Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 22, 2019 4:24 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16852 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1063, 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069 ... 1124  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ciekawe stanowisko Andrzeja Zybertowicza
https://polskieradio24.pl/130/5925/Arty ... h-intencji

Cz maja 30, 2019 1:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Marek Lisiński, założyciel czołowej fundacji "walczącej' ze zjawiskiem pedofilii w Kościele - "Nie lękajcie się" - oszustem. Wyłudził od p. Katarzyny, ofiary pedofilii, która uzyskała milion zł odszkodowania od Towarzystwa Chrystusowego, 30 tys. zł na leczenie raka, którego nie ma, wmawiając kobiecie, że nie stać go na operację. Lisiński zrezygnował z funkcji prezesa. Kobietę zastanowiło, czemu tak dobrze funkcjonuje tuż po rzekomej operacji. Co więcej, jak się okazało, założył on fundację po tym, jak nie oddał księdzu środków, które od niego wyłudził "na litość" na rzekomą operację żony. Gdy ksiądz zorientował się, że został oszukany, Lisiński oskarżył go o molestowanie w młodości. Ks. Zdzisław Witkowski mimo nieposzlakowanej opinii parafian i sąsiadów został odsunięty za karę przez biskupa od posługi na 3 lata. Wychodzi na jaw, że Lisiński też oferował biskupom iż zaprzestanie działalności, jeśli zapłacą mu 200 tys. zł "odszkodowania". W promocję fundacji od początku najsilniej zaangażowana była posłanka Joanna Scheuring-Wielgus - Wyborcza

Bez komentarza.

Pn cze 03, 2019 1:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe spostrzeżenia z DGP
https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly ... cjach.html
Niby PiS miał doprowadzić do ruiny a tu rozwój.

Pn cze 03, 2019 4:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
W wątku "Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy" Sachol podała łącza do stron, które pokazują niekatolickie zachowania i poglądy Polaków, w dużej mierze przecież nominalnych katolików.

Był tam między innymi odsyłnik do strony Wirtualnej Polski
https://wiadomosci.wp.pl/sondaz-katolic ... 568905345a

pod którym można było znaleźć taki oto tytuł:

"Sondaż: katolicy popierają Franciszka, ale nie doktrynę Kościoła"

Sam tytuł sugeruje sprzeczność, ale przecież nie ma w nim żadnej sprzeczności.

Wt cze 04, 2019 2:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nic ważnego , ale...
https://www.youtube.com/watch?v=Er2tGOr ... e=youtu.be
Dyrektor Teatru Rozrywki straciła pracę ponieważ :

"Reprezentowała ona w tym czasie jednostkę podległą Zarządowi Województwa, będącą instytucją kultury Województwa Śląskiego" - napisał rzecznik Sławomir Gruszka, dodając, że "zachowanie Pani Dyrektor nie mieściło się w przyjętej i powszechnie rozumianej lojalności wobec pracodawcy".

Nie bardzo wiem jak podejmujący decyzję o zwolnieniu wyobraża sobie prawidłową reakcję i postawę Dyrektor Aleksandry Gajewskiej. W moim odczuciu została ukarana za czyny kogoś innego , czyli konkretnie wypowiedź Jerzego Bończaka.

Cz cze 06, 2019 2:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W Birmingham, w Wielkiej Brytanii, muzułmańska kobieta protestująca przeciw proponowanej w podstawówce indoktrynacji dzieci homoseksualizmem i innymi zoboczeniami trzyma mocarny plakat: "Moje dziecko, mój wybór".

Obrazek

Jest mocny, bo przypomina lewicowym wariatom proaborcyjny postulat "mój brzuch, moja sprawa". Zaprzeczyć temu plakatowi muzułamanki, musieli by odsłonić swoją hipokryzję, więc ich to bardzo zdenerwowało i nie wiedzą jak sobie z tym poradzić.

Źródło:
https://www.bbc.com/news/uk-england-birmingham-48545247

Pt cze 07, 2019 10:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(ciach i ostrzeżenie - J)

Oto ono w całości:

"Komunikat
W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących.
Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa. Katechizm Kościoła Katolickiego jasno o tym mówi: „Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu (…) słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego” (nr 2148).
Tak więc istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte. Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji.
W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących.
Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości.
Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik"

--------------------
(ciach -J)
Nie jest powiedziane jakie to zdarzenia, homoseksualizm nie jest nazwany dewiacją ani nawet grzechem wołającym o pomstę do nieba, wogóle nawet jest nie wspomniany, nie ma bezwzglednego zakazu dla katolików uczestniczenia w takich paradach.

Czym to tchórzostwo jest spowodowane?

N cze 09, 2019 12:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jedną sprawą jest dezaprobata dla nie dość stanowczego oświadczenia, a czymś innym pomówienia (np. o homoseksualizm), czynione bez żadnych przesłanek.
Wespecjanie, stawiasz się w gronie oszczerców. Nie pierwszy raz, ale wyjątkowo wyraźnie.
I jeszcze zapewne Ci się wydaje, że to chrześcijańskie i że czynisz to "w obronie Kościoła".
Tymczasem Twoja działalność na forum to ciągła eskalacja nienawiści.

N cze 09, 2019 12:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam prawo do opinii, a skoro Episkopat ustami swojego rzecznika nie może wydusić z siebie, że homoseksualizm to grzech śmiertelny, to może znaczyć, że wcale już tak nie uważają, a przynajmniej ten rzecznik, więc w czym niby go obrażam? Mało to homoseksualistów w sutannach? Arcybiskup Vigano to pisał. To homoseksualiści w koloratkach tuż za "Duchem Soboru", są najbardziej odpowiedzialni za rozmywanie, zmiękczanie przekazu Kościoła i rezygnację z głoszenia Ewangelii tam gdzie najbardziej wchodzi ona w konflikt ze światem.

Barney napisał(a):

O, widzę, że już posługujesz się językiem lewicy. Jak mnie jeszcze nazwiesz, nietolerancyjnym, faszystą?

N cze 09, 2019 12:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Mam prawo do opinii
NIE. Nie masz prawa, pod pozorem "prawa do opinii" pomawiać kogokolwiek o cokolwiek, w tym o homoseksualizm.
To zło, chamstwo, nieuczciwość i grzech.

Barney napisał(a):

O, widzę, że już posługujesz się językiem lewicy. Jak mnie jeszcze nazwiesz, nietolerancyjnym, faszystą?[/quote]Sprzeciw wobec działania z pobudek nienawiści to nie "język lewicy" tylko chrześcijaństwa.
Nawet prawdy nie wolno "bronić" pomawiając - zupełnie bezpodstawnie - adwersarzy o różne świństwa.

N cze 09, 2019 1:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
(ciach usunięto cytowany post-J)

Przypominam że rzecznika zatrudnia się po to by dbał o PR. Jako ksiądz może sobie grzmieć z ambony o grzechu bo to jest argument dla wiernych , ale kiedy mówi także do niewierzących i innowierców to grzmienie może dla nich zabrzmieć śmiesznie. Jakimi słowami miałby trafić do wszystkich ? Co twoim zdaniem sprawiłoby żeby nie było "eunuchoidalne" ?

N cze 09, 2019 1:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
(ciach usunięto cytowany post-J)

Przypominam że rzecznika zatrudnia się po to by dbał o PR. Jako ksiądz może sobie grzmieć z ambony o grzechu bo to jest argument dla wiernych , ale kiedy mówi także do niewierzących i innowierców to grzmienie może dla nich zabrzmieć śmiesznie. Jakimi słowami miałby trafić do wszystkich ? Co twoim zdaniem sprawiłoby żeby nie było "eunuchoidalne" ?

Rzecznik Episkopatu to nie jest przdstawiciel firmy produkującej pastę do zębów, gdzie mlóci się głowy ludzi wygładzonymi bla bla.

To jest osoba, która ma artykułować pod prasę stanowisko Episkopatu polskiego Kościoła, które ma odzwierciedlać Ewangelię i Tradycję.

N cze 09, 2019 1:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obrazek

N cze 09, 2019 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tego, co pamiętam, twierdził, że zakaz handlu w niedzielę nabija kabzy niemieckich sklepów, bo Polacy jeżdżą do Niemiec na zakupy. Ciekawe, czy on w ogóle myśli, bo czy ktokolwiek ze środkowej polski będzie jechał kilkaset kilometrów za zachodnią granicę, aby zrobić zakupy w niedzielę?

N cze 09, 2019 7:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałam zapytać, kiedy można mówić o homoseksualizmie konkretnej osoby duchownej? Mnie się wydaje, że na pewno wtedy, gdy mówią o tym osoby bezpośrednio zainteresowane, tj. sam duchowny i jego partner (np. ks. Krzysztof Charamsa i jego partner). Co, jeśli jakiś znany katolicki portal internetowy podaje na podstawie swoich informatorów, że jakiś kapłan jest aktywnym homoseksualistą (mam na myśli środowisko amerykańskie)? Czy wtedy wierni mogą mówić publicznie o homoseksualizmie tego duchownego? Taki duchowny przypuszczalnie jednak może cały czas walczyć ze swoim grzechem, a jednak upadać i wtedy przystępować do spowiedzi, i nie robić tzw. "coming out" czyli publicznego ujawniania się. Czy gdybyście przeczytali o takim księdzu, że jest aktywnym homoseksualistą (artykuł datowany załóżmy na 2016 r.), to gdybyście teraz niespodziewanie zobaczyli go w konfesjonale, to czy spowiadalibyście się u niego? Mam na myśli to, że nie chciałabym w sercu osądzić takiego kapłana i odstąpić od spowiedzi u niego.

N cze 09, 2019 9:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16852 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1063, 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069 ... 1124  Następna strona