Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 29, 2020 9:55 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Odnowa i Oaza a katolicyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odnowa i Oaza a katolicyzm
Cytuj:
Odniosłem wrażenie, że wielu słuchającym jakoś obca wydawała się mowa księdza (jak to możliwe, że Msza Święta ważniejsza jest niż uzdrowienia Zielińskiego, wszak duch wieje kędy chce..)
Przyznam, że jak czytam podobne, pełne jadu komentarze, to flaki mi się przewracają.

So maja 25, 2019 4:29 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
Odniosłem wrażenie, że wielu słuchającym jakoś obca wydawała się mowa księdza (jak to możliwe, że Msza Święta ważniejsza jest niż uzdrowienia Zielińskiego, wszak duch wieje kędy chce..)
Przyznam, że jak czytam podobne, pełne jadu komentarze, to flaki mi się przewracają.

Bo to owoce ducha. Tego ducha z którego on przemawia.

So maja 25, 2019 5:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
ps. Odniosłem wrażenie, że wielu słuchającym jakoś obca wydawała się mowa księdza (jak to możliwe, że Msza Święta ważniejsza jest niż uzdrowienia Zielińskiego, wszak duch wieje kędy chce..)
https://www.youtube.com/watch?v=KIw7-4QA3Ek

Miałem dobre wrażenie, bo "Dobre Media Nowej Ewangelizacji", uznały za stosowne wyciąć ks. Dominika i została tylko czysta Odnowa..

ps. może pocięli materiał na kawałki i oddzielnie pokażą, ale obawiam się, że wątpię..
Tak więc sorry, ale ta linka do ks. Dominika nie zaprowadzi..

So maja 25, 2019 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jozek napisał(a):
Swoją drogą, domy rekolekcyjne mieszczace się przy parafiach i klasztorach zaczynaja przypominać standardy całkiem przyzwoitych hoteli.
Ciekawe, bo ja myślałem że Boga spotyka się na pustyni. Przecież młody wytrzyma każde warunki a stary rekolekcji nie potrzebuje, bo i tak ich nie posłucha,

Ciekawe, przez całe dotychczasowe życie myślałam,że każdy potrzebuje rekolekcji, skoro nawet papież je odprawia...

So maja 25, 2019 11:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moja goraca prośba na koniec udziału w tym watku. Nie karmcie "sami wiecie kogo". Różnice, błędy, upadki sa w Kościele od samego początku i będą się zdarzały do końca myślę czasów. Generalozowanie i przenoszenie odpowiedzialności za błędy na wszystkich, to taki sam schemat myślenia jak u wojujacych ateistów, którzy są oskarzycielami Kościoła przed światem.

N maja 26, 2019 1:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
ps. może pocięli materiał na kawałki i oddzielnie pokażą, ale obawiam się, że wątpię..
Tak więc sorry, ale ta linka do ks. Dominika nie zaprowadzi..

Oj wątpiłem niesłusznie. Dzisiaj już jest cały materiał z wczorajszego wydarzenia. Media Dobrej Ewangelizacji przepraszam z tego miejsca o posądzanie o tak niecne zamiary.
Zachęcam zatem ponownie do oglądnięcia:
https://youtu.be/KIw7-4QA3Ek?t=11693

N maja 26, 2019 9:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Moja goraca prośba na koniec udziału w tym watku. Nie karmcie "sami wiecie kogo". Różnice, błędy, upadki sa w Kościele od samego początku i będą się zdarzały do końca myślę czasów. Generalozowanie i przenoszenie odpowiedzialności za błędy na wszystkich, to taki sam schemat myślenia jak u wojujacych ateistów, którzy są oskarzycielami Kościoła przed światem.

Bardzo słusznie.

Z tym że nie zamykajmy oczu na błędy; tylko tak możemy je wyeliminować. Tylko że czym innym jest życzliwe zwrócenie uwagi, a czym innym robienie z tego amunicji przeciw Kościołowi.

N maja 26, 2019 11:57 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barneyu ale chyba nie masz złudzeń co do działalności Wespecjana, Watchmana i koziels na https://dyskusje.katolik.pl

N maja 26, 2019 12:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Barneyu ale chyba nie masz złudzeń co do działalności Wespecjana, Watchmana i koziels na https://dyskusje.katolik.pl
Mam złudzenia co do tego, ze może się opamiętają. I nie przestając widzieć faktycznych problemów, przestaną podnosić pozorne. I że faktyczne problemy popchną ich do gorliwości, ale nie do krytykanctwa.

N maja 26, 2019 6:08 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Patrząc na to co się na świecie dzieje. Ta promocja LGBT, najazd muzułmanów, promocja wszelkich obrzydliwości i w czasach ostrej demoralizacji naszych dzieci musimy się temu przeciwstawiać. Nie będzie to możliwe jeśli chrześcijanie nie bedą mowić jednym głosem. Jak chrześcijanie bedą walczyć ze sobą zostaną rozbici jeszcze bardziej i zepchnięci na margines.
Nie jestem wielkim zwolennikiem ekumenizmu ale czasy są takie ze musimy ze wszystkimi próbować się dogadywać ponad podziałami.

N maja 26, 2019 8:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Patrząc na to co się na świecie dzieje. Ta promocja LGBT, najazd muzułmanów, promocja wszelkich obrzydliwości i w czasach ostrej demoralizacji naszych dzieci musimy się temu przeciwstawiać. Nie będzie to możliwe jeśli chrześcijanie nie bedą mowić jednym głosem. Jak chrześcijanie bedą walczyć ze sobą zostaną rozbici jeszcze bardziej i zepchnięci na margines.
Nie jestem wielkim zwolennikiem ekumenizmu ale czasy są takie ze musimy ze wszystkimi próbować się dogadywać ponad podziałami.

To wszystko kryje sie w checi zrozumienia drugiego czloowieka, a nie w powtarzaniu uwszystkim ciagle ze sa idiotami i udoowadnianiu racji za wszelka cene.

N maja 26, 2019 11:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Apropos, mam pytanie. Czy ktokolwiek z forumowiczów doświadczył tzw. spoczynku w Duchu Świętym?
Dzisiaj oglądałem II część spotkania charyzmatycznego i natrafiłem na moment, gdy o. Antonello z Brazylii kładzie ludziom rękę na czoło i co niektórzy padają jakby im prąd wyłączyli.
Z mojego punktu widzenia wygląda to dość osobliwie i nie wiem jaki jest tego sens? Czy osoba jest jakoś po tym bardziej zregenerowana czy co?
Poniżej link gdzie ten seans się zaczyna:
https://youtu.be/wR4qiRQyLQg?t=15290
W jego trakcie wszyscy próbują śpiewać tzw. językami i np. jednej pani z chórku, przyznam, całkiem fajnie to wychodzi.
Barwę głosu ma podobną do Kim Wilde, a śpiewa jak Elizabeth Fraser.
Ładnie to się komponuje z instrumentami. Inne głosy już niekoniecznie..

Pn maja 27, 2019 12:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zanim się będziesz wypowiadać o Odnowie warto zapoznać się z katolickim stanowiskiem. Jest dobre opracowanie Dokumenty z Malines. Z tego co pamietam jest tego 5 części. Praktyka o której piszesz jest rownież omówiona i jest stanowisko negatywne.

Pn maja 27, 2019 1:59 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Barwę głosu ma podobną do Kim Wilde, a śpiewa jak Elizabeth Fraser.
Ładnie to się komponuje z instrumentami. Inne głosy już niekoniecznie..

Kim Wilde ma piękny głos. Niestety nie slyszę w podlinkowanym materiale nikogo o podobnej barwie. W którym miejscu?

Co do "osłabnięć" jestem sceptycznie nastawiony.
Nie czytałem nigdy fragmentu Pisma w którym mowa o takiej fizycznej reakcji na wskutek działania Ducha Św. Pisze o darze języków nie o utracie przytomności. :)

Cytuj:
A różneć są dary, ale tenże Duch.
I różne są posługi, ale tenże Pan.
I różne są sprawy, ale tenże Bóg, który sprawuje wszystko we wszystkich.
A każdemu bywa dane objawienie Ducha ku pożytkowi.
Albowiem jednemu przez Ducha bywa dana mowa mądrości, a drugiemu mowa umiejętności przez tegoż Ducha;
A drugiemu wiara w tymże Duchu, a drugiemu dar uzdrawiania w tymże Duchu, a drugiemu czynienie cudów, a drugiemu proroctwo, a drugiemu rozeznanie duchów.
A drugiemu rozmaite języki, a drugiemu wykładanie języków.
A to wszystko sprawuje jeden a tenże Duch, udzielając z osobna każdemu, jako chce
.

Pn maja 27, 2019 2:52 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
H2O napisał(a):
Co do "osłabnięć" jestem sceptycznie nastawiony.
Nie czytałem nigdy fragmentu Pisma w którym mowa o takiej fizycznej reakcji na wskutek działania Ducha Św. Pisze o darze języków nie o utracie przytomności.

Cały Kościół jest sceptyczny. Oprócz pewnych grup charyzmatyków. A gwoli ścisłości podobno osoby doświadczające tego *upadku * nie tracą przytomności.

Pn maja 27, 2019 6:45 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona