Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 08, 2019 3:30 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1022 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 69  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Plany likwidacji planów...

Śr lis 06, 2019 1:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Zrezygnowanie ze startu w wyborach prezydenckich przez Donalda Tuska może być paradoksalnie gorsze dla prezydenta Dudy. Otóż nie będzie miał "w ręku" tego argumentu: albo ja albo to co było za Tuska... Pan Donek fatalnie się kojarzy większości społeczeństwa, jego "bagaż" jest zbyt ciężki do udźwignięcia nawet dla kilku polityków razem...

Podwyższenie wieku emerytalnego, oddanie śledztwa Smoleńskiego w ręce Rosjan, afery za czasów rządów koalicji PO-PSL. Stąd też Kosiniak - Kamysz jest zbyt pewny siebie, co go może zgubić. Zdobycie 10% byłoby sukcesem. Uważam, że PO wystawi albo Kidawę - Błońską albo zaryzykuje i postawi na Trzaskowskiego.

Lewica to pewnie Robert Biedroń. Z Konfederacji na prezydenta wielokrotnie startował już JKM, także Jacek Wilk oraz Grzegorz Braun. Nie wiem czy Bosak i Winnicki mają już 35 lat, ale chyba postawią na Wilka - zresztą będą tam prawybory i to sami sympatycy zadecydują kto będzie startował.

Milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy to jest sporo głosów. Może być znaczące albo i nawet decydujące w II turze.

Jako sympatyk Ruchu Narodowego nie wyobrażam sobie poparcia w II turze kogoś z totalnej opozycji - nie moja bajka. Czy to będzie PO, PSL czy nie daj Boże SLD. Oddam głos na Andrzeja Dudę, bo z pewnością lepszy on niż ktokolwiek z tamtej strony barykady.,

Zaczęto też lansować celebrytów - Owsiak, Lis, Tokarczuk, itd. Zobaczymy kto faktycznie wystartuje...

Cz lis 07, 2019 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podwyzszenie wieku emerytalnego to byl bardzo dobry ruch ze strony Tuska, tyle ze powinien byc on zrobiony w sposob taki jak zrobil PiS - chcesz dalej pracowac to pracuj a jesli nie to twoja wola, mozesz pobierac nizsza emeryture.

Duda dla mnie jako prezydent i jako czlowiek to tragedia - pacynka poruszana sznurkami przez prezesa wszystkich prezesow, w dodatku duren, mimo doktoratu z prawa.
Grama szacunku do niego po tych 4 latach nie zostalo.

Cz lis 07, 2019 10:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Duda dla mnie jako prezydent i jako czlowiek to tragedia - pacynka poruszana sznurkami przez prezesa wszystkich prezesow, w dodatku duren, mimo doktoratu z prawa.

Bo tak objawiła totalna opozycja i to mówili w TVN i pisali w GW

Pt lis 08, 2019 7:13 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obrazek
Czy się spełni?

Pt lis 08, 2019 12:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie spełni. Tusk nie zaryzykuje totalnej porażki.

Pt lis 08, 2019 1:10 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Podwyzszenie wieku emerytalnego to byl bardzo dobry ruch ze strony Tuska, tyle ze powinien byc on zrobiony w sposob taki jak zrobil PiS...

Czyli bardzo dobry ruch tylko spierniczył? Taki świetny strzał tylko Panu Bogu w okno.

Pt lis 08, 2019 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Nie jestem wielkim zwolennikiem PiS-u, ale jak dla mnie ta opinia jest zdecydowanie za ostra i jakby oderwana...od rzeczywistości.

Dla mnie ta prezydentura jest o niebo lepsza od poprzednich. Pijany Kwaśniewski nad grobami w Charkowie (i nie tylko zresztą), "pilnujący żyrandola" Komorowski (te wszystkie gafy, wpadki, niedorzeczności) i TW Bolek Wałęsa bez żadnej ogłady, kultury, zachowania. To on w bardzo dużej mierze przyczynił się do obalenia rządu śp. Jana Olszewskiego ("Nocna zmiana"). A to jak zachowuje się w ostatnich latach pozostawię bez komentarza.

Tusk nie wystartuje, https://fakty.interia.pl/polska/news-platforma-zadecydowala-jednak-prawybory,nId,3324266

Będą prawybory w PO, więc pan Donald nie wchodzi już w grę. Stawiam, że będzie to albo Kidawa-Błońska albo Trzaskowski. Na pewno nie Schetyna :-o , bo temu politykowi nie ufa już chyba nikt...

O właśnie, sondaże w sprawie zaufania też dają olbrzymią przewagę prezydentowi Dudzie nad resztą politycznego establishmentu. Żaden prezydent nie bierze się "znikąd", bez politycznego zaplecza to sobie mógł Kukiz startować, ale na dłuższą metę wiemy jak to się skończyło.

Pt lis 08, 2019 2:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mamy już nowy rząd, który zaprezentował nam premier Morawiecki. Chyba jakichś wielkich zaskoczeń nie ma...

https://fakty.interia.pl/polska/news-jest-sklad-nowego-rzadu-pis-podjal-decyzje,nId,3324189

Brak jeszcze ministra sporu (dla mnie jako kibica rzecz istotna :wink: )

A mamy też "być może", "prawdopodobnie" nowego kandydata na prezydenta. To będzie... Szymon Hołownia! Tego się akurat kompletnie nie spodziewałem. To ten taki "ks. Boniecki bez sutanny" ;d

https://wiadomosci.wp.pl/szymon-holownia-szykuje-kampanie-chce-wystartowac-w-wyborach-6443904920758401a

So lis 09, 2019 12:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie oceniam poprzednich prezydentow,czy Tuska ( ktory w mojej opinii jest troche mniejszym klamca od Pinokia/Morawieckiego ) ale Dude, ktorego kadencje obserwowalem uwaznie przez 4 lata.
Opinia nie jest za ostra, jest prawdziwa.
Facet ktory pozwala sterowac soba jak kukielka przez 4 lata tylko dlatego zeby PiS wystawil go na nastepna kadencje nie jest dla mnie facetem.
Nie mowiac o innych grzechach i grzeszkach.

So lis 09, 2019 12:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
12 listopada odbędzie się zaprzysiężenie nowych posłów, a w koalicji PSL-u z Kukiz'15 już zaczyna coś "zgrzytać"...

https://wmeritum.pl/rz-kukiz15-konfederacja-pis/298758

Trochę było to do przewidzenia, choć jak to się potoczy ostatecznie nie wiemy. Kosiniak - Kamysz "poczuł moc", nagle staje się główną twarzą opozycji. Wynik wyborczy też powyżej oczekiwań, więc woda sodowa swoje robi.

A Kukiz był strasznie naiwny myśląc, że po wyborach jego "pozycja" i niedobitki z szerokiej inicjatywy będą coś znaczyć. Nawet wystartowali pod szyldem PSL-u, więc teraz mają siedzieć cicho i grzecznie. I tak prysł czar... anty-systemu.

So lis 09, 2019 11:10 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
12 listopada odbędzie się zaprzysiężenie nowych posłów, a w koalicji PSL-u z Kukiz'15 już zaczyna coś "zgrzytać"...

Co było do przewidzenia. Przecież koalicja była tylko po to aby oba ugrupowania dostały się do Sejmu
mniszek_pospolity napisał(a):
Kosiniak - Kamysz "poczuł moc", nagle staje się główną twarzą opozycji. Wynik wyborczy też powyżej oczekiwań, więc woda sodowa swoje robi.
Spokojnie. Dla osób nie akceptujących polityki PiS a dla których Konfederacja była nie do przyjęcia to PSL i Kukiz15 byli opcją

So lis 09, 2019 3:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kukiz imho roztrwonił potencjał. Ta garstka , która dostała się do Sejmu w kooperacji z PSL em nic nie znaczy. Może jak się odłączą i utworzą Koło zasygnalizują swoją obecność , w Klubie z PSL em - nie istnieją jako osobny gracz na scenie politycznej.

So lis 09, 2019 3:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał

Cytuj:
Facet ktory pozwala sterowac soba jak kukielka przez 4 lata tylko dlatego zeby PiS wystawil go na nastepna kadencje nie jest dla mnie facetem

Zanim nazwie się coś głupotą, warto spojrzeć realnie na rzeczywistość. Póki co powtarzasz papkę medialna tworzoną w określonym celu.

Jakie ma możliwości samodzielne prezydent w Polsce?
W praktyce niewielkie. Jest zależny od partii politycznej która go wyniosła. Przykład prezydenta Komorowski i "pilnowania żyrandola", chyba wystarczy. Nikt nie miał jemu za złe, że podpisywał w praktyce wszystko, jedynie w drobiazgach interweniował.
Prezydent Kaczyński, nieco inna bajka.
Prezydent Kwaśniewski, ze względu na swoja silną pozycje w SLD mógł więcej.
Falandyzacja prawa, to termin nieudanych prób prezydenta Wałęsy wpływu dla odegranie ważniejszej roli.
Historia uczy o miejscu prezydenta w Polsce bardzo dużo i przez ten pryzmat należy oceniać obecnego.

Prezydent Duda przynajmniej dwa razy uratował PiS od większej wpadki, poszedł na udry na tyle ile mógł. Nie posiada zaplecza i nie pozwala się przynajmniej na razie na jego powstanie, taki realizm polityczny.

Wystawienie na druga kadencje w systemie dwukadencyjnym oznacza ogromną możliwość niezależności i stworzenie jakiegoś ośrodka prezydenckiego. Powód jest oczywisty, nie będzie ubiegał się o trzecią kadencje i mówiąc kolokwialnie za klasykiem - będą mogli mu poskakać. Nie rozumiem jakie trzeba ogromnej wiedzy politycznej by to wiedzieć. Może po prostu papka medialna uniemożliwia racjonalne myślenie.

So lis 09, 2019 5:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Imho przeświadczenie,że prezydent A. Duda w drugiej kadencji wybije się na "niepodległość" bo nie będzie mógł liczyć na trzecią od PIS u jest błędne i opiera się jedynie na wierze i nadziei , nie ma żadnych racjonalnych przesłanek, że tak może się stać, bo na kim by mógł się oprzeć? Jedyna opcja którą byl Kukiz, ktory coś podobnego podsuwal prezydentowi kiedy jeszcze mial siłę polityczną został przez niego odtracony, teraz nie ma takiej możliwości.

So lis 09, 2019 7:24 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1022 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 69  Następna strona