Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 23, 2019 4:15 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Dzisiaj na PCH24 ważny tekst prof. de Mattei, nawiązujący do masońskiej deklaracji z Abu Zabi:

Neomodernizm, głęboko zakorzeniony na samej górze Kościoła, głosi fałszywy pokój i fałszywe braterstwo. Ale fałszywy pokój sprowadza wojnę na świat, tak jak fałszywe braterstwo sprowadza schizmę, która jest wojną wewnątrz Kościoła. Św. Luigi Orione przewidział to wszystko w dramatyczny sposób 26 czerwca 1913 roku: „Modernizm i semimodernizm nie mogą trwać – wcześniej czy później doprowadzi to do protestantyzmu albo schizmy w Kościele, która będzie najgorszą, jaką świat dotąd widział”

https://www.pch24.pl/roberto-de-mattei--najgorsza-schizma--jaka-swiat-dotad-widzial,68102,i.html

Pt maja 10, 2019 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Dzisiaj na PCH24 ważny tekst prof. de Mattei, nawiązujący do masońskiej deklaracji z Abu Zabi:

Neomodernizm, głęboko zakorzeniony na samej górze Kościoła, głosi fałszywy pokój i fałszywe braterstwo. Ale fałszywy pokój sprowadza wojnę na świat, tak jak fałszywe braterstwo sprowadza schizmę, która jest wojną wewnątrz Kościoła. Św. Luigi Orione przewidział to wszystko w dramatyczny sposób 26 czerwca 1913 roku: „Modernizm i semimodernizm nie mogą trwać – wcześniej czy później doprowadzi to do protestantyzmu albo schizmy w Kościele, która będzie najgorszą, jaką świat dotąd widział”

https://www.pch24.pl/roberto-de-mattei--najgorsza-schizma--jaka-swiat-dotad-widzial,68102,i.html

Dobry tekst. Mnie podoba się ten fragment tchnący nadzieją:

"15 kwietnia – katedrę Notre Dame (będącą opisowym wyobrażeniem Kościoła) ogarnęły płomienie, które pochłonęły iglicę, pozostawiając nietknięte fundamenty. Czy nie oznacza to, że mimo zawalenia się samej góry Kościoła, jego Boża struktura trwa i nic nie będzie w stanie tego zniszczyć?"

Nawiązuje do tematu który założyłem "Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..."
viewtopic.php?f=1&t=29932

Pt maja 10, 2019 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skoro na czele Kongregacji Doktryny Wiary stoi człowiek, który popisuje się takimi stwierdzeniami:
Cytuj:
Błędy doktrynalne dzisiejszego Kościoła "nie martwią" tak bardzo, jak [rzekomy] "brak głębszej refleksji" w sprawie "dialogu ze współczesnością".

to i nie dziwi, że takie deklaracje powstają.

Czy to nie jest czasem kongregacja rozkładu doktryny i wiary?

Trochę straszno i trochę śmieszno, niczym facjata tego gagatka:
Obrazek
https://gloria.tv/article/Bawi46sPLp7K3XD8RB8AZFYuK

Pt maja 10, 2019 5:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze odnośnie poprzedniego postu. Informacja pochodzi od arcybiskupa La Plata w Argentynie Víctora Manuela Fernándeza, który był z wizytą Ad Limina na Watykanie.

Jego raport z tej wizyty w języku hiszpańskim jest dostępny tutaj:
https://03489citynoticias.com.ar/nota/2 ... -ad-limina

Są tam też różne ciekawostki dotyczące rozmów z samym Franciszkiem. O ile mnie translator nie myli, na wyrażane przez biskupów ubolewanie, że argentyńskie media niezbyt podkreślają franciszkowy wkład na rzecz pokoju na świecie, jak chociażby ostatnie całowanie po butach sudańskich przywódców, a zamiast tego sobie dworują i przekazują nierzetelne informacje, Ojciec Święty wymienił główne grzechy mediów i oczywiście nie pominął wśród nich koprofilii..

W odpowiedzi na uwagę, że jest brak powołań do życia zakonnego i jest krytyczna sytuacja w samych zakonach, Franciszek przestrzegł przed przywracaniem sztywnych i moralistycznych zgromadzeń, bo choć mają one dużo powołań to kończą się zgnilizną..

Jeśli chodzi o kapłanów to ich miłość do Boga nie powinna oznaczać zaczynania i kończenia dnia przed Tabernakulum..

Na propozycję odwiedzenia Argentyny, odrzekł, że chętnie, ale ma teraz ważniejsze, strategiczne wizyty związane z dialogiem międzyreligijnym.
Japonia i Tajwan.

Ciekawym jaką deklarcję tym razem wysmarują. Bo jeśli chodzi o buddyzm to tutaj już ciężko będzie coś sklecić o wierze w jednego Boga..

Pt maja 10, 2019 11:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Errata.
watchman napisał(a):
Japonia i Tajwan.

Chodziło oczywiście o Tajlandię, a nie Tajwan.
To by dopiero było. Czerwony smok, by się nieco wkurzył..

Pt maja 10, 2019 11:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Owoce Nostra aetate i spotkanie międzyreligijnego w Asyżu dają o sobie znać w kolejnej polskiej parafii, gdzie ksiadz urządza pogańskie ekscesy przed tabernakulum
https://youtu.be/Kf7m3V7-xoY?t=2725

Postawie mocne pytanie, ale czy nie zdaje wam się, że JPII uznany już za świętego, czasami jednak nie "grzeje jakiejś ławki" w czyścu za "Asyż", który łamał pierwsze przykazanie dekalogu i który mógł skłonić katolików do poszukiwania duchowości w niechrześcijańskich religiach?

Wt cze 04, 2019 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Owoce Nostra aetate i spotkanie międzyreligijnego w Asyżu dają o sobie znać w kolejnej polskiej parafii, gdzie ksiadz urządza pogańskie ekscesy przed tabernakulum
https://youtu.be/Kf7m3V7-xoY?t=2725

Dobrze, że nie żyłeś w Jerozolimie za czasów Saula, bo byś pierwszy zaczął rzucać kamieniami w króla za to, że tańczył przed Arką Przymierza.

Cytuj:
Postawie mocne pytanie, ale czy nie zdaje wam się, że JPII uznany już za świętego, czasami jednak nie "grzeje jakiejś ławki" w czyścu za "Asyż", który łamał pierwsze przykazanie dekalogu

Tak? Dowód poproszę.

Śr cze 05, 2019 8:59 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pisałem w tym wątku o x.Natanku. Fakt, że jest dużo rzeczy, które celnie punktuje. Niestety skłaniam się do negatywnej ogólnej opinii o całym tym ruchu. Polecam wywiad z x. Szymonem Bańka. Słusznie prawi..
Fałszywe objawienia | ks. Szymon Bańka

So cze 08, 2019 7:54 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Kościół w obecnej formie powinien upaść. Ten przepych, mowa nienawiści, zabobon, zboczenia i poczucie wyższości nad innowiercami to skazy wielu wierzeń. Nie jest to religia monoteistyczna ? Czy aby na pewno ? Jezus przez wielu jest na równi z Bogiem, Maryja jak bogini, można do niej kierować prośby (co inaczej nazywa się za pośredniczeniem), panteon świętych, dobry przykład Papież JPII, dla Polaków półbóg. Popatrzymy teraz na biskupów, prałatów i inne szychy, wmawiają ludziom ciemnotę, zastraszają ich wizją wiecznego potępienia, wszystko dla materialnych korzyści w świecie doczesnym... twierdzą że jak jesteś z nimi to masz większe prawo do Boga niż buddysta czy agnostyk... Gdyby wytłumaczono ludziom jak wygląda prawda i jak niewiele potrzebują by w ich świecie pojawiło się światło żywej istoty, gdyby pokazano im wolność, wszystkie te przestarzałe religię by upadły, a biznes przestał by się kręcić. Nieuchronnie zbliżamy się do momentu kiedy religia jako taka przestanie odgrywać istotną rolę w życiu ludzi na Ziemi. To co przyjdzie później nie będzie ateizmem, bardziej świadomością świata przedstawionego lub oświeceniem.

So cze 08, 2019 8:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
assouncao napisał(a):
Gdyby wytłumaczono ludziom jak wygląda prawda i jak niewiele potrzebują by w ich świecie pojawiło się światło żywej istoty

Mógłbyś rozwinąć tę myśl.. światło żywej istoty.. Cóż za tą poetyką się skrywa?

So cze 08, 2019 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
assouncao napisał(a):
Kościół w obecnej formie powinien upaść. Ten przepych, mowa nienawiści, zabobon, zboczenia i poczucie wyższości nad innowiercami to skazy wielu wierzeń. Nie jest to religia monoteistyczna ? Czy aby na pewno ? Jezus przez wielu jest na równi z Bogiem, Maryja jak bogini, można do niej kierować prośby (co inaczej nazywa się za pośredniczeniem), panteon świętych, dobry przykład Papież JPII, dla Polaków półbóg. Popatrzymy teraz na biskupów, prałatów i inne szychy, wmawiają ludziom ciemnotę, zastraszają ich wizją wiecznego potępienia, wszystko dla materialnych korzyści w świecie doczesnym... twierdzą że jak jesteś z nimi to masz większe prawo do Boga niż buddysta czy agnostyk... Gdyby wytłumaczono ludziom jak wygląda prawda i jak niewiele potrzebują by w ich świecie pojawiło się światło żywej istoty, gdyby pokazano im wolność, wszystkie te przestarzałe religię by upadły, a biznes przestał by się kręcić. Nieuchronnie zbliżamy się do momentu kiedy religia jako taka przestanie odgrywać istotną rolę w życiu ludzi na Ziemi. To co przyjdzie później nie będzie ateizmem, bardziej świadomością świata przedstawionego lub oświeceniem.

Najtragiczniejsze i najbardziej zabawne zarazem jest to, że żadna z tych myśli nie jest twoja, własna, tylko wdrukowana z zewnątrz. Twóje puste wnętrze chłopcze, zostało wypełnione informacyjnym śmieciem.
Mam dla ciebie radę:
https://www.youtube.com/watch?v=eH6mKLqe4Yc

N cze 09, 2019 12:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wczoraj pojawiły się kolejne, wyczekiwane przeze mnie, słuchowiska ojca Augustyna Pelanowskiego. Są to cztery części zatytułowane "Co się zdarzyło w Gibea". Oparte jest to na historii żony pewnego lewity, która okazała się ladacznicą..
Chwała Bogu język nic, a nic, nie stracił na wyrazistości i sile przekazu. To jest taki Piotr Skarga na czasy ostateczne.
Nie spodoba się wam, ale mimo wszystko linkuję, abym nie zgrzeszył grzechem zaniechania..
http://www.wydawnictwopaganini.pl/posluchaj-o-pelanowskiego/
Można to potraktować jako czerwcowe rekolekcje.

Pn cze 10, 2019 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ojciec Pelanowski dla preferujących czytanie niźli słuchanie:
Co się zdarzyło w Gibea cz. I Księga Sędziów, 19
A w nim m.in.:

No cóż, w owych dniach nie było króla w Izraelu. Każdy czynił to co było słuszne w jego oczach. Okazało się więc, że rozstrzygnięcie z dokumentu Familiaris Consortio JPII z 1981 roku, mówiące, że dostęp do sakramentów jest możliwy dla ludzi żyjących w drugich związkach po rozwodzie, tylko wtedy gdy żyją w czystości, że to już nie jest aktualne. Jeśli dwóch papieży mówi w zasadniczej kwestii zupełnie coś przeciwnego, to jeden z nich jest kłamcą. Który, to chyba nie trzeba wskazywać.

Jeszcze w 90-tych latach kardynał Luigi Ciapi, zaufany ekspert teologiczny aż 5 papieży ujawnił tę część tajemnicy fatimskiej, której Watykan nigdy nie upublicznił, ze względu na wstrząsające treści. Kardynał Ciapi, jeden z nielicznych, którzy mieli wzgląd w całość tajemnicy fatimskiej, napisał w liście do profesora Baumgartnera z Salzburga w 1995 r., rok przed śmiercią, następujące słowa: „W 3 tajemnicy fatimskiej jest przewidziane m.in., że wielka apostazja w Kościele rozpocznie się od samej góry”..

Śr cze 12, 2019 12:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Przykre, że nie masz na forum nic więcej do powiedzenia i jesteś monotematyczny. Szanuje twój sposób rozumienia pewnych kwestii, ale nawet przyjmując to co publikujesz za prawdę, to jest to tylko i wyłącznie "zła nowina". Powtarzana w kółko i kółko.

A nie dostrzegasz konieczności dawania ludziom nadziei na nowe życie? Wskazywania im drogi i mówienia o żywym Jezusie? Dawania świadectwa? Mamy dwa różne sposoby postrzegania Kościoła i działania dla jego dobra, ale przy całej swojej empatii trudno jest mi dostrzec jakieś dobro w takim sposobie działania jaki preferujesz.

Myślę że tego typu pisanie zdobywa jednak zwolenników. Teorie spiskowe, tajemnice, poczucie zagrożenia zawsze było pociągające. Powiedz mi więc proszę, jaka to różnica dla Ciebie osobiście. Troszczysz się o Kościół, glosisz w kółko te same treści, ale kiedy między zwolennikami tych treści pokazują się "czarne owce", mające klopot z ppdstawowymi zasadami kultury osobistej, to wówczas nie ma żadnej reakcji ze strony Kościoła podzoelajacego te same poglądy. Czasem wydaje mi się, że wszystkie chwyty są dozwolone. Znaczna część z tych osób, zdaje się nawet nie wiedzieć że taka reakcja, była by na miejscu. I mówię tutaj tylko o przyladzie kultury osobistej, a przecież to tylko wstęp do całej etyki chrześcijańskiej. Możesz się ze mną nie zgodzić, ale uważam że zmienianie świata, głoszenie Królestwa Bożego, działanie na rzecz Kościoła powinno się odbywać "w zasięgu naszej reki, nogi, oka". Więc wytłumacz mi proszę jaki sens ma takie pisanie i co chcesz tym uzyskać?

Śr cze 12, 2019 3:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
ale nawet przyjmując to co publikujesz za prawdę, to jest to tylko i wyłącznie "zła nowina". Powtarzana w kółko i kółko.

Dla mnie to nie jest zła nowina. Cieszę się, że są pasterze, dla których Prawda jest najważniejsza i podążają za Chrystusem, strzegą depozytu wiary i prawdziwie dbają o owce, o ich zbawienie, które jest najważniejsze.
Kultura wypowiedzi, poprawność polityczna itp. rzeczy są dbaniem o dobre samopoczucie. Mnie akurat Twoje dobre samopoczucie zupełnie nie interesuje. Nie dbam o nie.
Chciałbym, żeby jak najmniejsza ilość ludzi dała się zwieść złym, fałszywym naukom głoszonym przez wilki w owczej skórze. Dlatego bardzo mnie cieszy, że pojawiają się prawdziwe głosy które mówią jak jest. Co jest Prawdą, a co jest fałszem mającym pozory prawdy. Nie chcę kooperować ze złem będąc posłuszny wilkom.
W drugiej części o. Augustyn Pelanowski mówi m.in.

Trzeba zapytać Sędziów z ich księgi co robili gdy im groziło niebezpieczeństwo. Im i ludowi wybranemu. Trzeba zapytać Jeremiasza, Amosa, Sofoniasza i Piotra kiedy mówią, żeby przeciwstawiać się szatanowi w mocy wiary. Na pewno wobec zła, nie przyjmuje się złej taktyki, czyli przemocy, ale na pewno milczenie mogłoby być cooperatio ad malum. Milczenie owiec przed rzeźnią może być jeszcze zrozumiałe ze względu na ich brak inteligencji duchowej. Ale milczenie pasterzy wobec zagrożenia zbawienia owiec im powierzonych, czymże jest? Nie tak dawno w Lublinie tłum gapiów przyglądał się nastolatkowi, który leżał na ulicy i umierał po potrąceniu go przez autobus. Nikt nie podjął akcji ratowniczej. Patrzyli. Cicho dyskutowali. Oceniali szanse przeżycia. Używali komórek. Gorsze to chyba niż milczenie. W I Księdze Samuela w 17 rozdziale w 34 wierszu czytamy: „Odrzekł Dawid Saulowi: «Kiedy sługa twój pasał owce u swojego ojca, a przyszedł lew lub niedźwiedź i porwał owcę ze stada, wtedy biegłem za nim, uderzałem na niego i wyrywałem mu ją z paszczęki, a kiedy on na mnie napadał, chwytałem go za szczękę, biłem i uśmiercałem.” Upominanie tegoż Franciszka, choćby w dokumencie Correctio filialis nie jest aktem nieposłuszeństwa, lecz przeciwnie jest przejawem cnoty posłuszeństwa wobec Chrystusa. Prośba o nawrócenie dla duszy Franciszka i tych którzy ślepo idą za nim prosto w otchłań.

Śr cze 12, 2019 4:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona