Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 05, 2020 11:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 55  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
sam2 napisał(a):
Jak bys nie wiedzial to Ameryka jest krajem protestanckim.
Dziś dokładnie mówiąc: protestancko-żydowskim.

Jednak w latach 50 XX wieku katolicy w Ameryce doszli do znacznej siły demograficzno-politycznej, której kulminacją było wybranie J.F. Kennediego na prezydenta. Wywołało to przerażenie strony protestanckiej, która postanowiła coś z tym zrobić. Kennediego odstrzelono a katolickie dzielnice i całe katolickie miasta na północy Stanów (Detroit, Pittsburgh, Chicago, Philadelphia, Boston, etc zlikwidowano rozbijając je importem czarnych z południa Stanów, w ramach tzw Civil Rights Movement i potrzeby robotników fabrycznych, tylko że czarncyh migrantów...umieszczano w katolickich osiedlach i dzielnicach co spowodowało kompletną dewastację lokalnych społeczności powiązanych parafią, rodzinnie, społecznie i kulturowo. Katolicy zaczeli się masowo wyprowadzać na przedmieścia gdzie potracili swoją tożsamość etniczną i religijną.

Wprowadzono także antykoncepcję (wcześniej była nielegalna), jako broń i na katolików i na czarnych. Czarni Amerykanie byli po prostu użyci przez oligarchów jako zastępcze wojsko, do rozbijania katolickich społeczności, z którymi po wykonaniu zadania coś "trzeba było zrobić". Oczywiście posoborowie w Kościele nie pomogło.

So sie 17, 2019 10:51 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jednak w latach 50 XX wieku katolicy w Ameryce doszli do znacznej siły demograficzno-politycznej, której kulminacją było wybranie J.F. Kennediego na prezydenta.

Którego to moralność w świetle nauczania katolickiego pozostawiała wiele do życzenia.
Wespecjan napisał(a):
Wywołało to przerażenie strony protestanckiej, która postanowiła coś z tym zrobić. Kennediego odstrzelono a katolickie dzielnice i całe katolickie miasta na północy Stanów (Detroit, Pittsburgh, Chicago, Philadelphia, Boston, etc zlikwidowano rozbijając je importem czarnych z południa Stanów, w ramach tzw Civil Rights Movement i potrzeby robotników fabrycznych, tylko że czarncyh migrantów...umieszczano w katolickich osiedlach i dzielnicach co spowodowało kompletną dewastację lokalnych społeczności powiązanych parafią, rodzinnie, społecznie i kulturowo. Katolicy zaczeli się masowo wyprowadzać na przedmieścia gdzie potracili swoją tożsamość etniczną i religijną.

To juz nie masoneria go sprzątnęła? Za której interesy rzekomo się zabrał.

So sie 17, 2019 11:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Jest takie powiedzenie ze "jak wejdziesz miedzy wrony bedziesz krakac jak i one".

Katolicy żyli z protestantami od wieków w Europie i raczej wyostrzali katolickie poglądy w kontrze do nich. Protestanci byli traktowani jako zewnętrzny wróg, heretycy i żaden zdrowo myślący katolik nie upodabniał się do nich. Zatem Twoja diagnoza jest chybiona.
Odpowiedzialny za to jest proces, który uruchomiono wewnątrz Kościoła..

So sie 17, 2019 11:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
To juz nie masoneria go sprzątnęła? Za której interesy rzekomo się zabrał.
Kennediego zabili najprawdopodobniej ci sami ludzie, którzy maczali łapy w zabójstwie katolickiego prezydenta Wietnamu Południowego Ngo Dinh Diem'a w 1963.

So sie 17, 2019 8:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
sam2 napisał(a):
Jest takie powiedzenie ze "jak wejdziesz miedzy wrony bedziesz krakac jak i one".

Katolicy żyli z protestantami od wieków w Europie i raczej wyostrzali katolickie poglądy w kontrze do nich. Protestanci byli traktowani jako zewnętrzny wróg, heretycy i żaden zdrowo myślący katolik nie upodabniał się do nich. Zatem Twoja diagnoza jest chybiona.
Odpowiedzialny za to jest proces, który uruchomiono wewnątrz Kościoła..

Widzisz, w europie sa odwrotne proporcje Protestantow do Katolikow, wiec to ma sie nijak do sytuacji i proporcji w Ameryce.
Poza tym o jakim procesie uruchomionym wewnatrz Kosciola piszesz, bo mi nic nie wiadomo o zadnych procesach.
Zaczynam podejzewac ze chyba jestesmy w innych Kosciolach.
Tak teraz sobie mysle ze chyba to bylo w moim przypadku dobre ze nie bylo mnie w Kosciele ok. 25 lat i dopiero po tych 25 latach sie nawrocilem.
Dzieki temu nie mam glowy zasmieconej tymi 25-cio letnimi domyslami, przekretamii, nagonkami, i tym podobnym plotkom i przekrecaniom wiary na wszystkie strony i sposoby.
Tak szczerze mowiac, gdyby nie te ludzkie wymysly i przekrety wszelkich slow innych, czy nawet slow Pism, to mozna by podstawy wiary napisac na jednej stronie maszynopisu. Oczywiscie trzeba by miec dookola ludzi ktorzy po prostu nie kombinuja i nie tlumacza Pism po literce z osobna, tylko zwyczajnie rozumieja tresc i sa odpowiedzialni za swoje czyny, i tej odpowiedzialnosci nie unikaja, ani sie od niej nie wykrecaja jak piskorze.
Niestety ludzie maja taka pomyslowosc, ze za wszelka cene potrafia wywrocic do gory kolami nawet slowa samego Jezusa czy Boga Ojca.
Przykladem sa aktualne prawa, szczegolnie europejskie ktore choc szczegolowo opisuja kazdy przypadek wszystkiego, to i tak ludzie to wszystko obchodza dookola.

N sie 18, 2019 1:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Poza tym o jakim procesie uruchomionym wewnatrz Kosciola piszesz, bo mi nic nie wiadomo o zadnych procesach.
Zaczynam podejzewac ze chyba jestesmy w innych Kosciolach.

Może tak być jak piszesz. Warto np. czytać stare katechizmy Kościoła, czy Prawdy w nich zawarte są tymi, które przyjmuję, czy ja już mam inne prawdy, czy nie zmienił mi się paradygmat..

Polecam jedne z ostatnich konferencji ks. dra Pawła Murzińskiego, które sobie ostatnio odświeżyłem.

I tutaj, ten slajd przedstawia właśnie dramat końca czasu, ucisku, który będzie dokonany przez odstępczy kościół. Ten odstępczy kościół ukrzyżuje Mistyczne Ciało Chrystusa, Niewiastę.
I kiedy słyszę głosy: bramy piekielne Go nie przemogą, to nie może się stać, nie może się powtórzyć historia z Synagogi, kiedy to arcykapłani i uczeni w Piśmie odrzucili Pana Jezusa, Go ukrzyżowali i prześladowali
tych, którzy poszli za Nim, stając się synagogą szatana..
I właśnie o tym jutro bardzo mocno powiem, że Pan Jezus zapowiada w Apokalipisie, na przykładzie nierządnicy i Niewiasty, że w Kościele dokona się podobny dramat jaki dokonał się właśnie i jest opisany w Ewangelii, gdzie Pan Jezus odniósł zwycięstwo. Ale zwycięstwo odniósł na krzyżu, odrzucony przez część swego narodu, która utworzyła syangogę szatana.
Ten dramat podziału właśnie jest również zapowiedziany w Apokalipsie. Owszem bramy piekelne Go nie przemogą, ale Kościół swoje ostateczne zwycięstwo odniesie w wielkim ucisku, gdzie Niewiasta będzie ukrzyżowana właśnie przez nierządny, odstępczy kościół.
Bramy piekielne Kościoła nie przemogą, ale to nie znaczy, że nie dokona się to, co zostało właśnie zapowiedziane. To co historycznie się dokonało w stosunku do Głowy Kościoła, dokona się również w stosunku do Mistycznego Ciała Chrystusa.
I tu właśnie tym znakiem podziału będzie Prawda Ewangelii i ta inna ewangelia, która coraz bardziej jasno i z coraz wyższych kręgów
Kościoła jest głoszona, jeżeli nie najwyższych..

Apokalipsa w świetle Ewangelii i Dziejów Apostolskich cz. I - ks. Paweł Murziński - 16.06.2016 r.
Apokalipsa w świetle Ewangelii i Dziejów Apostolskich - CZ. II - ks. Paweł Murziński - 17.06.2016 r.

N sie 18, 2019 10:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.pch24.pl/masowa-apostazja-w-niemczech--dla-biskupow-to-zaslona-dymna-dla-szerzenia-herezji,69898,i.html
Ten plan może Czytelnika zaskakiwać. Skoro we wspólnotach ewangelickich skala apostazji jest taka sama, jak w Kościele, lub nawet nieco wyższa, to jest oczywiste, że program protestantyzacji Kościoła nie zatrzyma odpływu wiernych. Niemieccy biskupi zdają sobie z tego doskonale sprawę. Ostatnio wprost mówił o tym arcybiskup Berlina, Heiner Koch, sam zresztą liberał, gorliwy zwolennik dopuszczania do Komunii świętej rozwodników żyjących w nowych związkach. O co zatem chodzi tak naprawdę? Otóż niemieccy biskupi i teologowie są w większości duchowymi... ewangelikami. Myślą po protestancku, za swoją przyjęli niekatolicką filozofię idealistyczną, żywią heretyckie rozumienie Tradycji, takie też mają podejście do egzegezy biblijnej. Pragną otwarcia Kościoła katolickiego na świat i odrzucenia wszystkiego, co ich zdaniem jest jedynie historyczną naleciałością i balastem. Chcą upodobnić się do protestantów, bo uważają, że to, po pierwsze, słuszne, a po drugie – pomoże w wysiłkach ekumenicznych i da lepszą podstawę do przyszłego zjednoczenia.

To właśnie pragnienie zażegnania podziału Kościoła jest jednym z fundamentalnych motorów, które napędzają niemieckich progresistów. Pojednania nie można osiągnąć skłaniając protestantów do przyjęcia katolickiej prawdy, zatem postanowiono pójść odwrotną drogą i… sprotestantyzować Kościół. Nie mam wątpliwości, że w tych pragnieniach i celach biskupi z Niemiec są szczerzy. Tak myślą, taką otrzymali edukację teologiczną. Pisał o tym niedawno sam emerytowany papież Benedykt XVI.

Chcą tylko jedności chrześcijan. Czyż to nie piękna idea? Któż mógłby protestować? Tylko jakiś niezrównoważony fundamentalista o ciasnych horyzontach myślowych!
Franciszek z pewnością nim nie jest..

Pn sie 19, 2019 8:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Chcą tylko jedności chrześcijan. Czyż to nie piękna idea? Któż mógłby protestować? Tylko jakiś niezrównoważony fundamentalista o ciasnych horyzontach myślowych!
Franciszek z pewnością nim nie jest..
Ale jednoczyć wokół czego? Powiedzą: Chrystusa.
No ale Chrystus i jego przesłanie jest rozumiane na tysiące spsoobów i wariantów. Więc który? Wyciągną jakas średnią interpretacyjną z kościołów protestanckich, dodadzą do średniej Kościoła Katolickiego podzielą na 2 i wyjdzie im zjednoczony Kościół, który każda wspołnota protestancka będzie tak miała gdzieś, bo sama się rządzi?

I teraz najważniejsze pytanie: po co się jednoczyć? To nie lata 60 XX gdzie abp Wojtyła namawiał do jednoczenia się bo była Zimna wojna i Kryzys Kubański. Ale nawet wtedy nie wiem co by to zjednoczenie dało. Co to miało do rzeczy a nawet gdyby coś miało, to jaki to miało cel? Uratowanie ciał kosztem potępienia dusz w herezjach?

Pn sie 19, 2019 8:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan, to co sie ma stac to sie stanie i nic na to nie poradzisz.
Wazne jest natomiast co ty sam zrobisz, po ktorej stronie sie znajdziesz.
Z tego co piszesz wychodzi cos w rodzaju proby powstrzymania konca czasow, a tego nikt nie dokona.
Co ma byc to bedzie i jak wyzej, wazne jest po ktorej stronie bedziemy, po ktorej sie opowiemy.
Narzekajac na Kosciol i zwierzchnikow doprowadzasz do utraty wiary przez jakies inne osoby, ktore przez taka krytyke Kosciola moga od niego odejsc wlasnie wtedy kiedy beda musieli dokonac wyboru.
Nie chcial bys pozniej dowiedziec sie ze przyczyniles sie do czyjegos potepienia, bo jesli sie przyczynisz, sam bedziesz potepiony.
jeslli masz konkretne uwagi co do dzialania poszczegolnych zwierzchnikow Kosciola, napisz do nich, a nie na forum.

Pn sie 19, 2019 9:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Wespecjan, to co sie ma stac to sie stanie i nic na to nie poradzisz.
Wazne jest natomiast co ty sam zrobisz, po ktorej stronie sie znajdziesz.
Z tego co piszesz wychodzi cos w rodzaju proby powstrzymania konca czasow, a tego nikt nie dokona.

Oho następny samozwańczy prorok apokaliptyczny. A kim ty jesteś że wiesz kiedy to będzie koniec czasów? U Jehowców się tego nauczyłeś?

Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy

sam2 napisał(a):
Narzekajac na Kosciol i zwierzchnikow doprowadzasz do utraty wiary przez jakies inne osoby, ktore przez taka krytyke Kosciola moga od niego odejsc wlasnie wtedy kiedy beda musieli dokonac wyboru.
Nie chcial bys pozniej dowiedziec sie ze przyczyniles sie do czyjegos potepienia, bo jesli sie przyczynisz, sam bedziesz potepiony.
jeslli masz konkretne uwagi co do dzialania poszczegolnych zwierzchnikow Kosciola, napisz do nich, a nie na forum.
Tak, tak, znam te sekciarskie sztuczki: "cicho sza nie krytykuj herezji i zgnilizny w Kościele, nie wolno, nie wolno" - na tą strategię mam jedno słowo w odpowiedzi: Irlandia.

Pn sie 19, 2019 9:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

I myślisz, że taki herezjarcha, wilk w odzieniu owczym, który z premedytacją realizuje swój plan (plan diabła), po otrzymaniu listu od Wespecjana, skruszony, posypie głowę popiołem? Naiwność to nie cnota...

Natomiast uświadamianie ludzi może przynieść wymierny efekt i jest szansa, że ktoś nie przyjmie błędnych nauk.
Tak więc sam lepiej uważaj czy nie działasz jak pavulon..

Pn sie 19, 2019 9:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli potwierdzasz ze nie wierzysz slowom Jezusa, ze Kosciola bramy piekielne nie przemoga.
Mysisz ze wiesz lepiej od Jezusa?

Pn sie 19, 2019 9:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Czyli potwierdzasz ze nie wierzysz slowom Jezusa, ze Kosciola bramy piekielne nie przemoga.

Co ma piernik do wiatraka?

Pn sie 19, 2019 9:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja, jak i każdy inny, zwykły świecki katolik nie mam prawa do:
1) zaprzeczania istniejącym doktrynom
2) ustalania nowych
3) reinpretowania ustalonej wykładni Magisterium

Natomiast mam prawo z łaski rozumu danego przez Boga, to porównywania doktryn z wczoraj i dziś, które w KK nie mogą sobie zaprzeczać.

Wielkim łajdactwem, które łykneli co głupsi lub nieświadomi świeccy katolicy jest to, że wmówiono im (szarlatani w Kościele) że świecki szeregowy wkatolik nie ma prawa porównywać nauczania wcześniejszego z nauczaniem dzisiejszym. Wiara ma być bezrozumna. Dlaczego? Bo sekta może się tylko utrzymać na ślepym posłuszeństwie, bo inaczej się rozpadnie, bo nie ma w niej Logosu.

Pn sie 19, 2019 10:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
sam2 napisał(a):

Co ma piernik do wiatraka?

A ma to ze sam bawisz sie w proroka, a zarzucasz to innym.
Jak zlodziej uciekajac krzyczy "lapac zlodzieja".

Pn sie 19, 2019 10:01 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 55  Następna strona