Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lip 15, 2020 2:17 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna strona
 Więźniowie metody 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Więźniowie metody
sam2 napisał(a):
A coz to takiego osiagnelismy?

Np. to że taki sam nie umarł podczas porodu ani we wczesnym dzieciństwie z powodu chorób zakaźnych. Prawdopodobnie dożyje wieku, jakiego nie dożył żaden z jego przodków. Nigdy nie był głodny ani nawet niedożywiony. Może za to siedzieć sobie wygodnie w fotelu przed komputerem i rozmawiać z kimś mieszkającym w innym kraju. Nauka dała Ci luksus bycia ignorantem, bo jej osiągnięcia sprawiają, że nie musisz poświęcać 90% dnia na przetrwanie.
Irbisol napisał(a):
Ewentualny świat duchowy.

Czyli przyznajesz, że świat duchowy istnieje, ale uważasz tłumaczenie go Bogiem za nieracjonalne, dobrze rozumiem?
Jeśli tak, to nie do końca mnie zrozumiałeś. Pisałem, że Bóg jest konceptem, który pozwala przybliżyć ten złożony świat naszemu ludzkiemu umysłowi.

N lut 09, 2020 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
sam2 napisał(a):
A coz to takiego osiagnelismy?

Np. to że taki sam nie umarł podczas porodu ani we wczesnym dzieciństwie z powodu chorób zakaźnych. Prawdopodobnie dożyje wieku, jakiego nie dożył żaden z jego przodków. Nigdy nie był głodny ani nawet niedożywiony. Może za to siedzieć sobie wygodnie w fotelu przed komputerem i rozmawiać z kimś mieszkającym w innym kraju. Nauka dała Ci luksus bycia ignorantem, bo jej osiągnięcia sprawiają, że nie musisz poświęcać 90% dnia na przetrwanie.

A coz to za roznica, jak mial zyc to zyje.
Wiecej szkody w zdrowiu narobili mu sami lekarze, niz bakterie i wirusy w calym jego zyciu.

Wiesz w ogole co to glod?

Po co mu komputer by porozmawiac z kims w innym kraju? Rozmawia bez komputera i telefonu z ludzmi w roznych krajach. :-)
Kto ci takich bajek naopowiadal ze trzeba przeznaczac 90% czasu na przetrwaniie bez odkryc naukowych. :-) Pewnie sie napatrzyles na te nowe seriale celebrytow na bezludnej wyspie i myslisz ze wszyscy sa idiotami i nie potrafia sobie poradzic bez cywilizacji. :-)

N lut 09, 2020 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Wymysliles to sobie ze na podstawie pytania i mojej odpowiedzi tak wywnioskowalem, wiec nie musze sie tlumaczyc z twoich przekretow tresci.

Tu zadałeś sobie pytanie (pierwsze zdanie) i nie czekałeś na moją odpowiedź, czyli sam sobie jej udzieliłeś.
W drugim zdaniu wysnułeś wniosek, że się pogubiłem na podstawie swojej wymyślonej odpowiedzi.
viewtopic.php?p=1161080#p1161080

Cytuj:
Probujesz teraz zamieszac by odwrocic uwage od swojego stania okrakiem.
Uciekasz przed samym soba, Tak jak z tym lwem i belka.

Przecież na wszystkie pytania dostałeś odpowiedź, więc gdzie to uciekanie?
Próbujesz sobie kreować rzeczywistość, teisto?

BTW. Jeżeli wg ciebie nauka nie jest potrzebna do życia, to wypad do dżungli - zobaczymy, ile czasu pożyjesz.
I co w ogóle robisz na tym forum? Toż to komputer do tego potrzebny, internet, a nawet - o zgrozo - energia elektryczna.

Pn lut 10, 2020 11:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Wymysliles to sobie ze na podstawie pytania i mojej odpowiedzi tak wywnioskowalem, wiec nie musze sie tlumaczyc z twoich przekretow tresci.

Tu zadałeś sobie pytanie (pierwsze zdanie) i nie czekałeś na moją odpowiedź, czyli sam sobie jej udzieliłeś.
W drugim zdaniu wysnułeś wniosek, że się pogubiłem na podstawie swojej wymyślonej odpowiedzi.
viewtopic.php?p=1161080#p1161080

Cytuj:
Probujesz teraz zamieszac by odwrocic uwage od swojego stania okrakiem.
Uciekasz przed samym soba, Tak jak z tym lwem i belka.

Przecież na wszystkie pytania dostałeś odpowiedź, więc gdzie to uciekanie?
Próbujesz sobie kreować rzeczywistość, teisto?

BTW. Jeżeli wg ciebie nauka nie jest potrzebna do życia, to wypad do dżungli - zobaczymy, ile czasu pożyjesz.
I co w ogóle robisz na tym forum? Toż to komputer do tego potrzebny, internet, a nawet - o zgrozo - energia elektryczna.

Jesli tak rozumiesz to co napisalem w tamtymm poscie to twoja logika tez szwankuje. Chyba dlatego jestes taki zagubionyy.

Wiesz, do dzungli to raczej sie nie wybieram, bo nie odpowiada mi tamten klimat. Co do przezycia bez cywilizacji to juz w Armii mialem ku temu trening. Nie potrzebuje zadnych produkowanych narzedzi.
Kolejnym twoim bledem logicznym jest to ze sadzisz iz do przezycia potrzebna jest cywilizacja i nauka. Nie potrzebna jest ani nauka, ani cywilizacja, tylko wiedza i doswiadczenie. Wiedze zdobywa sie takze poprzez doswiadczenie wlasne, nie tylko poprzez nauke w szkole.
Nawet jaskiniowcy mieli to co im bylo potrzebne do przezycia bez cywilizacji.
Jestes jednym z ich potomkow, a nauka zabrala ci ta wiedze, a czego nie mogla zabrac to zniekszatalcila-wypaczyla, bys myslal ze tylko najnowsze gadzety pozwola ci na przezycie.
Do czego komukolwiek potrzebny prad elektryczny w dzunglii?
No ale nawet jak chcialbys odpalic kompa, to mozesz wygenerowac energie do niego potrzebna bez zadnych baterii, pradnic itp. gadzetow, musisz jedynie wiedziec jak. no ale to nieistotne w dzungli, bo nikt normalny nie zabiera ze soba laptopa do dzunglii.
Z internetu skozystalem by zobaczyc co to jest, ale nie ma w nim realnych ludzi, sa tylko jakies nicki, nic wiecej, by porozmawiac z innym czlowiekiem nie potrzebne zadne komputery, internet czy telefony. Ten czlowiek na internecie nie jest realny, to tylko nick. Internet to zlodziej czasu, i marnowacz energii el. Ilez to CO2 trzeba wyprodukowac aby zasilic nawet te najnowsze, najoszczedniejsze, ktore in fact sa najbardziej energozerne komputery, bezuzyteczne maszyny przydatne jedynie w chapaniu kasy. W dzunglii kasa nie potrzebna. Upolujesz cos, upieczesz i mozesz lezec bykiem reszte dnia, albo rzezbic nowa ozdobna miske, czy zrobic lepsza wedke, noz, siekierke, luk, czy wygodniejsze buty, itp.

Tak sie sklada ze dzis jest wlasnie ostatni dzien mojego uzywania internetu i kompa, bo juz dawno chcialem sie tego pozbyc, a miesiac temu w koncu udalo mi sie przebrnac przez zapisy umow i przerwac wszelkie serwisy, jak internet, kablowka, telefon.
Powoli wycofuje sie z "cywilizacji" i wracam do ludzi, do realnych ludzi z krwi i kosci.

Pn lut 10, 2020 1:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Jesli tak rozumiesz to co napisalem w tamtymm poscie to twoja logika tez szwankuje. Chyba dlatego jestes taki zagubionyy.

I kolejny zarzut, byleby coś odpyskować.
Zadałem ci pytania. Chyba jesteś strasznie zagubiony, skoro non-stop przed nimi spierniczasz.
Dodatkowo uznajesz, że uciekam przed czymś, mimo że ci na wszystko odpowiadam.

Cytuj:
Wiesz, do dzungli to raczej sie nie wybieram, bo nie odpowiada mi tamten klimat.

Ale ja nie napisałem, żebyś się wybrał dla klimatu, tylko dla przeżycia.
Mieszkaj w jaskinii, albo sobie zbuduj szałas. Sam sporządź narzędzia. Poluj, uprawiaj ziemię, lecz się ziołami.
Da się tak żyć, tylko że trzeba od początku się tego uczyć, a i prawdopodobieństwo przeżycia wielu lat jest znikome. Wrócisz z podkulonym ogonem.

Cytuj:
Tak sie sklada ze dzis jest wlasnie ostatni dzien mojego uzywania internetu i kompa

Ufff ...
Bo ostatni dzień używania twojego mózgu nastąpił już dawno temu.

Pn lut 10, 2020 2:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):

I kolejny zarzut, byleby coś odpyskować.
Zadałem ci pytania. Chyba jesteś strasznie zagubiony, skoro non-stop przed nimi spierniczasz.
Dodatkowo uznajesz, że uciekam przed czymś, mimo że ci na wszystko odpowiadam.

Cytuj:
Wiesz, do dzungli to raczej sie nie wybieram, bo nie odpowiada mi tamten klimat.

Ale ja nie napisałem, żebyś się wybrał dla klimatu, tylko dla przeżycia.
Mieszkaj w jaskinii, albo sobie zbuduj szałas. Sam sporządź narzędzia. Poluj, uprawiaj ziemię, lecz się ziołami.
Da się tak żyć, tylko że trzeba od początku się tego uczyć, a i prawdopodobieństwo przeżycia wielu lat jest znikome. Wrócisz z podkulonym ogonem.

Cytuj:
Tak sie sklada ze dzis jest wlasnie ostatni dzien mojego uzywania internetu i kompa

Ufff ...
Bo ostatni dzień używania twojego mózgu nastąpił już dawno temu.

Niestety, ale fakty sa takie ze nie roozumiesz co wtedy napisalem. Nie rozumiesz wlasnie przez twoja bledna logike.
Inzynieria wodno ladowa to nie tylko moj zawod, ale i hobby, wiec nie martw sie czy dam rade wybudowac schronienie. :-)
Uprawa roli tez jest jednym z moich zawodow (5 lat zdobywaniia wiedzy i 15 lat praktyki) :-)
Nawet ci sie nie snilo do czego jestem zdolny, gdzie bylem i co w zyciu robilem. Tego ani w szkole ani na internecie nie zdobedziesz.
Koledzy w jednej z firm dla ktorych pracowalem, gdy dorwali sie do mojego zyciorysu, dali mi ksywke Rambo bo nie miescilo im sie w glowach ze jeden czlowiek moze miec tak wiele doswiadczen umiejetnosci i zawodow, a szefowie firmy dawali mi uczniow by ich szkolic w roznych zawodach i umiejetnosciach podczas normalnej pracy, miedzy innymi bylych zolnierzy Royal Navy.

Masz racje, ostatni dzien uzywaniia mozgu to byl dzien w ktorym kupilem komputer, a pozniej zaczalem uzywac internet.
W koncu przejzalem na oczy ( ostatnio nawet doslownie) i wracam tam gdzie moje miejsce. Do ludzi, nie do gadzetow i marnotrawstwa jakie oferuje "nauka i postep".

Pn lut 10, 2020 2:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Niestety, ale fakty sa takie ze nie roozumiesz co wtedy
 napisalem.

A ty rozumiesz, że przy tego typu zarzutach wymienia się, co
 konkretnie nie zostało zrozumiane?

Nie odpowiedziałeś na moje pytania wyżej.
W sumie dobrze, że od jutra cię nie będzie, bo jesteś tu chyba
jedynym, który wyłącznie mantrować potrafi.

Pn lut 10, 2020 4:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Niestety, ale fakty sa takie ze nie roozumiesz co wtedy
 napisalem.

A ty rozumiesz, że przy tego typu zarzutach wymienia się, co
 konkretnie nie zostało zrozumiane?

Nie odpowiedziałeś na moje pytania wyżej.
W sumie dobrze, że od jutra cię nie będzie, bo jesteś tu chyba
jedynym, który wyłącznie mantrować potrafi.

Irbisolku, kochany, ja nie mam pojecia co ci lata po glowie i czego nie zrozumiales. To wiesz tylko ty. Nikt inny.

Pn lut 10, 2020 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawet ci linka dawałem.
Ok, uznaję że jesteś na tyle upośledzony, że nie ma z tobą kontaktu. Bo nie ma.
Coś chlapniesz, później nie masz pojęcia że chlapnąłeś.

Pn lut 10, 2020 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Nawet ci linka dawałem.
Ok, uznaję że jesteś na tyle upośledzony, że nie ma z tobą kontaktu. Bo nie ma.
Coś chlapniesz, później nie masz pojęcia że chlapnąłeś.

No tak, kolejny raz chcesz uciec? :-)
Wytrwaj chociaz do konca dnia. :-)
Nie potrafisz nawet porozmawiac z "uposledzonym" wiec co tu robisz?
Czyzby znow twoja logika szwankowala?

Pn lut 10, 2020 4:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przed czym niby mam uciekać, funkcjonalny analfabeto?
Przed pytaniami, które ci zadałem a przed którymi sam uciekasz?

Pn lut 10, 2020 5:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):

Te pytania maja jedynie podstawy w twojej wyoobrazni, wiec nie masz co oczekiwac odpowiedzi. nikt oprocz ciebie nie ponosi odpowiedzialnosci za to co ci po glowiie lata. :-)

Pn lut 10, 2020 5:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Irbisol, albo mi umknelo, albo nie odpowiedziales na moje pytanie.

Pn lut 10, 2020 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Ewentualny świat duchowy.

Czyli przyznajesz, że świat duchowy istnieje, ale uważasz tłumaczenie go Bogiem za nieracjonalne, dobrze rozumiem?

Nie przyznaję - przyznaję, że MOŻE istnieć. Stąd określenie go jako ewentualny.
I owszem - tłumaczenie czegokolwiek czymkolwiek jest nieracjonalne, gdy praktycznie nie ma danych.

Cytuj:
Jeśli tak, to nie do końca mnie zrozumiałeś. Pisałem, że Bóg jest konceptem, który pozwala przybliżyć ten złożony świat naszemu ludzkiemu umysłowi.

A cóż takiego Bóg konkretnie przybliża? Jakie zagadnienia?

---------

sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Te pytania maja jedynie podstawy w twojej wyoobrazni, wiec nie masz co oczekiwac odpowiedzi. nikt oprocz ciebie nie ponosi odpowiedzialnosci za to co ci po glowiie lata. :-)

Łżesz.
Tu są te pytania:
https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 0#p1161090

Nawet je zacytuję:
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Czyzby jedynie takie obszary istnialy?
Oj, szkoda mi cie. Pogubiles sie totalnie.

A niby dlaczego się pogubiłem? Bo zadałeś pytanie i sam na nie odpowiedziałeś? Czyli twoje pytanie i twoja odpowiedź definiują, że ktoś inny się pogubił?

Cytuj:
No, ale sprobuje. Czym jest grawitacja?
Tylko nie pisz ze jakas sila, bo chce bys odpowiedzial czym wlasnie jest ta sila, co ja stanowi?

Nie wiem, czym jest grawitacja. Ostatnie doniesienia nauki twierdzą, że to zakrzywienie czasoprzestrzeni.

Jak widać, nie ma żadnego problemu z odpowiadaniem na pytania, co bezczelnie imputowałeś.
A ty miałeś wymienić, co takiego wypieram.

Pokaż, jak wypierasz rzeczywistość.

Pn lut 10, 2020 10:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak juz wszyscy zauwazyli, to niie da sie niczego wyprzec z twojej glowy, bo nikt oprocz ciebie nie wie jaka tam w niej rzeczywistosc siedzi.
Nikt do tej pory nie byl w stanie sie w tym zorientowac, po tych twoich manipulacyjnych wpisach.
Tym bardziej ja nie dam rady. Musisz to sam zrobic.

Pn lut 10, 2020 11:17 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna strona