Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 15, 2020 1:40 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
 Odnowa i Oaza a katolicyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odnowa i Oaza a katolicyzm
Czyli nie masz dowodów.

Cz maja 23, 2019 12:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
A Odnowy i Oazy to próba uprotestantyzowania katolicyzmu.

Ale masz na to jakiś dowód?

Tylko w kwestii formalnej: nie wchodzę już z tobą w żadne dyskusje, bo uważam, że jesteś impregnowany na fakty przeciwne ideologii, którą wyznajesz.

A poza offtopem i adpersonam masz coś do powiedzenia w temacie, żeby udowodnić to:
Wespecjan napisał(a):

Cz maja 23, 2019 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
To na pewno przez skupienie formacji na liturgii i oparcie rekolekcji na tajemnicach różańcowych. Bo protestantów cechuje umiłowanie liturgii i szczególny kult Matki Bożej

Choć nie jesteś fanem Oaz i Odnów to bronisz ich, bo ktoś tutaj atakuje te zjawiska z pozycji tradycyjnych? Jesteś na tak tylko dlatego bo ktoś kogo nie lubisz jest na nie?

Pomijając już nawet fakt, że liturgia NOM to już jest uprotestantyzowana msza to w O i O (Odnowy i Oazy) nie trzeba niczego rugować, wystarczy dostrzyknąć protestanckich treści, kiedyś parafię NOM gdzie uczeszczałem na mszę odwiedziło paru takich liderów grupy charyzmatycznej, w salce parafialnej zaczeliśmy śpiewać i ku mojemu zaskoczeniu jeden z tych liderów zaczął coś głośno bełkotać, niby to w jakiś językach, a ta kobieta później nas "nauczała" że by nie czekać że ten rzekomo święty bełkot przyjdzie sam, tylko pchnąć wpierw to samemu a reszta poleci. Później ten gość powiedział nam że w Polsce jest za dużo klerykalizmu.
No ja dziękuje za taki "katolicyzm".

Cz maja 23, 2019 12:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Owszem, Oaza i Odnowa wprowadziły wiele protestanckich idei do życia Kościoła. To niestety prawda.
Wespecjan napisał(a):
Pomijając już nawet fakt, że liturgia NOM to już jest uprotestantyzowana msza to w O i O (Odnowy i Oazy)(...).
Pomijając już fakt, że nie wiesz co piszesz powtarzając wierutne bzdury... a nie, jeśli pominiemy te bzdury, to nie ma Tobie na co odpowiadać..

Cz maja 23, 2019 2:17 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Wespecjan
To ze ty masz problem z katolicyzmem to wiemy. NOM jest oficjalnie uznany ryt mszy świętej. Zatwierdzony przez papieża. To ze ty masz z tym problem to jedno a to ze jest to katolickie to drugie.
Nadal nie udowodniłeś ze oaza i odnowa to protestantyzacja. Oaza ma konkretna formacje i można ja w spokojny sposób analizować. Co tez wielokrotnie zrobiłem. Co do odnowy to co wspólnota to odmienna droga. Wszystkie zdrowe grupy są w koordynacji odnowy i maja pasterza wskazanego przez biskupa diecezjalnego.

A jeśli chodzi o moja obronę ludzi z oaz to nie pochlebiaj sobie. Znam wielu byłych oazowiczów, znam tez obecnych. Widzę świadectwo ich życia. Nie wszystko jest dla mnie ale co innego uważać ze coś jest złe a co innego nie uczestniczyć bo to nie moja duchowość.

No to czekamy nadal na konkrety.

Cz maja 23, 2019 2:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dawno, dawno temu, (jakieś 5lat temu) uczestniczylismy z całą rodziną w Oazie II stopnia w Toruniu. Swoją drogą, domy rekolekcyjne mieszczace się przy parafiach i klasztorach zaczynaja przypominać standardy całkiem przyzwoitych hoteli. Mieszkalismy obok zgromadzenia (tych) redemptorystów. O organizacje rekolekcji nietypowo poproszono diecezje Gdańską. Oprócz ksiedza, organizatorami bylo starsze małżeństwo. Na koncu wszystkich rekolekcji, odbywa się tzw sporkanie wspolnotowe i wszystkie Oazy z okolicznego rejonu spotykają się w jednym miejscu. Jest agapa, wspólne spiewanie, dzielenie się swiadectwem, oraz uroczysta Liturgia.Za oprawe liturgiczną, odpowiedzialna byla Oaza (nie pamiętam fschowej nazwy) młodzieży. Podczas liturgii, wprowadzili piesni pozakanoniczne i spiewy typowe dla młodzieży. Mialo byc milo, a skonczylo się to dyskretną, ale jednak awantura bo charyzmat ruchu, to także dbałość o czystość liturgiczną i obrzędów. Żadne świadectwo dla "sami wiecie kogo", ale takie moje doświadczenie dla was, abyscie mogli ocenić pisanie oraz świadomość "sami wiecie kogo".

Cz maja 23, 2019 2:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Swoją drogą, domy rekolekcyjne mieszczace się przy parafiach i klasztorach zaczynaja przypominać standardy całkiem przyzwoitych hoteli.
Ciekawe, bo ja myślałem że Boga spotyka się na pustyni. Przecież młody wytrzyma każde warunki a stary rekolekcji nie potrzebuje, bo i tak ich nie posłucha, bo starsi ludzie chcą gadać a nie słuchać a poglądy mają już zwykle wyrobione i zamurowane.

To może poboczna sprawa albo i nie, bo łaskownicy (tak chyba należy tłumaczyć z greckiego "charyzmatyk" na j. polski) często stręczą sukces materialny jako efekt "osobistej relacji z Chrystusem". Poza tym, w tych grupach charyzmatycznych chodzi o to by czuć, przeglądałem kiedyś konspekt spotkania kursu alfa od znajomej i pełno tam było zapytań "co czujesz".

Cz maja 23, 2019 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ciekawe, bo ja myślałem że Boga spotyka się na pustyni. Przecież młody wytrzyma każde warunki a stary rekolekcji nie potrzebuje, bo i tak ich nie posłucha, bo starsi ludzie chcą gadać a nie słuchać a poglądy mają już zwykle wyrobione i zamurowane.

Kompletnie nic z tego co napisałaś nie zrozumiałem. Jeśli to cię pocieszy to pierwsza Oaza która odbyła się w jakimś osrodku wczasowym w gorskiej Pszesiece spełniała warunki i normy ustalone przez "kanon" Wespecjana. 2,5 łóżka, zapuszczone sciany, obdrapany tynk i zapach wilgoci. Mimo wszystko to akurat było najmniej ważne, chociaż Domowy Kościół to formacja małżeństw. Przyjeżdża armia dzieci, w tym noworodki , kobiety w ciazy. Dlatego warunki socjalne są dodatkowym udogodnieniem. Tylko i aż udogodnieniem. Co do reszty to jak wspomniałem, nie rozumiem co ci po głowie chodzi.

Cytuj:
To może poboczna sprawa albo i nie, bo łaskownicy (tak chyba należy tłumaczyć z greckiego "charyzmatyk" na j. polski) często stręczą sukces materialny jako efekt "osobistej relacji z Chrystusem". Poza tym, w tych grupach charyzmatycznych chodzi o to by czuć, przeglądałem kiedyś konspekt spotkania kursu alfa od znajomej i pełno tam było zapytań "co czujesz".

Nigdy sie z tym nie spotkałem. Domowy Kościół to jedna z gałęzi ruchu Światło-Zycie. O funkcjonowaniu pozostałych wiem nie wiele, jednak centrum ruchu znajduje się w Krościenku. Sądzę że fundament jest wspolny i u nas np. przyklada się dużą wagę do tego, aby wiernie odtworzyć to co wg ks. Blachnickiego zostalo ustalone. Nie ma żadnych nowinek. Istnieje za to przepływ informacji treści związanych z powołaniem DK. U nas w ciągu roku nie ma famfar, a przebieg spotkania w ciagu roku zawsze ma ten ssm schemat, zmienia się tylko temat. I niezależnie od przebiegu, czasem obecność Świętego Ducha jest odczuwalna, a czasem nie. Nikt się na tym nie skupia.

Cz maja 23, 2019 7:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan uwielbia się wypowiadać na temat rzeczy, o których nie ma pojecia. Co gorsze, czyni to w jednoznacznym duchu oskarżenia, szukając tylko zaczepienia do zarzutów.

Pt maja 24, 2019 8:43 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wczorajsze gorzkie świadectwo kapłana, swego czasu mocno zaangażowanego w Ruch Oazowy..

Kiedy nas poszło do seminarium 96-ciu czy 97-miu, na drugim roku jedna z pań, która prowadziła ŻRD (Żywy Różaniec Dziewcząt) w czasie wojny i po wojnie, zrobiła ankietę. To 70-ciu spośród nas miało mamę albo w KSM-ie albo w ŻRD..
Bo szukają przyczyny. Bo naopowiadali, że my powołanie otrzymali przez Ruch Światło-Życie.. (gorzki uśmiech)
Wybili wiarę..
Bo dziś to mogę publicznie powiedzieć, bo się z tego specjalizowałem.. Nowy człowiek, nowa wspólnota.. Rączki do przodu, nos na kwitę, uszy w formie skrzydła, no i my poszli w Boża radość..

https://youtu.be/LZbNeB2UU7E?t=1655

So maja 25, 2019 11:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oaza jest raz w roku. Trwa albo 6 albo 15 dni. W terminie wakacyjnym terminy moga być dwa + zima. Jak niby Oaza moze wykrzywic komuś duchowość, skoro intensywnosc na Oazie duchowych tematow, modlitw i w ogóle wszystkiego jest tak mocna, ze czasem można się wyłożyć ze zmeczenia? A później to zmeczenie i wysiłek procentuja, bo człowiek laduje baterie na kolejny rok. I w jaki niby sposób działania ruchu demoralizuja, że się tak wyrażę? W tym roku, szukając rekolekcji znalazłem (nie piemietam nazwy miasta, bo ostetecznie tam nie jade bo nie ma miejsca) Szukam i wbijam w google nazwe parafii i dom rekolekcyjny. Oglądam z zewnatrz i patrze czy jest boisko do grania w piłkę dla moich szogunow. Przegladam zdjecia i widzę Mszę Trydencka. I nawet się ucieszyłem, bo może udało by się w niej uczestniczyć. Nie mam z tym żadnego problemu. Tak czy siak, Oazy i w ogóle działalność na rzecz ruchu Światło-Zycie, to raczej jeden z elementów życia i poslugi kapłanów i myślę że rzadko jest on dominujący. Stad moj komentarz do filmu, którego nie oglądałem. Dla mnie strata czasu na takie newsy. Jestem i widzę dobre owoce, ale piszę tylko o tu gdzie jestem.

So maja 25, 2019 2:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jozek
Wyluzuj. Wespecjan jak zwykle pluje dla samego plucia. Pojęcia nie ma o czym mówi. Wielokrotne mu to udowodniono. Np. do dzisiaj czekam (jakiś rok albo i więcej) na podanie gdzie to w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu spotykają się te tłumy imigrantów o ciemnym kolorze skory. Nie ma co z nim dyskutować i przejmować się jego wpisami. Jak zażądasz dowodów to znika na jakiś czas albo wypisuje bzdury próbując zmienić temat.

So maja 25, 2019 2:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Albo, kiedy mocniej się go przyciśnie, uznaje usera, który domaga się od niego dowodów, za swoistą presona non grata i zaczyna udawać, że on nie istnieje. :D

So maja 25, 2019 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Lol, ja ja miejscu watchmana to bym się trochę obraziła chyba. A Wespecjan to już najwyraźniej legenda na tym forum - nawet kiedy watchman pisze Wespecjan zbiera gromy...

So maja 25, 2019 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Lol, ja ja miejscu watchmana to bym się trochę obraziła chyba.

Przyzwyczaiłem się już. Tonący (modernista) brzydko się chwyta..
A teraz trochę dla odmiany, dzisiejsze słowo ks. Dominika Chmielewskiego, który przemawiał na bydgoskim II Forum Charyzmatycznym.
Bardzo ważne i mądre słowa!
Mówił, o Fatimie, o Mszy Świętej jako uobecnieniu Ofiary złożonej na Golgocie, o cudach eucharystycznych, o tym jak fatalnie przeżywamy Mszę Świętą, o wizji św. Jana Bosko, a więc o 2 kolumnach, które uratują Kościół..
Na jednej z nich Najświętsza Hostia z podpisem Salus Credentium (Zbawienie Wierzących), na drugiej Matka Najświętsza, Auxilium Christianorum (Wspomożenie Wierzących).
Obrazek
Tak sobie myślę, że skoro ksiądz Dominik jest tak rozkochany we Mszy Świętej, to z pewnością niebawem odkryje piękno Tridentiny, którą sprawował założyciel jego zgromadzenia zakonnego..
ps. Odniosłem wrażenie, że wielu słuchającym jakoś obca wydawała się mowa księdza (jak to możliwe, że Msza Święta ważniejsza jest niż uzdrowienia Zielińskiego, wszak duch wieje kędy chce..)
https://www.youtube.com/watch?v=KIw7-4QA3Ek

So maja 25, 2019 3:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona