Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 19, 2019 12:40 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368 ... 377  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
"Głosicie", a nie "wspominacie". Czujesz ten detal?

Pt maja 03, 2019 10:57 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

feelek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Suma sumarum obchodzenie dnia zmartwychwstanie jest nie zgodne z wolą Jezusa Chrystusa.

"W pierwszym dniu po szabacie, kiedy zebraliśmy się na łamanie chleba, Paweł, który nazajutrz zamierzał odjechać, przemawiał do nich i przedłużył mowę aż do północy." (Dz 20,7)

Czy chcesz powiedzieć Jacku, że apostołowie nie wiedzieli co jest zgodne z wolą Chrystusa?

a co to ma wspólnego z obchodzeniem dnia zmartwychwstania?

Pt maja 03, 2019 11:08 pm
Gaduła
Gaduła

Sajmon napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Toteż ja nie twierdzą że jest to tekst oryginalny bo takich nie ma, a przynajmniej nie są dostępne...

.

? Może popracuj nad zrozumieniem słowa "źródłowy" Do reszty się nie odniosę bo to stek bzdur i fanatycznych idiotyzmów

Pt maja 03, 2019 11:33 pm
Jacek.J napisał(a):
Może popracuj nad zrozumieniem słowa "źródłowy" Do reszty się nie odniosę bo to stek bzdur i fanatycznych idiotyzmów

No tak, nakłamałeś, pozaprzeczałeś słowom Chrystusa, i teraz uciekasz od dyskusji nazywając wszystko co napisałem stekiem bzdur i fanatycznych idiotyzmów.Typowe zachowanie ŚJ.A może tak zamiast "argumentów" ad personam przedstawisz rzeczowe argumenty na potwierdzenie swojej tezy, bo jak na razie, jest to zwykłe oszczerstwo skierowane w moją stronę.

So maja 04, 2019 12:38 am
Jacek.J napisał(a):

1Kor 11:23 Ja bowiem otrzymałem od Pana, co też wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której miał być wydany, wziął chleb 24 i złożywszy podziękowania, połamał go i rzekł: „To oznacza moje ciało, które jest za was. Czyńcie to na moją pamiątkę”. 25 Podobnie uczynił też z kielichem, gdy po spożyciu wieczerzy powiedział: „Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi. Czyńcie to, ilekroć będziecie go pić, na moją pamiątkę”. 26 Bo ilekroć jecie ten chleb i pijecie ten kielich, obwieszczacie śmierć Pana, aż on przybędzie.

Zobaczmy, co rzeczywiście powiedział Pan Jezus:

1 Kor 11,23-25

"εγω γαρ παρελαβον απο του κυριου ο και παρεδωκα υμιν οτι ο κυριος ιησους εν τη νυκτι η παρεδιδοτο ελαβεν αρτον και ευχαριστησας εκλασεν και ειπεν λαβετε φαγετε τουτο μου εστιν το σωμα το υπερ υμων κλωμενον τουτο ποιειτε εις την εμην αναμνησιν.ωσαυτως και το ποτηριον μετα το δειπνησαι λεγων τουτο το ποτηριον η καινη διαθηκη εστιν εν τω εμω αιματι τουτο ποιειτε οσακις αν πινητε εις την εμην αναμνησιν.

Ja bowiem przyjąłem od Pana co i przekazałem wam, że Pan Jezus w tej nocy, której był wydany, wziął chleb a podziękowawszy połamał i powiedział: bierzcie zjedzcie to moje jest ciało, za was wydane.To czyńcie na moją pamiątkę.Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: ten kielich nowe przymierze jest w mojej krwi.To czyńcie ilekolwiek pilibyście na maja pamiątkę."

Dlaczego więc cytujesz "przekład" w którym sfałszowano słowa Pana Jezusa ? Dlaczego świadkowie Jehowy wkładają w wypowiedź Pana Jezusa słowo "oznacza", którego nie wypowiedział ?

So maja 04, 2019 1:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pytam po raz kolejny (czyżby pytanie było niewygodne?):
Jacku, czy Ty spożywasz Pamiątkę?

So maja 04, 2019 5:16 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Barney napisał(a):

Raczej nie spożywa, bo ma nadzieję na życie wieczne w Raju na Ziemi. Spożywają nieliczni, tylko ci, którzy czują, że są wybrani i będą w gronie 144 000 żyjących w Niebie i tworzących rząd Królestwa Bożego na czele z Chrystusem.

Liczba osób spożywających chleb na Pamiątce ŚJ miała z roku na rok maleć aż do momentu, gdy nikt nie będzie spożywał. Wtedy liczba 144 000 uważana będzie za wypełnioną i nastąpi koniec świata. Niestety dla ŚJ liczba spożywających chleb wzrasta, a więc Armagedon się oddala.

(Ap 12, 1)

So maja 04, 2019 6:27 pm
Gaduła
Gaduła

Dociekliwy napisał(a):
Liczba osób spożywających chleb na Pamiątce ŚJ miała z roku na rok maleć aż do momentu, gdy nikt nie będzie spożywał. Wtedy liczba 144 000 uważana będzie za wypełnioną i nastąpi koniec świata. Niestety dla ŚJ liczba spożywających chleb wzrasta, a więc Armagedon się oddala.

Mam dwa pytania. Po pierwsze czy ten spożywany na pamiątce chleb jest ciałem Chrystusa, a po drugie dlaczego w miarę wzrostu liczby spożywających Armagedon się oddala ?

So maja 04, 2019 10:03 pm
feelek napisał(a):
Mam dwa pytania. Po pierwsze czy ten spożywany na pamiątce chleb jest ciałem Chrystusa ?

Nie, nie jest, dlatego że świadkowie Jehowy nie posiadając sukcesji apostolskiej nie posiadają również kapłaństwa, a skoro nie posiadają kapłaństwa, to nie ma u nich przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa.Zresztą sami ŚJ nauczają, że chleb który spożywają podczas pamiątki jest tylko symbolem Ciała Chrystusa a nie Jego rzeczywistym Ciałem.Nawet swoją Biblię dostosowali do tej nauki.

So maja 04, 2019 10:38 pm
Gaduła
Gaduła

Skoro chleb jest tylko symbolem, a nie rzeczywistym ciałem Chrystusa, to na czym polega ten problem ze wzrastającą liczbą spożywających?

So maja 04, 2019 10:45 pm
Gaduła
Gaduła

Sajmon pisze

Cytuj:
No tak, nakłamałeś, pozaprzeczałeś słowom Chrystusa, i teraz uciekasz od dyskusji nazywając wszystko co napisałem stekiem bzdur i fanatycznych idiotyzmów.Typowe zachowanie ŚJ.A może tak zamiast "argumentów" ad personam przedstawisz rzeczowe argumenty na potwierdzenie swojej tezy, bo jak na razie, jest to zwykłe oszczerstwo skierowane w moją stronę.

Proszę bardzo. Np. twoje twierdzenie że;
Jest tylko jeden Bóg Najwyższy, jest to Ojciec, Syn i Duch Święty, a nie żaden "Jehowa" o którym nie ma żadnej wzmianki w Biblii.
Zwarzywszy że nawet KrK w katechizmie uczy że Bóg Ojciec ma na imię Jahwe to stawianie takiej tezy jak twoja jest idiotyczna. A skoro tak skrupulatnie się powołujesz na Biblię - bo wierzysz tylko w to co pisze w Biblii- to pokaż gdzie w niej jest słowo "Trójca" albo gdzie w nauczani Pana Jezusa lub apostołów jest nauka o Bogu w trzech osobach. Jeśli tego nie wykażesz to jesteś hipokrytą. Dlaczego? Bo wierzysz w coś czego nie ma w Biblii, a jednocześnie twierdzisz że o Jehowie nie ma żadnej wzmianki w Biblii gdy właśnie o Jehowie jest tysiące wzmianek w Biblii, a o Trójcy nie.

Ostatnio edytowano Pn maja 06, 2019 8:19 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

kolor czcionki zastrzeżony dla moderacji

Pn maja 06, 2019 8:15 pm
Gaduła
Gaduła

Barney napisał(a):

nie

Pn maja 06, 2019 8:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Wobec tego wskaż miejsce w nauczaniu Chrystusa, w którym powiedział, że Jego Ciało i Krew ma spożywać tylko niewielka grupa wybranych osób, a nie wszyscy chrześcijanie.

Pn maja 06, 2019 8:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jacek.J napisał(a):
Barney napisał(a):

nie
Czyli nie masz życia w sobie (J 6,53), nie masz życia w sobie (J 6,54) nie spodziewasz , nie będziesz żył na wieki (J 6,51), nie zostaniesz też wskrzeszony (J 6,54) i nie trwasz w Jezusie (J 6,57) i nie będziesz żył przez niego (J 6,58).

Kiepsko masz... Po co tam siedzisz?

Pn maja 06, 2019 9:15 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Barney napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Barney napisał(a):

nie
Czyli nie masz życia w sobie (J 6,53), nie masz życia w sobie (J 6,54) nie spodziewasz , nie będziesz żył na wieki (J 6,51), nie zostaniesz też wskrzeszony (J 6,54) i nie trwasz w Jezusie (J 6,57) i nie będziesz żył przez niego (J 6,58).

Kiepsko masz... Po co tam siedzisz?

:))) prorok jakiś czy cóś?
:))) może tak pozwól Bogu zadecydować czy i co "będę miał....."

Wt maja 07, 2019 4:06 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368 ... 377  Następna strona