Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 2:17 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1148, 1149, 1150, 1151, 1152, 1153, 1154 ... 1196  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Kodeks Prawa Kanonicznego
Kan. 1364 -

§ 1. Odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, przy zachowaniu przepisu kan. 194, § 1, n. 2; duchowny może być ponadto ukarany karami, o których w kan. 1336, § 1, n. 1,2 i 3.

§ 2. Jeśli tego domaga się długotrwały upór lub wielkość zgorszenia, można dołączyć także inne kary, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego.

Pn lut 24, 2020 9:17 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kodeks Prawa Kanonicznego
Kan. 1364 -

§ 1. Odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, przy zachowaniu przepisu kan. 194, § 1, n. 2; duchowny może być ponadto ukarany karami, o których w kan. 1336, § 1, n. 1,2 i 3.

§ 2. Jeśli tego domaga się długotrwały upór lub wielkość zgorszenia, można dołączyć także inne kary, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego.

Jeśli nikomu nie przeszkadza fakt, iż Jan Paweł II pocałował Koran (czyli oddał cześć Allahowi), czy też w dalszym ciągu zwolennicy aborcji, lgbt itd. są uczestnikami sakramentów - to ten przepis przed niczym nie ochroni.

Pn lut 24, 2020 9:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pocałowanie Koranu nie wypełnia znamion przestępstwa opisanego w kan. 1364 KPK (liczy się rzeczywistość, a nie Twoje przekonania) , zaś ekskomunika za aborcję jest nakładana z kanonu 1389 i nie ma w nim zapisu o karaniu "zwolenników" zabijania nienarodzonych.

Kombinujesz jak koń pod górę, waść, ale faktów nie zmienisz: Jeżeli biskupi niemieccy przestaną się trzymać nauczania Kościoła, to nałożą na siebie ekskomunikę za odstępstwo od wiary. :D

Pn lut 24, 2020 9:34 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pocałowanie Koranu nie wypełnia znamion przestępstwa opisanego w kan. 1364 KPK (liczy się rzeczywistość, a nie Twoje przekonania)

http://www.ultramontes.pl/omlor_jan_pawel_ii.htm
Jeśli uznanie nauk islamu przez katolika nie podlega wg Ciebie kan. 1364 KPK - to dlaczego ewentualna rewolucja biskupów niemieckich miała by podlegać temu przepisowi?

Pn lut 24, 2020 10:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Racz nie zmieniać tematu i wrócić do kwestii tego, czym się skończy "rewolucja" niemieckich biskupów, a swoje przekonania na temat gestu Jana Pawła II zostaw dla siebie. :)

Pn lut 24, 2020 10:06 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Racz nie zmieniać tematu i wrócić do kwestii tego, czym się skończy "rewolucja" niemieckich biskupów, a swoje przekonania na temat gestu Jana Pawła II zostaw dla siebie. :)
Odsyłam po raz trzeci do wywodów K. Kratiuka.

Pn lut 24, 2020 10:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niczego nie zmieniają w kan. 1364 KPK.

Pn lut 24, 2020 10:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen ma rację. Pocałowanie Koranu nie jest przestępstwem rozumianym jako wykroczenie przeciwko Kodeksowi Prawa Kanonicznemu. Z całym szacunkiem dla Krystiana Kratiuka, ale jeżeli twierdzi on inaczej to jest niedouczonym głabem.

Pozdrawiam serdecznie!

Pn lut 24, 2020 3:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jeśli papież całuje Koran, potem po wykladach dotyczących islamu dziękuje i przystępuje do głoszenia kerygmatu to ja pytam jak to zrozumieć? Jaką wagę nadać temu nieszczęsnemu gestowi, który obrazował szacunek do człowieka, ale prawda wybrzmiała w postaci ustawienia się w roli głoszącego Boga Trójjedynego. Miał ostatnie słowo i prawda wybrzmiała. Dyplomatycznie zwrócił się do obecnych chrześcijan, ale tak naprawdę słyszeć musieli wszyscy.

Pn lut 24, 2020 3:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
Yarpen ma rację. Pocałowanie Koranu nie jest przestępstwem rozumianym jako wykroczenie przeciwko Kodeksowi Prawa Kanonicznemu. Z całym szacunkiem dla Krystiana Kratiuka, ale jeżeli twierdzi on inaczej to jest niedouczonym głabem.

Pozdrawiam serdecznie!

Jeśli już na tym portalu ośmielasz się kogoś nazywać "niedouczonym głąbem" - to zgodnie z regulaminem musisz ten zarzut udowodnić.
Dziwię się pobłażliwości Jockeya.
Po drugie, nigdzie nie sugerowałem, że Kratiuk wypowiadał się o całowaniu Koranu przez JP II (choć to jest szokujące w świetle jego ostrej krytyki kultu pachamamy w ogrodach watykańskich), lecz pisałem, iż mówił on o wpływie ewentualnej rewolucji niemieckich biskupów na postawę katolików w Europie.
Więc to Ty nie rozumiesz prostego tekstu pisanego po polsku.

Pn lut 24, 2020 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Do Ciebie naprawdę nie dociera, że już kiedyś się biskupi zbuntowali, a Kościół i tak to przetrwał.

Pn lut 24, 2020 6:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Do Ciebie naprawdę nie dociera, że już kiedyś się biskupi zbuntowali, a Kościół i tak to przetrwał.
Bez znaczenia jest to, że "KK przetrwał". Judaizm, buddyzm, zaratusztrianizm, i wiele innych trwają znacznie dłużej od KK. Zapewne też nie zawsze była jednomyślność wśród wyznawców tychże religii, a mimo to trwają sobie bez przeszkód.
Problem w tym, że JPII całując Koran, i wykonując inne gesty zrównujące inne religie z KK (w tym Asyż, gdzie papież udowodnił, że do skuteczności modlitw o pokój na świecie. nie wystarczą modlitwy katolików do swego Boga, lecz w ocenie JPII wszyscy poganie na świecie musza się modlić do swoich pogańskich bożków, nawet w katolickich świątyniach - chyba po to, aby cały "panteon bóstw" mógł dopiero zadziałać), tak naprawdę pokazał światu, że KK jest taką samą religią wobec Boga, jak inne religie pogańskie.

Doszukałem się Twojego postu z 2016 r., w którym stwierdziłeś, że całowanie Koranu to był "dialog międzyreligijny". Problem w tym, że imam, który podał papieżowi Koran do pocałowania, jakoś nie odwzajemnił się pocałowaniem Biblii, krzyża, czy też pierścienia papieża. Tym samym jeśli to był "dialog", to papież prowadził go jednostronnie "na kolanach" wobec imama.

Pn lut 24, 2020 10:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja zaś stwierdzam, że kolejny raz usiłujesz zmienić temat, kiedy wskazałem, że Kościół posiada narzędzia zabezpieczające go przed ewentualnym odstępstwem od wiary biskupów niemieckich. :D

Pn lut 24, 2020 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):
Jeśli uznanie nauk islamu przez katolika nie podlega wg Ciebie kan. 1364 KPK - to dlaczego ewentualna rewolucja biskupów niemieckich miała by podlegać temu przepisowi?
Co Ty pleciesz? Co ma do rzeczy gest szacunku (niezbyt szcześliwy, przyznaję) do "uznania nauk islamu"?
Może jeszcze napiszesz, że JPII przeszedł na Islam? :roll:
Tomek44 napisał(a):
Problem w tym, że JPII całując Koran, i wykonując inne gesty zrównujące inne religie z KK
Kolejna bzdura.
Cytuj:
(w tym Asyż, gdzie papież udowodnił, że do skuteczności modlitw o pokój na świecie. nie wystarczą modlitwy katolików do swego Boga, lecz w ocenie JPII wszyscy poganie na świecie musza się modlić do swoich pogańskich bożków, nawet w katolickich świątyniach - chyba po to, aby cały "panteon bóstw" mógł dopiero zadziałać), tak naprawdę pokazał światu, że KK jest taką samą religią wobec Boga, jak inne religie pogańskie.
Nic podobnego. Poganie nie mają lepszej formy zwracania się do Boga niż modlitwa - nawet w tak straszliwym znieksztalceniu, w jakim widzą Boga. Mimo tego, przez pragnienie, są znacznie bliżej Boga Prawdziwego niż ateiści.
Nadto takie modlitwy są działaniem ludzkim wyrażającym dobrą wolę.

Cytuj:
Doszukałem się Twojego postu z 2016 r., w którym stwierdziłeś, że całowanie Koranu to był "dialog międzyreligijny". Problem w tym, że imam, który podał papieżowi Koran do pocałowania, jakoś nie odwzajemnił się pocałowaniem Biblii, krzyża, czy też pierścienia papieża. Tym samym jeśli to był "dialog", to papież prowadził go jednostronnie "na kolanach" wobec imama.
Zdajesz sobie sprawę, że to właśnie Ty, powyższym stwierdzeniem, "zrównujesz z sobą religie"?
Gdybyśmy mieli najmniejszą wątpliwość co do wiary katolickiej, wówczas na miejscu byłoby oczekiwanie "wzajemności" - byłoby to nawet konieczne.
Ale ponieważ mamy pewność, stać nas na gest jednostronny.

Wt lut 25, 2020 1:30 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jeśli katolik całuje pierścień papieża - jest to wyraz wierności papieżowi i KK, wyraz woli podporządkowania się KK.
https://www.pch24.pl/calowanie-papieza- ... 165,i.html
Jeśli ksiądz całuje ołtarz (podczas mszy) - jest to wyraz szacunku i czci
http://ps-po.pl/2011/10/25/symbole-liturgiczne-oltarz/
Więc całowanie przez katolickiego duchownego (papieża) przedmiotu kultu innowierców - jest niczym innym jak aktem zdrady własnych wierzeń ("Nie będziesz miał innych bogów..., Nie będziesz im się kłaniał...").
Podkreślę: nie chodzi o ucałowanie imama, tylko świętej księgi islamu.

Wt lut 25, 2020 10:12 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1148, 1149, 1150, 1151, 1152, 1153, 1154 ... 1196  Następna strona