał korepetycje.

Czy aby musiał? Jakaś dziwna moda jest teraz z tymi korkami. Dawno temu, za górami, za lasami, sam się jakoś przygotowywałem do matury (koleżanki i koledzy też), korzystając jedynie z oficjalnie dostępnych pomocy w szkole - po sklasyfikowaniu były takie dobrowolne, fakultatywne zajęcia dla chętnych. Ani nie byłem jakimś orłem, koledzy także nie byli jakimiś szczególnymi geniuszami, a matura była z pewnością bardziej trudna do zdania niż obecna..
I się zdało..
Z korepetycji korzystali ci, co mieli konkretne problemy z materiałem.

Sorry za offtop.

Pt kwi 12, 2019 9:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja wcale nie myślę, że podwyżki się należą. Jak zrezygnujemy z urawniłowki (wszyscy nauczyciele mp. mianowani dostają tyle samo) i wreszcie urynkowimy te prace (jak nie ma anglisty czy fachowca z innego przedmiotu, to daje się więcej, jak jest za dużo innej specjalności to mniej, a przede wszystkim nie zatrudniamy chociaż nie trzeba "by mieli pracę" i przede wszystkim oceniamy pracę, a nie "bycie nauczycielem") to wtedy można pogadać. Oczywiście także o wzroście liczby godzin do jakiejś uczciwej liczby i wywaleniu rozdętych przywilejów Karty Nauczyciela.

Pt kwi 12, 2019 10:02 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To trzeba by zacząć od likwidacji pomysłu z czasów Stanu Wojennego czyli karty nauczyciela

Pt kwi 12, 2019 10:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Peter W

No oczywiście, że raczej nie musiał. To właśnie kwestia mody na korki, o której wspomniałeś. Ja też lata świetlne temu w zasadzie do egzaminu dojrzałości jakoś specjalnie się nie przygotowywałem, ale zdałem bez problemu. Teraz tak większość ma - chce lepszych wyników, to korki. Nie wiem w sumie gdzie on chce iść na studia, bo to się zmieniło z medycyny na informatykę teraz :wink:

Jednak tak naprawdę to poboczny temat w tych całych protestach. Nikt tam rodzicom nie kazał zapewniać pociechom korepetycji za dobrą kasę, więc przyjmijmy, że sami sobie winni.

Dziś w Lublinie (a raczej już wczoraj) pod kuratorium oświaty miał z kolei protest uczniów, którzy winą za obecną sytuację obarczają rząd. Zgadzają się z postulatami nauczycieli: 1000zł. podwyżki itd. Niemniej to raczej mniejszość i też już dobrze ukształtowana politycznie. (czyli anty PiS, bo tak)...

Jak zaczną strajkować pracownicy wodociągów, to pewnie będzie szantaż, że wodę zakręcą jak podwyżek nie dostaną. Albo chirurdzy zostawią kogoś na stole operacyjnym z rozprutym brzuchem i tak będą czekać aż dostaną podwyżkę, bo inaczej pacjent umrze...

Nie spodziewałem się tak radykalnych środków, ale widać pan Broniarz już dawno miał uzgodniony przebieg strajku z liderami opozycji. Wątpię czy ustąpi i wtedy problem naprawdę będzie.

Myślę, że nie wszyscy nauczyciele tacy są... Po prostu pokazuje się jakichś radykałów z ZNP, którzy śpiewają sobie: "mniej niż krowa" na melodię przeboju zespołu Lady Pank...

Czy czegoś Wam to nie przypomina? Pamiętacie przebój posłanki Muchy z PO: "Znowu w puczu mi nie wyszło..."?

Moim zdaniem to jest prawdziwe oblicze i twarz protestu nauczycieli: kolejna polityczna awantura na saklę krajową i nie tylko, żeby odsunąć PiS od władzy.

Zbliżają się wybory, więc trzeba zaostrzyć do granic możliwości walkę z władzą.

So kwi 13, 2019 1:26 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zbliżają się wybory, więc trzeba zaostrzyć do granic możliwości walkę z władzą.

Ja trochę się zastanawiam, czy rządowi może na tym strajku przypadkiem nie zależało. To dosyć luźna hipoteza, ale halo, strajki były zapowiadane wcześniej, a rząd rozmowy podjął dosyć późno jeśli dobrze się orientuję. Może PiS liczył na to, że nauczyciele popełnią właśnie w strajkach jakiś błąd i potem będzie, że wina nauczycieli i rząd wyjdzie na ten dobry, którego gdyby się posłuchali, to by się nic nie stało.
#teorie_spiskowe

So kwi 13, 2019 11:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Piotr9000 napisał(a):
Dlaczego nauczyciele protestują ?

Mają co roku bal dla uczniów, w sumie nauczyciel fajny zawód, nie rozumiem tego strajku. Chyba niektórym się głowach poprzewracało.

Mają jeszcze dodatkowe od korepetycji jeśli są dobrymi nauczycielami.

W dzisiejszych czasach nauczyciel to chyba jest kiepski zawód, bo nim kazdy moze zostać ,co nie ?

Zapytano młodzież klas maturalnych kto w przyszłości planuje być nauczycielem. I wiecie co? W odpowiedzi tylko parsknęli śmiechem.

So kwi 13, 2019 12:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Na zaogniania strajku tracą nauczyciele. Gdzieś na wp.pl widziałem sondaż z pytaniem o poparcie ostrej postawy nauczycieli i wychodzi ze koło 80% nie popiera tego co robią. A 70% popiera okrągły stół zaproponowany przez Morawieckiego. Wprawdzie jak dowiadywali się ze autorem jest Morawiecki to pare procent spadało poparcie.

Strajk był przygotowywany długo przez Totalnnych i ZNP. Miała być rozróba w roku wyborczym żeby PiS stracił. Jednak wymknęło się to i okazuje się ze za bardzo zaostrzyli i nabierają wody. Kto pływa na jachtach ten rozumie o czym mowię.
Poparcie społeczne spada zwłaszcza ze dostali dość dobra ofertę. Stawianie żądań zaporowych i rozgrywanie klasyfikacja uczniów nie zjedna im ludzi a wręcz przeciwnie.
Świadectwo ich zachowania jest dość negatywne. Wychodzą rożne perełki jak to potrafią się nauczyciele zachowywać. To są ci którym powierzamy nasze dzieci. Dla mnie jest to dość pouczające. Zmieniłem diametralnie zdanie o nauczycielach.

A PiS cóż rozgrywają ich i biorą na przetrzymanie. Za chwile święta a po nich weekend majowy. Zapewne skończą tak jak słynny pucz w sejmie. Wielka katastrofa opozycji.

So kwi 13, 2019 12:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Taka ciekawostka z money
https://www.money.pl/gospodarka/polscy- ... 9937a.html

So kwi 13, 2019 6:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
A oto wyszła prawda o owych 22 godzinach w tygodniu które ponoć nauczyciele spędzają na sprawdzaniu klasówek itp;
.

Jaka prawda?

So kwi 13, 2019 7:29 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona