Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 10:17 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Tradycjonalista czy już odstępca od katolicyzmu? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Czemu ten ważny dialog o schiźmie lefebvrestycznej jest w "ringu"?
Lepiej dyskutować o pierdołach?
Cytuj:
Taaa, oczywiście, ja wiem, że wy moderna, chcielibyście "tradycjonalistów bezobjawowych".
Nie nazywaj "tradycjonalistami" ludzi, którzy myślą że Kościół zaczął się i skończył na Soborze Trydenckim.
To zaledwie "średniowiecznicy".

"(...) wewnętrznie sprzeczne jest takie rozumienie Tradycji, które przeciwstawia ją powszechnemu Magisterium Kościoła przysługującemu Biskupowi Rzymu i Kolegium Biskupów. Nie można pozostać wiernym Tradycji, zrywając więź kościelną z tym, któremu, w osobie apostoła Piotra, sam Chrystus powierzył w swoim Kościele posługę jedności."/List Apostolski [Motu Proprio] Ecclesia Dei Ojca Świętego Jana Pawła Ii W Sprawie Arcybiskupa Marcela Lefebvre'a/

Tylko w Kościele, wewnątrz Jego i z uznaniem Jego instytucji troska o kształt nauczania, o eliminację nadużyć liturgicznych, o dziedzictwo Tradycji (a także wielu tradycji - tych z małej litery, np. zachowanie możliwości odprawiania Mszy Świętej w języku łacińskim i z formularzy trydenckich) jest czymś, co buduje Kościół.
Ta sama troska, sprawowana w duchu rozłamu- jak zrobił to Luter i inni mu podobni - w duchu rozłamu i negacji instytucji Kościoła i posłuszeństwa papieżowi staje się swoim własnym zaprzeczeniem i niszczy Kościół.

Gołym okiem widać, jak schizma tradycjonalistyczna niszczy Kościół i to w najgorszym miejscu, bo wykorzystując i krzywdząc (poprzez rekrutację) takich właśnie wspaniałych i troszczących się o Kościół ludzi jak Wy.To jest - od czasów starożytnych - najmocniejsza broń Ojca Kłamstwa przeciw Kościołowi - przedstawić dobrym ludziom działania niszczące Kosciół jako Jego obronę (nierzadko wskazując realne, i warte obrony sprawy!).

"Szatan może się okrywać nawet płaszczem pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nie umie na siebie naciągnąć."/Dzienniczek św. Faustyna/

Najśmieszniejsze (czy może najsmutniejsze raczej) jest to, ze średniowiecznicy za "Tradycję" uważają to, co ustalono (zresztą bardzo mądrze) na Soborze Trydenckim. Przy tym kierują się - w sposób subiektywny interpretowaną "literą" tego Soboru, jednocześnie CAŁKOWICIE IGNORUJĄC dużo ważniejsze elementy Tradycji - i to Tradycji Apostolskiej - np. posłuszeństwo papieżowi i zakaz czynienia rozłamów (wyświęcanie biskupów wbrew papiezowi, tworzenie alternatywnej hierarchii duchownej) ignorując całkowicie

Chcesz Prawdziwej Tradycji? Czytaj Pismo i Ojców Kościoła.[[św.Cyprian o Jednosci Kosicola]]
"Kto się nie trzyma tej jedności Kościoła, czy sądzi, że się trzyma wiary? Kto sprzeciwia się i opiera Kościołowi, kto pomija katedrę Piotra, na którym założony jest Kościół, czy mniema, że jest w Kościele, kiedy i błogosławiony Apostoł Paweł tego samego uczy i podaje za tajemnicę jedności, mówiąc: Jedno ciało i jeden duch, jedna nadzieja wezwania waszego, jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest (f).

Przez szacunek zatem dla Tego, który nas umiłował, godzi się być posłusznym bez żadnej obłudy, ponieważ [jeśli postępujemy inaczej], zwodzimy nie tylko tego widzialnego biskupa, lecz próbujemy także oszukać niewidzialnego. Tu już nie z ciałem mamy do czynienia, ale z Bogiem, który zna rzeczy ukryte."

Albo to:
"Podobnie więc jak Pan ani sam, ani przez swoich Apostołów, nic nie czynił bez Ojca, z którym stanowi jedno, tak i wy nie róbcie niczego bez biskupa i bez kapłanów. I nie próbujcie przedstawiać jako rozsądne tego, co robicie na własną rękę, lecz wszystko róbcie wspólnie: jedna modlitwa, jedna prośba, jeden duch, jedna nadzieja w miłości, w radości nienagannej."/List do Kościoła w Magnezji, napisany przez Ignacego Antiocheńskiego (żył w latach 30-107) w drodze do Rzymu na śmierć przez rozszarpanie przez dzikie zwierzęta/

Proste pytanie (identyczne z tym, jakie zadał Yarpen Gregorowi, gdy ten twierdził że jest rzekomo w Kościele) - kto jest Twoim biskupem, którego słuchasz?

So maja 11, 2019 12:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Poczytaj, Wespecjanie, o Bractwie Kapłańskim Świętego Piotra, a przekonasz się, że można być tradycjonalistą, a mimo to nie nałożyć na siebie ekskomuniki za schizmę.

So maja 11, 2019 12:49 pm
Gaduła
Gaduła

Wespecjan napisał(a):
Viridiana napisał(a):
Rozumiem, że pomysł o wprowadzeniu angielskiego może się nie podobać, ale czy trochę nie przesadzasz Wespecjanie?
Z którym punktem i dlaczego się nie zgadzasz?

Po pierwsze, angielski jako język handlarzy. Co to ma do rzeczy? Angielskim się posługują różni ludzie, niezależnie od tego, jaki język wybierzesz, znajdziesz wśród mówiących nim ludzi parających się handlem, jak i tych na wysokim poziomie.
Uleganie modom. Myślę, że nie o to chodzi w pomyśle wprowadzenia języka angielskiego do Kościoła. Zresztą, wprowadzenie angielskiego do Kościoła nie musi od razu oznaczać wykorzenienia łaciny. Możemy odprawiać i Mszę Trydencką, i Mszę po angielsku. Poza tym, jeśli chodzi o mody, to prędzej zajmowałabym się nimi w przypadku ich wpływu na nauczanie Kościoła, niźli tradycji liturgicznej (która oczywiście jest piękna).
Angielski jako język ewoluujący. Co to ma do rzeczy? Nasz język ojczysty też ewoluuje, a jednak mamy Msze po polsku, zresztą jest to większość Mszy.
Angielski jako język środowisk LGBT. Nie można tego zmienić? ;)
Kościół przejmując angielski zmieniłby się w przybudówkę amerykańskiej kultury? Co masz przez to na myśli?
Żeby była jasność, jeśli chodzi o moje stanowisko, to warto, żeby łacina w Kościele była obecna, bo to przepiękny język, ale jeżeli będą się odbywać też Msze po angielsku oprócz Mszy Trydenckiej, to też sympatycznie. To może ułatwić sytuację wyjeżdżającym na wakacje, bo jeżeli znają angielski, to może być im łatwiej znaleźć Mszę w pobliżu.

So maja 11, 2019 1:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Barney napisał(a):
Proste pytanie (identyczne z tym, jakie zadał Yarpen Gregorowi, gdy ten twierdził że jest rzekomo w Kościele) - kto jest Twoim biskupem, którego słuchasz?
Moim biskupem jest każdy biskup, który zachowuje lub jest na drodze powrotu do tradycjnego nauczania Kościoła

Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i [którzy] są braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

So maja 11, 2019 2:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie. W Kościele każdy ma konkretnego biskupa, którego wyznaczył papież. Zatem ponawiam pytanie (charakterystycznie wykręcasz się zupełnie jak Gregor :( ):

kto jest Twoim biskupem, którego słuchasz?

So maja 11, 2019 2:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
Nie. W Kościele każdy ma konkretnego biskupa, którego wyznaczył papież. Zatem ponawiam pytanie (charakterystycznie wykręcasz się zupełnie jak Gregor :( ):

kto jest Twoim biskupem, którego słuchasz?

Nie widzisz co napisałem w poprzednim poście? To przeczytaj jeszcze raz.

So maja 11, 2019 2:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie udawaj greka, Wespecjan, tylko podaj imię i nazwisko Twojego biskupa.

So maja 11, 2019 2:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Widziałem - i jak napisałem, nie jest to odpowiedź. każdy katolik ma konkretnego biskupa, który jest jego przełożonym w wierze. Zatem pytam trzeci raz (uzupełniejąc, żebyś już nie kręcił):
kto jest Twoim biskupem, którego słuchasz jako przełożonego?

So maja 11, 2019 2:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dziś wg was pełnoprawnym wiernym Kościoła potrafi być cudzołożnik przystępujący z podniesioną głową do Komunii na stojąco i na rękę a schizmatykiem niegodnym Komunii - tradycyjny katolik na kolanach przy balaskach.

Puknijcie się w czerepy jaki Kościół promujecie i popieracie.

So maja 11, 2019 4:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ślicznie rżniesz głupa aby tylko nie podać imienia i nazwiska swojego biskupa, ale to bardzo wymowne świadectwo, które potwierdza Twoje odstępstwo od Kościoła katolickiego.

So maja 11, 2019 4:08 pm
Gaduła
Gaduła

Wespecjan napisał(a):
Dziś wg was pełnoprawnym wiernym Kościoła potrafi być cudzołożnik przystępujący z podniesioną głową do Komunii na stojąco i na rękę a schizmatykiem niegodnym Komunii - tradycyjny katolik na kolanach przy balaskach.

W zależności od tego, o jakim cudzołożniku mówimy:
a) jeżeli o takim, który nie pracuje nad sobą, to też tego nie popieramy,
b) jeżeli o tym, który walczy ze swoimi grzechami i po prostu czasami upada, to tu mi przychodzi na myśl ten fragment z modlitwami faryzeusza i celnika.

So maja 11, 2019 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Viridiana napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

W zależności od tego, o jakim cudzołożniku mówimy:
a) jeżeli o takim, który nie pracuje nad sobą, to też tego nie popieramy,
b) jeżeli o tym, który walczy ze swoimi grzechami i po prostu czasami upada, to tu mi przychodzi na myśl ten fragment z modlitwami faryzeusza i celnika.

Wpierw przestajesz być cudzołożnikiem, i dopiero idziesz do Komunii. Nie przed ani nie w trakcie "walki".

So maja 11, 2019 6:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Tradycjonalista czy już odstępca od katolicyzmu?
Wespecjan napisał(a):

Puknijcie się w czerepy jaki Kościół promujecie i popieracie.

A Wespecjan jak zwykle wije się jak waż. Pytanie było proste. Kto jest twoim biskupem. A co robi Wespecjan? Kombinuje jak sekciarze jak zmienić temat rozmowy żeby nie musiał odpowiadać na niewygodne pytanie.

Ostatnio edytowano So maja 11, 2019 8:13 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

ujednolicenie tytułu wątku

So maja 11, 2019 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Tradycjonalista czy już odstępca od katolicyzmu?
Jockey napisał(a):
[
A Wespecjan jak zwykle wije się jak waż. Pytanie było proste. Kto jest twoim biskupem. A co robi Wespecjan? Kombinuje jak sekciarze jak zmienić temat rozmowy żeby nie musiał odpowiadać na niewygodne pytanie.

Moja odpowiedź była niewygodna, dlatego płyta się zacieła moim intelokutorom.

So maja 11, 2019 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Tradycjonalista czy już odstępca od katolicyzmu?
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
[

Moja odpowiedź była niewygodna, dlatego płyta się zacieła moim intelokutorom.
Nie. Twoja odpowiedź była nie na temat:
Cytuj:

Puknijcie się w czerepy jaki Kościół promujecie i popieracie

Przypominam, bo może zapomniałeś o co pytałem? ;)
kto jest Twoim biskupem, którego słuchasz jako przełożonego?

So maja 11, 2019 10:27 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona