Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 24, 2020 2:08 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 79  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Na pewno przyjdą rano i nas aresztują.
Jotajota tabletki bierz regularnie. Medycyna radzi sobie z takimi problemami.

N gru 08, 2019 1:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Na pewno przyjdą rano i nas aresztują.
Jotajota tabletki bierz regularnie. Medycyna radzi sobie z takimi problemami.
Widzę, że nie tyle, co chcesz mnie uspokoić a zadrwić.:) Historia zna takie przypadki.
:) Nie wiem, czy rano, czy po południu, czy za pół roku, czy za dwa lata. To jeśli mówić o rodzaju aresztowania.Twoja wizja to raczej wizja karceru.

To nie tak ma wyglądać, jak sobie wyobrażasz. Po co zamykać Polaka, który wspiera system totalitarny? A wspiera. Bo już są tego pierwsze jaskółki.
Wszystkie świnki w chlewni są zaaresztowane i wszyscy Polacy w Polsce.
Nie potrzeba budować więzienia, skoro więzienie jest wszędzie. Sami je obsługujemy. Nie ma dokąd uciec. Na zachodzie również to postępuje, ale dopóki koryto pełne, jest czym się zabawić, nikt tego nie odczuwa. "jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili" Czekamy tylko na zapieczętowanie i żniwo.

Jedna świnka w chlewie mówi do drugiej:
-Coś mnie się ten nasz gospodarz nie podoba. Fałszywy jest.
-No coś Ty, zwariowałaś? Zobacz jak o nas dba... Ochrania nas przed wilkiem, mrozem, wiatrem i deszczem... Trzy razy dziennie koryto pełne, wody, ile chcesz i nie musisz się trudzić, by biec do rzeki, by się napić. I gnój Ci wyrzuci, byś miała czysto i podściółkę da... Wszystko na wyciągnięcie ręki.
- No, rzeczywiście, chyba masz rację, ale tak mnie jakoś wzięło na refleksje... i dziwne się wydaje, że my wszystkie w podobnym wieku, wzrostu i masie ciała. Wiem, że starsze o pół roku świnki zostały stąd wygnane. Nie wiesz gdzie?
- Wygnane? Ja słyszałam, że idą do lepszego świata. Im starsza, tym więcej jej się należy. My też tam pójdziemy. Nie martw się.

N gru 08, 2019 1:53 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obsesje się leczy a nie przelewa na forum.

N gru 08, 2019 9:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ciach offtop kolejne tego typu posty lecą, kolejne posty ukazujące problemy z psychika i z spiskowymi teoriami bedą przenoszone -J

N gru 08, 2019 11:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ciach offtop -J

N gru 08, 2019 12:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Mniszku_pospolity", jak polscy politycy komentowali w głównych mediach Marsz Niepodległości we Wrocławiu?

N gru 08, 2019 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
"Mniszku_pospolity", jak polscy politycy komentowali w głównych mediach Marsz Niepodległości we Wrocławiu?

Tego akurat nie wiem. Przekaz medialny był taki, że doszło "do burd", były wznoszone hasła antysemickie oraz ksenofobiczne. Ileś tam osób zatrzymano. Raczej nikt się z tym marszem (z polityków) nie identyfikował. Cała uwaga skupiona była raczej na MN w Warszawie, którzy popierali politycy Konfederacji (Winnicki, Bosak), ale też inne opcje, PiS. np. Ten marsz jednak jednoczy a nie dzieli ludzi o konserwatywnych poglądach i patriotów.

O tym we Wrocławiu wiem tyle tylko, że organizował go między innymi Piotr Rybak znany ze spalenia kukły Żyda i ex ksiądz Jacek Międlar. Do tego NOP (Narodowe Odrodzenie Polski), przy którym to nawet ONR wydaje się mniej kontrowersyjny.

Grzegorz Braun do tego nawiązywał. Zdaję sobie sprawę z licznych trudności, być może prowokacji, ale Wrocław jest zdaje się "specyficzny", bo tam co roku coś się dzieje. Może lepszy jeden marsz w Warszawie niż drugi we Wrocławiu. Oczywiście władze Wrocławia z jakimi opcjami politycznymi się utożsami i jaki mają stosunek do narodowców...

N gru 08, 2019 2:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To wszystko, co opisałeś, pochodzi z głównych mediów?
Trzymając się sztywno wrocławskiego Marszu Niepodległości, nikomu w głównych telewizjach nie przyszło do głowy, by cokolwiek widzom, przybliżać, tłumaczyć?

N gru 08, 2019 3:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Lokalne media pisały tak
https://gazetawroclawska.pl/zamieszki-n ... 1-14572457
Organizatorami były środowiska narodowe. Z tego co wiem na fb Ruch Narodowy promował to wydarzenie razem z posłem z Wrocławia. Wiec trochę wiedzy mniszku zanim coś napiszesz.
Prezydent Wrocławia Jacek Zbigniew Sutryk
W wyborach samorządowych w 2018 kandydował na stanowisko prezydenta Wrocławia z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Oprócz PO, Nowoczesnej i startującej tam z list KO UP poparł go dotychczasowy prezydent Rafał Dutkiewicz oraz współtworzące jego komitet wyborczy partie SLD i UED.
Według lokalnych polityków związanych z ruchem narodowym i ogólnie prawica rozwiązanie było celowa prowokacja obliczona na wszczęcie zamieszek.

N gru 08, 2019 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wracam prosto z prawyborów w Gdańsku. Przybyły straszne tłumy - pi razy drzwi jakieś 400 osób. Byli obecni wszyscy kandydaci poza Ziętek-Wielomską (zostawiła list do odczytania). Bardzo ciekawe, energiczne wystąpienia. Najlepsze wystąpienie miał moim zdaniem Konrad Berkowicz, z jajem, bardzo pozytywnie wypadł również Skutecki. Korwin zwrócił uwagę na ważny aspekt roli prezydenta - orędzia. Prezydent powinien wykorzystywać orędzia do tego, by wypowiadać się sprawach światopoglądowych, a tym samym wpływać na naród.

Między kandydatami nie czuć ducha rywalizacji, dominuje podejście wspólnotowe - gramy do jednej bramki, niech wygra najlepszy. Tylko Korwin robił jakieś uwagi, że już w środku Konfederacji zaczyna się myślenie kompromisowe, w czym on upatruje niebezpieczeństwo, w związku z czym apeluje o głosowanie na ludzi bezkompromisowych. Nie wiem dokładnie, kogo miał na myśli, ale możliwe, że jest jakieś spięcie między Korwinem a częścią Konfederatów.

Sądząc po oklaskach, na najwięcej głosów mogą liczyć: Dziambor i Bosak, względnie wysoko mogą wypaść Braun i JKM, ale oni raczej dostali oklaski za osobowość.

Ja głosowałam zgodnie z zapowiedzią na Jacka Wilka, ale nie sądzę, żeby akurat w Gdańsku zdobył szczególnie dużo głosów. Wolnościowe głosy spadną gł. na Dziambora.

N gru 08, 2019 3:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
To wszystko, co opisałeś, pochodzi z głównych mediów?
Trzymając się sztywno wrocławskiego Marszu Niepodległości, nikomu w głównych telewizjach nie przyszło do głowy, by cokolwiek widzom, przybliżać, tłumaczyć?

Media głównego nurtu dały tylko przekaz, że doszło do przepychanek, "starć z policją", nikt nie tłumaczył tego prowokacjami. Inaczej jak w przypadku MN w Warszawie - gdzie po zmianie władzy TVP prezentowała te wszelkie prowokacje i machlojki (spalenie budki pod ambasadą rosyjską na polecenie wiadomo kogo). Tutaj nikt się nad tym nie pochylał, poza oczywiście internetem (bodajże media narodowe bądź wRealu24, ale pewności nie mam).

Cytuj:
Z tego co wiem na fb Ruch Narodowy promował to wydarzenie razem z posłem z Wrocławia. Wiec trochę wiedzy mniszku zanim coś napiszesz.

Nie mam Facebooka, wiem to mnie nie usprawiedliwia, ale informacje o tym wydarzeniu we Wrocławiu czerpałem tylko i wyłącznie z mediów głównego nurtu, a tam kojarzono ten marsz od razu z panem Rybakiem i Międlarem. Dodatkowo wcześniej kiedyś znalazłem informacje o udziale w marszu kibiców Śląska Wrocław - w końcu "ich miasto" ;d no i od lat zaangażowane w to było NOP.

Poza tym organizatorzy też nie ponoszą do końca odpowiedzialności za to kto na marsz przyjdzie i jakie ma zamiary i cele.

Prowokatorzy pojawiali się też na Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w których uczestniczę, a organizatorami jest ONR.

Cytuj:
W wyborach samorządowych w 2018 kandydował na stanowisko prezydenta Wrocławia z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Oprócz PO, Nowoczesnej i startującej tam z list KO UP poparł go dotychczasowy prezydent Rafał Dutkiewicz

Słynny Dutkiewicz, który promował Baumana (jego życiorys nie pozostawia złudzeń do tego kim i co robił w latach 50-tych ubiegłego wieku). Zapraszany na uniwersytety i stawiany przed opinią publiczną jako autorytet.

N gru 08, 2019 3:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Polacy korzystają z informacji telewizyjnych, radiowych oraz internetowych, czy gazet.
Ja bym chciał poznać, jaki przekaz w sprawie wrocławskiego Marszu Niepodległości poszedł do Polaków niekorzystających z internetu.
Dotarło do mnie, że podano, iż w skrócie mówiąc, organizatorami marszu byli renegaci. Marsz został zdelegalizowany w trakcie jego trwania z powodu wykrzykiwanych niepoprawnie politycznych haseł. I doszło do starć z Policją.
To bardzo suche fakty i wygląda na to, że przed "sąd" Polaków niekorzystających z internetu trafił jedynie "prokurator" z zarzutami w osobie mediów. Nie było "adwokata" i "oskarżonego", jak i "poszkodowanego".
Jak Polacy niekorzystający z internetu maja sobie wyrobić opinię?
Kneblowana jest Konfederacja nawet w Sejmie RP.
Z "Matrixa" Oglądałem prawie 20 lat temu, ale tę scenkę pamiętam:
Neo:
- Ja pokarzę Wam palec a Wy przyniesiecie mi telefon.
Na to agent Smith:
-Po co komu telefon, skoro nie może mówić?
I Neo z przerażeniem zauważa, że zrastają mu usta. :)

N gru 08, 2019 4:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A jotajota znowu o swoich urojeniach

Mniszku
Znalazłem informacje odnośnie władz Wrocławia. Zreszta Wrocław od zawsze jest PO. Można to znaleźć na stronach wyborów do sejmu i poparcia. Dolnośląskie różnie ale Wrocław PO. Kolebka m.in. Zdrojewskiego i Schetyny.

Co do promocji Baumana to bez komentarza. Niech się zbrodniarz cieszy ze umarł na wolności a powinien gnić w więzieniu.

N gru 08, 2019 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):

Albo się go tak boją, bo taki "groźny", ale trzeba to brać z przymrużeniem oka. Poczekajmy na oficjalne decyzje i potem może kampanię. Nie wiem czy Hołownia bez żadnego zaplecza politycznego coś znaczy ; finansowe być może ma (lobby finansowe), ale... wątpię czy wygra. Może nawet polegnie w I turze. Nie wiem czemu celebryci pchają się do polityki...

Wg mnie jest sponsorowany przez pewne sily. Bo nie kryl od dawna sympati pro Platfotmowych i antypisowych i chodzi o to aby zabrał glosy Dudzie i aby tamten nienwygrał w 1 turze.

N gru 08, 2019 6:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Wg mnie jest sponsorowany przez pewne sily. Bo nie kryl od dawna sympati pro Platfotmowych i antypisowych i chodzi o to aby zabrał glosy Dudzie i aby tamten nienwygrał w 1 turze.

I właśnie nie wiem czy on bardziej nie zaszkodzi PO niż PiS. Poza tym mam mieszane uczucia co do takich celebrytów, co to niby chcą być "prezydentem wszystkich Polaków". Kasę na pewno ma, ktoś go sponsoruje. Pytanie kto go "wymyślił" i skąd w ogóle taki pomysł? Już na portalach przedstawiane są sondaże zaufania do polityków (i już tam pan Hołownia się zameldował). Ktoś ten balonik nieźle chce napompować. Pozostaje czekać...

N gru 08, 2019 8:36 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 79  Następna strona