Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 04, 2020 11:29 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 96  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Pokusy czy myśli nieczyste? Często mam problem z tym gdyz nie umiem rozpoznać a typowe techniczne terminy jak "przyzwolenie na myśl" czy "upodobanie w myśli" są dla mnie zbyt ogólne.Dlatego zapytam wprost i pokrótce wytłumaczę o co mi chodzi.Przykładowo siedze w pokoju i coś robię i nagle nie wiadomo skąd w mysli pojawia sie scena seksu ktorych mase oglądałem w przeszłości lub przypomienie jakiegoś snu itp(jest to migawka dosłownie) i zaraz potem juz mysli o tym co wieczór i potem kolejne myśli itp.Rozumiem że to pokusa tak? Ale czemu czuje sie wtedy jakis taki brudny? Czy pokusy warto wyznawać na spowiedzi(chyba w dzienniczku o tym pisze wtedy tracą moc)? Ostatnio pewne mam skojarzenie kto pamięta magnetowidy i przewijanie na pogladzie? Czyli wyobraznia to taki przewijany film na telewizorze i jesli nie nacisne "Play" na pilocie od magnetowidu to jest to pokusa i potem przychodzą kolejne mysli i tak dalej.Zaś grzech nieczystej myśli to powiedzmy trwa przewijanie filmu z kasety vhs" na telewizorze i naciskam play i rozkoszuje sie mysla i przyzwalam na nią itp.Ostatnio wpadłem na takie porównywanie dobrze kombinuje czy "racjonalizacja grzechu"? Ja mysle ze jak nagle z sufitu pojawia sie migawka/mysl i odrzucam lub ta mysl plynnie przechodzi w inna to pokusa to jest i nie ma mowy o grzechu ale byc moze sie myle.Co sądzicie?

N paź 06, 2019 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
artur96 napisał(a):
Przykładowo siedze w pokoju i coś robię i nagle nie wiadomo skąd w mysli pojawia sie scena seksu ktorych mase oglądałem w przeszłości lub przypomienie jakiegoś snu itp(jest to migawka dosłownie) i zaraz potem juz mysli o tym co wieczór i potem kolejne myśli itp.Rozumiem że to pokusa tak?

Dokładnie w ten sam sposób zapytaj na najbliższej spowiedzi.

Śr paź 09, 2019 10:15 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Wdawał się w dyskusje na tematy religijne z osobami wrogo na
"wdawał się w dyskusje na tematy religijne z osobami wrogo nastawionymi do wiary"

Szukałem po internecie i nigdzie nie mogę znaleźć rozwinięcia.
Dlaczego to jest grzech?
Każdego człowieka powinno się starać nawrócić i uświadomić dlaczego ja wierzę, głosić ewangelię, starać się pokazać błędny pogląd danej osoby itp

Mógłbym prosić o więcej szczegółów odnośnie tego grzechu?

Śr paź 09, 2019 11:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że nie jest dobrze narażać swojej wiary na osłabienie, a wiara może się osłabić jeśli się podejmie dyskusję z kimś, kto wie jak atakować. Naprawdę można spotkać ludzi, którzy mogą się wydawać dobrymi ludźmi, wydawałoby się, że są naśladowcami Jezusa, a mogą np. doprowadzić do kwestionowania bóstwa Jezusa, ale to tylko przykład.

Niektórzy mogą kłamać, by podważyć Twoją wiarę. W tych dniach Vatican News podał informację dementującą doniesienia Scalfariego, że Papież Franciszek nie wierzy, że Jezus jest Bogiem https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-10/eugenio-scalfari-papiez-herezje-bruni.html?fbclid=IwAR0-lPTw8J8deNuhHq-zmu9GFhlfA7bf3LssuQAH4fbg2_SpUwJt8DerpJs. Ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego Papież z nim rozmawia, skoro potem wychodzą z tego takie kwiatki i inni mogą przez to tracić wiarę.

So paź 12, 2019 1:19 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Grzechy ciężkie
Popełniłem grzech ciężki, nie wyspowiadałem się z niego i przyjąłem komunię. Popełniłem kolejny grzech ciężki, nie wyspowiadałem się z niego i przyjąłem komunię. Przyjąłem sakrament święty z tymi grzechami. Po paru latach wyspowiadałem te grzechy ciężkie i że przyjąłem komunie z grzechem ciężkim. Czy zwykły ksiądz może odpuścić moje grzechy?? Jestem osobą wierzącą, wiem że popełniłem świętokradztwo, żałuję tego co zrobiłem i codziennie przepraszam Boga za te grzech. W obrębie tych grzechów popełniłem pewnie jeszcze wiele innych grzechów których nie pamiętam lub nie umie nazwać.

Pn lis 04, 2019 11:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy ciężkie
PePe12 napisał(a):
Popełniłem grzech ciężki, nie wyspowiadałem się z niego i przyjąłem komunię. Popełniłem kolejny grzech ciężki, nie wyspowiadałem się z niego i przyjąłem komunię. Przyjąłem sakrament święty z tymi grzechami. Po paru latach wyspowiadałem te grzechy ciężkie i że przyjąłem komunie z grzechem ciężkim. Czy zwykły ksiądz może odpuścić moje grzechy?? Jestem osobą wierzącą, wiem że popełniłem świętokradztwo, żałuję tego co zrobiłem i codziennie przepraszam Boga za te grzech. W obrębie tych grzechów popełniłem pewnie jeszcze wiele innych grzechów których nie pamiętam lub nie umie nazwać.

Zrobiłeś rachunek sumienia, wyspowiadałeś się szczerze, żałujesz, obiecałeś poprawę, odprawiłes pokutę, więc Pan Bóg odpuścił. Daj temu spokój.
Zwykły ksiądz nie może niczego odpuścić, ponieważ grzechy odpuszcza Pan Bóg przez KAŻDEGO wyświęconego kapłana.

Wt lis 05, 2019 11:17 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dodam jedynie, że jakby nie mógł (bo np. występek był związany z automatyczną ekskomuniką) to by powiedział dlaczego i co zrobić by było dobrze.

Wt lis 05, 2019 3:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy ciężkie
PePe12 napisał(a):
. W obrębie tych grzechów popełniłem pewnie jeszcze wiele innych grzechów których nie pamiętam lub nie umie nazwać.

https://www.youtube.com/watch?v=KwpHpVlrQOw

Cz lis 07, 2019 6:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czy nielubienie kogoś to grzech? Powiedzmy w miejscu pracy jest ktoś kogo nie lubie,traktuje z dystansem itp jednak w żaden sposób nie szkodze,nie obgaduje itp ale wyraźnie sie nie spouchwalam.Czy grzesze? Bo przecież ewangelia mówi "kochaj wszystkich" czyli do każdego muszę mówić z usmiechem na twarzy?

Cz lis 07, 2019 6:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie masz księży w swojej parafii aby im zadawać takie pytania?

Cz lis 07, 2019 8:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zadałem pytanie w ramach istniejącego wątku gdzie można o takie rzeczy pytać..dlatego doradzam panu nie spamowac nic nie wnoszącymi wpisami.

Cz lis 07, 2019 9:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja zaś proponuję, abyś nie zadawał dziecinnych pytań na forum.

Cz lis 07, 2019 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Artur96 ma rację, większość twoich postów, yarpenie, nic nie wnosi do tematów.
Jeżeli nie masz ludziom niczego konkretnego do powiedzenia, to nie nabijaj sobie ilości odpowiedzi głupimi wstawkami.

Cz lis 07, 2019 10:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie ma racji, bo nie włożył grama wysiłku, by skorzystać chociażby z forumowej wyszukiwarki. To lenistwo. Jest jeszcze jeden grzech: zrzucanie odpowiedzialności na innych za podejmowane decyzje. Ktoś odpowiedział na pytanie, więc odpowiada za radę, pytający jest rozgrzeszony. Mamy więc poważne grzechy: lenistwo i zniewolenie a pyta o coś co różnicuje się z definicji pojęć. Tę definicję wielokrotnie podawałam na forum. Jest więc właściwym odesłanie do konfesjonału. Ja zadałam sobie trud, by sprawdzić jaki charakter mają wpisy Artura i uwazam, ze rada YZ jest właściwa. W konfesjonale powinien zacząć od tego, że ma problemy ze strupulantyzmem, lenistwem intelektualnym i boi się ponosić odpowiedzialności za swe decyzje. Potrzebuje więc stałego spowiednika, który by mu pomógł.

Cz lis 07, 2019 11:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Artur96 ma rację, większość twoich postów, yarpenie, nic nie wnosi do tematów.
Jeżeli nie masz ludziom niczego konkretnego do powiedzenia, to nie nabijaj sobie ilości odpowiedzi głupimi wstawkami.

Nie ma to jak rozgrywka z osoba nielubiana tylko dlatego ze pokazuje konkrety.
Jak ktoś zadaje pytania na które wielokrotnie odpowiedziano lub takie na które najlepsza odpowiedz dostaje się w konfesjonale to należy tam delikwenta odesłać.

Pt lis 08, 2019 10:02 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 96  Następna strona