Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 20, 2020 8:10 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 151  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
sachol napisał(a):
Wg mnie jest sponsorowany przez pewne sily. Bo nie kryl od dawna sympati pro Platfotmowych i antypisowych i chodzi o to aby zabrał glosy Dudzie i aby tamten nienwygrał w 1 turze.

P. Andrzej Duda kiedy kandydował na prezydenta RP nie należał do czołowych polityków i wygrał dlatego że był sponsorowany przez, jak piszesz, "pewną siłę" - swoją partię. (Oraz przez nieudolność Komorowskiego). 13 milionów na kampanię nie wydał chyba z własnej kieszeni, co?

Trochę nie rozumiem tej Waszej niechęci do Hołowni. Macie katolika który prawie został dominikaninem, autora książek o duchowości chrześcijańskiej, prowadzącego działalność charytatywną, najpewniej nie umoczonego w układziki z Banasiami i Misiewiczami. Co z nim nie tak? Ach, współprowadził talent show w TVN i był redaktorem Tygodnika Powszechnego... no cóż, Andrzej Duda swego czasu należał do UW i wspierał Lecha Wałęsę.

Wt gru 10, 2019 12:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
A niech pan Hołownia startuje, nikt mu nie broni. Najpierw trzeba też sporo podpisów zebrać, ale myślę, że da radę.

To wybitny przedstawiciel tzw. "katolickiej lewicy" - w wielu aspektach mówi coś z czym większość katolików się nie zgadza, nie odnajduje.

Postawi na ekologię, i super. Może już Zieloni się "zużyli" i teraz jest potrzeba na celebrytów jako kandydatów na prezydentów. Na Ukrainie aktor/komik został prezydentem, więc może i w Polsce pora na kogoś bez zaplecza politycznego.

Osobiście to nie moja bajka.

Wt gru 10, 2019 2:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Odnośnie Hołowni to:
https://wiadomosci.wp.pl/szymon-holowni ... 560653953a
Trzeba uważać bo kto wie gdzie te dane wylądują.

A według Nowackiej to będzie miał Hołownia potężne finansowanie. Aż jestem ciekaw kto za tym stoi.

Śr gru 11, 2019 10:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
sachol napisał(a):
Wg mnie jest sponsorowany przez pewne sily. Bo nie kryl od dawna sympati pro Platfotmowych i antypisowych i chodzi o to aby zabrał glosy Dudzie i aby tamten nienwygrał w 1 turze.

P. Andrzej Duda kiedy kandydował na prezydenta RP nie należał do czołowych polityków i wygrał dlatego że był sponsorowany przez, jak piszesz, "pewną siłę" - swoją partię. (Oraz przez nieudolność Komorowskiego). 13 milionów na kampanię nie wydał chyba z własnej kieszeni, co?

Trochę nie rozumiem tej Waszej niechęci do Hołowni. Macie katolika który prawie został dominikaninem, autora książek o duchowości chrześcijańskiej, prowadzącego działalność charytatywną, najpewniej nie umoczonego w układziki z Banasiami i Misiewiczami. Co z nim nie tak? Ach, współprowadził talent show w TVN i był redaktorem Tygodnika Powszechnego... no cóż, Andrzej Duda swego czasu należał do UW i wspierał Lecha Wałęsę.

Ale Duda kandydował z Pisu wiec wiqdomo kto go sponsorowal partia.

A Ty wiesz wiesz jakie poglady glosil i jakie oglosil juz w 1 wystapieniu? Nie maja one nic wspolnego z katolicyzmem.
Dyrdymaly o tym ze zwierzeta beda nas sadzic na sadzie ostatecznym
A na wystapieniu juz zapowiedzial rozdzial panstwa od Kosciola jak rowniez stwierdzil ze podpisal by ustawe liberalizujaca aborcje.
Sorry ale to przebieraniec a nie katolik.
Kiedys go lubilam jak jeszcze glosil poglady katolickie, teraz tvn i poglady stacji weszly mu za mocno.

Śr gru 11, 2019 12:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Sam kandydat w pierwszym spotkaniu na żywo nie zdołał zapełnić 600 miejsc sali Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

I to też o czymś świadczy. Zainteresowanie jego kandydaturą jest tak naprawdę znikome. To media robią tyle szumu i pompują ten balonik, aż chyba pęknie. Po co i na co?

Śr gru 11, 2019 12:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Sam kandydat w pierwszym spotkaniu na żywo nie zdołał zapełnić 600 miejsc sali Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

I to też o czymś świadczy. Zainteresowanie jego kandydaturą jest tak naprawdę znikome. To media robią tyle szumu i pompują ten balonik, aż chyba pęknie. Po co i na co?

Po to zeby Duda nie wygral w I turze.
Zainteresowanie nie jest znikome, myślę ze przez ten rok dużo osob ma niego zaglosuje.
Nie zapominajmy ze wybory za rok. A Holownia jest dobry w gadce, w tvn bedzie czesto zapraszany i bedzie cisnal, ewentualna debate tez moze wygrac

Śr gru 11, 2019 12:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Za rok to chyba nie... Mi się wydaje, że będzie to za pół roku jakieś (oficjalnej daty wciąż nie ma).

Start Hołowni zaszkodzi bardziej kandydatowi/kandydatce PO-KO niż Dudzie. Z jednej strony jest niby konserwatywny w jakimś wymiarze (katolicki publicysta, niedoszły dominikanin), a z drugiej kładzie akcenty na takie kwestie jak ekologia, "rozdział Kościoła od państwa", jest zwolennikiem sprowadzania do Polski imigrantów...

Jak głosy podzielą się na szeroko rozumiany obóz opozycyjny włączając w to Hołownię, to obecny prezydent jak dla mnie ma ułatwioną drogę do zwycięstwa w I turze...

Osobiście wątpię czy osiągnie podobny wynik jaki miał Paweł Kukiz w poprzednich wyborach (I tura ponad 20% głosów)...

Śr gru 11, 2019 1:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Za rok to chyba nie... Mi się wydaje, że będzie to za pół roku jakieś (oficjalnej daty wciąż nie ma).

Start Hołowni zaszkodzi bardziej kandydatowi/kandydatce PO-KO niż Dudzie. Z jednej strony jest niby konserwatywny w jakimś wymiarze (katolicki publicysta, niedoszły dominikanin), a z drugiej kładzie akcenty na takie kwestie jak ekologia, "rozdział Kościoła od państwa", jest zwolennikiem sprowadzania do Polski imigrantów...

Jak głosy podzielą się na szeroko rozumiany obóz opozycyjny włączając w to Hołownię, to obecny prezydent jak dla mnie ma ułatwioną drogę do zwycięstwa w I turze...

Osobiście wątpię czy osiągnie podobny wynik jaki miał Paweł Kukiz w poprzednich wyborach (I tura ponad 20% głosów)...

Mam inna teorie. Liberalni katolicy zaglpsuja na Hołownie zamiast na Dude a takich katolikow w polsce zdecydowana wiekszosc. a ten nie wygra w I turze a potem poprze kandydata KO.
Przez pól roku moze zmienic sie wiele.zwlaszcza ze bedzie mocno Holownia pompowany przez TVN

Śr gru 11, 2019 2:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Teorii jest multum. Sam już chyba o wiele wcześniej pisałem, że Hołownia ma poprzeć w II turze kandydata opozycji, żeby zabrać zwycięstwo Andrzejowi Dudzie w wyborach prezydenckich. Czy to jednak prawda, to okaże się dopiero za jakiś czas.

Warunek jest jeden: Hołownia musi mieć duże poparcie i silny elektorat, a tu w przedbiegach nawet 600 osób nie potrafił na swoim wiecu zgromadzić. Przypomnijcie sobie dla porównania Biedronia i jego Wiosnę - jaki rozmach i w mediach go było non stop. (w zasadzie wszystkich).

A jaką linią pójdzie TVN to się zobaczy: pewne jedno jedno: Promować i faworyzować nie będą Andrzeja Dudy i kandydata Konfederacji. Kosiniaka-Kamysza po tym jak odsunął się od PO i SLD raczej też nie.

Zresztą TVN to nie jest jakaś mega telewizja, która potrafiłaby wpływać na większość Polek i Polaków. Gdyby tak było, to Komorowski wygrałby w 2015 roku, PiS by nie zwyciężało w kolejnych wyborach (w tym do Europarlamentu w maju 2019) i tych ostatnich itd. Nie mają takiej "mocy" jaką niektórzy im przypisują.

Hołownia może być "czarnym koniem" wyborów, jakimś "asem z rękawa", ale na razie zdecydowanie za wcześnie, żeby wyrokować w tej sprawie. Jak w I turze osiągnie wynik dwucyfrowy to będzie można mówić o sukcesie...

Śr gru 11, 2019 3:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Już prędzej zagłosowałbym naKosiniaka niż na Holownie. A to ze Holownia to katolewica to od dawna wiadomo. Ja ho odpuściłem od słynnej rozmowy Holownia Cejrowski. Gdzie Cejrowski mieści się poglądami w katolicyzmie natomiast Holownia już nie
Ale niech startuje. Zabierze głosy kandydatowi PO pub PSL

Ja myślę że to tylko test i że o panu Hołowni za dwa miesiące nie będzie śladu. A poparcie dla Hołowni jest tak samo sztucznie pompowane jak było dla nowoczesnej

Śr gru 11, 2019 4:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niektórzy mówią,że czas na kobietę jako prezydenta , moim zdaniem jednak, nie mieliśmy jeszcze na tym stanowisku mężczyzny - rycerza.

Śr gru 11, 2019 11:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Myślisz o zakutym łbie?
No to kilku było takich.

Cz gru 12, 2019 11:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Zresztą TVN to nie jest jakaś mega telewizja, która potrafiłaby wpływać na większość Polek i Polaków. Gdyby tak było, to Komorowski wygrałby w 2015 roku, PiS by nie zwyciężało w kolejnych wyborach (w tym do Europarlamentu w maju 2019) i tych ostatnich itd. Nie mają takiej "mocy" jaką niektórzy im przypisują.

Hołownia może być "czarnym koniem" wyborów, jakimś "asem z rękawa", ale na razie zdecydowanie za wcześnie, żeby wyrokować w tej sprawie. Jak w I turze osiągnie wynik dwucyfrowy to będzie można mówić o sukcesie...

No ale Hołownia nie ma wygrać tylko.zabrac glosy Dudzie. A katolicy ktorzy ogldaja TVN zdecydowanie wpasowuja sie w poglady Holowni no i do tego ekologia i obrona biednych zwierzatek pieskow i kotkow to naprawde bardzo modne teraz i moze znalez sporo wyborcow.

Cz gru 12, 2019 12:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
No ale Hołownia nie ma wygrać tylko.zabrac glosy Dudzie. A katolicy ktorzy ogldaja TVN zdecydowanie wpasowuja sie w poglady Holowni no i do tego ekologia i obrona biednych zwierzatek pieskow i kotkow to naprawde bardzo modne teraz i moze znalez sporo wyborcow.

TVP już nada "odpowiedni ton", żeby nieco ostudzić zapędy tych, którzy widzą w Hołowni alternatywę dla prezydentury Andrzeja Dudy :wink:

Jak komuś zabierze, to Kidawie-Błońskiej, bo dla tych katolików oglądających TVN, to właśnie kandydatka PO-KO jest taka "lekko konserwatywna z umiarkowanym przywiązaniem do wiary i Kościoła".

Może duchowni poprą? Np. ks. Boniecki, ojcowie Szustak, Górzyński, ks. Lemański, Sowa... kto wie.

Wydaje mi się, że w Polsce mimo wszystko więcej jest takich katolików przywiązanych do tradycji, a nie do jakichś zwierzątek, globalnego ocieplenia, imigrantów itd. Hołownia prezentuje poglądy bardzo liberalne jeśli chodzi i Kościół.

Cz gru 12, 2019 1:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Może duchowni poprą? Np. ks. Boniecki, ojcowie Szustak, Górzyński, ks. Lemański, Sowa... kto wie.

Szustak nie miesza sie do polityki raczej. Nie wiem czemu go wspomniałeś.

Cz gru 12, 2019 9:36 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 151  Następna strona