Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 28, 2020 7:18 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281 ... 285  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy pawel VI złamał przysięgę antymodernistyczna?
Jockey napisał(a):
Widzę kolejny schizmatyk udaje ze nie wie.

Ups. Zastanowiło mnie jedno a zważywszy, że mnie tu długo nie było, zainspirowała mnie Twoja wypowiedź i to co nieco wcześniej zauważyłem.
Zauważyłem, że przy charakterystyce postaci, pod nickiem znikła opcja "Katolik w pełnej łączności z papieżem", pozostał tylko "katolik".
Czy to jakaś oznaka schizmy?

So lis 30, 2019 5:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Paweł VI złamał przysięgę antymodernistyczna?
Jakbyś zajrzał tu to byś wiedział..

So lis 30, 2019 8:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):

... zapytał z nadzieją jotajota. Bo nie od dziś wiadomo przecież że jak katolik to schizmatyk. Notoryczny. :roll:

So lis 30, 2019 11:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
jotajota napisał(a):

... zapytał z nadzieją jotajota. Bo nie od dziś wiadomo przecież że jak katolik to schizmatyk. Notoryczny. :roll:

:) Fajnie wywracasz oczami. :)
No, ale, gdybym to ja był papieżem i dostrzegłbym to, to byłoby mi przykro.
Pomyślałbym:" Tak się zarzekali, tacy byli radykalni za mną, a teraz, Co?
Gdyby była opcja "katolik w pełnej łączności z Chrystusem", to nie śmiałbym a nawet bym się ucieszył. :)
No, ale to bardzo zobowiązująca deklaracja, prawda?

So lis 30, 2019 5:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):

To już byłby twój problem. Na szczęście nie jesteś papieżem więc twój emocjonalny szantaż nikogo specjalnie nie zainteresuje. A co pomyślałby papież o tych co niby katolicy - bo piszą w dziale katolickim - ale radykalizmu im nie wystarcza nawet na to by określić się jako katolik w swoim profilu?
jotajota napisał(a):

Niespecjalnie jako że pojęcia nie mam co to miałoby oznaczać. Poza tym to jakieś takie protestanckie - tam tryska się pewnością i wymyśla różne takie radykalnie brzmiące a nieweryfikowalne rzeczy. My katolicy wierzymy i ufamy że żyjemy w stanie łaski uświęcającej i pokładamy nadzieję w Bogu.

So lis 30, 2019 6:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
jotajota napisał(a):

To już byłby twój problem. Na szczęście nie jesteś papieżem więc twój emocjonalny szantaż nikogo specjalnie nie zainteresuje. A co pomyślałby papież o tych co niby katolicy - bo piszą w dziale katolickim - ale radykalizmu im nie wystarcza nawet na to by określić się jako katolik w swoim profilu?
Mówiłaś, że emocjonalny szantaż nikogo nie zainteresuje, ale zakładasz, że zainteresuje mnie? Zadaj sobie trudu i przekaż papieżowi, dlaczego "jotajota" "nie chcę podawać". W historii moich postów, dyskusji sprzed lat, znajdziesz tego powody. Chce Ci się? :) Jak to odnajdziesz i zrozumiesz, dojdziesz do wniosku, że należą mi się przeprosiny. :)
Gotowa jesteś na takie uniżenie?:) Pytam Ciebie, bo wypowiadasz się jakby w imieniu administratora forum.
Cytuj:
jotajota napisał(a):

Niespecjalnie jako że pojęcia nie mam co to miałoby oznaczać. Poza tym to jakieś takie protestanckie - tam tryska się pewnością i wymyśla różne takie radykalnie brzmiące a nieweryfikowalne rzeczy. My katolicy wierzymy i ufamy że żyjemy w stanie łaski uświęcającej i pokładamy nadzieję w Bogu.

A więc, gdy uświadomiłaś sobie, że "katolik w pełnej jedności z papieżem" jest równie "jakieś takie protestanckie", zaniechałaś tego.
Kiedy sobie uświadomisz, że deklarowanie siebie jako "katolik", również jest jakieś takie protestanckie? :)

Ostatnio edytowano So lis 30, 2019 8:00 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawiono cytowanie

So lis 30, 2019 7:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
Zadaj sobie trudu i przekaż papieżowi, dlaczego "jotajota" "nie chcę podawać". W historii moich postów, dyskusji sprzed lat, znajdziesz tego powody. Chce Ci się? :) Jak to odnajdziesz i zrozumiesz, dojdziesz do wniosku, że należą mi się przeprosiny.

Ło jej. A przeprosiłeś już administrację i moderacje forum? Wyskakujesz jak Filip z konopi z sugestią o schizmę i ranienie papieskich uczuć - bo zauważyłeś zmianę ale przyjrzeć się bliżej powodom już się nie chciało. A oczekujesz że ktoś się będzie przebijał przez twoja kilkuletnią twórczość. Ty tak serio?
jotajota napisał(a):
Gotowa jesteś na takie uniżenie?:) Pytam Ciebie, bo wypowiadasz się jakby w imieniu administratora forum.

"Jakby" jest tu kluczowe. Pilnuj siebie i swojej gotowości do uniżenia. Przeprosiłeś już za swoje insynuacje - dwa posty wcześniejszej? Jeszcze nie? To śmigaj.
jotajota napisał(a):
Kiedy sobie uświadomisz, że deklarowanie siebie jako "katolik", również jest jakieś takie protestanckie?

Ufam że nigdy.

So lis 30, 2019 7:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moje zapytanie jest wciąż aktualne. "Bergamotka " odprawiła mnie z kwitkiem. Musiałem "śmigać". :) To może jest tu jeszcze ktoś, kto zechce wyjaśnić?
Odpowiedź, w odnośniku który mi podałeś, 'Petrze W" jest nie wystarczająca. Bo wynikałoby z tego, że kiedyś prowadzono takie kierunki dyskusji a teraz nie.
Gdy o to zapytałem, to okazuje się, że kierunki dawnych rozmów okazują się zakazane.
No, ale to może nader gorliwa "bergamotka" w błąd mnie wprowadza. :)
Jeśli nie, to dlaczego przestaje mieć znaczenie, czy katolik jest, czy nie jest w łączności z papieżem?
- Czy może uświadomiliście sobie wreszcie, że jak katolik, to wiadomo, że w łączności z papieżem.
- Albo, jak katolik, to wiadomo, że bez łączności z papieżem.
- Czy raczej idziecie w stronę "nie chcę podawać"?
:) Jeśli nie chcecie mi odpowiedzieć na postawione pytania, to powiedzcie mi:"Śmigaj!" A ja sobie stąd śmignę. :)

N gru 01, 2019 3:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
Moje zapytanie jest wciąż aktualne. "Bergamotka " odprawiła mnie z kwitkiem. Musiałem "śmigać". :) To może jest tu jeszcze ktoś, kto zechce wyjaśnić?

Merss też Ci wyjaśniła.. Cały duży wątek był na temat rodzajów katolików..

N gru 01, 2019 8:28 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy można uniknąć czyśćca? Czy przemiana życia wystarczy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Katechizm Kościoła Katolickiego - zapraszam do lektury i nauki.

Nie chcę się czepiać, ale skoro Ty to robisz, to powalczę Twoją bronią.

Czy Ty masz na każde pytanie taką samą odpowiedź, czyli "przeczytaj KKK?"

Jeżeli masz takie podejście, to forum nie ma racji bytu.
Każde pytanie możesz tak odeprzeć, pisząc do wszystkich "przeczytaj KKK."

Myślisz, że jesteś taki mądry? Być mądrym a mądralą to jest znaczna różnica.

Idą Twoim tokiem rozumowania, na każdy nowy temat możesz odpowiedzieć w ten sposób. Skoro w KKK są odpowiedzi na wszystkie pytania, to po co to forum? Niech każdy sobie przeczyta KKK i nie zawraca głowy.

Forum można zamknąć.

PS. Aha. Twoje zachowanie nie ma nic wspólnego z katolicyzmem. Grasz świętoszka, a każdy widzi, że jesteś największym chamem tutaj. Po owocach ich poznacie.

Pn gru 02, 2019 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Katechizm Kościoła Katolickiego - zapraszam do lektury i nauki.

Nie chcę się czepiać, ale skoro Ty to robisz, to powalczę Twoją bronią.

Czy Ty masz na każde pytanie taką samą odpowiedź, czyli "przeczytaj KKK?"

Nie. Taka odpowiedź pada na pytanie dotyczące podstaw, których uczą np. w II klasie szkoły podstawowej czy katechezach na kolejnych etapach edukacji. Czyli, mówiąc krótko, w każdym miejscu, gdzie pytający już otrzymał stosowne informacje w przeszłości i de facto powinien je znać, bo to są podstawy wiary.

Pn gru 02, 2019 5:27 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widocznie 99% katolików w tym kraju nie zna podstaw swojej wiary i nie sądzę, żeby to była ich wina. Każdemu odpisujesz to samo. Zniechęcasz ludzi do tego forum i jesteś jego hamulcowym. Domniemam, że wielu ludzi nie wraca tutaj tylko i wyłącznie przez Ciebie. Przestań się czepiać ludzi. Jak masz zamiar na każde pytanie odpowiadać "przeczytaj sobie KKK" i do tego szyderczy tekst "miłej nauki i lektury", to lepiej już nic nie pisz. Obejdzie się bez Twojej jakże wnoszącej wkład forum odpowiedzi.

Szydzenie z człowieka jest grzechem.

Pn gru 02, 2019 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Widocznie 99% katolików w tym kraju nie zna podstaw swojej wiary i nie sądzę, żeby to była ich wina.
A czyja?
Cytuj:
Każdemu odpisujesz to samo. Zniechęcasz ludzi do tego forum i jesteś jego hamulcowym. Domniemam, że wielu ludzi nie wraca tutaj tylko i wyłącznie przez Ciebie.
Sądzę, że wielu ludzi wraca tu m.in. dla Yarpena.
Cytuj:
Przestań się czepiać ludzi. Jak masz zamiar na każde pytanie odpowiadać "przeczytaj sobie KKK" i do tego szyderczy tekst "miłej nauki i lektury", to lepiej już nic nie pisz. Obejdzie się bez Twojej jakże wnoszącej wkład forum odpowiedzi.
A zastosowałeś się do rady?
Czy też wolisz spytać innych, bo Ci się nie chce czytać?

Pn gru 02, 2019 10:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Widocznie 99% katolików w tym kraju nie zna podstaw swojej wiary i nie sądzę, żeby to była ich wina.

To jest ich wina, bo program nauczania na katechezach wszyscy mają ten sam. Wiem, że ostatnio modne jest obarczanie nauczyciela winą za to, że uczeń nic nie wie, ale brutalna prawda jest nieco inna: Winę ponosi uczeń, który nie przyswaja wiedzy.

Aha... Dla mnie istotna jest opinia tylko dwóch osób na mój temat. Pierwszą z nich jest moja żona, a drugą nie jesteś Ty. :)

Pn gru 02, 2019 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Cześć wszystkim:) W klasie mojego dziewięcioletniego syna jest chłopiec należący do świadków Jehowy. Rodzice nie zgadzają się, żeby dziecko uczestniczyło w zabawach, nie chodzi na przyjęcia urodzinowe do kolegów, czy nie obchodzi Mikołajek w szkole, a nawet nie przyszedł tego dnia do szkoły. Dlaczego ich religia tego zabrania?

Pt gru 06, 2019 9:29 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281 ... 285  Następna strona