Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 19, 2019 11:52 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Homo księża 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
watchman napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Prawdę mówiąc, uważam, że ta wizja jest zmyślona, bo brzmi bardzo nieprawdopodobnie. Pewnie sam to widzisz?

Wręcz przeciwnie. Brzmi ona bardzo prawdopodobnie i jest paralelna do historii Hioba, o której wspominał Benedykt. Z resztą to podobieństwo również zauważył autor linkowanego przez Ciebie artykułu na aleteia.org.

(...)

Zauważone podobieństwo wydaje się być na zasadzie skojarzenia. Szatan, wiedząc, że ma do czynienia z Bogiem, nie odzywa się w pierwszy w rozmowie.

Rozmowa Boga z szatanem
Hi 1,7
7 I rzekł Bóg do szatana: «Skąd przychodzisz?»

Rozmowa Jezusa z szatanem
Mt 4,3
3 Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem».

Łk 4,3
3 Rzekł Mu wtedy diabeł: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem».

Wtedy, kiedy szatan ma świadomość, że rozmawia z Bogiem, czeka, aż Bóg się do niego zwróci. Kiedy jest możliwość, że może nie mieć takiej wiedzy, jest szansa, że odezwie się pierwszy. Za czasów Leona XIII, szatan już na pewno wiedział, że Jezus jest Bogiem, zatem wizja nie ma nawet pozorów prawdziwości.

Pt kwi 12, 2019 6:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Wtedy, kiedy szatan ma świadomość, że rozmawia z Bogiem, czeka, aż Bóg się do niego zwróci. Kiedy jest możliwość, że może nie mieć takiej wiedzy, jest szansa, że odezwie się pierwszy. Za czasów Leona XIII, szatan już na pewno wiedział, że Jezus jest Bogiem, zatem wizja nie ma nawet pozorów prawdziwości.

Jakoś mało przekonywujące to wyjaśnienie. W sumie to go chyba nie zrozumiałem, ale może za tępy jestem :roll:

A wracając do tematu: komentarz Krystiana Kratiuka.
Uważa on (i nie tylko on), że esej Benedykta jest czymś naprawdę spektakularnym i z pewnością zapisze się na kartach historii..
https://www.pch24.pl/ja--katolik--wydanie-specjalne--co-chce-nam-powiedziec-benedykt-xvi-,67521,tv.html

So kwi 13, 2019 12:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W Piśmie Świętym Jezus nie daje się skusić szatanowi i głosi mu Słowo Boże, ewentualnie wyrzuca złe duchy z ludzi. Skąd nagle pomysł, że Jezus miałby rozmawiać z szatanem jak z równym Sobie i z nim się układać?

So kwi 13, 2019 1:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skąd nagle pomysł, że Jezus miałby rozmawiać z szatanem jak z równym Sobie i z nim się układać?

Skąd pomysł, że Pan Jezus rozmawia w tej wizji z diabłem jak z równym sobie?

Pan Jezus dopuszcza, by diabeł Kościół doświadczył, tym samym poddał Go próbie. Tak jak on Sam był poddany, tak samo będzie z Jego Mistycznym Ciałem. To masz nawet w Katechizmie zawarte:

KKK 675 Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących (Por. Łk 18, 8; Mt 24, 12). Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię (Por. Łk 21,12; J 15,19-20). odsłoni "tajemnicę bezbożności" pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy. Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym człowiek uwielbia samego siebie zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele (Por. 2 Tes 2, 4-12; 1 Tes 5, 2-3; 2 J 7; 1 J 2, 18. 22).

Kto miałby ten Kościół doświadczać? Kosmici? Czy diabeł i jego poplecznicy?

So kwi 13, 2019 2:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie chodzi o przykład takiej rozmowy uznanej za prawdziwą przez Kościół. Czyli pytam konkretnie o pozory prawdziwości wizji rozmowy Jezusa z szatanem, którą jakoby miał Leon XIII. Ja nawet takich pozorów nie widzę.

So kwi 13, 2019 3:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z jakichś bliżej nie znanych mi powodów masz uprzedzenie do tej wizji, do treści jakie niesie.
Wysuwasz przy tym jakieś wydumane argumenty mające to uprzedzenie poprzeć. Raz się Tobie nie spodobało, że to diabeł inicjuje rozmowę, raz że niby rozmawiają jak równy z równym.
Jak się jest do czegoś uprzedzonym to tak to właśnie wygląda. Zawsze się jakiś pretekst znajdzie..

So kwi 13, 2019 3:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Za PWN 'uprzedzenie' to «nieuzasadniony, negatywny stosunek do kogoś lub czegoś».

Podałam Ci logiczne argumenty na to, że wizja nie wydaje się być prawdopodobną.

Czy Ty wierzysz w tę wizję, że jakoby Jezus, który umarł za nas na krzyżu, dawał szatanom czas i władzę, by zniszczyć Jego Kościół? Czy to byłoby zgodne z naturą Jezusa? Jezus taki nie jest!

Nie wydaje Ci się, że szatani sami z własnej woli zawsze starają się niszczyć Kościół na wszelkie sposoby, a z radością wszelkie zło przypisaliby samemu Jezusowi i Jego uczniom i nakłanialiby ludzi do takiej wiary?

So kwi 13, 2019 5:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czemu księża homo decydują się wstępować do posługi?
8O
Przecież takiemu księdzu będzie jeszcze trudniej niż hetero. Ksiądz hetero ma przecież gospodynię. Zresztą wiele kobiet leci na ksiądzów. Dość mają swoich grzesznych i porywczych Stanisławów, a ksiądz im się wydaje taki nieskalany, wyjątkowy. W dodatku przewodnik.
Namaszczony.

A taki homo to co ma zrobić? Nawet do homoklubu nie pójdzie bo wszędzie go rozpoznają.
Dziwi mnie to zjawisko homoseksualizm wśród księży.
A jest tam większy procent niż w społeczeństwie. Psychopatów też jest tam wyższy procent.
Oczywiście to są tylko dane statystyczne. Nie można mówić, że każdy ksiądz taki jest.

So kwi 13, 2019 6:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co kazało ci wyprodukować ten tekst?

So kwi 13, 2019 7:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Empatia. Zastanowiłem się, co ja bym zrobił gdybym był gejem. Na księdza bym nie poszedł.

A zastanawiałeś się Andy 72, Dlaczego kościół nie walczy z homoseksualizmem? Z aborcją walczy i to bardzo skutecznie. A z homoseksualizmem nie walczy.
Możliwe, że dlatego, że homoseksualizm to mniejszy grzech, niż aborcja. Jest jakaś tabelka tych grzechów który jest większy a który mniejszy?

So kwi 13, 2019 7:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
jest tam większy procent niż w społeczeństwie. Psychopatów też jest tam wyższy procent.

Poproszę o statystyczne dane medyczne.

So kwi 13, 2019 7:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Cytuj:
jest tam większy procent niż w społeczeństwie. Psychopatów też jest tam wyższy procent.

Poproszę o statystyczne dane medyczne.

To w newsweeku napisali, że amerykańskie badania tak pokazują. Ale nie wiem czy wyszczególnili.
https://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/ul ... pl/tzd2l35

To odnośnie psychopatów, a odnośnie homo to ksiądz Oko twierdzi, że w społeczeństwie jest 1% a w kościele 10% ale w niektórych diecezjach 30% a w Watykanie od 30 do 50%.

So kwi 13, 2019 7:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bloblo napisał(a):
Ale nie wiem czy wyszczególnili.

Nie wyszczególnili. Autorsko wyszczególniłeś odwołując się do sobie znanej księżycowej wiedzy.

Cytuj:
To odnośnie psychopatów, a odnośnie homo to ksiądz Oko twierdzi, że w społeczeństwie jest 1% a w kościele 10% ale w niektórych diecezjach 30% a w Watykanie od 30 do 50%.

Nie wiem skąd on posiada takie dane, bo żadne dane procentowe nie są zgodne z literaturą przedmiotu. Równie dobrze mogłeś to tak samo przekłamać jak powyźsze dane.

Jeszcze jedna taka rewelacja i poleci kara, tym razem zgodna z regulaminem tego forum.

So kwi 13, 2019 7:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ksiądz Oko na serio tak mówił

https://www.m.pch24.pl/ks--oko-o-lawend ... 893,i.html

So kwi 13, 2019 7:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie powiedział tego co przeczytałeś. Powiedział, że to dane szacunkowe. Nikt takich pomiarów nie robił i jest to wyjaśnione w innym poście tego wątku przez kompetentną osobę.

So kwi 13, 2019 8:11 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona