Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 19, 2019 7:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Cytuj:
prorok jakiś czy cóś?
Nie, czytelnik Biblii
Cytuj:
:))) może tak pozwól Bogu zadecydować czy i co "będę miał....."
Proszę, bez matactw. Bóg zadecydował i jasno to wyraził w 6 rozdziale Ewangelii wg św.Jana.
Uznajesz Ewangelię czy nie?

Wt maja 07, 2019 4:09 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sam przecież wiesz, że dla świadka Jehowy od tego, co powiedział Chrystus, jest ważniejsze nauczanie Ciała Kierowniczego. Skoro CK stwierdziło, że Jackowi spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa nie jest konieczne do zbawienia, to co go obchodzi nauczanie Zbawiciela? :)

Wt maja 07, 2019 5:01 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
prorok jakiś czy cóś?
Nie, czytelnik Biblii
Cytuj:
:))) może tak pozwól Bogu zadecydować czy i co "będę miał....."
Proszę, bez matactw. Bóg zadecydował i jasno to wyraził w 6 rozdziale Ewangelii wg św.Jana.
Uznajesz Ewangelię czy nie?

A ty tak skrupulatnie wypełniasz te słowa z ewangelii Jana?

Wt maja 07, 2019 5:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Staram się.
ALe Ty tego nie robisz z zasady. Na co liczysz?

Wt maja 07, 2019 9:50 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Staram się.

pytając o skrupulatne przestrzeganie tego co pisze w ewangelii Jana miałem na myśli eucharystię.

Śr maja 08, 2019 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Barney napisał(a):
Staram się.

pytając o skrupulatne przestrzeganie tego co pisze w ewangelii Jana miałem na myśli eucharystię.
Widzę, że zmierzasz do zmiany tematu (jak to czynią "Świadkowie" gdy nie mają odpowiedzi).
Nie ze mną te stare świadkowe numery ;)

Poważnie pytam: czemu godzisz się na to, by - nie spożywając - narażać się na tak poważne niebezpieczeństwo? I to wbrew wyraźnemu poleceniu Jezusa?

Śr maja 08, 2019 10:12 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jacku drogi, tobie pewnie chodzi o Eucharystię w dwóch postaciach. Masz rację, że to błąd, że podaje się ją tylko w jednej postaci. Wynikło to stąd, że lud się gorszył, gdy krew spadała na podłogę. Ale czy nie jest większym błędem nauczać, że to tylko symbol i błądzić, że tylko nieliczni mogą ją spożywać? Ale i tu się mylisz. Kościół katolicki nie zabrania spożywać Eucharystii w dwóch postaciach. Każdy katolik może iść na mszę do świątyni greckokatolickiej i tam otrzymuje Eucharystię w dwóch postaciach. Pamiętaj, że tego rodzaju błędy nie mogą być usprawiedliwieniem dla ciebie, że odrzucasz Kościół, podobnie jak błędy Izraela nie mogły być usprawiedliwieniem dla tych, którzy chodzili do pogańskich świątyń okolicznych narodów. Tak, Izrael wtedy odszedł w kilku kwestiach od pierwotnej nauki, ale rozważ, czy te błędy sprawiły, że system kapłański i ofiarniczy przestał działać? Jeśli tak, to dlaczego Pan Jezus respektował ten system? Wiadomo, że po ukrzyżowaniu Jezus zaprowadził Nowe Przymierze, ale dlaczego respektował Stare za życia, skoro błądziło w niektórych elementach? Dlaczego Jezus nie kierował ludzi do sekt typu Esseńczycy, tylko do kapłana systemowego? Rozważ Jacku, w jakich to elementach błądził Izrael i porównaj to do Kościoła. Pamiętaj, że system żydowski działał i zbawiał aż do pierwszego przyjścia Jezusa. Dlaczego sądzisz, że system Kościoła, mimo błędów, miałby nie działać do przyjścia drugiego?

Cz maja 09, 2019 1:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie daj się Jotefie odciągać od tematu. To stara zagrywka Świadków Jehowy.
Jesli pozwolisz Jackowi na tę manipulację, za chwilę będziecie gadać o postaciach Eucharystii zupełnie "zapominając" o clou sprawy.

Cz maja 09, 2019 9:17 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Barney napisał(a):
Staram się.

Widzę, że zmierzasz do zmiany tematu (jak to czynią "Świadkowie" gdy nie mają odpowiedzi).
Nie ze mną te stare świadkowe numery ;)

Poważnie pytam: czemu godzisz się na to, by - nie spożywając - narażać się na tak poważne niebezpieczeństwo? I to wbrew wyraźnemu poleceniu Jezusa?

O!? z widzącym mam zaszczyt:)
W żadnym razie nie zmieniam tematu. Proszę odpowiedzieć na pytanie odnośnie eucharystii

Cz maja 09, 2019 6:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jotef pisze

Miło jest gdy ktoś rozsądnie rozmawia:)

Cytuj:
Jacku drogi, tobie pewnie chodzi o Eucharystię w dwóch postaciach.

Dokładnie.
Cytuj:
Masz rację, że to błąd, że podaje się ją tylko w jednej postaci.

Zastanów się. Z mojego punktu widzenia uważam że to nie jest błąd. Ten temat jest już bardzo długi, ale ja już wspominałem że moim celem nie jest wytykanie błędów komukolwiek. Daleki też jestem od oceny czy niespożywanie wina jako komunii jest w KrK błędem. Chcę tylko zwróceniem uwagi na ten fakt pokazać że odstąpienie od tej czynności nie uważacie za - jak to ujmuję Marek-
"narażać się na tak poważne niebezpieczeństwo? I to wbrew wyraźnemu poleceniu Jezusa?"
Wręcz podkreśliłbym tu niekonsekwencję - żeby nie powiedzieć hipokryzję. Skoro ja się narażam na niebezpieczeństwo nie spożywając "ciała Chrystusa" to logicznie rzecz ujmując uczestnicy mszy w KrK również się narażają na to samo niebezpieczeństwo. Możemy tu dzielić włos na czworo że tylko w 50% ale i tak zagrożenie pozostaje takie samo jak dla mnie.

Cytuj:
Wynikło to stąd, że lud się gorszył, gdy krew spadała na podłogę.

Bądź poważny. Takie tłumaczenie jest dobre dla małych dzieci.

Cytuj:
Ale czy nie jest większym błędem nauczać, że to tylko symbol i błądzić, że tylko nieliczni mogą ją spożywać?

Co do tego że to nie są symbole to niemożliwym jest tego dowieść. Chociaż wielu próbowało.
Co do tego że nie wszyscy powinni spożywać "ciało Chrystusa" przemawiają poważnie przesłanki. Podstawowa to fakt że Pan Jezus na wieczerze na której ustanowił "komunię" zaprosił tylko dwunastu apostołów, a nie wszystkich swoich uczniów, a miał ich wielu w tamtej chwili włącznie z gospodarzem domu i jego rodziną w którym obchodził paschę. Wybrał tylko dwunastu do tego zaszczytu. Poza tym u nas nie ma czegoś takiego jak zakaz spożywanie chleba i wina na pamiątce. Jest 100% dobrowolność. Dlatego właśnie ostatnimi czasy ilość uczestników pamiątki spożywających chleb i wino się zwiększyła po artykule w strażnicy dobitnie podkreślającym że nie można się "bać" spożywać chleb i wino jeśli uczestnik czuje że jest tego godzien. U ŚJ każdy może spożywać chleb i wino, i każdy podejmuję s a m decyzję o tym czy spożywać czy nie. Wcześniej każdy taki uczestnik zapozna się z argumentami za i przeciw czy może to zrobić godnie, czy czuje powołanie, dobrze przemyśli sprawę z modlitwą i dopiero wówczas podejmuje decyzję. U was jest to raczej z automatu. Bez zastanowienie idzie się do spowiedzi potem po komunię i odfajkowane. Czasami rozmawiam z kolegami katolikami o eucharystii to ich stosunek jest ….? Niedojrzały, frywolny, lekceważący. Kiedyś kolega właśnie tak mi to ujął; do spowiedzi, na mszę po komunię i na piwo.

Cytuj:
Ale i tu się mylisz. Kościół katolicki nie zabrania spożywać Eucharystii w dwóch postaciach. Każdy katolik może iść na mszę do świątyni greckokatolickiej i tam otrzymuje Eucharystię w dwóch postaciach.

A dlaczego w grekokatolickiej nie ma problemu z winem? Mają inną podłogę;) a w rzymskokatolickiej mają problem z kapaniem na podłogę?;) i nie sugeruje tu odmiennego stanu świadomości po spożyciu kałanów:)

Cytuj:
Pamiętaj, że tego rodzaju błędy nie mogą być usprawiedliwieniem dla ciebie, że odrzucasz Kościół, podobnie jak błędy Izraela nie mogły być usprawiedliwieniem dla tych, którzy chodzili do pogańskich świątyń okolicznych narodów.

Zahaczasz o temat rzekę. Nie chodzi tu o to że Izraelici chodzili do okolicznych pogańskich świątyń. Izraelici doprowadzili do gigantycznego odstępstwa wprowadzając go poprzez synkretyzm religijny do własnej religii. Polecam przeczytać księgę 2 królewska rozdział 22 do 23 :27. jest tam opisana historia króla Jozjasz. Jozjasz by pewien że wszystkie praktyki religijne w judaizmie są właściwe. Ale gdy arcykapłan Chilkiasz odnalazł w świątyni księgę prawa Mojżeszowego i ją przeczytali to Jozjasz się załamał. Od roz 22:23 jest wymienione co Jozjasz kazał usunąć i zmienić w Izraelu tym samym można zobaczyć jakie odstępstwa były uznawane przez kapłanów za prawidłowe czczenie Boga. m.in.. Prostytucja świątynna uprawianie czarów, czczenie gwiazd, czczenie słońca, itp.. I to wszystko się działo w świątyni religii prawdziwej judaizmu. Podobnie jest z chrześcijaństwem. Nie powiesz chyba że chrześcijaństwo jest czyściutkie od różnych naleciałości z pogaństwa. Nawet KrK przyznaje że poprzez synkretyzm religijny przejęło wiele zwyczajów pogan i nadało im nowy chrześcijański wymiar. Przykład to Wielkanoc. dawne pogańskie święto "dziadów" palemki, króliczki, święcone jajka, itp. Są żywcem wyjęte z pogaństwa. Izraelici na usprawiedliwienie mają jeszcze to że po prostu nie wiedzieli że robią źle bo księgę z prawem odnaleźli dopiero w czasach Jozjasza. Ale chrześcijaństwo księgę prawa Chrystusowego mają przed nosem i trudno szukać to jakiegokolwiek usprawiedliwienia.

Cytuj:
Tak, Izrael wtedy odszedł w kilku kwestiach od pierwotnej nauki, ale rozważ, czy te błędy sprawiły, że system kapłański i ofiarniczy przestał działać? Jeśli tak, to dlaczego Pan Jezus respektował ten system? Wiadomo, że po ukrzyżowaniu Jezus zaprowadził Nowe Przymierze, ale dlaczego respektował Stare za życia, skoro błądziło w niektórych elementach? Dlaczego Jezus nie kierował ludzi do sekt typu Esseńczycy, tylko do kapłana systemowego?

Ale był w judaizmu różnie stronnictwa jak sam wspominasz Esseńczycy czy np.. Saduceusze którzy nie zgadzali się z Faryzeuszami czy Zeloci. Podobnie w chrześcijaństwie są różne "stronnictwa" Katolicy, Ewangelicy, Prawosławni i ŚJ chociaż nas się nie uznaje bo nie chcemy przejmować pogańskich zwyczajów jak pozostali.

Cytuj:
Rozważ Jacku, w jakich to elementach błądził Izrael i porównaj to do Kościoła.

Żeby pozyskać wiernych przyjmowali do judaizmu pogan którzy nie wyzbyli się pogańskich zwyczajów i zanieczyścili prawdziwe wielbienie Boga pogańskimi obrzędami. Podobnie chrześcijaństwo.

Cytuj:
Pamiętaj, że system żydowski działał i zbawiał aż do pierwszego przyjścia Jezusa. Dlaczego sądzisz, że system Kościoła, mimo błędów, miałby nie działać do przyjścia drugiego?

My uważamy że to drugie już nastąpiło w 1914r

Cz maja 09, 2019 8:35 pm
Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Proszę bardzo. Np. twoje twierdzenie że;
Jest tylko jeden Bóg Najwyższy, jest to Ojciec, Syn i Duch Święty, a nie żaden "Jehowa" o którym nie ma żadnej wzmianki w Biblii.
Zwarzywszy że nawet KrK w katechizmie uczy że Bóg Ojciec ma na imię Jahwe to stawianie takiej tezy jak twoja jest idiotyczna.

Naucza, że ma na imię Jahwe, a nie "Jehowa" zauważ tą jakę znaczącą różnice.

Jacek.J napisał(a):
A skoro tak skrupulatnie się powołujesz na Biblię - bo wierzysz tylko w to co pisze w Biblii

Nie jestem protestantem i nie wierzę tylko w to, co zapisano w Biblii.

Jacek.J napisał(a):
- to pokaż gdzie w niej jest słowo "Trójca"

W Biblii nie ma słowa "Trójca" i nie musi być.Widzisz, trzeba odróżnić brak jakiegoś terminu od braku opisu rzeczywistości w Biblii.W wielu przypadkach jest tak, że pewna rzeczywistość jest w Biblii opisana, ale nie jest w niej nazwana terminem technicznym, jakim ją dzisiaj opisujemy.Dokładnie tak jest z Trójcą świętą, mimo iż Pismo nie zawiera słowa "Trójca" to jednak zawiera nauczanie na jej temat.Inaczej jest ze słowem "Jehowa" nie dość, że takie słowo nie występuje w Biblii, to również Biblia nie zawiera nauczania o kimś takim jak "Jehowa" bo ktoś taki w Biblii po prostu nie istnieje.

Jacek.J napisał(a):
albo gdzie w nauczani Pana Jezusa lub apostołów jest nauka o Bogu w trzech osobach.

Tam, gdzie jest mowa o tym, ze Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem i że Bóg jest jeden.

Jacek.J napisał(a):
Jeśli tego nie wykażesz to jesteś hipokrytą. Dlaczego? Bo wierzysz w coś czego nie ma w Biblii, a jednocześnie twierdzisz że o Jehowie nie ma żadnej wzmianki w Biblii

Jak wykazałem powyżej, słowa "Trójca" nie ma w Biblii, natomiast jest w niej nauczanie na temat jednego Boga w trzech Osobach.Natomiast o kimś takim jak "Jehowa" Biblia nie naucza.

Jacek.J napisał(a):
gdy właśnie o Jehowie jest tysiące wzmianek w Biblii, a o Trójcy nie.

Tak ? w takim razie zacytuj mi chociaż jeden werset, w którym napisano o kimś takim jak "Jehowa".

Cz maja 09, 2019 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No proszę - drugie zdanie zaprzecza pierwszemu:
Jacek.J napisał(a):
W żadnym razie nie zmieniam tematu. Proszę odpowiedzieć na pytanie odnośnie eucharystii

Cz maja 09, 2019 11:29 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon pisze

Cytuj:
Naucza, że ma na imię Jahwe, a nie "Jehowa" zauważ tą jakę znaczącą różnice. 

Nie ma tu żadnej znaczącej różnicy. Jest tylko inna pisownia tego samego imienia

Cytuj:
W Biblii nie ma słowa "Trójca" i nie musi być.Widzisz, trzeba odróżnić brak jakiegoś terminu od braku opisu rzeczywistości w Biblii.W wielu przypadkach jest tak, że pewna rzeczywistość jest w Biblii opisana, ale nie jest w niej nazwana terminem technicznym, jakim ją dzisiaj opisujemy.Dokładnie tak jest z Trójcą świętą, mimo iż Pismo nie zawiera słowa "Trójca" to jednak zawiera nauczanie na jej temat.

Taką samą wykładnie należy zastosować do imienia Jehowa czy jak wolisz Jahwe w Nowym Testamencie. Chociaż w dostępnych przekładach Biblii zastąpiono to imię słowem Pan lub Bóg i niejako go w NT niema to ta rzeczywistość jest w Biblii opisana choć nie jest nazwana "terminem technicznym". Co do nauczania w Biblii w nauczaniu Jezusa i apostołów o Trójcy to proszę dowieść że takie w niej jest, bo ja takiego nauczania nie widziałem jeszcze. Ale przed tym dobrze zapoznaj się z definicją co to jest NAUCZANIE żebyś bzdur nie wypisywał

Cytuj:
Inaczej jest ze słowem "Jehowa" nie dość, że takie słowo nie występuje w Biblii, to również Biblia nie zawiera nauczania o kimś takim jak "Jehowa" bo ktoś taki w Biblii po prostu nie istnieje.

1 a słowo Jahwe cię satysfakcjonuje?
2 jak ma na imię syn Boży? Tylko nie pisz że Jezus bo dość że takie słowo nie występuje w Biblii to również Biblia nie zawiera nauczania o kimś takim jak "Jezus" bo ktoś taki w Biblii po prostu nie istnieje.

Cytuj:
Tam, gdzie jest mowa o tym, ze Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem i że Bóg jest jeden.

Co to Sajmon ma lenie? Nie chce ci się w obronie własnego wyznawania Chrystusa wysilić i wkleić odpowiednie fragmenty Biblii w który występuje nauczanie Jezusa lub apostołów o Trójcy? To ja mam sobie sam szukać i dowodzić twojej tezy? To tak twoim zdaniem wygląda dyskusja o wierze ze strony Katolika?

Pt maja 10, 2019 3:29 pm
Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Nie ma tu żadnej znaczącej różnicy. Jest tylko inna pisownia tego samego imienia

Jest różnica."Jehowa" jest błędną formą.Słowo "Jehowa" jest wybitnie słowem dziwolągiem.

Jacek.J napisał(a):
Taką samą wykładnie należy zastosować do imienia Jehowa czy jak wolisz Jahwe w Nowym Testamencie.

Nie, nie należy.Przypominam ci, że w Nowym Testamencie w ogóle nie występuje tetragram.

Jacek.J napisał(a):
Chociaż w dostępnych przekładach Biblii zastąpiono to imię słowem Pan lub Bóg i niejako go w NT niema to ta rzeczywistość jest w Biblii opisana choć nie jest nazwana "terminem technicznym".

Bzdury piszesz.W dostępnych przekładach nie zastąpiono słowa "Jehowa" słowem Pan lub Bóg, gdyż w Startym Testamencie NIE występuje słowo "Jehowa" ale tetragram JHWH.Natomiast Nowy Testament w ogóle nie zawiera tetragramu.

Jacek.J napisał(a):
Co do nauczania w Biblii w nauczaniu Jezusa i apostołów o Trójcy to proszę dowieść że takie w niej jest, bo ja takiego nauczania nie widziałem jeszcze. Ale przed tym dobrze zapoznaj się z definicją co to jest NAUCZANIE żebyś bzdur nie wypisywał

Niczego nie muszę dowodzić, gdyż to ty, a nie ja wyszedłeś z tezą, że Biblia nie naucza o Trójcy.

Jacek.J napisał(a):
1 a słowo Jahwe cię satysfakcjonuje?

Tak.

Jacek.J napisał(a):
2 jak ma na imię syn Boży? Tylko nie pisz że Jezus bo dość że takie słowo nie występuje w Biblii to również Biblia nie zawiera nauczania o kimś takim jak "Jezus" bo ktoś taki w Biblii po prostu nie istnieje.

Nie kompromituj się.

"Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida." (Łk 1,30-32)

Ładnie tak zaklinać rzeczywistość ?

Jacek.J napisał(a):
Co to Sajmon ma lenie? Nie chce ci się w obronie własnego wyznawania Chrystusa wysilić i wkleić odpowiednie fragmenty Biblii w który występuje nauczanie Jezusa lub apostołów o Trójcy? To ja mam sobie sam szukać i dowodzić twojej tezy? To tak twoim zdaniem wygląda dyskusja o wierze ze strony Katolika?

Nie będę za ciebie odrabiał pracy domowej, nic z tego.Dostałeś informację, w którym miejscu apostołowie nauczają o Trójcy świętej.A to, że ci to nie pasuje, to już nie mój problem.

Pt maja 10, 2019 7:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Co to Sajmon ma lenie? Nie chce ci się w obronie własnego wyznawania Chrystusa wysilić i wkleić odpowiednie fragmenty Biblii w który występuje nauczanie Jezusa lub apostołów o Trójcy? To ja mam sobie sam szukać i dowodzić twojej tezy?
Tak, Ty.
Ponieważ jeśli ktoś po dwu tysiącach lat nagle zaczyna głosić "inną Ewangelię" to wypadałoby spróbować uzasadnić.

So maja 11, 2019 12:14 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369  Następna strona