Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 10, 2020 1:25 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1030 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
heres Jony, przestan zasypywac mnie pytaniami i zadaniami dowodow na PW, tylko jek masz jakies konkretne pytania, czy argumenty to je tu na forum podaj, bo chocby z powodu pisania, wole by wszyscy przeczytali i ocenili to co pisze, a nie tylko jedna osoba na PW.
Poza tym, skoro tylko na PW jestes w stanie cos na ten temat pisac to znaczy ze obawiasz sie pisania tego publicznie, czyli masz jakies niecne zamiary czy powody pisania poza oczami innych.

So mar 09, 2019 1:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Natomiast 2 duze badania jedno amerykanskie robione przez Harvard Un.
a drugie australijskie stwierdzily ze czesta ejakulacja zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty o ponad 30%.

https://www.health.harvard.edu/blog/doe ... 0090929112

https://www.medicinenet.com/script/main ... key=100371

Widzisz, to ze podaja takie dane praktycznie nic nie znaczy bo kazdy rozumie to po swojemu i jest to jedynie fragment wyjasnienia przerostu prostaty bo nie zawiera wyjasnienia powodu koniecznosci czestszej ejakulacji.

No nie, to sa badania naukowe i kazdy nie moze ich sobie rozumiec po swojemu :).
Poza tym nie dotycza przerostu, tylko raka prostaty
.

So mar 09, 2019 5:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
sam2 napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Natomiast 2 duze badania jedno amerykanskie robione przez Harvard Un.
a drugie australijskie stwierdzily ze czesta ejakulacja zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty o ponad 30%.

https://www.health.harvard.edu/blog/doe ... 0090929112

https://www.medicinenet.com/script/main ... key=100371

Widzisz, to ze podaja takie dane praktycznie nic nie znaczy bo kazdy rozumie to po swojemu i jest to jedynie fragment wyjasnienia przerostu prostaty bo nie zawiera wyjasnienia powodu koniecznosci czestszej ejakulacji.

No nie, to sa badania naukowe i kazdy nie moze ich sobie rozumiec po swojemu :).
Poza tym nie dotycza przerostu, tylko raka prostaty
.

Dotycza zmian chorobowych.

So mar 09, 2019 11:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie ma genu homoseksualizmu
Andy72 napisał(a):
Z hetero mozna stać się homo? Ja jakoś nie wyobrażąm sobie bym zaczął pragnać obłe, blade, owłosione męskie ciała.

Męskie, pięknie wyrzeźbione, opalone czy tez mniej opalone ciała i sylwetki są piękniejsze niż ciała kobiet, tudzież męskie i piękne szlachetne rysy twarzy są piękniejsze i bardziej wyraziste niż oblicza kobiet, szczególnie kiedy zmyć tym kobietom makijaż.

Cytuj:
ponętnych kobiet

A co jest ponętnego w kobiecie?

mniszek_pospolity napisał(a):
Oczywiście zaraz obrońcy ideologii LGBT zaczęli oznajmiać, że pewnie był biseksualny.

To mógł być mężczyzna który czuje pociąg do jednej i drugiej płci, taki hetero z tendencją homo. Zazwyczaj te osoby wchodzą w trwałe związki heteroseksualne / małżeństwa a prowadzą życie seksualne w wersji homo gdzieś na ''boku''. Biseksualizm to kolejne spektrum zaburzenia orientacji seksualnej.

I to jest tak że właśnie ci biseksualni psują branży LGBT wizerunek trwałego homo, bo oto istnieją osobniki hetero-homo w różnych konfiguracjach, tym samym zaprzeczając swoim istnieniem tezę jakoby homoseksualizm był uwarunkowany i zabetonowany genetycznie. A to wszystko to zaburzenia orientacji seksualnej. Tej właściwej - heteroseksualnej.

Raczej mało jest prawdopodobne by nie zaburzony hetero mężczyzna żył z mężczyzną w ''związku''. Nie sądzę że jakakolwiek ideolo by go do takiej rzeczy nakłoniła, heteroseksualna osoba czuje wstręt do takich czynności. Homoseksualizm jest kwestią psychiki, nabytą, składa się na to zespół różnych czynników, dość często indywidualnych dla każdego przypadku. Ale jest nadzieja realna na wyjście z tego zaburzenia.

Śr mar 18, 2020 9:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Męskie, pięknie wyrzeźbione, opalone czy tez mniej opalone ciała i sylwetki są piękniejsze niż ciała kobiet, tudzież męskie i piękne szlachetne rysy twarzy są piękniejsze i bardziej wyraziste niż oblicza kobiet, szczególnie kiedy zmyć tym kobietom makijaż.

Cytuj:
ponętnych kobiet

A co jest ponętnego w kobiecie?

Widzisz, jacy ci faceci są dziwni? I tak powinno być, to świetnie wymyślone.

Śr mar 18, 2020 10:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Raczej mało jest prawdopodobne by nie zaburzony hetero mężczyzna żył z mężczyzną w ''związku''. Nie sądzę że jakakolwiek ideolo by go do takiej rzeczy nakłoniła, heteroseksualna osoba czuje wstręt do takich czynności. Homoseksualizm jest kwestią psychiki, nabytą, składa się na to zespół różnych czynników, dość często indywidualnych dla każdego przypadku. Ale jest nadzieja realna na wyjście z tego zaburzenia.

Jestem 200% heteroseksualistą. Mam gigantyczne tęsknoty odnośnie kobiet, muszę te tęsknoty trzymać na wodzy.

Śr mar 25, 2020 9:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Czy tez wystarczajacym argumentem dla Ciebie jest zdanie dziewczynki, ktora twierdzi ze jest chlopcem?

Ze mną tak jest od dziecka, od kiedy pamiętam. Już jako dziecko byłam chłopcem a nigdy dziewczynką. I tak jest przez życie, taka tożsamość, osobowość, cechy psychiczne, mózg, etc, nawet wygląd. Nie jest to kwestia argumentów ale czegoś co jest określane jako transseksualizm. Nie mylić z transgenderyzmem. Transseksualizm a transgenderyzm nie jest tym samym.

mniszek_pospolity napisał(a):
Kiedyś dyskutowałem z gejem właśnie i... feministką na innym forum czyli dwoje na jednego :wink: I oni reagowali jak opętani jak wspominałem o terapiach - taka lubelska np., gdzie przeszło ją kilkuset ex-gejów. Nie mogło do nich dotrzeć, że tego się nie leczy, że to zacofanie, ciemnogród, albo nawet ci co są na tych terapiach katolickich, modlą się, itd., to nie są geje a biseksualiści albo udają itd.

Odwaga nie jest ośrodkiem który prowadzi terapię reparatywną / konwerysjną. Oni sami nawet to akcentują - ODWAGA nie jest po to, żeby zmieniać orientację, ale sposób życia – tak by był zgodny z Ewangelią niezależnie od psychoseksualnych odczuć. (Ale bardzo się cieszymy, gdy ktoś korzystający z naszej pomocy dojrzewa do heteroseksualności)

W sumie trudno byłoby znaleźć gabinet psychoterapeuty który oficjalnie i publicznie ogłasza iż prowadzi terapię reparatywną.

Przeważnie taka osoba jest kierowana na postawę afirmacji, to jest przyjęte jako ''norma'' dla tego typu przypadków, czyli akceptacja siebie takiego jakim się jest z zaznaczeniem większym lub mniejszym na realizację siebie w/g odczuwanej orientacji.

Te działania nastawione na afirmację podejmuje się także w przypadku osób doświadczających orientacji egodystonicznej, czyli sytuacja gdzie ktoś nie akceptuje swojej orientacji seksualnej, nie zgadza się na nią i chciałby to zmienić.

To nie jest dobre działanie - afirmacja homoseksualnych skłonności / orientacji, i nie jest dobrym to że takie osoby są utwierdzane w przekonaniu iż z nimi jest wszystko ok a to z innymi jest coś nie w porządku, bowiem napomnienie i stwierdzenie logicznego i prostego faktu iż homoseksualizm nie jest ani naturalny ani normalny, kwitowane jest jako postawa homofobiczna.

So cze 27, 2020 10:10 am
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):

Heh, Equuleuss, piszesz to z perspektywy tylko kobiety, więc niepełna prawda. Obiektywna prawda jest taka, że ciało kobiety jest piękniejsze, czy tego chcesz czy nie.

So cze 27, 2020 12:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
equuleuss napisał(a):

Heh, Equuleuss, piszesz to z perspektywy tylko kobiety, więc niepełna prawda. Obiektywna prawda jest taka, że ciało kobiety jest piękniejsze, czy tego chcesz czy nie.

Jestem transseksualistą, osobą transseksualną. I jako osoba transseksualna jestem mężczyzną w mojej osobowości. Moja orientacja jest heteroseksualna. Czyli związek - kobieta i mężczyzna. Tylko że w tym wszystkim to ja jestem kimś kto jest / odczuwa siebie jako mężczyznę.

Nie piszę z perspektywy kobiety bo nie ma perspektywy kobiety. Ciało kobiety wydaje się być piękniejsze dla mężczyzny, ponieważ tak jest ukształtowany aby to ciało bardziej mu się podobało i pociągało go, ale mężczyzna posiada swoje męskie piękno bez ulepszania, upiększania jak to zwykle czynią kobiety. Jest to zachwyt męskością w sensie innym niż pociąg płciowy.

N cze 28, 2020 10:34 am
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Odpowiedz z cytatem
Equuleuss, mnie chodzi w głównej mierze o wygląd. Gdy patrzysz na kwiat np. tulipana, to bez głębszej analizy stwierdzasz, że jest to coś pięknego. I każdy kto nie ma zaburzonego poczucia piękna to samo stwierdzi (osobiście może się komuś nie podobać tulipan, ale to jest tylko gust). Gdy zestawi się tulipana np. z kamieniem, to oczywistym jest że kwiat jest piękniejszy. I tym samym poczuciem piękna, gdy spojrzy się (obiektywnie) na ciało faceta i zestawi z ciałem kobiety, to bez głębszej analizy stwierdza się, że piersi są ładniejsze od klaty samca, stopy kobiety są znacznie ładniejsze od męskich, dłonie subtelniejsze i w związku z tym ładniejsze i nawet to czego facet nie ma to kobieta ma ładniejsze i tak można każdy fragment ciała zestawić i wszystko kobieta ma ładniejsze i jako całość też.
Piękno sprowadzone do tego co się osobiście podoba to gust.
I wydaje mi się jednak, że jest perspektywa kobiety, perspektywa mężczyzny. Można postrzegać świat przez pryzmat tylko własnej płci i można też głębiej. Ale jeżeli stwierdziłaś że nie ma takiej perspektywy, to co jest zamiast tej perspektywy? Czy w ogóle coś jest?

N cze 28, 2020 1:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
Gdy zestawi się tulipana np. z kamieniem, to oczywistym jest że kwiat jest piękniejszy. I tym samym poczuciem piękna, gdy spojrzy się (obiektywnie) na ciało faceta i zestawi z ciałem kobiety, to bez głębszej analizy stwierdza się, że piersi są ładniejsze od klaty samca, stopy kobiety są znacznie ładniejsze od męskich, dłonie subtelniejsze i w związku z tym ładniejsze i nawet to czego facet nie ma to kobieta ma ładniejsze i tak można każdy fragment ciała zestawić i wszystko kobieta ma ładniejsze i jako całość też.

Ok, tylko że ja jestem także artystą i z tego punktu też mogę zestawić ogólnie piękno / rzeźbę ciała, jeśli mężczyzna patrzy przez pryzmat seksualności to kobieta zawsze będzie wydawać się bardziej pociągająca i piękniejsza, gładkość czy smukłość kształtów ciała jest bardziej przyjemna i estetyczna u kobiety niż męskie kanciaste i żylaste ciało, ale dla artysty jest to też podziwianie rzeźby ciała jako takiego w sensie zarysu mięśni czy chociażby rysy twarzy.

I tu masz podziw czy zachwyt co do męskiej urody w sensie siły męskości, sylwetki czy rysów twarzy typowo męskich, jednak nie ma w tym seksualnego podtekstu tylko raczej coś w tym stylu że męskość ma swoje piękno i że to jest pewien wzór dla faceta, coś jak to że patrzysz na tych wojowników z 300 i wtedy jesteś jakby jednym z nich. Każdy z nich wygląda jak antyczna rzeźba herosa.

A to że mężczyźnie podoba się kobieta to jest naturalna rzecz i naturalne jest to ze będzie postrzegał kobietę jako piękniejszą, w tym sensie kobieta zawsze będzie ładniejsza i przyjemniejsza niż mężczyzna a gładkie nogi kobiety będą piękniejsze niż włochate nogi faceta.

Cytuj:
I wydaje mi się jednak, że jest perspektywa kobiety, perspektywa mężczyzny. Można postrzegać świat przez pryzmat tylko własnej płci i można też głębiej. Ale jeżeli stwierdziłaś że nie ma takiej perspektywy, to co jest zamiast tej perspektywy? Czy w ogóle coś jest?

Moja perspektywa to perspektywa mężczyzny. I tej perspektywy mężczyzny mogę się wypowiadać. Kobiecej raczej nie znam. Mój świat i moja perspektywa to świat mężczyzny.

N cze 28, 2020 2:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli jesteś artystą, to jak żaden inny twórca umiłowałaś Piękno. :*
Equuleuss, czy piękno jest tak jak prawda nieśmiertelne?

Żylaste, męskie, umięśnione ciało jeżeli chciałabyś wykorzystać do ukazania piękna, to musiałabyś coś dodać (gest, symbol, odpowiednią pozę, kontekst) by było jasne, że o piękno chodzi, natomiast jeżeli wyrzeźbisz miękkie, subtelne ciało kobiece, to już samo to ukazuje piękno. I nie chodzi tu o to, że przez pryzmat seksualności widzi się piękno. Tak samo widzi się piękno w kształcie motocykla, roweru, mebla, buta, budowli.
Umięśniony samiec jest piękny w tym sensie, że np. mięśnie które dźwiga( albo dźwigają jego) tworzą harmonijną budowlę i widać w tej budowli ogrom pracy itd. I zgadzam się, to jest piękne, ale w kontekście. Musisz wytężyć patrzenie na takiego kulturystę by dostrzec piękno, a gdy spojrzysz na ładne kobiece ciało, to bez wysiłku dostrzega się piękno(i od razu robi się przyjemniej).

N cze 28, 2020 5:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Maciek.. Piękno właśnie polega na odpowiednich proporcjach, odpowiedniej harmonii..

N cze 28, 2020 7:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Piekno jest w oczach patrzacego / odbiorcy."

N cze 28, 2020 10:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Maciek.. Piękno właśnie polega na odpowiednich proporcjach, odpowiedniej harmonii..

Zgadzam się, tylko do czego to odnosisz Peter, bo tak to napisałeś jakbyś chciał mi wytknąć błąd? Chodzi Ci o kulturystykę, że nie ma tam harmonii, proporcji?

Adam M. napisał(a):
"Piekno jest w oczach patrzacego / odbiorcy."

A co gdy patrzący/odbiorca nie dostrzega? Tak jak dziecko myśli że zamykając oczy znika- tego typu myślenie ten cytat. A piękno jest niezależne od oczu patrzącego/ od gustu. Gust/smak, wrażliwość na piękno, zmysły, to wszystko jest istotne by wydobyć piękno, podkreślić, doskonalić, a gdy fatalny gust, tępe zmysły, to stłumić tak że jest wrażenie braku piękna.

Pn cze 29, 2020 12:17 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1030 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona